Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    16-12-2004
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Καλησπέρα,

    Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ που να έχει δορυφορικό Internet από Νοva και τηλεφωνία, να μου πει τι firmware έχει ο router που του έχει δώσει η NOVA (π.χ ο ΖΤΕ 267Ν ή o ΖΤΕ 288Α), και ο οποίος λογικά συνδεέται μετά το modem που τερματίζει τη δορυφορική σύνδεση?
    Ο λόγος που ζητάω αυτή την πληροφορία φαίνεται αναλυτικα εδώ.
    Για να δείτε το firmware, ανοίξτε σε browser το http://192.168.1.1/ και κάντε login με user "forthnet" kai password "F0rth@c$n3t#". Τα στοιχεία του firmware φαίνονται συνήθως στην καρτέλα "Management & Diagnosis".

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screenshot.jpg 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  89,7 KB 
ID: 219415

    Ευχαριστώ,
    Γιάννης

  2. #2
    Εγγραφή
    16-12-2004
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Κανείς?

  3. #3
    Εγγραφή
    16-12-2004
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Τελικά δεν χρειάζεται ειδικό firmware για να πετύχει κάποιος αυτό που ήθελα να κάνω. Έχω βάλει screenshots με το configuration σε αυτό το link: https://www.adslgr.com/forum/threads...69#post6915769. Κατά τη γνώμη μου ο Draytek πρέπει να τερματίζει το VDSL και να κάνει το routing, και ο ZTE να χρησιμοποιείται αποκλειστικά για τηλεφωνία. Βλέπω πολλοί αφήνουν τον ΖΤΕ σαν πρώτο, και βάζουν τον δικό τους δεύτερο στη σειρά. Νομίζω ότι με αυτό το configuration δεν κάνεις ουσιαστική χρήση του δικού σου router (εννοώντας το specialized hardware & software αυτών των routers για τερματισμό του VDSL και διαχείριση του routing).

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας