Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν τον βλέπεις, φυσικά, δεξί κλικ πάνω του και του δίνεις, ο διαχειριστής που δεν τον ήξερες ποιος είναι;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Εγγραφή
    06-08-2011
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τον βλέπεις, φυσικά, δεξί κλικ πάνω του και του δίνεις, ο διαχειριστής που δεν τον ήξερες ποιος είναι;;
    μέσω του command prompt ως Administrator ετρεξα την εντολη
    net user administrator /active:yes
    μετα πηγα στην αποσυνδεση λογαριασμου και μου εμφανισε ενα user ως Administrator, μπηκα απο κει και το ειδα οτι εμπαινε κανονικα στην διαχειρηση δισκων

  3. #18
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άρα ενεργοποίησες τον ενσωματωμένο.
    Μπαίνει ο ενσωματωμένος και δεν μπαίνεις εσύ;; κάνε format.
    Toν δίσκο τον είδες τελικά;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #19
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moikan21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μέσω του command prompt ως Administrator ετρεξα την εντολη
    net user administrator /active:yes
    Αυτό δεν οφελεί κάπου. Απλά τον δήλωσες ως active δίσκο.
    Δεν επηρεάζει το αν τον βλέπει το σύστημα ή όχι αυτό, αλλά μόνο στο system POST.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moikan21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα πηγα στην αποσυνδεση λογαριασμου και μου εμφανισε ενα user ως Administrator, μπηκα απο κει και το ειδα οτι εμπαινε κανονικα στην διαχειρηση δισκων
    Θα έμπαινες ούτως ή άλλως και χωρίς την εντολή που έδωσες.
    Από τον Administrator θα απενεργοποιήσεις εντελώς το UAC και θα κάνεις επίσης τον απλό χρήστη σου administrator στο "type of user" και μετά θα μπείς εκ νέου στον χρήστη σου να δεις αν λύθηκε το πρόβλημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα ενεργοποίησες τον ενσωματωμένο.
    Μπαίνει ο ενσωματωμένος και δεν μπαίνεις εσύ;; κάνε format.
    Toν δίσκο τον είδες τελικά;;
    Το "κάνε format" δεν είναι λύση. Το πρόβλημα του δεν είναι κάτι που δεν λύνεται.

    Και βασικά, τώρα που το σκέφτομαι, δεν αναφέραμε το πιο βασικό.

    Άνοιξες το computer management ως administrator με shift+δεξί κλικ;
    Αν ανοίγεις το computer management ως απλός χρήστης, λογικό να μη σου επιτρέπεται να διαχειριστείς τους δίσκους!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gentoo : 13-09-20 στις 11:53.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #20
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε ρώτησα κάτι πιο πάνω για τον UAC, δεν απάντησες.
    Επίσης μου κάνεις υπόδειξη τι θα πρέπει να γράφω, μήπως πριν να ανεβάσω κάτι να σου το δείχνω πρώτα για να μου δίνεις την άδεια;;;
    Κάνε την πρόταση σου κατευθείαν στον συμφορουμίτη που ρωτάει, τις υποδείξεις τις αφήνεις για τους moderators.
    Eυχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Παρεμπιπτόντως, γράφεις άσχετα πράγματα, είδες να σου πει κάτι κάποιος;;; τα αφήνουμε να τα κρίνουν οι υπόλοιποι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ρώτησα κάτι πιο πάνω για τον UAC, δεν απάντησες.
    Τι με ρώτησες;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μου κάνεις υπόδειξη τι θα πρέπει να γράφω, μήπως πριν να ανεβάσω κάτι να σου το δείχνω πρώτα για να μου δίνεις την άδεια;;;
    Δεν κάνω υποδείξεις. Απλώς το να πεις "κάνε format" είναι σαν να λες "δεν έχω λύση, τράβα ένα format και καθάρισες". Αν αυτό το λες υπεύθυνη απάντηση, πάω πάσο.

    Πάνε πες και σε κάνα linux thread να κάνουν κανά rm -rfv / να λύσουν το όποιο θέμα τους...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε την πρόταση σου κατευθείαν στον συμφορουμίτη που ρωτάει, τις υποδείξεις τις αφήνεις για τους moderators.
    Eυχαριστώ.
    Triggered


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεμπιπτόντως, γράφεις άσχετα πράγματα, είδες να σου πει κάτι κάποιος;;; τα αφήνουμε να τα κρίνουν οι υπόλοιποι.
    Οκ. Γράψε εσύ τα σχετικά σου "κάνε format".

    Φαντάσου να παίρνει κάποιος σε support και να του λένε "κάνε format".
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #22
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα απαντήσω από θέμα ευγένειας και τίποτε άλλο.
    Μπήκα στον κόπο να ασχοληθώ με αυτό που είπες στην αρχή, μόνο και μόνο επειδή μου έκανες παράθεση στο post #9 αλλιώς θα το αγνοούσα παντελώς.
    Σε ρώτησα στο post #10
    Πήγα τον UAC στο τέρμα και μπαίνω κανονικά στην διαχείριση δίσκων, εσύ το έκανες και δεν μπαίνεις;;; σου βγάζει κάποια ειδοποίηση;;
    και απάντηση δεν πήρα, αντίθετα πιο πάνω με ρωτάς τι σε ρώτησα.

    Να πάμε στα υπόλοιπα γραφόμενα σου πιο κάτω;;
    Λέει ο συμφορουμίτης ότι έχει ενεργοποιήσει τον built-in Administrator και εσύ του γράφεις
    Αυτό δεν οφελεί κάπου. Απλά τον δήλωσες ως active δίσκο.
    Δεν επηρεάζει το αν τον βλέπει το σύστημα ή όχι αυτό, αλλά μόνο στο system POST.
    Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο, μόνο το δικό σου μυαλό μπορεί να συνδυάσει.
    ===================================================
    Σου λέει ο συμφορουμίτης ότι έχει δώσει εντολή σαν Administrator για να ενεργοποιήσει τον built-in Administrator την στιγμή που δεν υπήρχε άλλος χρήστης
    μέσω του command prompt ως Administrator ετρεξα την εντολη
    και εσύ του γράφεις
    Από τον Administrator θα απενεργοποιήσεις εντελώς το UAC και θα κάνεις επίσης τον απλό χρήστη σου administrator στο "type of user" και μετά θα μπείς εκ νέου στον χρήστη σου να δεις αν λύθηκε το πρόβλημα.
    Πως έδωσε εντολή ο απλός χρήστης σαν administrator για να ενεργοποιήσει τον built-in Administrator;;;

    Δηλαδή όπως λέμε "από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα".

    Άσχετα από αυτά και να το κλείσουμε εδώ, ο καθένας μας μπορεί να δίνει ότι απάντηση θέλει στο Forum και υπάρχουν οι άνθρωποι της διοίκησης για να επιληφθούν της κατάστασης όταν κάτι δεν πάει καλά.
    Το να γράψω εγώ το οτιδήποτε σαν λύση είναι δικαίωμά μου, όπως και του κάθε άλλου που γράφει εδώ μέσα. Αν ο καθένας από μας καθόταν να σχολιάσει τι γράφει ο άλλος θα γεμίζαμε το forum με άσχετα posts. Δεν είμαστε εδώ για να ψηφίζουμε ούτε να αξιολογούμε τις απαντήσεις των άλλων.
    Για μένα π.χ. η λύση στο πρόβλημα του συμφορουμίτη είναι να κάνει format, θα πρέπει να ξεκινήσουν οι υπόλοιποι να κάνουν ψηφοφορία πάνω σ' αυτήν την απάντηση και να γεμίζουμε το forum με συμφωνώ ή διαφωνώ;;; για να σοβαρευτούμε λιγάκι λέω εγώ.

    Δώσε τις δικές σου απαντήσεις και άφησε τις απαντήσεις των άλλων να τις αξιολογήσουν η διοίκηση και οι άλλοι αναγνώστες. Έχεις γίνει κουραστικός με την ίδια τακτική και δημιουργείς άσχημη ατμόσφαιρα μέσα στο Forum.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #23
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Επειδή είσαι εριστικός και δεν ωφελεί να ασχοληθώ μαζί σου, φάε ένα ignore για να είμαστε εντάξει για αρχή. Κουραστικός είσαι εσύ και δεν αναφέρθηκα καν σε σένα για το uac . Το είπα στον topic starter.

    Η απαντηση ως προς το δεν οφείλει κλπ που λες την έδωσα για την εντολή που εκτέλεσε στο να γίνει active το partition.

    Κράτα λοιπόν τις ευγένειες και τα λοιπά και μην ξανα απευθυνθείς σε μένα αν σε χαλάνε οι απαντήσεις μου.

    Και σαφώς θα σχολιάσω αν θέλω το γεγονός ότι πρότεινες φορμάτ.

    Αν εγώ του πω να το πετάξει στα σκουπίδια και να πάρει άλλο, απαγορεύεται να απαντήσει κάποιος ως προς αυτό; Τι άλλο θα ακούσουμε...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #24
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουραστικός είσαι εσύ και δεν αναφέρθηκα καν σε σένα για το uac
    Επιμένεις με τα άσχετα και βλέπω ότι πας να θολώσεις τα νερά για να ξεχάσουμε αυτά που έχεις γράψει.

    Έχεις ή δεν έχεις κάνει παράθεση σε μένα στο post #9 για τον UAC(άλλο άσχετο αυτό, αλλά ας το παραβλέψουμε);; αν ξεχνάς τι γράφεις πάτησε πάνω στο Link που σου έχω για να το διαβάσεις.

    Παρεμπιπτόντως, ούτε απάντησες αν έκανες δοκιμή στον δικό σου UAC που σε ρώτησα, αλλά τι να απαντήσεις, είναι οι δικές σου σωστές συμβουλές και των υπολοίπων λάθος, περαστικά.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #25
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένεις με τα άσχετα και βλέπω ότι πας να θολώσεις τα νερά για να ξεχάσουμε αυτά που έχεις γράψει.

    Έχεις ή δεν έχεις κάνει παράθεση σε μένα στο post #9 για τον UAC(άλλο άσχετο αυτό, αλλά ας το παραβλέψουμε);; αν ξεχνάς τι γράφεις πάτησε πάνω στο Link που σου έχω για να το διαβάσεις.

    Παρεμπιπτόντως, ούτε απάντησες αν έκανες δοκιμή στον δικό σου UAC που σε ρώτησα, αλλά τι να απαντήσεις, είναι οι δικές σου σωστές συμβουλές και των υπολοίπων λάθος, περαστικά.
    Ρε φίλε, το uac το ανέφερα στον TOPIC STARTER. ΟΧΙ ΣΕ ΣΕΝΑ. Τι δεν καταλαβαίνεις;

    Εγώ τι να δοκιμάσω; Το γνωρίζω από άλλες περιπτώσεις που μου έχουν τύχει.

    Θα κάθομαι να δοκιμάζω διαρκώς πράγματα που ήδη γνωρίζω για να μη στεναχωρώ τον εκάστοτε στο net;

    Και δεν είπα πουθενά πως οι δικές μου συμβουλές είναι σωστές.

    Κι επειδή συνεχίζεις να είσαι εριστικός, δεν θα ταίσω περαιτέρω το πρόβλημα που έχεις μαζί μου. Συνέχισε να λες ό,τι θες για μένα, αλλά στο τέλος θα τα φάει τα post μας η μαρμάγκα, εγώ το λήγω εδώ και σε έχω στην ignore list, σου προτείνω να κάνεις το ίδιο.

    Και για να επιστρέψουμε on topic, ας μας πει ο topic starter αν έβγαλε κάποια άκρη μέχρι στιγμής ή αν εντέλει έκανε format και έλυσε - ως είναι φυσικό μετά από μία τέτοια προκρούστεια ενέργεια - το πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gentoo : 13-09-20 στις 20:00.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο οτι φαίνεται ο ιος πείραξε κάποια δικαιώματα για τον χρήστη.
    Απο την στιγμή που με άλλο χρήστη σου δίνει δυνατότητα να τρέξεις το disk management, έχεις δυο επιλογές.
    Ψάχνεις την registry να δεις αν έχει γίνει το Block απο εκεί


    Και αυτό https://getadmx.com/?Category=Window...mitted_Snapins

    Επειδή όμως συνήθως πειράζουν και άλλα πράγματα οι ιοι τέτοιου τύπου θα έλεγα να κάνεις εναν νέο χρήστη και να αντιγράψεις τα αρχεία απο τον παλιό

  12. #27
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ας το πάρουμε λοιπόν από την αρχή

    O ts δεν μπορεί να μπει στην διαχείριση δίσκων ενώ είναι διαχειριστής γιατί κάποιος "άγνωστος" του έχει απαγορεύσει την πρόσβαση. Επίσης έχει αναφέρει ότι έχει βρει ιό στον υπολογιστή και ενώ τον καθάρισε το πρόβλημα παραμένει.
    Για μένα λοιπόν επειδή ο υπολογιστής έχει εκτεθεί σε ιό ο οποίος δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει προκαλέσει στο λειτουργικό και πόσο επικίνδυνο είναι αυτό, το πιο σώφρων πράγμα που θα πρέπει να κάνει ώστε να έχει το κεφάλι του ήσυχο και να μην τρώει τα νύχια του συνέχεια μήπως και πάθει κάτι χειρότερο είναι να κάνει format, αν θέλει ακολουθεί την πρόταση μου, αν θέλει την πετάει στο καλάθι των αχρήστων.
    Είναι τόσο πολύπλοκο αυτό που γράφω ώστε να χρειάζεται να σπαταλάμε τον χρόνο και την φαιά ουσία μας για να το αναλύουμε περαιτέρω σε κάποιους;;;

    Έχει αναφέρει κάποιος πιο πάνω ότι ενώ ήταν διαχειριστής δεν μπορούσε να μπει στην διαχείριση γιατί δεν τον άφηνε ο UAC. Έχει άλλο πρόβλημα ο υπολογιστής του και δεν φταίει ο UAC, θα πρέπει να το ψάξει διαφορετικά αντί να το αναφέρει σαν λύση. Σε σωστό λειτουργικό και στην ανώτερη βαθμίδα να είναι ο UAC μπορείς να κάνεις ότι θέλεις όταν είσαι διαχειριστής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sweet dreams : 13-09-20 στις 20:39. Αιτία: ορθογραφικό
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας το πάρουμε λοιπόν από την αρχή

    O ts δεν μπορεί να μπει στην διαχείριση δίσκων ενώ είναι διαχειριστής γιατί κάποιος "άγνωστος" του έχει απαγορεύσει την πρόσβαση. Επίσης έχει αναφέρει ότι έχει βρει ιό στον υπολογιστή και ενώ τον καθάρισε το πρόβλημα παραμένει.
    Για μένα λοιπόν επειδή ο υπολογιστής έχει εκτεθεί σε ιό ο οποίος δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει προκαλέσει στο λειτουργικό και πόσο επικίνδυνο είναι αυτό, το πιο σώφρων πράγμα που θα πρέπει να κάνει ώστε να έχει το κεφάλι του ήσυχο και να μην τρώει τα νύχια του συνέχεια μήπως και πάθει κάτι χειρότερο είναι να κάνει format, αν θέλει ακολουθεί την πρόταση μου, αν θέλει την πετάει στο καλάθι των αχρήστων.
    Είναι τόσο πολύπλοκο αυτό που γράφω ώστε να χρειάζεται να σπαταλάμε τον χρόνο και την φαιά ουσία μας για να το αναλύουμε περαιτέρω σε κάποιους;;;

    Έχει αναφέρει κάποιος πιο πάνω ότι ενώ ήταν διαχειριστής δεν μπορούσε να μπει στην διαχείριση γιατί δεν τον άφηνε ο UAC. Έχει άλλο πρόβλημα ο υπολογιστής του και δεν φταίει ο UAC, θα πρέπει να το ψάξει διαφορετικά αντί να το αναφέρει σαν λύση. Σε σωστό λειτουργικό και στην ανώτερη βαθμίδα να είναι ο UAC μπορείς να κάνεις ότι θέλεις όταν είσαι διαχειριστής.
    Αναφέρει πιο πίσω πως σαν άλλος χρήστης με admin δικαιώματα μπαίνει κανονικά, αυτό σημαίνει πως ο όποιος περιορισμός είναι σε επίπεδο user

  14. #29
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρει πιο πίσω πως σαν άλλος χρήστης με admin δικαιώματα μπαίνει κανονικά, αυτό σημαίνει πως ο όποιος περιορισμός είναι σε επίπεδο user
    Αναφέρει ότι μπαίνει με τον built-in Administrator που ενεργοποίησε.

    Ότι και να έχει γίνει, για μένα το να κάθομαι συνέχεια και να σκέφτομαι ότι κάτι είχε μπει στον υπολογιστή και μου έκανε αλλαγές ή αν υπάρχει μια δυσλειτουργία που μπορεί να οφείλεται σε άσχετο πράγμα να με βάζει σε σκέψεις ότι είναι λόγω του ιού, είναι αρκετά ψυχοφθόρο. Κάθομαι και κάνω το ωραίο μου format και έχω ένα πεντακάθαρο σύστημα να δουλεύω και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο και απαλλαγμένο από τα μήπως και μπορεί του υπολογιστή.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρει ότι μπαίνει με τον built-in Administrator που ενεργοποίησε.

    Ότι και να έχει γίνει, για μένα το να κάθομαι συνέχεια και να σκέφτομαι ότι κάτι είχε μπει στον υπολογιστή και μου έκανε αλλαγές ή αν υπάρχει μια δυσλειτουργία που μπορεί να οφείλεται σε άσχετο πράγμα να με βάζει σε σκέψεις ότι είναι λόγω του ιού, είναι αρκετά ψυχοφθόρο. Κάθομαι και κάνω το ωραίο μου format και έχω ένα πεντακάθαρο σύστημα να δουλεύω και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο και απαλλαγμένο από τα μήπως και μπορεί του υπολογιστή.

    Ο σκοπός είναι να βρεθεί λύση χωρίς να χρειαστεί format, το όποιο ναι μάλλον θα λύσει το πρόβλημα, εκτός αν είναι κάποιος ιος σε πιο Low level επίπεδο.
    Αξίζει πάντως μια προσπάθεια πριν πάμε στις δραστικές λύσεις.

    Για εμένα πχ format σημαίνει 2 βδομάδες μέχρι να ξανάρθει ο υπολογιστής εκεί που τον θέλω, ναι τα βασικά θα είναι οκ σε 2 με 3 ώρες

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας