Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    >Επιστρέφω σπίτι από διακοπές
    >Βλέπω το bandwidth μου έχει πέσει στα ~0.6mbps από ~1.2mpbs που ήταν πριν λίγες βδομάδες
    >Παίρνω τηλέφωνο, μου λέει όλα είναι οκ, βλέπω έχει επιστρέψει ο παλιός καλός συγχρονισμός
    >Αρχίζω να τρωω αποσυνδέσεις συνεχώς, κάνω restart το router, πίσω στα 0.6mbps

    Συνέβη ΤΟ ΙΔΙΟ στο σπίτι των γονιών μου που ήμουν το καλοκαίρι, όπου νόμιζα ήταν δικό μου πρόβλημα οπότε άλλαξα πρίζες/router, τίποτα, το αγνοήσα, αλλά τώρα που γύρισα Θεσσαλονίκη βλέπω υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και εδώ, οπότε δεν γίνεται να είναι δικό μου πρόβλημα/της εγκατάστασης.
    Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω;

  2. #2
    Εγγραφή
    11-07-2008
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova (καφαο ΟΤΕ)
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΥΝΤΑΙΟ
    Router
    VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 4.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από throwaway Εμφάνιση μηνυμάτων
    >Επιστρέφω σπίτι από διακοπές
    >Βλέπω το bandwidth μου έχει πέσει στα ~0.6mbps από ~1.2mpbs που ήταν πριν λίγες βδομάδες
    >Παίρνω τηλέφωνο, μου λέει όλα είναι οκ, βλέπω έχει επιστρέψει ο παλιός καλός συγχρονισμός
    >Αρχίζω να τρωω αποσυνδέσεις συνεχώς, κάνω restart το router, πίσω στα 0.6mbps

    Συνέβη ΤΟ ΙΔΙΟ στο σπίτι των γονιών μου που ήμουν το καλοκαίρι, όπου νόμιζα ήταν δικό μου πρόβλημα οπότε άλλαξα πρίζες/router, τίποτα, το αγνοήσα, αλλά τώρα που γύρισα Θεσσαλονίκη βλέπω υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και εδώ, οπότε δεν γίνεται να είναι δικό μου πρόβλημα/της εγκατάστασης.
    Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω;
    Μπορει να ενεργοποιηθηκαν οι καμπινες με VDSL και λογω παρεμβολων να επηρεαζονται οι συνδεσεις απο Α/Κ, ετσι την πατησα και εγω και στο χωριο που ειμαι τωρα αλλα και στην Αθηνα. Απο 7-8 mbps επεσε στα 3-4 (και στα 2 μερη).

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας