Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    23-09-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.

    Θα ήθελα την βοήθεια σας στο κάτωθι πρόβλημα που αντιμετωπίζω..

    Τελευταία πήρα ένα δεύτερο κινητό για να το έχω για χρήση σαν tablet, δηλαδή δεν έχω βάλει κάρτα. Το μοντέλο είναι Xiaomi redmi 8A.. Το περίεργο πρόβλημα που προέκυψε από την αρχή είναι ότι το χέρι μου μετά από λίγη χρήση εμφανίζει ένα περίεργο συναίσθημα σαν κάψιμο το οποίο κρατάει για αρκετή ώρα αφού αφήσω το τηλέφωνο.. Προφανώς ζεσταίνεται η συσκευή αλλά όχι σε βαθμό τέτοιο ώστε να καίει.. Εδώ να τονίσω ότι στην άλλη συσκευή που έχω σαν τηλέφωνο κανονικό δεν αντιμετώπισα ποτέ αυτό το πρόβλημα όση ώρα και να το χρησιμοποιώ.. (είναι της ίδιας μάρκας αλλά παλιότερο μοντέλο).. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα κεραίας wifi της συσκευής ? Γνωρίζω ότι ακούγεται αφελές αυτό αλλά δεν ξέρω που αλλού να αποδώσω αυτό το φαινόμενο..

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ArisIo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα.

    Θα ήθελα την βοήθεια σας στο κάτωθι πρόβλημα που αντιμετωπίζω..

    Τελευταία πήρα ένα δεύτερο κινητό για να το έχω για χρήση σαν tablet, δηλαδή δεν έχω βάλει κάρτα. Το μοντέλο είναι Xiaomi redmi 8A.. Το περίεργο πρόβλημα που προέκυψε από την αρχή είναι ότι το χέρι μου μετά από λίγη χρήση εμφανίζει ένα περίεργο συναίσθημα σαν κάψιμο το οποίο κρατάει για αρκετή ώρα αφού αφήσω το τηλέφωνο.. Προφανώς ζεσταίνεται η συσκευή αλλά όχι σε βαθμό τέτοιο ώστε να καίει.. Εδώ να τονίσω ότι στην άλλη συσκευή που έχω σαν τηλέφωνο κανονικό δεν αντιμετώπισα ποτέ αυτό το πρόβλημα όση ώρα και να το χρησιμοποιώ.. (είναι της ίδιας μάρκας αλλά παλιότερο μοντέλο).. Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα κεραίας wifi της συσκευής ? Γνωρίζω ότι ακούγεται αφελές αυτό αλλά δεν ξέρω που αλλού να αποδώσω αυτό το φαινόμενο..
    Οχι. δεν υπαρχει καμμια περιπτωση . ουτε για το wifi ουτε για τα data αν βαλεις καποια στιγμη sim.

    Ειναι καθαρα θεμα χρησης της συσκευης . Για να αναφερεις οτι ζεσταινεται.... προφανως εισαι πολυ ωρα με αυτο. αλλιως δεν ζεσταινονται ετσι γρηγορα.


    ποση ωρα το κρατας , ποσο ζυγιζει , με ποιο τροπο το κρατας , ακομα και αν εισαι ξαπλα ή ορθιος οταν το χρησιμοποιεις. ολα ειναι σημαντικα .

    παιζει ρολο ακομα και αν το κρατας με το ενα χερι και το δουλευεις με το αλλο ..... ή αν το κρατας με το ενα και παιζεις με τον αντιχειρα.



    Ολα εχουν να κανουν με την ροη αιματος. αυτο το "καψιμο" που αναφερεις ειναι απο κακη κυκλοφορια του αιματος.

    και να μην το κανεις συνεχεια καθως απο συστηματικη ελλειψη αιματωσης μπορει να ερθει νεκρωση του ιστου , θρομβωση ή και καρδιακη προσβολη. Οσο "χαζο" και αν ακουγεται.
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    23-09-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι. δεν υπαρχει καμμια περιπτωση . ουτε για το wifi ουτε για τα data αν βαλεις καποια στιγμη sim.

    Ειναι καθαρα θεμα χρησης της συσκευης . Για να αναφερεις οτι ζεσταινεται.... προφανως εισαι πολυ ωρα με αυτο. αλλιως δεν ζεσταινονται ετσι γρηγορα.


    ποση ωρα το κρατας , ποσο ζυγιζει , με ποιο τροπο το κρατας , ακομα και αν εισαι ξαπλα ή ορθιος οταν το χρησιμοποιεις. ολα ειναι σημαντικα .

    παιζει ρολο ακομα και αν το κρατας με το ενα χερι και το δουλευεις με το αλλο ..... ή αν το κρατας με το ενα και παιζεις με τον αντιχειρα.



    Ολα εχουν να κανουν με την ροη αιματος. αυτο το "καψιμο" που αναφερεις ειναι απο κακη κυκλοφορια του αιματος.

    και να μην το κανεις συνεχεια καθως απο συστηματικη ελλειψη αιματωσης μπορει να ερθει νεκρωση του ιστου , θρομβωση ή και καρδιακη προσβολη. Οσο "χαζο" και αν ακουγεται.
    Ευχαριστώ για την απάντηση αρχικά..

    Έστω και μετα από μισή ώρα και κάτι χρήσης ζεσταίνεται η συσκευή. Ίσως επειδή έχει μικρή ram, αδύναμο επεξεργαστή? Δεν ξέρω..
    Το θέμα είναι ότι με την άλλη μου συσκευή δεν νιώθω κανένα απολύτως προβλημα όση ώρα και να την χρησιμοποιώ.. Οπότε αυτό που πολύ σωστά λες σαν πιθανότητα για μη καλή αιμάτωση κτλ θα ίσχυε και εκεί αν υπήρχε

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    σου ειπα ομως οτι παιζει ρολο και το πως το κρατας και πολλα αλλα.


    Το S10 παντως Σ/Κ που τυχαινει να το χρησιμοποιω ακομα και 1-2 ωρες σερι ... αρκετες φορες μυρμηγκιαζει το χερι.

    παρολα αυτα , μονο με δοκιμες θα δεις αν φταιει αυτο.

    πχ οτι κανεις με το καινουριο... κανε ακριβως το ιδιο και με το παλιο. προφανως με wifi θα ειναι και αυτο και οχι με data αν εισαι στο σπιτι.
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    23-09-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου ειπα ομως οτι παιζει ρολο και το πως το κρατας και πολλα αλλα.


    Το S10 παντως Σ/Κ που τυχαινει να το χρησιμοποιω ακομα και 1-2 ωρες σερι ... αρκετες φορες μυρμηγκιαζει το χερι.

    παρολα αυτα , μονο με δοκιμες θα δεις αν φταιει αυτο.

    πχ οτι κανεις με το καινουριο... κανε ακριβως το ιδιο και με το παλιο. προφανως με wifi θα ειναι και αυτο και οχι με data αν εισαι στο σπιτι.
    Ναι το έχω κάνει αυτό που λες πολλές φορές για την σύγκριση των δύο.. Και προφανώς δοκίμασα διάφορες παραλλαγές πώς το κρατάω..
    αποτέλεσμα...το ίδιο πράγμα.. Ένα κάψιμο στο χέρι μετά από κάποια ώρα λειτουργίας του 8Α.. Είναι πολύ περίεργο σε σημείο εκνευριστικο

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας