Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Τα φώτα σας ρε παιδιά καθότι άσχετος με διαπραγματεύσεις, προσφορές κλπ.

    Λήγει ένα διετές συμβόλαιο που έχω με την Wind. Πληρώνω 49€ μηνιαίως για internet, σταθερό και κινητό (χωρίς επιδότηση κινητού και το ρούτερ τους το πλήρωσα). Internet 50αρι σάπιο (σαν adsl2 γεματούλα σκεφτείτε το), 2GB στο κινητό και κάτι δωρεάν λεπτά σε σταθερό κινητό κλπ.

    Με παίρνουν τηλ. και μου λένε το ίδιο πρόγραμμα τα ίδια λεφτά, ή με 50€ το μήνα σύνολο αναβαθμίζουμε σε 10GB το κινητό και απεριόριστα κινητά-σταθερά σε σταθερό και κινητό.

    Τους λέω καθίστε να κάνω μια έρευνα αγοράς, τα ξαναλέμε. Μπαίνω στο site τους και βλέπω πως το ακριβές πρόγραμμα που έχω τώρα το πουλάνε 45€.

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...one-50mbps-2gb

    Με παίρνουν σήμερα (άλλη πωλήτρια) μετά από μια εβδομάδα και μου λέει τα ίδια λεφτά το ίδιο πρόγραμμα να ανανεώσω (τπτ για 50αρικο και αναβάθμιση που έλεγε η άλλη). Τους λέω για την προσφορά και μου φωνάζει να μην τα κοιτάω αυτά, αυτή πήρε για να μου επιβεβαιώσει την ανανέωση στα ίδια λεφτά. Της λέω πολλά είναι, μια καλύτερη προσφορά παρακαλώ...μου λέει θυμωμένη θα το μεταφέρει και το κλείνει.

    Είμαι σχετικά άσχετος με αυτά τα θέματα, από επιλογή. Πως να κινηθώ για να πετύχω το καλύτερο; Μένω Κουκάκι, μήπως να κοιτάξω και καμία άλλη εταιρία; Περισσότερο με ενδιαφέρει το internet. Το σταθερό δεν το δουλεύω ιδιαίτερα (αλλά το θέλω) και κινητό δεν έχω καν smartphone, το έχω καθαρά για τηλέφωνα (περίπου μισή ώρα το μήνα).

    Δώστε μια πορεία ρε τζιμάνια, κατά που να κόψω;..
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με Cosmote 50 Vdsl έχεις με 31,9Ε απεριόριστα σταθερά +120' προς κινητά και διεθνή (29 χώρες νομίζω) και στο κινητό μπορείς να κάνεις φορητότητα το νούμερο σου να το κάνεις καρτοκινητό η F2G (Wind πάλι) ,σίγουρα θα βρεις και φθηνότερα σε Nova etc ..
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  3. #3
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό που σου πρόσφεραν για το Wind One είναι καλή προσφορά σε χρήματα, αρκεί να χρειάζεσαι τις έξτρα παροχές. Στο site το διαφημίζουν 55 ευρώ, σε νυν συνδρομητές για ανανέωση/αναβάθμιση το δίνουν 50. Προσωπικά δεν το παίρνω γιατί δεν θέλω να παντρέψω όλες τις ημερομηνίες λήξης μαζί, συν που αν αθροίσω αυτά που χρησιμοποιώ βγαίνει κατάτι λιγότερο.

    Στη Wind μπορείς να ζητήσεις να σε πάνε στην ταχύτητα 100 με 35 ευρώ, εγώ τόσο έχω, ήταν σούπερ προσφορά όταν το έβαλα, τώρα είναι ψιλοστάνταρ τιμή. Πες ότι έχουν γνωστοί σου και αν σου πουν είναι για νέους συνδρομητές κλείσε και ξαναμίλα με άλλον απαντητή. Αν φας πόρτα υπάρχουν πάντα άλλοι πάροχοι, το παραπάνω παράδειγμα που λέει ο NiKapa είναι εξαιρετικό, ή αν τολμάς να μπλέξεις με forthnet δίνουν με 30 ευρώ 100άρα ταχύτητα.
    hnesne

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας