Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    20-04-2009
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σε όλους. Ήμουν νιάτο οταν γράφτηκα σε αυτό το φορουμ μα ακόμα το συμβουλεύομαι. Βρίσκω σε όλα απαντήσεις. Σπάνια χρειάζεται να ρωτήσω ..

    Εχω ένα θεματάκι για καλούς παίχτες.!

    Έχω σε 3 διαφορετικούς χώρους (περιοχές) καταγραφικά με κάμερες ασφαλείας. Όλα δουλεύουν ρολόι.

    Τον τελευταίο καιρό (μερικούς) μήνες σταμάτησαν όλα μαζί να μου στέλνουν ειδοποιήσεις (automated emails) σε ανίχνευση κίνησης.
    Και τα 3 καταγραφικά είναι κουμπωμένα και ρυθμισμένα σε routers του ΟΤΕ. ολα VDSL. με σωστά ανοιχτές όλες τις πόρτες κλπ
    Τα καταγραφικά είναι διαφορετικά μοντέλα αλλά ίδιας μάρκας.

    Μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες επαναφοράς των ρυθμίσεων (smtp - ssl port # κλπ) δεν κατάφερα με τίποτα να τα επαναφέρω.
    Ούτε βάζοντας ρυθμίσεις από Gmail είτε από Hotmail είτε από otenet
    Εκτιμώ ότι κάπου κολλάει στην επικοινωνία του καταγραφικού με το Modem . AN KAI βλέπω κανονικά όλες τις κάμερες απομακρισμένα.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπορεί να σου έχουν μπλοκάρει την δυνατότητα αποστολής μέσω της πόρτα 25 απο την Otenet, γινεται αυτό όταν υπάρχουν παράπονα για σπαμ απο την σύνδεση σου.
    Ακόμα μπορεί να έχει γίνει το Block απο το gmail/hotmail πχ μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί η λειτουργία να μην επιτρέπει παλιές εφαρμογές να στείλουν email.

    Με κάποιο πρόγραμμα αλληλογραφίας σου δουλεύουν;

  3. #3
    Εγγραφή
    20-04-2009
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ναι όλοι οι λογαριασμοί δουλεύουν κανονικά Σε άλλα προγράμματα δεν έχω θέμα. Κανένας δεν είναι μπλοκαρισμένος. Η πόρτα 25 που λες δουλεύει χωρις ssl ?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας