Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    06-01-2010
    Μηνύματα
    240
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    88375/10999
    ISP
    Nova (ex Wind) Fiber 100
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΥΜΠΑΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    9.8(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα μετά από πάρα πολύ καιρό στο αγαπημένο μου φόρουμ! Γράφω για να περιγράψω τα απερίγραπτα της WIND! Όχι πως είμαι ο πρώτος με τέτοια περίπτωση που θα αναφέρω και ούτε σίγουρα ο τελευταίος, απλά άλλος ένας από τους χιλιάδες! Στα μέσα Ιουλίου ένα βράδυ λοιπόν ξαφνικά βρέθηκα χωρίς υπηρεσίες -νεκρό σταθερό, ίντερνετ μηδέν-! Στο σπίτι αυτό μένω απο το 2016 και σε αντίθεση με το προηγούμενο η γραμμή πετούσε (18-19 mbps) μέχρι που συνέβη αυτό... Το βράδυ που συνέβη το πρόβλημα είδα κάποιο συνεργείο και δούλευε στα τηλεφωνικά καλώδια (πιθανώς ΟΤΕ), κάτι που το ανέφερα στις δεκάδες επικοινωνίες με το τεχνικό τμήμα.... Ο καιρός περνούσε, φίλτρα αλλάξαμε, καλώδια αλλάξαμε, μου είπαν οτι είναι σάπια και τα καλώδια του σπιτιού μου (σάπισαν ξαφνικά...) ήρθαν 3 διαφορετικοί ηλεκτρολόγοι χωρίς να βρίσκουν κάτι!!!! Κάποια στιγμή κάπου αρχές Αυγούστου ήρθε ένας τεχνικός τους και μετά απο πολλά πολλά το ψιλομαστόρεψε το πράμα και είχα ίντερνετ χαμηλής ταχύτητας (5-6-7-8 mbps) με αποσυνδέσεις και πάλι χωρίς σταθερό (μόνο εξερχόμενες και με πάρα πολύ θόρυβο)!! Βρήκαν στην πορεία κάτι με το καλώδιο του ΟΤΕ που κούμπωνε στο κτίριό μου οτι ήταν βραχυκυκλωμένο (γιατί κάπου έβλεπαν βραχυκύκλωμα στο κτίριο.....) αλλά ο ΟΤΕ σιγά που θα καθόταν να σκάσει..... Είχα ενημερώσει οτι τέλη Αυγούστου επρόκειτο να μετακομίσω, και απλά το κουτσο-μαστόρεψαν (τεχνικός δικός τους, ο ΟΤΕ μόνο τηλεφωνικά έλεγε οτι όλα ΟΚ το δίκτυό τους κομπλέ...) ίσα ίσα να δουλεύει αφού θα άλλαζα σπίτι.... Εν τέλη μην τα πολυλογώ, το θέμα επιλύθηκε πλήρως (και καλά) 31/8 ενώ εγώ 30/8 είχα ήδη φύγει απο το σπίτι εκείνο! Μέχρι και σήμερα μεταφορά γραμμής δεν έχει γίνει..... Λογαριασμοί Αυγούστου και Σεπτέμβρη χωρίς καμία πίστωση απολύτως (πλήρες ποσό....)!!!! Ή αυτοί είναι θεοπάλαβοι ή εγώ τα βλέπω μαύρα χωρίς να είναι!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Οι τυποι γενικως ειναι απαραδεκτοι.Κατι αντιστοιχο επαθα κα εγω.Συνδεομαι στην εν λογω εταιρεια στις 30/7.Παρατηρω οτι εχω πολυ χαμηλοτερη ταχυτητα απο οτι ειχα στην πορηγουμενη που ημουν,τους παιρνω τηλεφωνο κ τους το λεω.Αυτοι το δηλωνουν βλαβη στον Οτε οτι κ καλα εχω αποσυνδεσεις.Ερχεται ο Οτε στις 3/8 κ μου αλλαζει ζευγος.απο τοτε κ μεχρι στις 17/8 δεν ειχα καθολου υπηρεσιες,ουτε σταθερο ουτε ιντερνετ.Να πω εδω το εξης,το οτι δεν ειχα υπηρεσιες οφειλεται σε εναν συνδιασμο κακης παροχης υπηρεσιων κ του οτε κ του τεχνικου της wind που ηρθε μετα απο τον οτε.Κ για να εξηγησω τι εννοω, αφου ηρθε ο τεχνικος του οτε κ αλλαξε ζευγος,δε μπηκε μεσα στην πολυκατοικια να κανει κ την συνδεση στο καινουριο ζευγαρι του κατανεμητη.απλα ειπε στην wind οτι απο αυτον ειναι ολα οκ κ της εδωσε τα ορια του νεου ζευγους.οταν ηρθε ο τεχνικος της wind για να ενωσει το νεο ζευγος κ ενω στον κατανεμητη εγραφε οτι η αριθμηση ειναι αναποδα δλδ απο κατω προς τα πανω,αυτος δεν το ειδε κ τα συνδεσε σε λαθος σημεια.με αποτελεσμα για 2 εβδομαδες να μην εχω καθολου υπηρεσιες.κ ολο να τους παιρνω τηλεφωνα κ ολο να στελνουν τον οτε να τσεκαρει κ αυτος να τους λεει οτι απο αυτον ειναι ολα οκ.μεχρι που μετα απο 2 εβδομαδες στελνουν τεχνικο δικο τους.Του δειχνω που ειναι ο κατανεμητης κ τον βλεπω που κ αυτος ξεκιναει να αριθμει τα καλωδια λαθος.Του υποδεικνυω οτι πρεπει να τα μετρησει αναποδα κ μου λεει: ωπα ρε μεγαλε εχεις δικιο, γτ δε το εφτιαχνες εσυ τοσο καιρο?Ετσι μετα απο 2 εβδομαδες χωρις καθολου υπηρεσιες ξαναεχω τηέφωνο κ ιντερνετ αλλα με πολυ χαμηλοτερη ταχυτητα.Και ενω συνεχεια μου ελεγαν οτι θα μου κοψουν καποιο πιστωτικο αυτοι συνεχιζουν κ στελνουν λογαριασμους με κανονικα ολοκληρο το ποσο.Μπαχαλο η εν λογω εταιρεια.Και η ειρωνεια ειναι οτι καθε φορα που θα τους παρεις τηλεφωνο πριν σε κλεισει ο υπαλληλος σου λεει το γνωστο οτι θα υπαρξει κληση για την αξιολογηση της επικοινωνιας κ θα θελαμε να την αξιολογηετε γτ αυτο τους βοηθαει να γινουν καλυτεροι προς τους πελατες τους.Οι τυποι ειναι για γελια και για κλαματα.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-01-2010
    Μηνύματα
    240
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    88375/10999
    ISP
    Nova (ex Wind) Fiber 100
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΥΜΠΑΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    9.8(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπαχαλο πραγματικά, και η περίπτωση που διαβάζω πέφτει επίσης Ιούλιο!!! Λες και η εταιρεια ξαφνικά τα κρέμασε στον κόκορα... Και δεν τους καίγεται καρφακι κιόλας... Μήπως να προχωρήσω σε καταγγελια στον συνήγορο του πολιτη, καπακι μήνυση και εξώδικο και καταγγελία στην ΕΕΤΤ; Δεν το εχω σε τίποτα να τα κάνω ολα μαζί ταυτόχρονα αμα αυτοί θαρρουν ότι ειναι τρελοι να δουν εγω πόσο ειμαι και με δίπλωμα....

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας