Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    17-09-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπερα σας, αντιμετωπιζω το εξης προβλημα! Ειχα νοικιασει ενα διαμερισμα με συμβολαιο απο 18.01.2016 μεχρι και 18.12.2018..τυπικη στη πληρωμη ενοικιου και λογαριασμων δεν ειχαμε κανενα προβλημα..με την ιδιοκτητρια δεν ειχαμε καποια επικοινωνια εκτος απο κανα 2 μηνυματα τις γιορτες..μονο το ενοικιο εβαζα στο λογαριασμο της κ τελος.Εληξε το συμβολαιο μ και συνεχισα να μενω κανονικα πληρωνοντας μεχρι και τον απριλιο του 2020 οπου κ της εστειλα μηνυμα οτι θα αποχωρησω απο το διαμερισμα πληρωνοντας και ολους τους λογαριασμους.Να σημειωσω οτι οι λογαριασμοι ηταν στο ονομα της.Δεν ελαβα καμια απαντηση κ αποχωρησα.προχθες μου εστειλε μηνυμα μετα απο 5 μηνες οτι εχω καθυστερησει τη πληρωμη του ενοικιου και των λογαριασμων και να τα καταβαλλω αμεσα!! Εγω απο τον απριλιο νοικιαζω αλλου!! Τι μπορω να κανω?? Σας ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Sorry τώρα, αλλά τι πάει να πει "της έστειλα μήνυμα"? Χωρίς να επιβεβαιώσεις αν το έλαβε και αν το διάβασε? Επικοινωνήσατε τελικά πριν αποχωρήσεις ή όχι? Συνεννοηθήκατε καθόλου ή όχι?

    Δεν υποτίθεται πως πρέπει να επιθεωρήσει ο άλλος την κατάσταση του διαμερίσματος? Δεν πρέπει να του παραδώσεις τα κλειδιά του? Δεν πρέπει να δηλωθεί στην Δ.Ο.Υ. η λήξη της μίσθωσης? Δεν έγινε τίποτα από όλα αυτά?

  3. #3
    Εγγραφή
    17-09-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Οχι..το συμβολαιο μου εληξε το 2018 και δεν το ανανεωσαμε τουλαχιστον οχι γραπτα.Αν κ το συμφωνητικο μισθωσεως που υπεγραψα τοτε γραφει οτι η σιωπηρη αναμισθωση ή παραταση του χρονου μισθωσης περαν του νομιμου αποκλειονται απολυτως.Με την ιδιοκτητρια δεν επικοινωνουσαμε τηλεφωνικα παρα μονο σε μηνυμτα κ αυτα ηταν σπανια.Κ σπανια απαντουσε και σε αυτα,οποτε το να μη μ απαντηση δε μ εκανε εντυπωση.Εκτος των αλλων περασανε 5 μηνες χωρις να λαμβανει ενοικιο κ παλι δεν επικοινωνησε μαζι μου

  4. #4
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Το καταλαβαίνω να μην σε παίρνει τηλέφωνο να σε ευχαριστήσει κάθε μήνα για κάθε ένα ενοίκιο που λαμβάνει. Αλλά είναι άλλη περίπτωση όταν όλα κυλάνε ομαλά ως συμφωνήθηκαν και τελείως άλλη περίπτωση όταν ένας από τους δυο συμβαλλόμενους επιθυμεί να μεταβάλει τους όρους της σύμβασης ή (εν προκειμένω) να την διακόψει.

    Υπάρχουν και τυπικά θέματα που πρέπει να διευθετούνται σε αυτές τις καταστάσεις. Το ξέρεις πως αν η λύση της μίσθωσης δεν δηλωθεί εγκαίρως στην εφορία, τότε η ιδιοκτήτρια θα εξακολουθήσει να φορολογείται για τα ενοίκια που (δεν) λαμβάνει? Κάποια εγγύηση δεν της είχες δώσει, ώστε να πρέπει να στην επιστρέψει? Ή μήπως την συμψήφισες κι αυτή με τα τελευταία ενοίκια, έτσι αυτοβούλως και αυτοδικαίως? Εγώ πιστεύω πως έπρεπε να επιδιώξεις εντατικότερα την επικοινωνία, αντί να αφήσεις το θέμα στην τύχη του κι όπως κάτσει...

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Efivlo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μπορω να κανω?? Σας ευχαριστω

    Συμφωνα με τους κανονισμους του φορουμ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΠΑΡΟΧΗ ΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ.

    Οποτε αυτο που θα σου προτεινω ειναι να απευθυνθεις σε δικηγορο και αυτος θα σε συμβουλευσει ΝΟΜΙΚΑ τι ακριβως μπορεις να κανεις .
    The gr81 .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας