Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νομιζω πως τωρα πια πρεπει να γινει και αυτο. Επειδη το να εχω δυο οθονες δεν ειναι βολικο και σχεδον καθολου εξυπηρετικο, σκεφτηκα να παρω μια ultrawide οθονη αλλα εχω τους ενδοιασμους μου για το αν ειναι η σωστη αποφαση. Σιγουρα θα εχω μεγαλυτερη επιφανεια εργασιας αλλα ισως παλι να πρεπει να βαλω μια οθονη, εστω και καθετα, για να ανοιγω τα pdf εκει. Επειδη ειναι σχετικα αγνωστα "νερα" η επιλογη μιας τετοιας οθονης, θελω την βοηθεια σας. Ειμαι αναμεσα σε LG και DELL αλλα τεινω προς την DELL μιας και εχω μια τωρα και μια πριν (που μας αφησε, σχετικα σε αλλο νημα) και παροτι εχω LG τηλεοραση, κατι δεν μου αρεσει σε οθονες υπολογιστων (χωρις να εχω εμπειρια ο ιδιος, στον αδερφο μου πηρα μια LG οταν μας αφησε η αλλη DELL αλλα στα 100€, οποτε δεν το λες και σωστο σημειο αναφορας).

    Εχω καταληξει στην U3419W αλλα οπως προειπα μπαινω σε αγνωστα "νερα" και απλα επελεξα μια DELL με χαρακτηριστικα που μαλλον με καλυπτουν. Γενικα ειναι καλυτερη απο αυτη που εχω τωρα --> συγκριτικο αλλα αν υπαρχει καποια καλυτερη κοντα σε αυτα τα χρηματα, και ισως και απο προσωπικη εμπειρια/χρηση, να το σκεφτω.

    Δεν ξερω αν και αυτα τα χρηματα ειναι πολλα ή ενταξει για αυτην την κατηγορια. Ειναι ηδη πολλα τα λεφτα που προκειται να διαθεσω οποτε με "φειδω" οι προτασεις σας. Βλεπω και κατι αλλες σε αρκετα χαμηλοτερες τιμες αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο καλες με αυτην που σκεφτομαι.

    Κανοντας μια συγκριση αυτες τις μερες σε διαφορες οθονες ειδα οτι παρολο που η LG δινει πανελ στην DELL, η πρωτη δινει μονο 1-2 χρονια εγγυηση ενω η δευτερη δινει 3! Ισως αυτο να ειναι ενα εξτρα πλεονεκτημα.

    Επισης βλεπω οτι καποιες εχουν HDR (δεν ξερω κατα ποσο εχει νοημα σε υπολογιστες, εννοω αν η χρηση ειναι καθαρα επαγγελματικη ή σε καποια παχνιδια) αλλα αν ειχε δεν θα με πειραζε οπως και ο ρυθμος ανανεωσης που εχω δει σε καποιες να πηγαινει πανω απο τα 60Hz (75, 100, 120 κλπ) που και παλι αν δεν το θες για γρηγορα παιχνιδια, δεν ξερω αν θα ειχε νοημα να πηγαινα σε μια τετοια για πιο ομαλη χρηση (φανταζομαι δεν εχει αλλα θελω την προσωπικη εμπειρια, οχι απλα το σκεπτικο σας σε HDR και refresh rate).

    Και μαλλον το curved δεν το γλυτωνω αν και απο διαφορα βιντεο στο ΥΤ, δεν ειναι τοσο επιθετικη η κυρτοτητα της. Αν εχει καποιος μια τετοια, θα ηθελα και μια πιο κανονικη φωτογραφια γιατι οι επαγγελματικες δειχνουν την οθονη, οχι καποιον να καθεται μπροστα σε μια τετοια (για να καταλαβω περιπου πώς ειναι).

    Η αμεσως προηγουμενη οθονη που βλεπω ειναι η Dell Alienware AW3418DW αλλα 3 πραγματα ειναι που δεν την θελω: ειναι χοντροκομμενη/επιθετικη και δεν μου αρεσει ουτε μου ταιριαζει ενα τετοιο στυλ, ειναι "παλια" (του 2018. Η U3419W ειναι του 2019 οπως υποδηλωνει το μοντελο αλλα δεν νομιζω οτι θα υπηρχε καποια του 2020) και ειναι μεγαλη η βαση της και πιθανον να μην φτανει το βαθος του γραφειου λογω του ιδιαιτερου σχηματος της (εχει πισω ενα ποδι και αυτο την κανει να μπαινει πολυ μεσα στο γραφειο (σχεδον 10cm πιο πολυ απο την U3419W η οποια θα μπαινει ηδη 4cm πιο μεσα απο την U2414H που εχω τωρα)).

    Περιμενω τις γνωμες σας. Ξερω οτι δεν εδωσα επιλογες αλλα ισως απο προσωπικη χρηση που εχει καποιος, να προτεινει καποια καλυτερη.

    Sorry για το μεγαλο post αλλα θελω να γινω οσο πιο λεπτομερης γινεται.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  2. #2
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    5.619
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Εγώ αγόρασα εδώ και 3 μήνες μια 4Κ LG TV στις 43" (κοστίζουν 300-350 ευρώ) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το 24" monitor δεν το αποσύνδεσα, αλλά βγαίνει από την έξοδο της μητρικής και δεν επιβαρύνει την nvidia.

    Η ανάλυση του είναι στα 102 dpi (αυτής που αναφέρεις έχει 109) και έτσι μπορώ να έχω 5 (!!) full HD παράθυρα ταυτόχρονα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20200921_182147.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  321,7 KB 
ID: 219045


    (Το adsl.gr δεν βάζει full size τα μεγάλα images, γι' αυτό και δεν φαίνεται η μεγαλοπρέπεια το όλου εγχειρήματος)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 21-09-20 στις 18:27.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλη επιλογη (αν και δεν ξερω ποιο μοντελο επελεξες) αλλα ειναι πολυ μεγαλη μια τετοια οθονη. Αλλωστε το σκεφτηκα κι εγω να βαλω την 40" που εχω αλλα περαν του βαρους και του μεγεθους, δεν ειναι θεμα μεγεθους γενικα αλλα πλατους ειδικα. Δουλευω σε αρχεια που ειναι σχετικα πλατια και βολευει περισσοτερο.

    Απλα πληροφοριακα: Αυτο που εκανα μεχρι τωρα εινα να εχω διπλα στην 24" μια TV 22" αλλα πρωτον δεν βολευει, δευτερον δεν χωραει και περισσευει απο το γραφειο, τριτον δεν βολευει ουτε να βλεπω σε αυτην οταν δεν την χρησιμοποιω ως monitor και τεταρτον επειδη ειναι τηλεοραση και οχι οθονη υπολογιστη, εχει πολυ κακη ποιοτητα εικονας. Οποτε επειδη τις ειχα extended, το ειχα δοκιμασει και μου αρεσε αλλα λογω διαφορετικων μεγεθων και διαφορετικου ειδους και των περιθωριων των οθονων, δεν γινοταν.

    Γι' αυτο τον λογο επειδη ξεκιναει τωρα δευτερος κυκλος εργασιων και θα ειναι παρατεταμενος, σκεφτομαι για ultrawide ως βασικη και την 24" καθετα τοποθετημενη (αν φυσικα δεν με καλυπτει η ultrawide). Σιγουρα αν βαραινει η οθονη την καρτα γραφικων, τοσο που να γινεται αντιληπτο, θα βαλω την 24" στην iGPU οποτε ολα καλα.

    Ευχαριστω για την λυση που προτεινεις, αλλα δεν μου κανει. Απλα θα εχω μια μεγαλυτερη οθονη παλι σε 16:9 aspect ratio.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  4. #4
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    5.619
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για την λυση που προτεινεις, αλλα δεν μου κανει. Απλα θα εχω μια μεγαλυτερη οθονη παλι σε 16:9 aspect ratio.
    Η 4K (αυτή πήρα https://www.skroutz.gr/s/18647435/LG-43UM7100.html ) είναι σαν 2 ultrawide η μία πάνω στην άλλη, αρκεί να χειρίζεσαι κατάλληλα τον window manager (tiling, maximize horizontally, no overlapping window placement κλπ).

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20200921_202117.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  291,1 KB 
ID: 219052

    Ο λόγος για τη μεγάλη απόκλιση τιμών είναι όχι τόσο η ποιότητα που είναι παρόμοια, όσο το διαφορετικό αγοραστικό κοινό στο οποίο απευθύνονται. Ένα μεγάλο monitor είναι "ακριβό" γιατί απευθύνεται στο premium segment της αγοράς υπολογιστών (gamers, professionals κλπ) ενώ μια μικρή τηλεόραση είναι "φτηνή" γιατί απευθύνεται στο value segment της αγοράς τηλεοράσεων, αυτούς που έχουν μικρά δωμάτια και χαμηλούς προϋπολογισμούς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 21-09-20 στις 20:52.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εννοεις 4 στην τηλεοραση και μια στην δευτερη οθονη. Καλα, ναι. Σωστη η σκεψη οτι ειναι σαν δυο ultrawide αλλα ειναι σαν δυο super ultrawide 32:9. Προφανως και κατι τετοιο ειναι τελειο αλλα η καθε μια απο τις 4 οθονες θα ειναι σαν 22" κι εγω εχω 24" και μου φαινεται ηδη μικρη. Προφανως και μπορω να το μεγαλωσω οσο θελω αλλα θα μικρυνει το αλλο παραθυρο και δεν θελω να εναλλασω παραθυρα. Αυτο το κανω και τωρα. Με το να παρω μια μεγαλυτερη τηλεοραση, δεν λυνεται το προβλημα, αντιθετως μεγαλωνει γιατι θα μου κρυβει ολο το το δωματιο + οτι θα δωσω λεφτα για μια τηλεοραση που δεν ειναι και η καλυτερη λυση για οθονη υπολογιστη + οτι δεν θα μπορω να παρακολουθω τηλεοραση γιατι και η πριζα της κεραιας ειναι μακρια και καταλαμβανεται απο την τηλεοραση που ηδη εχω + οτι θα μου πιανει ολο το γραφειο και θα ειμαι πολυ κοντα (ουτε 1 μετρο μακρια) αν θελω να δω τηλεοραση ή να παιξω καποιο παιχνιδι full screen. Το γραφειο ειναι 145cmx75cm αλλα εχω πανω το κουτι που πιανει τα 25cm της δεξιας μεριας του γραφειου, πληκτρολογιο, ποντικι, 5 ηχεια (αυτα ειναι "κληρονομια" και δεν τα βγαζω) και μου περισσευει και ενα μικρο κομματακι να βαζω τον καφε μου. Αν βαλω μια τηλεοραση, θα πιανει 1m (περισσοτερο αν βαλω μεγαλυτερη) απο τα 1,25 που περισσευουν, τα ηχεια θα τα βαλω "πουθενα" (τα 3 μπροστινα τουλαχιστον και τα ηχεια της τηλεορασης δεν μπορουν να τα αντικαταστησουν), σχεδον 60cm σε υψος (περισσοτερο αν βαλω μεγαλυτερη) και θα μου κρυβει ολο το δωματιο. Δεν μετακομιζω καλυτερα στο σαλονι? Εσενα μπορει να σε βολευει αλλα εμενα οχι.

    - - - Updated - - -

    Εχει καποιος αλλος καποια γνωμη επι του θεματος? Για καποια αλλη οθονη ή εμπειρια με μια τετοια.

    - - - Updated - - -

    Δεν υπαρχει ουτε ενας που να εχει μια οθονη 21:9? Επειδη ειναι μια σοβαρη επενδυση, γι' αυτο επιμενω. Δεν ειναι κατι που αν δεν μου κανει, το παω καπου αλλου και ξεμπερδευω. Ουτε ειναι και ευκολο να πω δεν μου αρεσει και το παω πισω. Αν εχει καποιος μια τετοια οθονη και μπορει να μοιραστει την εμπειρια του, θα ηταν καλο.

    - - - Updated - - -

    Να υποθεσω οτι δεν υπαρχει ουτε ενας που να εχει μια τετοια οθονη ή απλα με αγνοειτε? Και επιμενω ακριβως επειδη ειναι μια ακριβη αγορα.

    - - - Updated - - -

    Επειδη δεν βλεπω προθυμια εστω και για πλακα να μου γραψει καποιος κατι, βλεπω στο skroutz οτι την εχει πιο φθηνα το Gatoulis.gr. Ειναι καλο μαγαζι? Εχει αγορασει καποιος απο αυτο το καταστημα? Να ξερω μην ειναι τπτ περιεργοι και χασω τα λεφτα μου.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  6. #6
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λογω μη διαθεσιμοτητας, επρεπε να περιμενω ενα μηνα. Επειδη το να περιμενω ενα μηνα, δεν γινεται, εκανα την καρδια μου πετρα και παρηγγειλα την Dell Alienware AW3420DW. Η αμεσως επομενη επιλογη απο την U3419W. Υπαρχει και η AW3418DW αλλα δεν θελω να την παρω γιατι ειναι σχετικα παλια και γιατι η AW3420DW ειναι νεας τεχνολογιας nano IPS. Ναι, ειναι λιγο ακριβη, ναι, ειναι πολυ ακριβη αλλα ειναι 120Hz, ειναι G-sync, ειναι nano IPS το πανελ και ειναι και πιο προσφατη απο τις αλλες δυο. Και ναι πληρωνεις και το brandname Alienware οποτε ερχεται και δενει το γλυκο. Μεσα στην ερχομενη εβδομαδα θα μου ερθει. Στο καταστημα εγραφαν 10-15 μερες διαθεσιμοτητα, και τους στελνω μεσω φορμας στο site τους για το αν ισχυει. Και μου απαντανε.

    09/10/2020 17:00
    Καλημέρα,

    Υπάρχει διαθέσιμο τεμάχιο στην διανομή της Dell Ελλάδος και μπορούμε να την έχουμε στο κατάστημά μας σε 1-2 εργάσιμες.

    Με εκτίμηση,


    09/10/2020 18:05
    Ευχαριστώ για την αμεση απαντηση σας (αν και ξαναστειλα γιατι τωρα το ειδα οτι μου απαντησατε). Επειδη ειναι μονο ενα τεμαχιο και επειδη ανθρωπινα τα λαθη, μηπως ειναι βιτρινας? Δηλαδη χρησιμοποιημενο? Αρα ταλαιπωρημενο? Ή ειναι κανονικα κλειστο αχρησιμοποιητο? Γιατι σε περιπτωση που ειναι χρησιμοποιημενη, ανοιγμενη, δουλεμενη, με ο,τι φθορα μπορει αυτο να συνεπαγεται, δεν θα την ηθελα. Ευχαριστω.


    09/10/2020 18:08
    Όλα τα προϊόντα που εμπορευόμαστε είναι σφραγισμένα, στην εκάστοτε εργοστασιακή τους συσκευασία.

    Δεν έχουμε έκθεση προϊόντων, οπότε δεν εμπορευόμαστε και ανοιχτά – μεταχειρισμένα προϊόντα.

    Με εκτίμηση,


    09/10/2020 18:18
    Δεν εννοω εσας. Εννοω την ιδια την DELL. Δεν ξερω πώς μπορω να ξερω αν ειναι χρησιμοποιημενη. Εννοω οτι μπορει να ειναι κλειστη μεσα στο κουτι και να φαινεται οτι ειναι καινουργια με ολα τα προστατευτικα κλπ. Γιατι ειναι πολυ περιεργο να υπαρχει μονο ενα κομματι διαθεσιμο. Υπαρχει καποιο «σημαδι» που να δειχνει οτι ειναι χρησιμοποιημενη? Και τα ρωταω αυτα γιατι πρωτον δεν μπορω να ερθω απο κοντα λογω της καταστασης και δευτερον γιατι δεν αγοραζω οθονη καθε μερα. Η τελευταια που πηρα απο σας κιολας ειναι η U2414H που την ειχατε κι εσεις για δικη σας δουλεια και που ακομα και αν ειχα καποια «αμφιβολια» για το αν ειναι καλη, μου εφυγε μολις την ειδα ζωντανα μπροστα μου. Σας ευχαριστω για τον χρονο που διαθετετε και απαντατε. Θα την παραγγειλω αμεσως μολις μου απαντησετε σε αυτο το mail.


    09/10/2020 18:52
    Επειδή είναι μια οθόνη η οποία δεν κινείται αρκετά στη χώρα μας, η Dell Ελλάδος δε κρατάει μεγάλο απόθεμα.
    Επομένως, το να έχει 1-2 κομμάτια, σε μια οθόνη που κοστίζει 1177 € είναι απολύτως αναμενόμενο.

    Πιστέψτε με, ότι ούτε η Dell και πολύ περισσότερο εμείς, δε θα σας προτείναμε το συγκεκριμένο προϊόν,
    αν είχαμε την παραμικρή υποψία ότι έχει χρησιμοποιηθεί.

    Με εκτίμηση,


    Μετα την παραγγελνω και τους εστειλα το αποδεικτικο καταθεσης και μετα απο μια ωρα σχεδον μου στελνουν οτι αναμενουν το προϊον σε 2-3 εργασιμες και οτι αναμενουν και την καταθεση ενω τους την ειχα ηδη στειλει. Δλδ μια ωρα μετα και ακομα δεν ειχαν δει την καταθεση. Μετα εγω το εκλεισα και ειδα οτι μου ειχαν στειλει το τελευταιο μηνυμα και τους γραφω στην 01:00 οτι τους εχω στειλει την καταθεση και τους εβαλα συνημμενο το e-mail που τους ειχα στειλει με την καταθεση.

    Σημερα στις 12:42 μου στελνουν:
    Καλησπέρα σας,

    Λάβαμε το έμβασμά σας.

    Η παραγγελία θα παραδοθεί σε 1-2 εργάσιμες στον χώρο σας, κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τον οδηγό μας.

    Για την ασφάλεια των εργαζομένων μας και των πελατών, η παράδοση των εμπορευμάτων θα πραγματοποιηθεί στο ισόγειο του κτιρίου.


    Με εκτίμηση,


    Και στο καπακι στις 12:44
    Καλησπέρα σας,

    Αγνοείστε το παρακάτω μήνυμα.

    Θα ενημερωθείτε για την παράδοση, μόλις γίνει η παραλαβή από τον προμηθευτή μας.

    Με εκτίμηση,

    Και στις 13:01 απανταω:
    Δηλαδη δεν θα γινει η παραδοση μεσα στην επομενη εβδομαδα? Και με διαβεβαιωνατε χτες οτι υπαρχει και επειδη υπαρχει θα την εχετε σε 2 μερες και γι’ αυτο προχωρησα στην παραγγελια. Αν δεν την εχετε την επομενη εβδομαδα, θα ηθελα να μου επιστρεψετε τα χρηματα. Θα σας τα βαλω οταν θα την εχετε. (Λεω δεν μπορει, με κοροϊδευουν, αλλα τους ξερω και δεν θα μπορουσαν να εχουν κανει κατι τετοιο.)

    Και φυσικα παιρνω απαντηση στις 13:46
    Καλησπέρα σας,

    Ισχύει η αρχική σας ενημέρωση, ότι το προιόν αναμένεται σε εμάς σε 2-3 εργάσιμες και θα παραλάβετε μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα.

    Θα ενημερωθείτε αμέσως μόλις γίνει η παραλαβή μας.


    Με εκτίμηση,
    Msystems


    Οπως καταλαβαινετε επειδη οπως γραφω και στο μηνυμα που τους εστειλα, οθονη δεν παιρνεις καθε μερα και λογω της υψηλης τιμης και της καταστασης με τον ιο, ηθελα να ειμαι οσο το δυνατον πιο "προστατευμενος" για την ορθοτητα της αγορας μου για να ειμαι σιγουρος δλδ οτι οντως θα εχω την οθονη στο διαστημα που εγραφαν στο site τους.
    Απο το ιδιο καταστημα ειχα παρει την οθονη που εχω μεχρι και τωρα, απλα τωρα πια δεν μου κανει λογω δουλειας, και μαλιστα την ειχαν για δικη τους δουλεια και μολις την ειδα την αναγνωρισα και οταν με ρωτησαν, τί θα θελατε? τους δειχνω --> αυτην (εννοωντας την οθονη) και απορησαν ολοι στο μαγαζι (σου λεει, τί λεει αυτος ο τρελος) αλλα δεν εχασαν την ψυχραιμια τους (αν θα μπορουσε καποιος να την χασει με μια τοσο περιεργη απαντηση) και μου λενε μια στιγμη να το δουμε, ειδαν την παραγγελια οτι αυτην ειχα παραγγειλει οντως (τους ακουγα που σιγομουρμουραγαν, για το γεγονος οτι δλδ ειπα αυτη και οχι οτι εχω κανει μια παραγγελια κλπ) και ειναι τοσο εντονο που ακομα το θυμαμαι μετα απο 6+ χρονια. Εχω παρει και αλλα πραγματα απο αυτους αλλα υστερα απο αλλεπαλληλα τηλεφωνηματα σε διαφορα μαγαζια για να δω αν εχουν την αλλη οθονη και τελικα πηρα το ακυρο, ημουν επιφυλακτικος για το αν θα ειχε καποιος αυτην την οθονη με το γεγονος οτι ειναι και αρκετα ακριβοτερη απο την αλλη. Θα δουμε αν θα "δικαιωθω" την ερχομενη εβδομαδα (με την εννοια οτι το κυνηγαω πανω απο μηνα, απλα δεν ειχα μπει στον κοπο να το κανω θεμα γιατι το κοιτουσα μονος μου και τελικα εκανα μια "τρελα" αφου ηδη πληρωθηκα για την νεα "παλια" δουλεια μου (δεν ειναι σταθερη δουλεια ουτε εχει σταθερα εισοδημα αλλα με 4ψηφιο εισοδημα, ειπα να την κανω αυτην την τρελα)) αλλα ειναι γλυκια μαχαιρια. Θα το δουμε οταν την παρω.


    Μακρυ ποστ αλλα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου.

    Εσεις τί γνωμη εχετε για την συγκεκριμενη οθονη? Ειναι σιγουρα καλυτερη απο αυτην που εχω αλλα εχει κανεις αλλος εμπειρια απο τετοιου ειδους οθονη? 21:9, nano IPS, 120Hz, G-sync κλπ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Archon : 10-10-20 στις 18:57.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας