Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα,

    Μένω σε πολυκατοικία ως ένοικος και έχω θέση γκαραζ σε πυλωτή και υα με ενδιέφερε αν ξέρει κάποιος να μου πει αν γνωρίζει πως γίνεται η οριοθέτηση με κώνους πχ του χώρου μπροστά από τη πύλη του γκαραζ. Χρειάζεται άδεια και αν ναι ποια είναι η διαδικασία?


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Αν εννοείς στο δρόμο, απαγορεύεται και είναι επικίνδυνο. Ξέρω ότι πολλοί το κάνουν αλλά σε γειτονική πολυκατοικία κάποιος τρέχει σε δικαστήρια για τους κώνους που είχε βάλει.
    Δες και εδώ:
    https://forum.4troxoi.gr/node/70710

  3. #3
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    aroutis, είμαστε ίδια περίπτωση στην πολυκατοικία μας, η πυλωτή έχει 5 θέσεις στάθμευσης (μαζί και η δικιά μου) με δύο εισόδους που βγαίνουν στον δρόμο. Από την αρχή γνωρίζαμε πως δεν μπορούμε να βάλουμε εμπόδια στο δρόμο, και επειδή η πολυκατοικία βρίσκεται σε στενό, όταν κάποιος παρκάρει πολύ κοντά στην μια ή την άλλη ράμπα/είσοδο υπάρχει δυσλειτουργία. Καθώς δε το σημείο βρίσκεται κοντά σε λαϊκή αγορά, δύο μέρες την εβδομάδα περίπου ο δρόμος μας γεμίζει με παρκαρισμένα αμάξια άσχετα.

    Μετά από συνέλευση πριν από δίμηνο προχωρήσαμε σε οριοθέτηση των εισόδων με μπογιά πάνω στο αντίστοιχο πεζοδρόμιο, και βάλαμε δύο πιο ευδιάκριτα σήματα σε παρακείμενα σημεία. Η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε καταλάβει διαφορά ακόμα, κυρίως λόγω καλοκαιριού/κορωνοϊού και μειωμένης γενικά κίνησης οχημάτων. Θα δείξει στην πορεία.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ, εκεί προσανατολιζομαι και γω. Ήδη είναι με μπογιά οριοθετημενη αλλα υπάρχει ένοικος που απλα τα γράφει όλα και παρκάρει ενώ δεν έχει δικαίωμα. Οποτε θα ζητήσω συνέλευση για να τεθούν όλα στο τραπέζι και να τελειώνει το θεμα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #5
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν έχετε άδεια από την πολεοδομία για είσοδο/έξοδο, έχεις δίκιο. Επίσης χρειάζεται επιπλέον άδεια για δεύτερη είσοδο/έξοδο.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να ρωτησω σε παρόμοιο πνεύμα, πόσο "πιανει" αυτη η οριοθέτηση; ειναι ακριβως όσο και η εισοδος/εξοδος ή πηγαίνει και πιο πλάγια; εχω θεση σε εσωτερικό παρκινγκ του κτιριου μου, αλλά που και που παρκαρω στο δρόμο για λόγους ταχυτητας. Μια μερα ειχα παρκάρει ακριβως μέχρι την είσοδο της διπλανής πολυκατοικιας,με αλφαδιασμενο το παρκάρισμα να φτανει ενα εκατοστό από το σημειο που ξεκινάει η είσοδός τους για τα αμαξια. Ενας διπλανός ένοικος μου έκανε φασαρια και απείλησε να φέρει τροχαία και γερανό. Επειδη ετυχε να ειναι εδώ οι γονείς μου, εδωσα τόπο στην οργη και απλά έβαλα το αμάξι μου μεσα στο κτίριό μου. Αν καλούσε την τροχαία, τι θα γινοταν; δεν υπάρχει κίτρινη μπογιά ή κατι σχετικό στο συγκεκριμενο κτίριο.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω σε παρόμοιο πνεύμα, πόσο "πιανει" αυτη η οριοθέτηση; ειναι ακριβως όσο και η εισοδος/εξοδος ή πηγαίνει και πιο πλάγια; εχω θεση σε εσωτερικό παρκινγκ του κτιριου μου, αλλά που και που παρκαρω στο δρόμο για λόγους ταχυτητας. Μια μερα ειχα παρκάρει ακριβως μέχρι την είσοδο της διπλανής πολυκατοικιας,με αλφαδιασμενο το παρκάρισμα να φτανει ενα εκατοστό από το σημειο που ξεκινάει η είσοδός τους για τα αμαξια. Ενας διπλανός ένοικος μου έκανε φασαρια και απείλησε να φέρει τροχαία και γερανό. Επειδη ετυχε να ειναι εδώ οι γονείς μου, εδωσα τόπο στην οργη και απλά έβαλα το αμάξι μου μεσα στο κτίριό μου. Αν καλούσε την τροχαία, τι θα γινοταν; δεν υπάρχει κίτρινη μπογιά ή κατι σχετικό στο συγκεκριμενο κτίριο.
    Έχεις δικό σου πάρκινγκ αλλά και παίρνεις και μια θέση απο κάποιον άλλον που δεν έχει;

    Αν καλούσε την τροχαία μάλλον ακόμα θα τους περιμένατε, αν ερχόταν απλά θα γελούσε και θα σου ζητούσε ευγενικά αν θέλεις να το μετακινήσεις

  8. #8
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δικό σου πάρκινγκ αλλά και παίρνεις και μια θέση απο κάποιον άλλον που δεν έχει;
    Μένω στα συνορα Νεας Σμυρνης με Παλαιό Φάληρο, εχουμε άπλετο πάρκινγκ στο δρόμο. Από το μπαλκόνι του σπιτιου μου βλέπω κυριολεκτικά διψήφιο αιρθμό άδειων θεσεων κάθε βραδυ.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καλούσε την τροχαία μάλλον ακόμα θα τους περιμένατε, αν ερχόταν απλά θα γελούσε και θα σου ζητούσε ευγενικά αν θέλεις να το μετακινήσεις
    Αυτο υποψιαζόμουν κι εγώ. Υπάρχει άραγε κάπου γραπτώς αυτο;
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, εκεί προσανατολιζομαι και γω. Ήδη είναι με μπογιά οριοθετημενη αλλα υπάρχει ένοικος που απλα τα γράφει όλα και παρκάρει ενώ δεν έχει δικαίωμα. Οποτε θα ζητήσω συνέλευση για να τεθούν όλα στο τραπέζι και να τελειώνει το θεμα.
    Αν πρόκειται για ένοικο και όχι κάποιον άσχετο, θα πρέπει να λυθεί στη συνέλευση.

  10. #10
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πρόκειται για ένοικο και όχι κάποιον άσχετο, θα πρέπει να λυθεί στη συνέλευση.
    Η θέση του πάρκινγκ και του φιλοξενουμενου είναι παροχές αναφερόμενες στο συμβόλαιο. Ο συγκεκριμένος γνωρίζει και απο μενα και τον ιδιοκτήτη οτι δε πρέπει να παρκάρει εκεί και το δέχεται απλα κάνει τον μάκκσκσ ώρες ώρες. Είμαστε 4 διαμερίσματα μαζί με τον ιδιοκτήτη,4 όροφοι όροφο διαμερίσματα, προσπαθώ να μη το φτάσω στο αμήν, αύριο έχω τον ιδιοκτήτη καλεσμένο να δω τι θα γινει..


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας