Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 132
  1. #31
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλα αυτοi βγάζουν απο τη μύγα ξυγκι στη γελοιότητα .... Παλια οι αεπηδες εστελναν επιστολες τρομοκρατιας - ραδιοφωνάκι στη κουζινα; - πεσε μας τόσα χιλιάρικα για διαφυγοντα κερδη

  2. #32
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 13.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ ts
    1

  3. #33
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτούσα τη λίστα ε ρε λύσσα που έχουν με τα subs ... Τι ρολο και background εχουν αυτοι που υπογραφουν σα εισαγγελείς ;
    Αυτό με τα subs δεν μπορώ να το καταλάβω. Αλλά για να το λένε αυτοί οι δικαστές-εκτελεστές, οι μικροί θεοί επί της γης κάτι θα ξέρουν.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #34
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά το magico δεν έχει άλλο τρόπο πρόσβασης;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #35
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλη ερώτηση γιατι αλλάζουν μηπως τους κυνηγανε και σαν domain name ?

  6. #36
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Ηδη ξεκινησε. Περιμενω να δω την αλλαγη domain που ανακοινωσε το σαιτ που εμπαινα.

  7. #37
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    μια απορία που έχω χρόνια τώρα. πως βρίσκουν όλα αυτά τα σάιτ; έχουν άτομα να ψάχνουν τορεντάδικα ή οι πάροχοι τους δίνουν αναφορά για το που μπαίνει ο κάθε χρήστης;

  8. #38
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια απορία που έχω χρόνια τώρα. πως βρίσκουν όλα αυτά τα σάιτ; έχουν άτομα να ψάχνουν τορεντάδικα ή οι πάροχοι τους δίνουν αναφορά για το που μπαίνει ο κάθε χρήστης;
    τους ενημερώνουν αυτοί που έχουν τα δικαιώματα των ταινιών, το που τα βρίσκουν εκείνοι; μα εκεί που τα βρίσκει όλος ο κόσμος

  9. #39
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.143
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια απορία που έχω χρόνια τώρα. πως βρίσκουν όλα αυτά τα σάιτ; έχουν άτομα να ψάχνουν τορεντάδικα ή οι πάροχοι τους δίνουν αναφορά για το που μπαίνει ο κάθε χρήστης;
    Τα site μαζί έρχονται μαζί με τις καταγγελίες από αντιπροσώπους των δικαιούχων. Δε γνωρίζω τι γίνεται εδώ, αλλά στο εξωτερικό υπάρχουν αρκετά μικρά δικηγορικά γραφεία που εξειδικεύονται σε αυτό. Δεδομένου ότι αρκετοί δικαιούχοι είναι πολυεθνικές, δε θα μου έκανε εντύπωση να τους χρησιμοποιούν γενικά και να έχουν κι αποτελέσματα που μπορούν να κυνηγήσουν εδώ.

    πολυ φοβαμαι στο τελος θα μπλοκαρουν και την αλλαγη DNS.
    Αυτό είναι τραβηγμένο και απίθανο. Ο σκοπός τους δεν είναι να πιάσουν τα πάντα, αλλά να περιορίσουν το φαινόμενο αρκετά, κάτι που πιθανώς να επιτυγχάνεται ήδη.

    Μπορεί να μου πει κάποιος τι κερδίζουν οι κάτοχοι αυτών των σάιτ; Γιατί νόμιμα χρήματα αποκλείεται. Ρωτάω γιατί παίρνουν ένα ρίσκο συνέχεια.
    Υπάρχουν αρκετοί που έχουν διαφημίσεις και donations.

    Πάντως μυαλό δεν βάζουν.
    Πάλι υλοποιήσεις βασισμένες σε domain block.
    Απλά για να λέμε ότι κάτι κάναμε.
    Οτιδήποτε άλλο είναι πανάκριβο, δεν κάνει scale ή έχει μεγάλες παράπλευρες απώλειες. Αν θέλουν να το εξαλείψουν, είναι πιο εύκολο να νομοθετήσουν σχετικά παρά να μπλέξουν με τεχνικά μέσα, όπως συμβαίνει σε αρκετές άλλες χώρες.

    Περιμένουν από τον έλληνα με τα 300€ της αδήλωτης εργασίας να πληρώσει δυο και τρεις συνδρομές κάθε μήνα για να έχει πρόσβαση σε όλες τις σειρές; Ακόμη και το νετφλιξ που έχει ψιλό πετύχει είναι επειδή τη μοιράζονται 4 τη συνδρομή. Αν θέλουν αποτέλεσμα ας το κάνουν σαν τη μουσική που με 7€ στο Spotify τα έχεις όλα.
    Συμφωνούμε ότι το value θα μπορούσε να είναι καλύτερο, αλλά στο τέλος της ημέρας, δε σε υποχρεώνει κανένας να έχεις πρόσβαση στις σειρές. Κι εγώ θα ήθελα να τρώω χαβιάρι για πρωινό, να κινούμαι με ελικόπτερο ( είναι και πιο ασφαλές για covid από τα MMM ), το απόγευμα να χαλαρώνω σε κότερο στην ibiza. Δυστυχώς δεν μπορώ, αλλά δεν είναι δικαιολογία για να κλέψω το κότερο π.χ. αυτού που μπορεί. Ναι, μπορεί να θεωρηθεί άδικο, αλλά είναι παράνομο, και η λύση για αυτό είναι να αλλάξουμε τους νόμους, όχι να παρανομούμε.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  10. #40
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παγκοσμίως με όλες τις συνδρομητικές που έχουν βγει και που βγαίνουν, ο κόσμος στρέφεται ξανά στην πειρατεία και ΚΑΛΑ κάνει, σιγά μην δίνω 10 ευρώ στην καθεμιά
    Εγώ έχω netflix, αν δω ότι όλο αφαιρούνται θα το κόψω και θα επιστρέψω πάλι στο torrent...
    Και που το έχουμε το netflix το περιεχόμενο την Αμερικής είναι απλησίαστο

  11. #41
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.952
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια απορία που έχω χρόνια τώρα. πως βρίσκουν όλα αυτά τα σάιτ; έχουν άτομα να ψάχνουν τορεντάδικα ή οι πάροχοι τους δίνουν αναφορά για το που μπαίνει ο κάθε χρήστης;
    Οι πάροχοι έχουν δικά τους κανάλια με ταινίες και σειρές, έχουν και τον DNS που χρησιμοποιείς και γράφει στα logs σε ποιες σελίδες μπαίνεις. Δηλ έχουν τον τρόπο να τα κόψουν και το κίνητρο. Δεν είδα να κόβουν πειρατικά sites με μουσική επειδή δεν έχουν υπηρεσίες σαν το Spotify. Connect the dots.

  12. #42
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Οι μόνοι υπότιτλοι που κόβονται είναι στο subs4free.com.
    Τίποτα δηλαδή.

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariusbb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι το θες το VPN; Απλά DNS servers αλλάζεις και μπαίνεις μετά χωρίς πρόβλημα...
    οχι δεν ισχυει....ναι μπαινεις. Το χωρις προβλημα δεν ισχυει.
    Θα πω μονο τα εξης. Ξερω περιπτωσεις emails απο Αμερικη σε ISP για ip πελατων τους που κατεβαζαν πειρατικο υλικο βασικα απο torrents.
    Οι εταιρειες που εγινε αυτο ειναι η Vodafone και η Inalan και ο Αμερικανικος ISP ειναι η cogent.
    H cogent ειναι συνεταιρακι με την RIAAA (ψαξε τι ειναι αυτη) και τα ψαχνουν ολα.
    Οποτε δεν σε σωζει μονο η αλλαγη DNS αν πεσεις σε αυτην και δεν ξερω και εγω αν αλλοι τα ψαχνουν.
    Μου εχουν στειλει και emails και τα εχω δει και με την inalan στο θεμα της ειχε γινει μεγαλος ντορος γιατι μαλιστα μπλοκαρε σε πελατες της ΟΛΑ τα torrents!!!! και καλα μετα επρεπε να σβησουν οτι κατεβασαν για να τους τα ανοιξει, καθως υπαρχουν και νομιμες χρησεις της υπηρεσιας.
    Μαλιστα αναγκαστηκε να παρει block ips να δινει απο αλλους παροχους εκτος την cogent αλλα την χρησιμοποιει ακομα για μια μεριδα ips μετα απο τον μεγαλο ντορο που ειχε γινει.

    Επισης πλεον στα ρουτερς των παροχων , δεν ξερω αν ειναι σε ολους δεν αλλαζουν DNS. Οποτε ειναι και μπελαλιδικο και πρεπει να ξερει καποιος να το κανει.
    Εμενα πχ στης inalan δεν αλλαζει, αλλα εχω αλλο απο πισω και εχω δικους μου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τα subs δεν μπορώ να το καταλάβω. Αλλά για να το λένε αυτοί οι δικαστές-εκτελεστές, οι μικροί θεοί επί της γης κάτι θα ξέρουν.
    Λογικο ειναι γιατι ετσι τα βλεπουν και σε αλλες χωρες που κανονικα δεν ειναι εκει η προβολη, δεν ξερουν ολοι Αγγλικα.
    Πχ αν δεις τις σειρες του CW network αν βαλεις την εφαρμογη δεν βλεπεις απο Ελλαδα.
    Οποτε εφοσον ειναι παρονομο να δεις ή να κατεβασεις ειναι παρανομο και ο υποτιτλος καθως ειναι για παρανομη πηγη βιντεο και εχει φτιαχτει βαση παρανομης ηδη θεασης.
    Καπως ετσι το σκεφτονται, μιλαω για Ελληνικους υποτιτλους.

  14. #44
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Οι υπότιτλοι είναι χωριστό παράγωγο έργο με τα δικά του πνευματικά δικαιώματα. Δεν είναι παράλογο ότι κυνηγούν και αυτούς, τόσο ως αυτόνομο έργο, αλλά και ως βοηθητικό για την εξάπλωση ταινιών/σειρών.

  15. #45
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι υπότιτλοι είναι χωριστό παράγωγο έργο με τα δικά του πνευματικά δικαιώματα. Δεν είναι παράλογο ότι κυνηγούν και αυτούς, τόσο ως αυτόνομο έργο, αλλά και ως βοηθητικό για την εξάπλωση ταινιών/σειρών.
    Δεν είναι παράλογο αλλά το κλείσιμο ενός μόνο σάιτ είναι αστείο.

Σελ. 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας