Σελ. 7 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 172
  1. #91
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας παιδιά.

    η κατάσταση - όπως λένε και στο χωριό μου - ειναι infinite sadness (αν και δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το θεωρώ αστείο).
    Η κατάσταση έχει ως εξής :
    Μαρτιο του 2019 έκανα και συμβόλαιο με comsote για Double Play XL 100άρα fiber με επιδότηση sfbb, πλήρωνα 35/36€ το μήνα.
    Το συμβόλαιό μου λήγει τώρα στις 14 Μαρτίου, και εδώ αρχίζει ο Γολγοθάς...

    Προφανώς, έκδοση κουπονιού δεν γίνεται 2η φορά οπότε προφανώς πάμε στην τιμή εμπορίου, αυτή τη στιγμή, το double play XL 100 στην Cosmote στοιχίζει 41,90, βέβαια, δεν αναγράφεται πουθενα ότι είναι ΜΟΝΟ για νέους συνδρομητές (τα "ψιλά γράμματα" που λένε).

    Πήγα 2 φορές σε υποκατάστημα ΟΤΕ, την 1η φορά (πριν 2 εβδομάδες) τους εξηγώ οτι θέλω να παραμείνω στο ίδιο ακριβώς πρόγραμμα που ειμαι τώρα αλλά δεν ξέρω τι θα αρχίσω να πληρώνω με την λήξη του συμβολαίου, η απάντηση ηταν "ελάτε πάλι τέλος του μήνα για να δούμε".
    Περνάω σήμερα 2η φορά, μου λένε πως η τιμή μηνιαίου λογαριασμού ανέρχεται στα 45€, παθαίνω ενα μικρό σόκ, τους λέω "μα στο site σας αναφέρει πως ειναι στα 41.90€" - και εκει ειναι που πληροφορούμαι πως αυτη η τιμή είναι μονο "για νέους" συνδρομητές.
    Τους ρωτάω αν μπορεί να γίνει διακοπή συμβολαίου και μετά να κάνουμε ενα απο την αρχή για πληρώνω αυτή την "προνομιακή" τιμή των 41.90, μου απαντάνε, δεν ξέρουμε, καλέστε καλύτερα στο 13888.

    Καλώ 13888, εξηγώ τα πάντα απο την αρχή, μου λένε θα πληρώνετε 45.90€ (έμφαση στα 90 cents διαφοράς).
    Ρωτάω αν μπορούμε να κάνουμε διακοπή και μετά φτου και απο την αρχή συμβόλαιο, μου απαντάνε και αυτοι "καλέστε μερικές μέρες προτού λήξει το συμβόλαιό σας" (λες και θα έχει διαφορά), κλείνω το τηλέφωνο.

    Ξανακαλώ το 13888 για να ζητήσω προσφορά - δεύτερο σοκ - με πληροφορούνε πως ο μηνιαίος λογαριασμούς θα ειναι στα...47.90€
    Της λέω, "ο καθένας μου λεει και μια διαφορετική τιμή" μου λέει πως δεν γνωρίζει το γιατί , ρωτάω τι θα πρέπει να κάνει ενας πελάτης στη συγκεκριμένη περίπτωση καθώς ο ένας λέει ενα πράμα, ο άλλος κατι άλλο.Επίσης, "προσφορά", τα 48€, μάλιστα.

    Μιλάμε για πλήρη ασυνεννοησία , δεν ξέρουν πραγματικά τι τους γίνεται, ελα μου ομως που εγω σαν τελικός χρήστης πρέπει να μάθω τι ακριβώς θα γίνει ή μάλλον, αυτό που πρέπει να γίνει, έχω απαυδήσει λέμε.

    Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω που που να απευθυνθώ

  2. #92
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.759
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Βγάλε κουπόνι σε μαμα-αδερφό-γυναίκα και μετέφερε εκεί τη σύνδεση.

  3. #93
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Καλα παντως δεν ειναι τακτικη αυτη να βγαζεις συνεχεια κουπονια, ουτε θα επρεπε να χρεωνουν παραπανω απο το νεο χρηστη.

    Μηπως μιλανε για τιμες αορίστου? Γιατι παντα με τη ληξη του συμβολαιου οταν δεσμευεσαι για αλλα 2 χρονια σου κρατανε την τιμη τουλαχιστον σταθερη, εστω και χωρις τα -13 της επιδοτησης.

    Αλλος αντιστοιχη εμπειρια?
    Ισως και μια αιτηση μεταβασης σε win/ vodafone ftth να δωσει τη λυση καλύτερης τιμης αλλα επαναλαμβανω οτι επρεπε να σεβονται τους υπαρχοντες πελατες

  4. #94
    Εγγραφή
    08-11-2012
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    17624 kbps 1020 kbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS DSL-N14U
    SNR / Attn
    6(dB) / 21.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως και αυτό το πράγμα με το 13888 το ότι ο καθένας σου λέει και άλλα πράγματα έχει καταντήσει κουραστικό.
    Όλο το θέμα είναι να είσαι τυχερός να μην σου παρουσιαστεί πρόβλημα. Κάθε φορά σου λένε και άλλα πράγματα. Το έχω πάθει και γι'αυτό μιλάω.
    Άσε που αν ζητήσεις την ηχογραφημένη συνομιλία για να βρεις το δίκιο δεν στην δίνουν ποτέ.
    Δοκιμάστε την ώρα που σας λένε ότι η κλήση θα καταγραφεί να τούς πείτε ότι και από την μεριά σας θα την καταγράψετε , δεν το δέχονται με τίποτα.
    Μέχρι που μου απάντησαν ότι αυτό που κάνω είναι παράνομο, ενώ το δικό τους νόμιμο.

  5. #95
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klem578 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας παιδιά.

    η κατάσταση - όπως λένε και στο χωριό μου - ειναι infinite sadness (αν και δεν ξέρω αν θα έπρεπε να το θεωρώ αστείο).
    Η κατάσταση έχει ως εξής :
    Μαρτιο του 2019 έκανα και συμβόλαιο με comsote για Double Play XL 100άρα fiber με επιδότηση sfbb, πλήρωνα 35/36€ το μήνα.
    Το συμβόλαιό μου λήγει τώρα στις 14 Μαρτίου, και εδώ αρχίζει ο Γολγοθάς...

    Προφανώς, έκδοση κουπονιού δεν γίνεται 2η φορά οπότε προφανώς πάμε στην τιμή εμπορίου, αυτή τη στιγμή, το double play XL 100 στην Cosmote στοιχίζει 41,90, βέβαια, δεν αναγράφεται πουθενα ότι είναι ΜΟΝΟ για νέους συνδρομητές (τα "ψιλά γράμματα" που λένε).

    Πήγα 2 φορές σε υποκατάστημα ΟΤΕ, την 1η φορά (πριν 2 εβδομάδες) τους εξηγώ οτι θέλω να παραμείνω στο ίδιο ακριβώς πρόγραμμα που ειμαι τώρα αλλά δεν ξέρω τι θα αρχίσω να πληρώνω με την λήξη του συμβολαίου, η απάντηση ηταν "ελάτε πάλι τέλος του μήνα για να δούμε".
    Περνάω σήμερα 2η φορά, μου λένε πως η τιμή μηνιαίου λογαριασμού ανέρχεται στα 45€, παθαίνω ενα μικρό σόκ, τους λέω "μα στο site σας αναφέρει πως ειναι στα 41.90€" - και εκει ειναι που πληροφορούμαι πως αυτη η τιμή είναι μονο "για νέους" συνδρομητές.
    Τους ρωτάω αν μπορεί να γίνει διακοπή συμβολαίου και μετά να κάνουμε ενα απο την αρχή για πληρώνω αυτή την "προνομιακή" τιμή των 41.90, μου απαντάνε, δεν ξέρουμε, καλέστε καλύτερα στο 13888.

    Καλώ 13888, εξηγώ τα πάντα απο την αρχή, μου λένε θα πληρώνετε 45.90€ (έμφαση στα 90 cents διαφοράς).
    Ρωτάω αν μπορούμε να κάνουμε διακοπή και μετά φτου και απο την αρχή συμβόλαιο, μου απαντάνε και αυτοι "καλέστε μερικές μέρες προτού λήξει το συμβόλαιό σας" (λες και θα έχει διαφορά), κλείνω το τηλέφωνο.

    Ξανακαλώ το 13888 για να ζητήσω προσφορά - δεύτερο σοκ - με πληροφορούνε πως ο μηνιαίος λογαριασμούς θα ειναι στα...47.90€
    Της λέω, "ο καθένας μου λεει και μια διαφορετική τιμή" μου λέει πως δεν γνωρίζει το γιατί , ρωτάω τι θα πρέπει να κάνει ενας πελάτης στη συγκεκριμένη περίπτωση καθώς ο ένας λέει ενα πράμα, ο άλλος κατι άλλο.Επίσης, "προσφορά", τα 48€, μάλιστα.

    Μιλάμε για πλήρη ασυνεννοησία , δεν ξέρουν πραγματικά τι τους γίνεται, ελα μου ομως που εγω σαν τελικός χρήστης πρέπει να μάθω τι ακριβώς θα γίνει ή μάλλον, αυτό που πρέπει να γίνει, έχω απαυδήσει λέμε.

    Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω που που να απευθυνθώ
    Επειδή τα ίδια μου λέγανε "για νέους πελάτες", πράγμα που δεν αναγράφεται στο site, σταμάτησα την κουβέντα, έκανα αίτηση μέσω site για 50L ,στα 31.90, ήρθε το συμβόλαιο, υπέγραψα, τελειώσαμε, τώρα έχω 50, περιμένω τον 1ο λογαριασμό.
    Αν κάποια στιγμή μου κάνουνε προσφορά για 100, μπορεί να την δεχτώ.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #96
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα παντως δεν ειναι τακτικη αυτη να βγαζεις συνεχεια κουπονια, ουτε θα επρεπε να χρεωνουν παραπανω απο το νεο χρηστη.

    Μηπως μιλανε για τιμες αορίστου? Γιατι παντα με τη ληξη του συμβολαιου οταν δεσμευεσαι για αλλα 2 χρονια σου κρατανε την τιμη τουλαχιστον σταθερη, εστω και χωρις τα -13 της επιδοτησης.

    Αλλος αντιστοιχη εμπειρια?
    Ισως και μια αιτηση μεταβασης σε win/ vodafone ftth να δωσει τη λυση καλύτερης τιμης αλλα επαναλαμβανω οτι επρεπε να σεβονται τους υπαρχοντες πελατες
    Αυτό ακριβώς βρε Νίk, τους είπα, "δεν μπορείτε να κάνετε κάτι για να πληρώνω τα 41.90 οπως αναγράφεται και στο site ? Eιδάλλως θα σκεφτώ για διακοπή και εναλλακτικό πάροχο" - "δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι καλύτερο".15 χρόνια "πελάτης" τους, έτσι ? Ειναι σαν να μην θέλουν να πάρουν 41.90 και να προτιμούν να τα δώσεις σε "άλλους"...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nik187 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως και αυτό το πράγμα με το 13888 το ότι ο καθένας σου λέει και άλλα πράγματα έχει καταντήσει κουραστικό.
    Όλο το θέμα είναι να είσαι τυχερός να μην σου παρουσιαστεί πρόβλημα. Κάθε φορά σου λένε και άλλα πράγματα. Το έχω πάθει και γι'αυτό μιλάω.
    Άσε που αν ζητήσεις την ηχογραφημένη συνομιλία για να βρεις το δίκιο δεν στην δίνουν ποτέ.
    Δοκιμάστε την ώρα που σας λένε ότι η κλήση θα καταγραφεί να τούς πείτε ότι και από την μεριά σας θα την καταγράψετε , δεν το δέχονται με τίποτα.
    Μέχρι που μου απάντησαν ότι αυτό που κάνω είναι παράνομο, ενώ το δικό τους νόμιμο.
    Βingo, τα αυτό ακριβώς...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή τα ίδια μου λέγανε "για νέους πελάτες", πράγμα που δεν αναγράφεται στο site, σταμάτησα την κουβέντα, έκανα αίτηση μέσω site για 50L ,στα 31.90, ήρθε το συμβόλαιο, υπέγραψα, τελειώσαμε, τώρα έχω 50, περιμένω τον 1ο λογαριασμό.
    Αν κάποια στιγμή μου κάνουνε προσφορά για 100, μπορεί να την δεχτώ.
    Δημήτρη, κατανοώ αυτό που λες φίλε - και οι καιροί είναι δύσκολοι για όλους μας αλλα...δεν ξέρω αμα μπορώ/θέλω να κάνω υποβάθμιση, κατεβάζω συχνά αρχεία 30-40-80GB και δεν θα την πάλευα πλέον με 50άρα δυστυχως.
    Διαβάζω εδώ για χρήστη που του έγινε προσφορά στα 39.90€ - δεν ξέρω αν όντως ισχύει και ποιες οι προϋποθέσεις για να σε καλέσουν με προσφορά αλλά - επαναλαμβάνω - εγώ που κάλεσα σήμερα και μου ανέφεραν την "προσφορά" στα 48€ μου ήρθε να θυσιάσω νεαρές παρθένες στον Εωσφόρο στιγμιαία.

    Λοιπόν, επειδή μου γύρισαν οι πατερόσακοι ανάποδα, θα περάσω πάλι μια βολτίτσα αύριο απο υποκατάστημα για να δώ τι θα γίνει, αυτό το πράγμα που ενας λεει ενα και ο αλλος λέει άλλο έχει καταντήσει κοροϊδία, ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ντροπή...

    - - - Updated - - -

    Επιστρέφω, σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιους :

    Τελικά, μετά απο δική μου επιμονή πέρασα σήμερα πάλι απο υποκατάστημα Cosmote να τους εξηγήσω οτι δεν γίνεται μετά απο συνεννόηση με 4 διαφορετικά άτομα της TE/TY, άλλη τιμή να σου δίνει ο ένας και άλλη ο άλλος (με αποκορύφωμα την "προσφορά" στα 48€).
    Η ευγενέστατη κοπέλα στο κατάστημα που με εξυπηρέτησε, έκανε ενα αίτημα πρόθεσης ακύρωσης® το οποίο και έστειλε εκείνη τη στιγμή και με ενημέρωσε πως εντός 3 ημερών θα επικοινωνούσαν μαζί μου απο το 13888 με προσφορά ανανέωσης.

    2 ώρες μετά, δέχομαι τηλεφώνημα στο σταθερό μου απο το 13888 απο εναν ευγενέστατο κύριο σχετικά με προσφορά ανανέωσης του συμβολαίου μου :
    39.90€ τελική τιμή για το ίδιο ακριβώς πρόγραμμα στο οποίο είμαι τώρα (Double play XL fiber 100).
    Φυσικά και συμφώνησα

    Είμαι ευχαριστημένος, επιστροφή στην καθημερινότητα λοιπόν αλλά...πρέπει να το πω αυτό :
    Aυτο, θα έπρεπε να γίνεται αυτομάτως χωρίς να πρέπει να βγάλεις κέρατα ή και ανεβάζεις πίεση ως πελάτης λόγω της πλήρους ασυνεννοησίας μεταξύ παραρτημάτων οπου δεν ξέρουν τι τους γίνεται - εκτός και όλα αυτά γίνονται σκόπιμα φυσικά, βλέπε: αμα κάποιος είναι "large" και δεν ασχοληθεί μαζί τους θα τον συνεχίσουν στο ίδιο πρόγραμμα χωρίς αλλαγή τιμής (47.90€) αφού...θα πληρώσει ούτως ή άλλως και οι όποιες "προσφορές" γίνονται/ισχύουν γι'αυτούς που θα παραπονεθούν για να μην τους χάσουν ως πελάτες.
    Λέω τώρα, ενδέχεται να λέω και μ@λ@κίες

    Σας ευχαριστώ όλους κύριοι για την βοήθεια, να'στε καλά και καλή μας συνέχεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος klem578 : 04-03-21 στις 17:03.

  7. #97
    Εγγραφή
    15-03-2019
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritz!box 7530
    Update και από εμένα. Βγήκε ο πρώτος λογαριασμός μετά την μείωση σε 50αρα . Δεν έχει τέλη σύνδεσης 50 ευρώ. Απλά μου χρέωσαν 5 ευρώ περίπου διαφορά από το κουπόνι επιδότησης που πλέον δεν δικαιολογείται σε αυτήν την ταχύτητα. Λογικο. Δηλαδή με 30 ευρώ περίπου σούπερ σταθερή γραμμή πάνω σε οπτική ίνα. Ευρώπη γίναμε!!! Εντάξει πλάκα κάνω. Θα μπορούσαν σε αυτά τα χρήματα να δίνουν την 100αρα

  8. #98
    Εγγραφή
    06-09-2003
    Περιοχή
    Καισαριανη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    BaudTec
    SNR / Attn
    9(dB) / 26(dB)
    Ήθελα να το ρωτήσω αυτό. Μετά αν δε θέλουμε την 100αρα, μπορούμε να πάμε σε ταχύτητα vdsl 50αρα αλλά μέσω της οπτικής? Δε θα μας πούνε να πάμε πίσω στο χαλκό??
    Γιατί στη παρούσα φάση μου ακόμα και καθαρή 24αρα γραμμή να είχα ευχαριστημένος θα ήμουν αν ήταν σταθερή πάνω σε οπτικες

    PC1: CPU AMD Ryzen 3 3200G 3.60GHZ, 32 Gb ram ,Radeon RX 570 RS Black Edition, SSD 240GB PNY, 1TB HD WD

  9. #99
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Icebox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήθελα να το ρωτήσω αυτό. Μετά αν δε θέλουμε την 100αρα, μπορούμε να πάμε σε ταχύτητα vdsl 50αρα αλλά μέσω της οπτικής? Δε θα μας πούνε να πάμε πίσω στο χαλκό??
    Γιατί στη παρούσα φάση μου ακόμα και καθαρή 24αρα γραμμή να είχα ευχαριστημένος θα ήμουν αν ήταν σταθερή πάνω σε οπτικες
    ftth 50άρα εδώ.
    Στον χαλκό δεν ξαναγυρνάς

    Βοηθάει το 5άρι uoload.
    Το 1 του adsl είναι λίγο
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #100
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Το ότι δεν ξαναγυρνας σε χαλκό είναι δική σου άποψη γείτονα και ως τωρα ατεκμηρίωτη, βεβαια

  11. #101
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι δεν ξαναγυρνας σε χαλκό είναι δική σου άποψη γείτονα και ως τωρα ατεκμηρίωτη, βεβαια
    Ετσι είναι αν έτσι νομίζετε.

    Εσύ έχεις 2 γραμμές 1 ftth και 1 χαλκό.
    Κόψε τον χαλκό και προσπάθησε να γυρίσεις την ftth σε χαλκό.
    Ουδεμία ευθύνη φέρω.

    ΥΓ
    Μετακόμιση γνωστών στην Δήμητρος από Αμφιτρίτης.
    Στην Αμφιτρίτης είχανε χαλκό voda.
    Στην Δήμητρος υποχρεωθήκανε σε ινα cosmote.
    H wind δεν δείχνει κανένα ενδιαφέρον αν δεν έχεις κουπόνι.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #102
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    1. H nova δινει κανονικα χαλκό.
    H voda δεν δινει τιποτα καιη wind μονο ινα.
    Ο οτε αν ζητησεις φωνη σου δινει φυσικα χαλκό. 17 ευρώ. Και μετά βαζεις και adsl. Απο περιεργεια πηρα και ρωτησα εαν μου δινει και αλλη γραμμη χαλκου. Φυσικα μου ειπανε.

  13. #103
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. H nova δινει κανονικα χαλκό.
    H voda δεν δινει τιποτα καιη wind μονο ινα.
    Ο οτε αν ζητησεις φωνη σου δινει φυσικα χαλκό. 17 ευρώ. Και μετά βαζεις και adsl. Απο περιεργεια πηρα και ρωτησα εαν μου δινει και αλλη γραμμη χαλκου. Φυσικα μου ειπανε.
    Συμφωνούμε σε όλα εκτός από την wind.
    Σου δίνει ίνα αν έχεις κουπόνι, σε γράφει αν δεν έχεις. Επειδή έληξε η επιδότηση πήρα πολλές φορές την wind στο νούμερο που έχει για ftth, προσφορά δεν μου κάνανε ποτέ.

    Η όλη κουβέντα είναι για το ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΣ, δηλαδή έχεις ήδη γραμμή και δεν θέλεις να αλλάξεις αριθμό.
    Δεν μιλάμε για καινούργια σύνδεση.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #104
    Εγγραφή
    06-09-2003
    Περιοχή
    Καισαριανη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    BaudTec
    SNR / Attn
    9(dB) / 26(dB)
    Φαντάζομαι την vodafone θα την συμφέρει να μείνει η οπτική σε μια εγκατάσταση δικιά της (Βύρωνας) και να σου δώσει ταχύτητα π.χ. 50 , παρά να σε πάει στον χαλκό του ΟΤΕ που σίγουρα κάτι θα πληρώνει .
    Τέσπα μακάρι... του χρήστη @vangel είπε τον άφησαν με 50αρα σε οπτική .

    PC1: CPU AMD Ryzen 3 3200G 3.60GHZ, 32 Gb ram ,Radeon RX 570 RS Black Edition, SSD 240GB PNY, 1TB HD WD

  15. #105
    Εγγραφή
    15-03-2019
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritz!box 7530
    50άρα οπτική πάνω σε ίνα. Γιατί να ζητούσα το ίδιο πράγμα σε χαλκό; 30 ευρώ καλά είναι. βέβαια αν δίνανε χαμηλότερο ποιο φθηνά π.χ. 24άρι πάνω σε οπτική για 22 ευρώ, θα το έπαιρνα. Με τέτοια σταθερότητα αρκεί για απλά πράγματα προς το παρόν. Νομίζω η σταθερότητα της γραμμής και το ping είναι που κάνουν την τρελή διαφορά και το φριτζ τα μοιράζει όλα χωρίς προβλήματα. αν ήταν vdsl θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα

Σελ. 7 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας