Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 60
  1. #1
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Thumbs up
    Πρόσφατα αγόρασα στο μαγαζί 20 άδειες για το Clearly Anywhere μετά από συζήτηση με ένα καλό φίλο ΙΤ που μου το είπε και έδειχνε ενδιαφέρον.

    Λοιπόν το πρόγραμμα τα σπάει. Πάντα είχα sip στη δουλειά πχ στο κινητό είτε με zoiper (πληρωμένο με push) είτε με οτιδήποτε είχα δοκιμάσει και όλα δούλευαν σχετικά καλά αλλά καμία σχέση με το ClearlyAnywhere ειδικά σε ότι αφορά το push γιατί ότι και να έκανα με την μπαταρία και τα settings της, τις περισσότερες φορές το push δεν δούλευε αν το κινητό είχε μπει σε Deep Sleep.
    Είχα δοκιμάσει και το Zulu που είναι το μόνο που δένει πάνω στο Freepbx σωστά με module αλλά είχα μύρια προβλήματα.

    Βασικά δεν σκάει, δεν ρίχνει τη γραμμή, έχει ρύθμιση αν το Sound θα το αναλάβει το engine του κινητού ή το ίδιο, γενικά δεν του λείπει τίποτα εκτός ίσως από τις ρυθμίσεις codec που τους έκανα ερώτηση και μου είπαν πως στην επόμενη έκδοση θα βάλλουν ρύθμιση. Αυτή τη στιγμή αν είσαι με GSM Data λειτουργεί με g729 και αν είσαι με wifi λειτουργεί είτε με g711 ή g722 αναλόγως τι επιτρέπεις στο sip settings του κέντρου σου.

    Ειλικρινά το προτείνω ανεπιφύλακτα και μέχρι τις 31 Οκτωβρίου η άδεια είναι 10€ (κανονικά είναι 20€) και μάλιστα όποιος πάρει άδειες τώρα, και οι επόμενες που θα αγοράσει θα είναι στην ίδια τιμή ασχέτως αν ξεπεράσει την ημερομηνία στις 31 Οκτωβρίου.

    https://www.clearlyip.com/products/clearly-anywhere/

    Φανταστείτε πως απαντάω κλήσεις και μιλάω με τη δουλειά όντως πάνω στη μηχανή που έχω κράνος Nolan με τα bluetooth της Nolan και το παλιό μου καλό Galaxy Note3.

    Έχει rules για Number rewriting, rules για incoming calls κλπ.

    Τώρα το σημαντικότερο είναι το push που δουλεύει με την πόρτα 2267.
    Αφού εγκαταστήσεις το module και πας και δηλώσεις τον χρήστη που θες να έχει πρόσβαση τότε αυτόματα στο UCP του εμφανίζεται το Softphone provisioning με QR Code.
    Μόλις εγκαταστήσεις την εφαρμογή έχει 2 τρόπους να συνδεθείς, είτε σκανάροντας το QRCode είτε βάζοντας απλά username, password (του χρήστη) και το domain που δήλωσες στην ClearlyIP όταν αγόρασες το account.

    Οι πόρτες που χρειάζονται είναι οι

    2267 για το push
    5060 (ή οποιαδήποτε πόρτα έχετε το SIP ή PJSIP σας)

    Βασικό είναι να έχετε στους user και στα extensions σοβαρά password που είναι κάτι εύκολο θεωρώ και από εκεί και πέρα αναλαμβάνει το Responsive Firewall του Freepbx που μαζί με το Sip2Ban δουλεύουν ρολόι και κόβουν τις επιθέσεις.
    Αν θέλετε όπως εγώ και έχετε firewall σοβαρό, μπορείτε να κάνετε rules πχ να κόψετε την πρόσβαση προς τις 2 πόρτες μόνο να δέχονται συνδέσεις από την Ελλάδα (θέλει και Αμερική όμως γιατί κάθε account έχει μια μόνιμη με σέρβερ τις Clearly IP στην Αμερική για να παίζει το push). Θα τους ενοχλήσω να μου δώσουν πλήρη λίστα με τους σέρβερ τους για να αφήσω μόνο αυτούς από Αμερική να περνάνε το firewall αν και δεν έχω δει επίθεση ποτέ από Αμερική στην εταιρεία.

    Επισυνάπτω και μερικά screenshot από τον client και από το module.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ClearlyAnywhereModule.jpg 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  213,6 KB 
ID: 219439
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103622_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  99,4 KB 
ID: 219438Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103639_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  92,4 KB 
ID: 219437Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103649_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  148,1 KB 
ID: 219436Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103706_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  156,2 KB 
ID: 219435Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103736_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  103,2 KB 
ID: 219434Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103744_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  178,1 KB 
ID: 219443Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103758_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  161,2 KB 
ID: 219442Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103810_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  202,0 KB 
ID: 219441Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-103818_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  127,9 KB 
ID: 219440

    Όποιος έχει απορία ή οτιδήποτε είμαι εδώ και μπορώ να βοηθήσω και στην εγκατάσταση ή οτιδήποτε.

    Edit: Βρήκα ένα video που το αναλύει κάποιος


    Edit: Ανακάλυψα πως υποστηρίζει BLF Keys !!!!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-171728_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  171,6 KB 
ID: 219452Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20201005-171752_Clearly_Anywhere.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  163,3 KB 
ID: 219453
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 05-10-20 στις 17:22.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #2
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Ενδιαφέρον φαίνεται, επίσης για όποιον δεν ξέρει η clearly είναι η εταιρεία του τύπου που ξεκίνησε και συντηρούσε για χρόνια το freepbx.
    Το μόνο που μου χαλάει τη σούπα είναι το pricing μοντέλο, είναι 20$ (10 αν προλάβει την προσφορά) per user per year, δηλαδή εσύ που έριξες 300€, θα τα δώσεις και του χρόνου και του παραχρόνου κλπ.
    Εκτός κι αν σε αφήνει να μείνεις σε προηγούμενη version και δεν σου κλειδώνει το software.
    Φαίνεται ότι στην ουσία παίζει μόνο με freepbx και όχι με οτιδήποτε sip. Ίσως είναι μόνο το provisioning που από ότι είδα γίνεται από δικό τους module. Ξέρεις αν μπορεί να δουλέψει με άλλο PBX π.χ. 3CX έστω βάζοντας τα στοιχεία με το χέρι.
    Τέλος είχες πει στο άλλο θέμα ότι μιλάει με κάποιο server Αμερική για τα push notifications, οπότε υπάρχει ένα θέμα εκεί του τι ακριβώς γίνεται μέσα στο server.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος astbox : 05-10-20 στις 11:23.

  3. #3
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    2.443
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Αν σας χαλάει το subscription model, υπάρχει και το Acrobits Groundwire με 10€ one time και λειτουργεί απροβλημάτιστα με push κλπ. Δοκιμασμένο για χρόνια με Asterisk, FreePBX, Fritzboxes και vPBXes όπως Modulus κλπ.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρον φαίνεται, επίσης για όποιον δεν ξέρει η clearly είναι η εταιρεία του τύπου που ξεκίνησε και συντηρούσε για χρόνια το freepbx.
    Ναι το ξέρω και διάβασα πολλά πριν προχωρήσω γιατί υπήρξε πόλεμος το Φλεβάρη με ανακοίνωση της Sangoma πως θα αλλάξει το βασικό κλειδί και έγινε πόλεμος γενικά αλλά τελικά το πήρε πίσω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που μου χαλάει τη σούπα είναι το pricing μοντέλο, είναι 20$ (10 αν προλάβει την προσφορά) per user per year, δηλαδή εσύ που έριξες 300€, θα τα δώσεις και του χρόνου και του παραχρόνου κλπ.
    Εκτός κι αν σε αφήνει να μείνεις σε προηγούμενη version και δεν σου κλειδώνει το software.
    Μπα δεν νομίζω...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται ότι στην ουσία παίζει μόνο με freepbx και όχι με οτιδήποτε sip. Ίσως είναι μόνο το provisioning που από ότι είδα γίνεται από δικό τους module. Ξέρεις αν μπορεί να δουλέψει με άλλο PBX π.χ. 3CX έστω βάζοντας τα στοιχεία με το χέρι.
    Θα τους ρωτήσω αν και λένε πως παίζει με Freepbx και οτιδήποτε βγάζει η clearlyIP συν όλα τα Freepbxοειδή.. σαν το incrediblepbx

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος είχες πει στο άλλο θέμα ότι μιλάει με κάποιο server Αμερική για τα push notifications, οπότε υπάρχει ένα θέμα εκεί του τι ακριβώς γίνεται μέσα στο server.
    Στο responsive firewall έχω αυτή τη στιγμή 7 registered endpoints που είναι IP της clearlyIP πχ 159.65.186.176 που πηγαίνει σε σερβερ της digital ocean. Τώρα από ότι καταλαβαίνω, ο client πηγαίνει στο server της ClearlyIP και έρχεται στο κέντρο μέσω της 2267 πόρτας. Όταν υπάρξει κλήση τότε το Freebpx στέλνει σήμα στο σέρβερ τις Clearly IP που είναι συνδεδεμένος ο client και λαμβάνει Push command. Κατόπιν ανοίγει το Anywhere και εφόσον κάνει login στην 5060 δέχεται την κλήση και χτυπάει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kapnos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σας χαλάει το subscription model, υπάρχει και το Acrobits Groundwire με 10€ one time και λειτουργεί απροβλημάτιστα με push κλπ. Δοκιμασμένο για χρόνια με Asterisk, FreePBX, Fritzboxes και vPBXes όπως Modulus κλπ.
    To push εδώ πως λειτουργεί? με stun στην εταιρεία εκείνη? ρωτάω γιατί το zoiper πχ ενώ έχει push κανονικά και έχω πληρωμένο το full licence, τις μισές κλήσεις τις χάνω. Αυτό είναι το περίεργο με το Clearly Anywhere... οτι μα ότι και να γίνει η εισερχόμενη χτυπάει πάντα και αυτό με εντυπωσίασε.

    Βρήκα και ένα video που το αναλύει κάποιος


    - - - Updated - - -

    Αν θέλετε να δω κάτι συγκεκριμένο από firewall μεριά (untangle έχω) πείτε το
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #5
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Βασικά διαβάζοντας αυτό εδώ

    https://www.zoiper.com/en/support/ho...20Push%20Proxy

    μπορείς να δεις όταν κάνεις register μέσω του clearly τι φαίνεται στο πεδίο host στο sip show peers; Φαίνεται η IP του server που λες ή η εκάστοτε public που έχει το κινητό;

  6. #6
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά διαβάζοντας αυτό εδώ

    https://www.zoiper.com/en/support/ho...20Push%20Proxy

    μπορείς να δεις όταν κάνεις register μέσω του clearly τι φαίνεται στο πεδίο host στο sip show peers; Φαίνεται η IP του server που λες ή η εκάστοτε public που έχει το κινητό;
    Αυτή είναι μια βασική διαφορά... το zoiper χρησιμοποιεί google κλπ για push... το άλλο όχι για αυτό και η συνδέσεις στο freepbx μου... αυτό που ξέρω ειλικρινά είναι πως δεν χάνω κλήση.

    Με sip show peers βλέπω μόνο τα trunks μου και τίποτα άλλο.

    Επίσης αν είμαι δουλειά και απαντήσω με το σταθερό, ή οποιαδήποτε άλλη συσκευή voip τότε το clearly anywhere μου βγάζει στην οθόνη και στο πρόγραμμα
    "Call from τάδε answered elsewhere"

    Ακόμα ένα καλό που έχει που είχα θέμα και με zoiper κλπ με android 9 που είμαι τώρα και lineageOS είναι το δικαίωμα και του lockscreen και του Ability to view abobe other apps.
    Γενικά δουλεύει χωρίς θέματα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #7
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Τότε

    pjsip show endpoints

    και

    pjsip show contacts

  8. #8
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε

    pjsip show endpoints

    και

    pjsip show contacts
    Ναι έτσι τους εμφανίζει κανονικά. Εκεί φαίνεται η IP του server της clearlyIP αλλά όταν υπάρξει κλήση εμφανίζεται έξτρα και το IP που έχεις και βγαίνει ιντερνετ το κινητό σου. Έχει μόνιμα δηλαδή σύνδεση με τον server της clearlyip

    - - - Updated - - -

    Επίσης κάτι που είδα τώρα, μου ανέβασε μόνο του στο pjsip extension το Max contacts. Συγκεκριμένα το δικό μου εσωτερικό το είχα με 4
    1. Yealink σταθερό
    2. Siemens ασύρματο
    3. Zoiper
    4. Το είχα καβάτζα

    και τώρα ο αριθμός είναι 7. Σωστό που το ανέβασε πάντως και μπράβο τους.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #9
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    2.443
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Το Groundwire κανει register o server τους στο PBX και οταν γινεται κληση σκαει notification και γινεται handover η κλήση.
    Δεν εχω χάσει σχεδόν ποτέ κλήση.

  10. #10
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Και κάτι τελευταίο, ενώ είμαι δουλειά και λειτουργώ με το wifi της εταιρείας βλέπω πως το Clearly Anywhere έρχεται μέσω ίντερνετ όταν μιλάω με το κινητό μου.
    Αυτό είναι καλό γιατί μέχρι τώρα αν έλεγα πχ πως το voip.ηεταιριαμου.gr είναι ο sipserver, έπρεπε να πάω στον DNS Server της εταιρείας και να βάλω πως το voip.ηεταιριαμου.gr πηγαίνει σε εσωτερικό IP γιατί αλλιώς δεν έπαιζε.. με το Clearly τέλος και αυτό το πρόβλημα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kapnos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Groundwire κανει register o server τους στο PBX και οταν γινεται κληση σκαει notification και γινεται handover η κλήση.
    Δεν εχω χάσει σχεδόν ποτέ κλήση.
    Θα το δοκιμάσω και σίγουρα θα πάρω ένα licence για μένα ή θα το χρησιμοποιήσω για το κέντρο μου στο σπίτι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #11
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.638
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Λογικά αυτό και το Groundwire, κρατάει ανοιχτό registration από το δικό του server για δέχεται τις κλήσεις/events, μόλις έρθει κλήση ενημερώνει τον client να κάνει register κι αυτός ώστε να χτυπήσει.
    Οπότε, θέλει οπωσδήποτε whitelist αυτή η συγκεκριμένη IP ή όποια άλλη. Από την άλλη, αν τα παίξει ο server τους ή αν δεν ανανεώσεις το subscription για τους clients μπορούν άνετα να σε κόψουν.

  12. #12
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά αυτό και το Groundwire, κρατάει ανοιχτό registration από το δικό του server για δέχεται τις κλήσεις/events, μόλις έρθει κλήση ενημερώνει τον client να κάνει register κι αυτός ώστε να χτυπήσει.
    Οπότε, θέλει οπωσδήποτε whitelist αυτή η συγκεκριμένη IP ή όποια άλλη. Από την άλλη, αν τα παίξει ο server τους ή αν δεν ανανεώσεις το subscription για τους clients μπορούν άνετα να σε κόψουν.
    Το groundwire είναι καλύτερο με μια εφάπαξ συνδρομή λογικά, επίσης φαίνεται καλύτερο γιατί έχει πολλαπλούς λογαριασμούς....εγώ τώρα πχ αν πάρω 1 account από την clearly anywhere δεν υπάρχει τρόπος να έχω με ένα πρόγραμμα 2 account, δεν έχει τέτοια επιλογή. Τέσπα είναι πολύ φρέσκο, θεωρητικά θα εξελιχθεί και θα είναι και άλλοι που θα το θέλουν αυτό οπότε θα το κάνουν λογικά.

    - - - Updated - - -

    'Όπα παιδιά.. υποστηρίζει και BLF Keys... ενημέρωσα το 1ο post με screenshots.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #13
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Περνάει blf status με push notifications?
    Μη βαλεις τη Σουλα μονο, γιατι παει η μπαταρία..

  14. #14
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περνάει blf status με push notifications?
    Μη βαλεις τη Σουλα μονο, γιατι παει η μπαταρία..
    Τα περνάει αλλά μόνο αν είσαι στην εφαρμογή οπότε δεν καίει ρεύμα. Μόλις κάνεις back στο σύστημα τέλος, μόνο με push ξυπνάει ή να πας στην εφαρμογή
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #15
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Φανταζομαι android 6.8inch και απο διπλα δευτερη οθονη με ολα τα blf. Τηλεφωνητρια on the go!

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας