Σελ. 7 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 2567891217 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 328
  1. #91
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οποιος ξερει πως ακριβως υλοποιηθηκε πχ. το περιβοητο ηλεκτρονικο τιμολογιο, μπορει να καταλαβει την καχυποψια απεναντι στην "επισπευση του ψηφιακου μετασχηματισμου και της καινοτομιας". Μακαρι οντως αυτο να ειναι ενα βημα να εκλειψουν τετοιου τυπου νομοθετηματα και υλοποιησεις.

  2. #92
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποιος ξερει πως ακριβως υλοποιηθηκε πχ. το περιβοητο ηλεκτρονικο τιμολογιο, μπορει να καταλαβει την καχυποψια απεναντι στην "επισπευση του ψηφιακου μετασχηματισμου και της καινοτομιας". Μακαρι οντως αυτο να ειναι ενα βημα να εκλειψουν τετοιου τυπου νομοθετηματα και υλοποιησεις.
    Εγω πάντως μια καχυποψία "επενδύσεων" την έχω..
    Πιθανά λόγω επενδύσεων Siemens.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #93
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε, αν αυτοί που αναρωτιούνται για την συμφωνία και για τα πιθανά οφέλη το κάνουν υποτίθεται πολιτικά, το αντίστοιχο ισχύει και για αυτούς που διάβασαν τον τίτλο με τα κεφαλαία γράμματα και έσπευσαν να πανηγυρίσουν. Κι αυτή η ενέργεια μπορεί να χαρακτηριστεί πολιτική.

    Και μεταξύ μας, πριν την θριαμβολογία, σίγουρα οφείλει να προηγείται μια βασική έρευνα για την είδηση. Το ίδιο κουτό είναι να πεις όχι σε όλα χωρίς να ξέρεις όπως και το να βαράς παλαμάκια επειδή έτσι είπε ο μητσοτάκης.

    Ναι, προφανώς η MS δεν έχει ανάγκη να κλέψει ρεύμα αλλά δεν είναι και φιλανθρωπικό ίδρυμα που θα έρθει να μοιράσει στην χώρα. Ψυχραιμία.
    Είπαμε, τα διαβάσαμε όλα, πολιτικά, κουτοπονηρικά(ας μου επιτραπεί ο αδόκιμος όρος), μάγκικα, μίζερα, θριαμβευτικά, φιλοσοφικά και πολλά άλλα που βαριέμαι να αραδιάζω.
    Το πολιτικό είναι δεύτερη φύση μας και δεν βγαίνει ούτε με επέμβαση, οπότε συνεχίζουμε ακάθεκτοι άλλοι στην σκηνή και άλλοι στο κοινό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #94
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Μια μεγάλη επένδυση απο μια απο τις μεγαλύτερες εταιρίες τεχνολογίας παγκοσμίως πέρα απο τα άμεσα οφέλη (θέσεις εργασίας, φόροι κλπ) δείχνει οτι πλέον μπορούν να γίνουν τέτοιες επενδύσεις στη χώρα μας και θα τραβήξει το ενδιαφέρον και άλλων.

    Άντε επιτέλους να ξεφύγουμε απο το "σοβιετικό" παρελθόν...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SfH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινά απογοητεύομαι όταν διαβάζω αναμφισβήτητα θετικά νέα και όλα τα σχόλια είναι πολιτικοποιημένα κι ασχολούνται με το ποιος θα φάει, ποιος προβάλλεται και τον "κακό μεγιστάνα" που θα μας εκμεταλλευτεί κι όχι με την ουσία. Οι τηλεπικοινωνίες και η πληροφορική είναι κλάδοι στους οποίους βλέπουμε μεγάλο βαθμό τοπικής συγκέντρωσης. Όσο περισσότεροι μαζεύονται σε μια περιοχή, τόσο περισσότεροι έχουν λόγο να μαζευτούν μαζί τους. Με αυτό τον τρόπο ακριβώς οι γείτονές μας κατάφεραν κι έφτιαξαν υποδομές και μάζεψαν τους μεγάλους παίχτες. Ελπίζω να δούμε κι άλλα αντίστοιχα έργα γιατί πραγματικά...έχουν αργήσει
    Τώρα μην έρχεσαι και εσύ και τους χαλάς τη συνωμοσιολογία και τον κακό τον καπιταλισμό-ιμπεριαλισμό-φονιάδες των λαων-νομος είναι το δίκιο του εργάτη. Είπαμε, έξω οι μεγάλες εταιρίες. Εδώ μόνο ΠΑΜΕ και Στάλιν...

  5. #95
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με νοιάζει να γίνει, αν γινοταν να έρθει η Google και η Apple και η SAMSUNG αντίστοιχα με τέτοιες επενδύσεις, γιατί μόνο καλό θα ήταν κάτι τέτοιο.
    Μου αρέσει που βάζεις τη Samsung στην ίδια πρόταση με Google και Apple.
    Ο πεινασμένος...

  6. #96
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.937
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Η apple δεν κάνει επενδύσεις στην Ελλάδα, μόνο στην Ιταλία και στην Τουρκία. Δεν μας κλέβουν το ρεύμα ούτε δίνουν μίζες. Γι’αυτο η αριστερά την προτιμά και κυκλοφορούν όλοι με iPhone.

  7. #97
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Apple και Samsung δεν αναπτύσσουν cloud υποδομές, οπότε δεν μας ενδιαφέρουν.

    Στο παιχνίδι είναι οι Amazon, MS, Google.

  8. #98
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Περιοχή
    Akihabara
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    Compulink
    Βρε παιδια, αυτο σημαινει οτι θα ερθει και στην Ελλαδα το streaming παιχνιδιων xbox?

  9. #99
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    45
    Uploads
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Γιατι δεν χρηματοδοτεί τους developers με το open source για να μην δεσμευει τη χωρα ο πρωθυπουργος με τα ms μνημονια?

  10. #100
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης εταιρίες αυτου του μεγέθους δεν κάνουν χατίρια.
    Σε κανένα πολιτικό.
    Αυτο που κάνουν είναι να σχεδιάζουν και να εκτελούν στρατηγικά πλάνα.
    Είμαι σίγουρος. Όπως και ότι είμαι σίγουρος πως αν μπορούν να γλιτώσουν 0.50 cent θα το προσπαθήσουν. Γιατί από τα μηνύματα καταλαβαίνω ότι πολλοί μπερδεύονται και επειδή έχουν ακούσει για ταμειακά διαθέισμα κάτι δισεκατομμύρια, νομίζουν ότι αν μπορούν με ένα μικρό όρο να γλιτώσουν την ΔΕΗ(λέμε τώρα) δεν θα το κάνουν, θα ντραπούν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KIT-XDestroyerGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι δεν χρηματοδοτεί τους developers με το open source για να μην δεσμευει τη χωρα ο πρωθυπουργος με τα ms μνημονια?
    Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει από που προέκυψαν οι 100κ θέσεις εργασίας που θα έρθουν από το εξωτερικό, σε μήνυμα παραπάνω. Μήνυμα που καταχειροκροτήθηκε.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #101
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρος. Όπως και ότι είμαι σίγουρος πως αν μπορούν να γλιτώσουν 0.50 cent θα το προσπαθήσουν. Γιατί από τα μηνύματα καταλαβαίνω ότι πολλοί μπερδεύονται και επειδή έχουν ακούσει για ταμειακά διαθέισμα κάτι δισεκατομμύρια, νομίζουν ότι αν μπορούν με ένα μικρό όρο να γλιτώσουν την ΔΕΗ(λέμε τώρα) δεν θα το κάνουν, θα ντραπούν.

    - - - Updated - - -



    Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει από που προέκυψαν οι 100κ θέσεις εργασίας που θα έρθουν από το εξωτερικό, σε μήνυμα παραπάνω. Μήνυμα που καταχειροκροτήθηκε.
    Γιατί να γλυτώσουν την ΔΕΗ ?
    Θα πουλάνε και ρεύμα.
    Και εμβόλια
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #102
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα μην έρχεσαι και εσύ και τους χαλάς τη συνωμοσιολογία και τον κακό τον καπιταλισμό-ιμπεριαλισμό-φονιάδες των λαων-νομος είναι το δίκιο του εργάτη. Είπαμε, έξω οι μεγάλες εταιρίες. Εδώ μόνο ΠΑΜΕ και Στάλιν...
    Το ότι η χώρα είναι χρεωκοπημένη δεν σημαίνει ότι θα είμαστε πρόβατα και θα βαράμε παλαμάκια επειδή απλά ακούσαμε την μαγική λέξη "επένδυση".

    Και στα γράφει αυτά άτομο που λογικά θα στείλει βιογραφικό αν προκύψουν θέσεις του επιπέδου μου.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #103
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.686
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι η χώρα είναι χρεωκοπημένη δεν σημαίνει ότι θα είμαστε πρόβατα και θα βαράμε παλαμάκια επειδή απλά ακούσαμε την μαγική λέξη "επένδυση".

    Και στα γράφει αυτά άτομο που λογικά θα στείλει βιογραφικό αν προκύψουν θέσεις του επιπέδου μου.
    Κάτσε να δεις πρώτα πόσα δίνουν.
    Πάντως αν δεν έχεις υπερβολικές απαιτήσεις, θα σε έχουμε υπόψιν μας για τηλεεργασία.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #104
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η apple δεν κάνει επενδύσεις στην Ελλάδα, μόνο στην Ιταλία και στην Τουρκία. Δεν μας κλέβουν το ρεύμα ούτε δίνουν μίζες. Γι’αυτο η αριστερά την προτιμά και κυκλοφορούν όλοι με iPhone.
    Πω ρε φίλε, μεγάλη προσβόλα, πως τους την είπες έτσι.

  15. #105
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KIT-XDestroyerGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι δεν χρηματοδοτεί τους developers με το open source για να μην δεσμευει τη χωρα ο πρωθυπουργος με τα ms μνημονια?
    H MS Θα φέρει Datacenter στην χώρα, δεν μιλήσανε κάπου για το λογισμικό, στην πλατφόρμα cloud που διαθέτουν μια χαρά υπάρχουν και Open source λύσεις.
    Ακόμα δεν δίνει χρήμα το κράτος στην ms για να το φέρει εδώ.

Σελ. 7 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 2567891217 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας