Σελ. 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 172
  1. #106
    Εγγραφή
    27-04-2021
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Χαίρετε, μοιράζομαι και εγώ την πρόσφατη εμπειρία μου: Εληξε η επιδότηση μου πρόσφατα (100/10 ftth- Παλαιό φάληρο) και έψαξα να δω τί παίζει. 26/4/21 πηγα σε κατάστημα cosmote στο οποίο η εξυπηρετικότατη υπάλληλος μου είπε ότι το μονο πρόγραμμα που υπήρχε διαθέσιμο ήταν στα 50κατι ευρώ/μήνα, μιας και είχε λήξει η επιδότηση μου. Της είπα αποκλείεται και μου είπε ότι θα κάνει αίτηση διακοπής και όταν με καλέσουν να πω πως θέλω "αυτο το πρόγραμμα" και μου έγραψε σε ένα χαρτι 36.90ευρ/μήνα/100mbps/Απεριόριστα σταθ/420' Κινητά + ΕΕ, το οποίο πρόγραμμα μου είπε πως είναι φρεσκότατο και μόλις ήρθε ειδοποίηση στο κατάστημα για αυτο.

    Με πήραν 2 ώρες αργότερα απ τίς διακοπές και ένας κύριος ο οποίος μάλλον δεν ήξερε τη δουλεια του, εκτός του ότι δεν γνώριζε το συγκεκριμένο πρόγραμμα (για το οποίο δεν τον κατηγορώ), προσπαθούσε να με πείσει ότι η καλύτερη προσφορά που μπορουσε να μου κάνει ήταν 39.90/μήνα ΣΥΝ ~16ευρ/μηνα το οποίο μου το παρουσίασε ως την "εξτρα χρέωση της τεχνολογίας ftth"!!! Α.Κ.Α. 39.90+16=56ευρ/μηνα! Μου είπε μάλιστα ότι μεχρι τοτε δεν είχα αντιληφθει αυτο το κόστος γιατί επιδοτούνταν η γραμμή! Επειδη ομολογουμένως με έπιασε ελαφρώς αδιάβαστο από χρεώσεις, του είπα ότι θέλω να το ξαναδει, να με ξανακαλέσει και να δει επίσης αν μπορώ και με τί κόστος να κάνω υποβαθμιση σε 50mbps. Τότε μου είπε ότι θα ρωτήσει για την υποβάθμιση αλλα ότι και να γίνεται την "εξτρα χρέωση της τεχνολογίας ftth = 16ευρ" δεν την αποφέυγω. Με ξανακάλεσε 2 ώρες μετα και μου επανέλαβε τα ίδια.

    Τελος πάντων κλείνουμε το τηλ και αφου πήρα 2 ανασες γιατί μου είχε ανέβει η πίεση, πήρα τηλ στο 13888 σαν να μην συμβαίνει τίποτα και είπα στο αυτόματο "ανανέωση συμβολαίου". Μετα από 5' συνδέθηκα με έναν εξυπηρετικότατο κύριο, του είπα μόνον ότι θέλω να ανανεώσω και τίποτα παραπάνω, το έψαξε λίγο, μου είπε ότι "πρέπει να πάρει ένα ΟΚ απο τους προισταμένους του για να μου προσφέρει ενα συγκεκριμένο πρόγραμμα", με έβαλε στην αναμονή και όταν επέστρεψε μου έδωσε 36.90ευρ/μήνα/100mbps/Απεριόριστα σταθ/420' Κινητά + ΕΕ, το οποίο ήταν και το πρόγραμμα στο οποίο αναφέρθηκε η υπάλληλος στο κατάστημα. Θα προσπαθήσω να επανελθω όταν έρθει ο λογαριασμός ωστε να επιβεβαιώσω τα παραπάνω, πάντως στα συμβόλαια που μου έστειλε, οι χρεώσεις είναι όπως τις είπε. Αυτά τα ολίγα, καλό Πάσχα και καλά κουραγια σε ομοιοπαθεις και ψάχνετε το πριν ακούσετε τον οποιονδήποτε...

  2. #107
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Πρέπει να πήρες το 50 xl
    Εγω που πηρα 50 L, είμαι στα32-33 ευρώ
    Cosmote.gr
    Αίτηση μέσω της ιστοσελίδας, και εγώ παλιό φάληρο
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #108
    Εγγραφή
    27-04-2021
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    50xl με παραπέμπει σε 50αρα ταχυτητα ενω έχω 100d/10u ftth. Σε κάθε περίπτωση, δεν γνωρίζω την ονομασία του προγράμματος. Oι παροχές είναι αυτές που προανέφερα.

  4. #109
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Μπορείς να πας σε 50αρα με FTTH στον ΟΤΕ.

  5. #110
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Αφού σας λέει ότι πήρε με 36,90€ 100αρα και FTTH , γιατί να γυρίσει σε 50?

  6. #111
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Χαιρετώ μετά από καιρό.
    Σε μερικές μέρες λήγει το επιδοτούμενo fiberspeed 100 xl της cosmote και κοιτάζω για ανανέωση. Μέχρι τώρα πλήρωνα 35 ευρώ το μήνα (48-13 της επιδότησης).
    Αυτή τη στιγμή το ίδιο πακέτο μέσω του σάιτ της cosmote άνευ επιδότησης κοστίζει 36,90.
    Μίλησα δύο φορές με το 13888 και μου λένε ότι δεν τους αφήνει το σύστημα να μου κάνουν ανανέωση με τη νέα τιμή, παρά μόνο με 46,90 το μήνα, που φυσικά δεν το δέχομαι. Τους αφήνει όμως να με πάνε στη 200άρα με τιμή σάιτ, δηλ. 51,90 το μήνα (που είναι πολλά και αχρείαστα τα mbps αυτή τη στιγμή). Επίσης μου πρότειναν να αιτηθώ την 100άρα με τα 36,90 μέσω σάιτ, οπότε θα δούμε αν γίνεται.

    Φίλε dimitri_ns που έβαλες 50άρα μέσω του σάιτ, τελικά είχες καμιά περίεργη χρέωση κατά τη μετάβαση?
    Την 50άρα σ' αυτή την τιμή σου την έδιναν και μέσω 13888 ή δεν ρώτησες καν?
    Την αίτηση την έκανες πριν ή μετά τη λήξη της 24μηνης δέσμευσης?

  7. #112
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis_sougias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαιρετώ μετά από καιρό.
    Σε μερικές μέρες λήγει το επιδοτούμενo fiberspeed 100 xl της cosmote και κοιτάζω για ανανέωση. Μέχρι τώρα πλήρωνα 35 ευρώ το μήνα (48-13 της επιδότησης).
    Αυτή τη στιγμή το ίδιο πακέτο μέσω του σάιτ της cosmote άνευ επιδότησης κοστίζει 36,90.
    Μίλησα δύο φορές με το 13888 και μου λένε ότι δεν τους αφήνει το σύστημα να μου κάνουν ανανέωση με τη νέα τιμή, παρά μόνο με 46,90 το μήνα, που φυσικά δεν το δέχομαι. Τους αφήνει όμως να με πάνε στη 200άρα με τιμή σάιτ, δηλ. 51,90 το μήνα (που είναι πολλά και αχρείαστα τα mbps αυτή τη στιγμή). Επίσης μου πρότειναν να αιτηθώ την 100άρα με τα 36,90 μέσω σάιτ, οπότε θα δούμε αν γίνεται.

    Φίλε dimitri_ns που έβαλες 50άρα μέσω του σάιτ, τελικά είχες καμιά περίεργη χρέωση κατά τη μετάβαση?
    Την 50άρα σ' αυτή την τιμή σου την έδιναν και μέσω 13888 ή δεν ρώτησες καν?
    Την αίτηση την έκανες πριν ή μετά τη λήξη της 24μηνης δέσμευσης?
    Στα τηλέφωνα cosmote/wind μου λέγανε άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε.
    Σε κατάστημα δεν πήγα.
    Εκανα την αίτηση για 50άρα μέσω site, δεν μου αλλάξανε πακέτο (πήρα το 13888 5 μέρες μετά την λήξη της επιδότησης γιατί τους φοβάμαι), θεωρητικά με αίτηση μέσω site επικοινωνούν μαζί σου, δεν επικοινώνησε κανείς, έγινε η δουλειά μέσω τηλεφώνου για αλλαγή πακέτου.

    Μου λέγανε δυσαρεστημένοι για υποβάθμιση γραμμής, τους έλεγα για αναβάθμιση χρημάτων (χρέωση)


    Καλή τύχη.


    Καμμία περίεργη χρέωση, πρέπει να διαπιστώσεις ότι σου αλλάξανε πακέτο
    Η αίτηση μέσω site έγινε 10 μέρες πριν την λήξη της επιδότησης.

    Οτι θες ρωτάς.


    ΥΓ Το 13888 με τσάκισε στα τηλέφωνα να βάλω επιδοτούμενο ftth γιατί υπάρχει στην περιοχή μου. Ολα αυτά αφού είχε λήξει η επιδότηση. Αλλα ντ άλλα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 14-07-21 στις 09:58.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #113
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Κατάλαβα, άρα το πρόβλημα είναι ότι, ακόμα και αν κάνω την αίτηση μέσω του σάιτ, είναι πολύ πιθανό να μην ασχοληθούν και να πρέπει μετά να τους πείσω στο τηλέφωνο.
    Επομένως θα πρέπει να την κάνω από τώρα και, αν τυχόν αρνηθούν στο τηλέφωνο, θα καταγγείλω τη σύμβαση, μήπως κάνουν καμιά προσφορά, όπως σε έναν άλλο φίλο παραπάνω. Αν ούτε αυτό δουλέψει, απλά θα διακόψω και θα κάνω νέα σύμβαση στο όνομα άλλου προσώπου της οικογένειας με επιδότηση (είναι μανούρα, αλλά δεν βλέπω να αποκλείεται από την υπουργική απόφαση περί sfbb).
    Εν τω μεταξύ είναι γελοίο ότι δεν σε ανανεώνουν με την τρέχουσα εμπορική προσφορά, ενώ μπορείς να καταγγείλεις τη σύμβασή σου και να κάνεις νέο συμβόλαιο με την καλή τιμή μετά από μερικές μέρες.

  9. #114
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    [QUOTE=babis_sougias;7060824]Κατάλαβα, άρα το πρόβλημα είναι ότι, ακόμα και αν κάνω την αίτηση μέσω του σάιτ, είναι πολύ πιθανό να μην ασχοληθούν και να πρέπει μετά να τους πείσω στο τηλέφωνο.
    Επομένως θα πρέπει να την κάνω από τώρα και, αν τυχόν αρνηθούν στο τηλέφωνο, θα καταγγείλω τη σύμβαση, μήπως κάνουν καμιά προσφορά, όπως σε έναν άλλο φίλο παραπάνω. Αν ούτε αυτό δουλέψει, απλά θα διακόψω και θα κάνω νέα σύμβαση στο όνομα άλλου προσώπου της οικογένειας με επιδότηση (είναι μανούρα, αλλά δεν βλέπω να αποκλείεται από την υπουργική απόφαση περί sfbb).
    Εν τω μεταξύ είναι γελοίο ότι δεν σε ανανεώνουν με την τρέχουσα εμπορική προσφορά, ενώ μπορείς να καταγγείλεις τη σύμβασή σου και να κάνεις νέο συμβόλαιο με την καλή τιμή μετά από μερικές μέρες.[/QUOTE


    Aν αλλάξεις υπάλληλο μπορεί να μπορείς.
    Εγώ έβαλα το φτηνότερο 50άρι γνωρίζοντας ότι αν ζητήσω σε πχ 2 μήνες αναβάθμιση (100άρι) θα μου το δώσουν με χίλια ευχαριστώ στην τρέχουσα εμπορική τιμή.

    ΥΓ
    Δεν χρειάζεται να τους πείσεις στο τηλέφωνο, την αίτηση την έχεις κάνει. Τους ζητάς απλά να κάνουν την δουλειά τους.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #115
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Έκανα χτες αίτηση για fiber 100 XL μέσω του σάιτ στα 36,90. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι είμαστε εντάξει. Πράγματι στο my cosmote φαίνεται ότι έχω νέο συμβόλαιο από σήμερα και για 24 μήνες. Ακόμα δεν γράφει τιμή βέβαια. Θα επανέλθω, όταν εκδοθεί ο λογαριασμός.
    Να 'στε καλά, παιδιά, για τις πληροφορίες σας. Για άλλη μια φορά το φόρουμ με σώζει από την τρέλα.

  11. #116
    Εγγραφή
    17-07-2015
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis_sougias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα χτες αίτηση για fiber 100 XL μέσω του σάιτ στα 36,90. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι είμαστε εντάξει. Πράγματι στο my cosmote φαίνεται ότι έχω νέο συμβόλαιο από σήμερα και για 24 μήνες. Ακόμα δεν γράφει τιμή βέβαια. Θα επανέλθω, όταν εκδοθεί ο λογαριασμός.
    Να 'στε καλά, παιδιά, για τις πληροφορίες σας. Για άλλη μια φορά το φόρουμ με σώζει από την τρέλα.
    πάω κι εγώ να κάνω το ίδιο, αλλά μου βγάζει χρέωση ενεργοποίησης 50Ε, σου το είχε βγάλει κι εσένα?

  12. #117
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Ναι, μου το έβγαζε κι εμένα στην παραγγελία, αλλά τελικά στον λογαριασμό δεν χρεώθηκε.

  13. #118
    Εγγραφή
    06-09-2003
    Περιοχή
    Καισαριανη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    BaudTec
    SNR / Attn
    9(dB) / 26(dB)
    Καλησπέρα σας
    Εχει κάνει κανένας τελευταία ανανέωση με vodafone μετά την λήξη της επιδότησης να μας πεί τι τιμούλα του είπαν?

    PC1: CPU AMD Ryzen 3 3200G 3.60GHZ, 32 Gb ram ,Radeon RX 570 RS Black Edition, SSD 240GB PNY, 1TB HD WD

  14. #119
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Ρώτησα εγω την προηγούμενη βδομαδα και μου έδωσαν 37€ αν θυμάμαι σωστά, χοντρικά δηλαδή την επιδοτούμενη τιμή χωρις την επιδότηση, για 100αρα γραμμή.

    Δεν το ανανέωσα ακομα αλλά απο το ψάξιμο που έκανα είναι νορμάλ η τιμή, δεν βρήκα κάποιον άλλο να δίνει κάτι καλύτερο
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  15. #120
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Τόσο (= 36,90) δίνει και ο COSMΟΤΕ πλέον την 100άρα FTTH χωρίς την επιδότηση.
    Ανυπόγραφος

Σελ. 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας