Καλησπέρα σας.

Έχω μία ατομική επιχείρηση και στις αρχές Φεβρουαρίου έκανα συμβόλαιο με την Nova - Forthnet για Τηλεφωνία & Internet 100Mbps και για Ρεύμα, NOVA Volton
Είχα πληρώσει κανονικά Εγγύηση Ρεύματος, Τέλος Ενεργοποίησης και όλα τα σχετικά.

Στις 7 Ιουλίου έκανα Αίτηση Μετακόμισης, η αίτηση μετακόμισης ξεκίνησε γύρω στις 16 Αυγούστου - από ότι κατάλαβα για κάποιο λόγω δεν είχε κατοχυρωθεί
και ολοκληρώθηκε ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

Αρχές ΣΕΠΤΕΜΒΡΊΟΥ λαμβάνω λογαριασμούς Nova Internet και Nova Energy

Στον λογαριασμό ΡΕΥΜΑΤΟΣ μου χρεώνουν εκ νέου την Εγγύηση 190€ ενώ κανονικά θα έπρεπε να μου επιστραφεί η προηγούμενη και να πληρώσω την διαφορά


Στον λογαριασμό ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ μου χρεώνουν τον Ιούλιο 33€ για υπηρεσίες που δεν χρησιμοποιήσα καθώς είχα κάνει και ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ


Έχω επικοινωνήσει με το αρμόδιο κατάστημα της περιοχής μου, παραδέχθηκαν τα λάθη τους και έχω ζητήσει να βγουν εκ νέου οι λογαριασμοί.
Σήμερα μου κάνανε φραγή . Νέους λογαριασμούς δεν έχω δει.



Μπορώ να κάνω καταγγελία για την αναμονή, την φραγή και τις λάθος χρεώσεις των λογαριασμών εφόσον έχουν γίνει λάθη από μεριά τους;

Ως αποδεικτικά στοιχεία έχω όλους τους λογαριασμούς και την αίτηση μετακόμισης και το έγγραφο που μου δόθηκε από τον Τεχνικό όταν έγινε η ενεργοποίηση στην νέα σύνδεση.