Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    03-05-2006
    Περιοχή
    Χαμένος στο διάστημα -:)
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet
    Question
    Γειά σε όλους,
    θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για εμπειρίες σχετικά με επισκευές συσκευών γενικότερα της MLS.
    Βέβαια δεν παραπονιέμαι για το κινητό μου, άντεξε περήφανα 4 ολόκληρα χρόνια χρήσης, μέχρι που το Γιού-Εσ-Μπί έδειξε την χρονική φθορά του. Μέχρι εδώ καλά, 4 χρόνια είναι αρκετά για ένα ελληνικό κινητό, ούτε τα Σάμσουνγκ δεν κρατάνε τόσο...

    Και αντί να πάρω καινούριο κινητό προτίμησα να μείνω πιστός στο γέρικο αλλά υπάκουο άτι μου και να το στείλω στην μητέρα MLS για του δώσει νέα ζωή και τραβήξει μπροστά ελπίζοντας να κλείσει 10-ετία χωρίς άλλα προβλήματα.

    Και εδώ άρχισε η περιπέτεια...
    -- Πέρασε 1 μήνας (31 ημέρες ακριβώς) για να "προωθηθεί στο επόμενο στάδιο" και να εξεταστεί το κινητό και να διαπιστωθεί επίσημα το θέμα με το Γιού-Εσ-Μπί και να "προωθηθεί στο επόμενο στάδιο".
    -- Και από τότε έχουν περάσει 2 μήνες (61 ημέρες ακριβώς)

    Γνωρίζει κανείς εαν η MLS συνεχίζει να υφίσταται σαν εταιρεἰα και εάν διατηρεί προσωπικό εντός Ελλάδας;
    Εάν ναί, τότε είναι δυνατόν να έχουν πρόβλημα με ανταλλακτικά;
    Ρωτάω επειδή 3 ημερολογιακοί μήνες είναι μάλλον αρκετοί για κατασκευάστρια εταιρεία και ο αντάπτορας Γιού-Εσ-Μπί
    είναι κάτι που εύκολα βρίσκεται στην αγορά.

    Εσείς τι εμπειρία έχετε με επισκευές στην MLS;


    Και για του λόγου το αληθές:
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  MLS πρός επισκευή.JPG 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  76,4 KB 
ID: 218846

  2. #2
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    καλημερα
    παει για αλλαγη πλακετας και οχι usb βυσματος,εξου και τα 35 ευρω και ειναι αρκετα παλιο το κινητο σου,δυσκολα τα πραγματα η τεχνολογια παει με γρηγορους ρυθμους μπορει να μην εχουν stock τοσο παλιες πλακετες.
    σχετικα με το service ειναι αναλογα την εταιρια αλλα στην περιπτωση σου ειναι ξεπερασμενο το κινητο σου,υπομονη.

    - - - Updated - - -

    επισης εισαι σε λαθος section ζητα μεταφορα απο εναν mod στην καταληλη ενοτητα.
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  3. #3
    Εγγραφή
    26-09-2016
    Ηλικία
    77
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κάθετα αρνητική . Έκανα 2 λάθη , (1) αγόρασα ένα MLS EASY TS 2018 (2) από το Public . Συμπεριφορά αγενέστατη , άξεστη και προτιμώ να μην επεκταθώ . Το περίφημο λοιπόν MLS . Είναι "εχθρικό προς τον χρήστη" , η μπαταρία του κρατάει ελάχιστα και μετά από 3 επισκέψεις στον πραγματικά καλοπροαίρετο τεχνικό (του αγενέστατου Public) , ενημερώθηκα ότι κάθε 6 ώρες απενεργοποιείται αυτόματα "για να με προστατέψει" !!?? Παρά του ότι το έχω για λιγότερο από 1 χρόνο , θα αγοράσω άλλο , με το οποίο θα μπορώ να επικοινωνώ . Και για να σταματήσω πιθανούς αντιρρησίες , από το 1992 , έχω αλλάξει περισσότερα από 8 τηλέφωνα και ασχολούμαι με Η/Υ από το 1974 . Αυτά...

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παει για αλλαγη πλακετας και οχι usb βυσματος,εξου και τα 35 ευρω και ειναι αρκετα παλιο το κινητο σου,δυσκολα τα πραγματα η τεχνολογια παει με γρηγορους ρυθμους μπορει να μην εχουν stock τοσο παλιες πλακετες.
    30-40€ κοστίζει η αλλαγή του usb module, εκτός εγγύησης. Η συσκευή θεωρείται αρχαία -και είναι- και λογικά υπάρχει έλλειψη σε ανταλλακτικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DimMani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθετα αρνητική . Έκανα 2 λάθη , (1) αγόρασα ένα MLS EASY TS 2018 (2) από το Public . Συμπεριφορά αγενέστατη , άξεστη και προτιμώ να μην επεκταθώ . Το περίφημο λοιπόν MLS . Είναι "εχθρικό προς τον χρήστη" , η μπαταρία του κρατάει ελάχιστα και μετά από 3 επισκέψεις στον πραγματικά καλοπροαίρετο τεχνικό (του αγενέστατου Public) , ενημερώθηκα ότι κάθε 6 ώρες απενεργοποιείται αυτόματα "για να με προστατέψει" !!?? Παρά του ότι το έχω για λιγότερο από 1 χρόνο , θα αγοράσω άλλο , με το οποίο θα μπορώ να επικοινωνώ . Και για να σταματήσω πιθανούς αντιρρησίες , από το 1992 , έχω αλλάξει περισσότερα από 8 τηλέφωνα και ασχολούμαι με Η/Υ από το 1974 . Αυτά...
    Κλασικές βλακείες του εν λόγω καταστήματος. Το EASY TS δεν λέει και πολλά, αλλά επειδή έχει περάσει και αυτό από τα χέρια μου, δεν κλείνει κάθε 6 ώρες.

    PS. Βαρύς χρήστης κινητών και υπολογιστών από παιδάκι και από το 1994 έχω αλλάξει 30+ συσκευές και έχω σετάρει τουλάχιστον άλλες τόσες (αρκετές MLS και μάλιστα και το 1ο κινητό τους και το 1ο tablet). Μετράει η γνώμη μου ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mintaka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σε όλους,
    θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για εμπειρίες σχετικά με επισκευές συσκευών γενικότερα της MLS.
    Βέβαια δεν παραπονιέμαι για το κινητό μου, άντεξε περήφανα 4 ολόκληρα χρόνια χρήσης, μέχρι που το Γιού-Εσ-Μπί έδειξε την χρονική φθορά του. Μέχρι εδώ καλά, 4 χρόνια είναι αρκετά για ένα ελληνικό κινητό, ούτε τα Σάμσουνγκ δεν κρατάνε τόσο...

    Και αντί να πάρω καινούριο κινητό προτίμησα να μείνω πιστός στο γέρικο αλλά υπάκουο άτι μου και να το στείλω στην μητέρα MLS για του δώσει νέα ζωή και τραβήξει μπροστά ελπίζοντας να κλείσει 10-ετία χωρίς άλλα προβλήματα.

    Και εδώ άρχισε η περιπέτεια...
    -- Πέρασε 1 μήνας (31 ημέρες ακριβώς) για να "προωθηθεί στο επόμενο στάδιο" και να εξεταστεί το κινητό και να διαπιστωθεί επίσημα το θέμα με το Γιού-Εσ-Μπί και να "προωθηθεί στο επόμενο στάδιο".
    -- Και από τότε έχουν περάσει 2 μήνες (61 ημέρες ακριβώς)

    Γνωρίζει κανείς εαν η MLS συνεχίζει να υφίσταται σαν εταιρεἰα και εάν διατηρεί προσωπικό εντός Ελλάδας;
    Εάν ναί, τότε είναι δυνατόν να έχουν πρόβλημα με ανταλλακτικά;
    Ρωτάω επειδή 3 ημερολογιακοί μήνες είναι μάλλον αρκετοί για κατασκευάστρια εταιρεία και ο αντάπτορας Γιού-Εσ-Μπί
    είναι κάτι που εύκολα βρίσκεται στην αγορά.

    Εσείς τι εμπειρία έχετε με επισκευές στην MLS;


    Και για του λόγου το αληθές:
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  MLS πρός επισκευή.JPG 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  76,4 KB 
ID: 218846
    Επισκευή σε τέτοιο κινητό για κανένα λόγο.
    Κατευθείαν αγορά καινούριου.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας