Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-34 από 34
  1. #31
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    να βαλουμε μια (προς)γειωση στο font size

    νομιζω φταιω και εγω για το υφος αμφισβητησης , επι του αρχικου μηνυματος του papajo ,λογο της αγνοιας μου .


    Εσύ δεν φτες σε τίποτα το να σχολιάζεις δεν ειναι κακό το να προσπαθείς να κάνεις derail το topic μπερδεύοντας άσχετα θέματα με αφορμή μια λέξη που της δίνεις εσύ την σημασία που θέλεις ειναι κακό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ' αρχήν, μην γράφεις άσχετα, γιατί έχουμε καταλάβει πόσα ξέρεις.

    Επίσης, αυτοί που φτιάχνουν τα καλώδια με ESD drain wire, πολύ καλά κάνουν και τα φτιάχνουν, απλά αυτά τα καλώδια θα πρέπει να γειωθούν και κατάλληλα από ανθρώπους που ξέρουν τι κάνουν και όχι από άσχετους που έχουν μπερδέψει τις ESD με τις μπαταρίες των αυτοκινήτων και τις θεωρίες από το wikipedia!!!!!! αλήθεια, από εκεί μορφώνεσαι;;

    Σου λέω ακόμη μια φορά, όσο συνεχίζεις τα άσχετα, τόσο εκτίθεσαι, σου έχω γράψει πιο πάνω τι ισχύει για τις γειώσεις στις τηλεπικοινωνίες και αντί να διαβάσεις αυτά, μας ανεβάζεις τι λέει η wikipedia, έλεος πλέον με την ασχετοσύνη.
    Φίλε εγώ είμαι φυσικός εσύ είσαι ένας τύπος που ξέρει ένα πράγμα και επιμένει σε αυτό.

    Δεν χρειάζεται καμία εγκατάσταση απο ειδικό το κύκλωμα ESD προστασίας υπάρχει στα router που έχω αγοράσει και γειώνονται με την γείωση του φις που έχει το κάθε router και το σπίτι φυσικά και έχει μπρίζες με γείωση αν δεν θέλεις ή δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό καλημέρα. Πλέον τουτου δεν είναι καν επαγγελματικός ο εξοπλισμός που σημαίνει ότι ο κατασκευαστής περιμένει την χρήση να γίνει απο απλό χρήστη και έχει λάβει όλα τα μέτρα για να γίνει κάτι τέτοιο με ασφάλεια.

  2. #32
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταλάβαμε τι ξέρεις με όλα όσα έχεις γράψει μέχρι τώρα.
    Κάνε στο σπίτι σου ότι θέλεις και να είσαι σίγουρος ότι πλέον δεν μας καίγεται καρφί. Πολύ ασχοληθήκαμε και ήταν μέγα λάθος.
    Οι αναγνώστες έχουν γνώσεις και αντίληψη για να καταλάβουν τι ξέρει ο καθένας που γράφει εδώ μέσα.
    Απλά σε παρακαλώ κράτησε τις συγκεκριμένες γνώσεις για τον εαυτό σου και μην τις γράφεις εδώ, γιατί μας προκαλείς να σου απαντάμε και δεν βγάζει πουθενά.
    Μπορούμε να σεβαστούμε τους άλλους και τους όρους του Forum.

    Σε ευχαριστούμε πολύ και καλή συνέχεια.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #33
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλάβαμε τι ξέρεις με όλα όσα έχεις γράψει μέχρι τώρα.
    Κάνε στο σπίτι σου ότι θέλεις και να είσαι σίγουρος ότι πλέον δεν μας καίγεται καρφί. Πολύ ασχοληθήκαμε και ήταν μέγα λάθος.
    Οι αναγνώστες έχουν γνώσεις και αντίληψη για να καταλάβουν τι ξέρει ο καθένας που γράφει εδώ μέσα.
    Απλά σε παρακαλώ κράτησε τις συγκεκριμένες γνώσεις για τον εαυτό σου και μην τις γράφεις εδώ, γιατί μας προκαλείς να σου απαντάμε και δεν βγάζει πουθενά.
    Μπορούμε να σεβαστούμε τους άλλους και τους όρους του Forum.

    Σε ευχαριστούμε πολύ και καλή συνέχεια.
    Είσαι ο πρεσβευτής του forum γιατί μιλάς σε πρώτο πληθυντικό δεν ξέρω τι σκηνικά φαντάζεσαι στο μυαλό σου να συμβαίνουν πχ ότι εκπροσωπείς το φόρουμ και ανέλαβες το θεάρεστο έργο να με σώσεις απο την καταστροφή (έκανες μάλιστα με την συμπεριφορά σου έναν άλλο χρήστη να αισθανθεί άσχημα νομίζοντας ότι αυτός προκάλεσε την αντιπαράθεση.. ) αλλά αυτό που συμβαίνει στην πραγματικότητα είναι ότι χώθηκες μόνος σου σε topic αναζήτησης καλωδίου να μας μιλήσεις για γειώσεις σπιτιών.... φυσικά και όποιος καταλαβαίνει βασικά πράγματα καταλαβαίνει ότι ψάχνεις να βρεις γωνία στο δεκάρικο και ήμουν τώρα έτοιμος να σου στείλω μήνυμα (επειδή ήδη πάλι πως έγραψες μιας και θες να έχεις τον τελευταίο λόγο) να με αφήσεις ήσυχο να κάψω το σπίτι μου.

    Ευχαριστώ που βρήκες μόνος σου τον δρόμο της διαφυγής.

  4. #34
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιλάω στον πληθυντικό γιατί μου έχουν πει αρκετοί στο forum να μην ασχοληθώ άλλο με τις ασχετοσύνες που λες και ότι με συγχαίρουν για την υπομονή μου.
    Μπορείς ελεύθερα να φαντάζεσαι ότι θέλεις και να πλέκεις φανταστικά σενάρια, απλά μην μπλέκεις άλλους συμφορουμίτες στην συζήτηση γιατί ήδη έχεις δημιουργήσει αρκετές αντιπάθειες με την στάση σου.
    Ο συμφορουμίτης που αναφέρεις είναι φίλος, φίλος και αν είχε πρόβλημα θα μου το είχε αναφέρει με PM, οπότε μίλα μόνο για τον εαυτό σου και συνέχισε να προσβάλεις μήπως και καταφέρεις να γίνεις πιο αντιπαθητικός απ' ότι έχεις γίνει.
    Δεν μπορείς να σταματήσεις να λες προσβολές και δεν σέβεσαι τίποτα, θα πρέπει μάλλον να κλειδωθεί από κάποιον mod το νήμα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας