Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για επίσημη προσφορά αυτό η τηλεφωνική προσφορά κλπ
    Εγω εκανα ανανεωση και μου την δωσανε,στο σαιτ υπηρχε με μπανερ η προσφορα 25.05€ και μαλλον ητανε για συνδρομητες με φορητοτητα απο οτε νοβα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yeap...
    Υπαρχει συνφωνια τοσο με vf οσο και με wind για τα αθλητικα καναλια,δεν νομιζω να αλλαξει κατι πανω σε αυτο απο την στιγμη που και οι δυο εχουν καποιο ποσοστο σε μτχ

  2. #17
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει συνφωνια τοσο με vf οσο και με wind για τα αθλητικα καναλια,δεν νομιζω να αλλαξει κατι πανω σε αυτο απο την στιγμη που και οι δυο εχουν καποιο ποσοστο σε μτχ
    Γενικότερα αν θέλει η Nova να γίνει βιώσιμη, θα πρέπει να ανεβάσει τιμές.

  3. #18
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εκανα ανανεωση και μου την δωσανε,στο σαιτ υπηρχε με μπανερ η προσφορα 25.05€ και μαλλον ητανε για συνδρομητες με φορητοτητα απο οτε νοβα
    πότε ήταν αυτό το banner; Δεν βρίσκω σήμερα κάτι σχετικό.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω για εσας αλλα εγω με 26.25€ με full triple play βλεπω και αθλητικα νοβα και eurosport + discovery που μια εταιρεια σαν την cote η οποια θεωρειται η μεγαλυτερη στην Ελλαδα τα εκοψε επειδη ηταν πολυ ακριβα!!! Επισης δεν χρειαζεσαι αλλον αποκωδηκοποιητη για να δεις digea,εσεις εκει στην κοσμοτε ποσο πληρωνετε το triple play??
    Συγνώμη, έχει η vodafone ενσωματωμένα τα κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας στο box της? Απο πότε, ή θα πρέπει να έχεις κεραία και να την συνδέσεις στο box για να τα βρεί?

  5. #20
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη, έχει η vodafone ενσωματωμένα τα κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας στο box της? Απο πότε, ή θα πρέπει να έχεις κεραία και να την συνδέσεις στο box για να τα βρεί?
    Γράφεις πως χρειάζεσαι 2ο αποκωδικοποιητή για νά δεις digea, και σου λέω όχι, αυτός που σου δίνουν έχει υποδοχή κεραίας για να τά βλέπεις.Οποτε δώρον αδωρο να αναφέρεις ότι δεν μπορείς να δεις digea, βασικά εγώ δεν βλέπω σχεδόν καθόλου, όταν έχεις Eurosport-discovery- hbo και χίλια δυο άλλα τί να δεις από ελληνική tv??

  6. #21
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις πως χρειάζεσαι 2ο αποκωδικοποιητή για νά δεις digea, και σου λέω όχι, αυτός που σου δίνουν έχει υποδοχή κεραίας για να τά βλέπεις.Οποτε δώρον αδωρο να αναφέρεις ότι δεν μπορείς να δεις digea, βασικά εγώ δεν βλέπω σχεδόν καθόλου, όταν έχεις Eurosport-discovery- hbo και χίλια δυο άλλα τί να δεις από ελληνική tv??
    Σύμφωνο αλλά μεγάλο foul πού έκοψε το history channel

  7. #22
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις πως χρειάζεσαι 2ο αποκωδικοποιητή για νά δεις digea, και σου λέω όχι, αυτός που σου δίνουν έχει υποδοχή κεραίας για να τά βλέπεις.Οποτε δώρον αδωρο να αναφέρεις ότι δεν μπορείς να δεις digea, βασικά εγώ δεν βλέπω σχεδόν καθόλου, όταν έχεις Eurosport-discovery- hbo και χίλια δυο άλλα τί να δεις από ελληνική tv??
    Κοίτα, με την λογική τους εγώ δεν θα μπορώ να μετακινώ το κουτάκι σε όποια μεριά του σπιτιού θέλω, δηλαδή άμα σε ένα δωμάτιο ή στο σαλόνι δεν υπάρχει πρόσβαση στην κεραία για τον Α Β λόγο τι κάνεις?
    Επίσης ακούω για μέτρια ποιότητα στην ανάλυση δηλαδή full hd και κάτω, πες μου αν αληθεύει, τώρα για τα υπόλοιπα κλπ τα έχει και ο ΟΤΕ εκτός eurosport όλα τα υπόλοιπα τα έχει fox, crime investigation, village cinemas κλπ κλπ και τα ευρωπαικά ειδησεογραφικά τα ίδια έχουν, αυτά

  8. #23
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, με την λογική τους εγώ δεν θα μπορώ να μετακινώ το κουτάκι σε όποια μεριά του σπιτιού θέλω, δηλαδή άμα σε ένα δωμάτιο ή στο σαλόνι δεν υπάρχει πρόσβαση στην κεραία για τον Α Β λόγο τι κάνεις?
    Επίσης ακούω για μέτρια ποιότητα στην ανάλυση δηλαδή full hd και κάτω, πες μου αν αληθεύει, τώρα για τα υπόλοιπα κλπ τα έχει και ο ΟΤΕ εκτός eurosport όλα τα υπόλοιπα τα έχει fox, crime investigation, village cinemas κλπ κλπ και τα ευρωπαικά ειδησεογραφικά τα ίδια έχουν, αυτά
    Απαντηση 1. για αυτο υπαρχουν τα PLC
    Απαντηση 2.Προσφατα ολα τα discovery συν αρκετα αλλα γινανε FullHD,σε σχεση με το δορυφορικο ΟΤΕ που ειχα πριν καιρο η ποιοτητα εικονας ειναι ακριβως ιδια,δεν εχω εικονα ομως τι ποιοτητα εικονας εχει τωρα η cosmote tv.Οπως και να εχει αυτο για εμενα δεν ειναι θεμα δλδ δεν θα αλλαξω παροχο τηλεορασης επειδη η ποιοτητα δεν ειναι καλη στα καναλια.Στο on demand ομως ειναι ολα full HD και αυτο ειναι που με ενδιαφερει περισσοτερο γιατι οπως και να το κανουμε η vodafone εχει τον μεγαλυτερο καταλογο στο on demand απο ολους...

  9. #24
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.696
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντηση 1. για αυτο υπαρχουν τα PLC
    Απαντηση 2.Προσφατα ολα τα discovery συν αρκετα αλλα γινανε FullHD,σε σχεση με το δορυφορικο ΟΤΕ που ειχα πριν καιρο η ποιοτητα εικονας ειναι ακριβως ιδια,δεν εχω εικονα ομως τι ποιοτητα εικονας εχει τωρα η cosmote tv.Οπως και να εχει αυτο για εμενα δεν ειναι θεμα δλδ δεν θα αλλαξω παροχο τηλεορασης επειδη η ποιοτητα δεν ειναι καλη στα καναλια.Στο on demand ομως ειναι ολα full HD και αυτο ειναι που με ενδιαφερει περισσοτερο γιατι οπως και να το κανουμε η vodafone εχει τον μεγαλυτερο καταλογο στο on demand απο ολους...
    Εεε παντελώς καμία σχέση. Το δορυφορικό πάει 8-11 mbit άνετα και όλα τα iptv δεν περνάνε τα 6-7. Τουλάχιστον έτσι ίσχυε μέχρι πέρυσι που είχα δοκιμάσει 1 μήνα το wind tv και από φίλο με το Vodafone TV. Και οι 2 είμαστε με 65αρες.
    Αν έχει αλλάξει κάτι πίσω πάσο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #25
    Εγγραφή
    12-02-2013
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    23,4(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικότερα αν θέλει η Nova να γίνει βιώσιμη, θα πρέπει να ανεβάσει τιμές.
    Δηλαδή η Voda που αυτή τη στιγμή έχει μακράν τα καλύτερα τιμολόγια "μπαίνει μέσα" ή απλώς κάποιοι άλλοι γδέρνουν; Θέλω να πω ότι από εμένα που για 2 χρόνια μου έδωσε triple play full pack με 50άρα γραμμή στα 33€ θα ζημιωθεί; Δε νομίζω, όπως και δε νομίζω ότι η Nova δεν πήγε καλά μόνο εξαιτίας των τιμολογίων της.

  11. #26
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Snowpeak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η Voda που αυτή τη στιγμή έχει μακράν τα καλύτερα τιμολόγια "μπαίνει μέσα" ή απλώς κάποιοι άλλοι γδέρνουν; Θέλω να πω ότι από εμένα που για 2 χρόνια μου έδωσε triple play full pack με 50άρα γραμμή στα 33€ θα ζημιωθεί; Δε νομίζω, όπως και δε νομίζω ότι η Nova δεν πήγε καλά μόνο εξαιτίας των τιμολογίων της.
    Οι άλλοι 3 έχουν και κινητή.

    Από εκεί και πέρα οι ζημιές φαίνονται στους ετήσιους ισολογισμούς. Επίσης σε άλλα παλιότερα topics έχει ψιλο-αναλυθεί το κόστος για μια ADSL/VDSL.

  12. #27
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι άλλοι 3 έχουν και κινητή.
    μην ορκίζεσαι για όλους, είναι λίγο ως πολύ γνωστό ποιος από τους κινητούς αν δεν είχε άλλες δραστηριότητες πχ σταθερή, tv κτλ θα έμπαινε ...πολύ μέσα. Κοινώς έχει ζημιογόνο κλάδο κινητής.

  13. #28
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εκανα ανανεωση και μου την δωσανε,στο σαιτ υπηρχε με μπανερ η προσφορα 25.05€ και μαλλον ητανε για συνδρομητες με φορητοτητα απο οτε νοβα
    Σε γνωστό του είπαν 23 ευρώ με τα Nova...
    Υπάρχον συνδρομητής...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας