Σελ. 3 από 30 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 437
  1. #31
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι λέει 36 νέες περιοχές, δεν λεει κάπου η μισή Ελλάδα, άπλα ελληνικά είναι.

    Ακόμα περιμένω κάποια λινκ απο το άλλο νήμα
    Αλλά ναι συνέχισε να λες πως είμαστε χάλια, δεν θα σου το χαλάσω

    Ούτε επιδοτήσεις στους παροχους παίζουν για FTTH, το είπαμε και στο άλλο νήμα αλλά αν δεν θέλει κάποιος να μάθει...... δεν θα μάθει
    γιατί εγώ έγραψα πως λέει 42? 36 είπα.

    Απλά ανέφερα το πως ακούγεται αυτό στα αυτιά του μέσου καταναλωτή 36 περιοχές (τα αναφέρει σε επίπεδο επικρατειών μάλιστα) σου λέει έχει φτιαχτεί υποδομή εδώ όχι αστεία...

    πόσο % του πληθυσμού πραγματικά καλύπτεται όμως; και πόσο % αυτού του πληθυσμού ειναι urban κατηγορίας; σε άλλο νήμα σου ανέφερα πως εδώ σε χωριό (100 κατοίκων και παίζει μόνο εγώ και άλλα 2,3 σπίτια να έχουν συμβόλαιο VDSL) της καστοριάς όντως έχω 50άρα vdsl (αν και 200 μέτρα πιο πέρα στην 2η σύνδεση μου όπως πάλι είπα το upload είναι στα 20 mbps ) αλλά στο ηράκλειο κρήτης και στην αθήνα που έμενα (σε κεντρικές περιοχές και γενικά περιοχές που θα πίστευε κάποιος ότι όντως θα επωφελούνταν απο γρήγορο bandwidth λόγω ξενοδοχείων,πανεπιστημίων/φοιτητών, επιχειρήσεων κτλ) είτε δεν είχα κάν πρόσβαση είτε ήταν τραγικές οι ταχύτητες/συγχρονισμοί.


    Τώρα για τα link που περιμένεις δεν θυμάμαι αν θες να μπεις στον κόπο να μου στείλεις PM ή να αναφέρεις εδώ με το ποστ ή να μου πεις ποια link είναι αυτά ευχαρίστως να τα στείλω και με PM ή σε ποστ πάνω στο topic που αναφέρεσαι.

  2. #32
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί εγώ έγραψα πως λέει 42? 36 είπα.

    Απλά ανέφερα το πως ακούγεται αυτό στα αυτιά του μέσου καταναλωτή 36 περιοχές (τα αναφέρει σε επίπεδο επικρατειών μάλιστα) σου λέει έχει φτιαχτεί υποδομή εδώ όχι αστεία...

    πόσο % του πληθυσμού πραγματικά καλύπτεται όμως; και πόσο % αυτού του πληθυσμού ειναι urban κατηγορίας; σε άλλο νήμα σου ανέφερα πως εδώ σε χωριό (100 κατοίκων και παίζει μόνο εγώ και άλλα 2,3 σπίτια να έχουν συμβόλαιο VDSL) της καστοριάς όντως έχω 50άρα vdsl (αν και 200 μέτρα πιο πέρα στην 2η σύνδεση μου όπως πάλι είπα το upload είναι στα 20 mbps ) αλλά στο ηράκλειο κρήτης και στην αθήνα που έμενα (σε κεντρικές περιοχές και γενικά περιοχές που θα πίστευε κάποιος ότι όντως θα επωφελούνταν απο γρήγορο bandwidth λόγω ξενοδοχείων,πανεπιστημίων/φοιτητών, επιχειρήσεων κτλ) είτε δεν είχα κάν πρόσβαση είτε ήταν τραγικές οι ταχύτητες/συγχρονισμοί.


    Τώρα για τα link που περιμένεις δεν θυμάμαι αν θες να μπεις στον κόπο να μου στείλεις PM ή να αναφέρεις εδώ με το ποστ ή να μου πεις ποια link είναι αυτά ευχαρίστως να τα στείλω και με PM ή σε ποστ πάνω στο topic που αναφέρεσαι.
    Τα ξενοδοχεία Πανεπιστήμια κλπ έχουν οπτική ίνα εδώ κι κάτι χρόνια με 5ψήφια νούμερα κάθε μήνα...Πρώτα τήν τσέπη του κιτά ο κάθε isp κι μετά τους πελάτες του...

  3. #33
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ξενοδοχεία Πανεπιστήμια κλπ έχουν οπτική ίνα εδώ κι κάτι χρόνια με 5ψήφια νούμερα κάθε μήνα...Πρώτα τήν τσέπη του κιτά ο κάθε isp κι μετά τους πελάτες του...
    Για τα ξενοδοχεία δεν γνωρίζω αν και αμφιβάλω να πρόκειται για περιοχές με ξενοδοχεία και μάλλον μονο για μεγάλα τύπου Hilton θα παίζει κάτι τέτοιο και η γύρο γειτονιά...γιοκ, για τα πανεπιστήμια θα συμφωνήσω αλλά έβαλα πανεπιστήμια/φοιτητές με την έννοια ότι δεν αναφέρομαι στις πανεπιστημιακές εγκαταστάσεις αυτές καθ αυτές αλλά στις γύρο κοντινές περιοχές που υπάρχει φοιτητόκοσμος.

  4. #34
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η cyta στίν Κρήτη έδινε σε ξενοδοχεία οπτικές ίνες κι πήρα η voda φιλέτο
    Ώσο για οπτικές ίνες στο κέντρο δύσκολα να μπούνε γιατί τα σπίτια νηκοιάστικαν σε Airbnb αλλά κι υπήρχε έρευνα που έδειχνε ότι επιλέγονται σπίτια με υποδομές,όσο για τον δήμο Αθηναίων ήθελα το κάτι τίς του για να μπούν ίνες.Δυστηχώς κάποιος θα είναι ο τελευταίος...

  5. #35
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Εγώ ακόμα πάντως προσπαθώ να καταλάβω πώς έρχεται FTTH. Η διαφήμιση είναι το λιγότερο ανακριβής για να μην πω και παραπλανητική. Ξεκινώντας από την ορολογία. Σύμφωνα με το FTTH council of Europe (Ναι υπάρχει και είναι εξαιρετικά ενεργός οργανισμός) για να είναι μια σύνδεση FTTH θα πρέπει να φτάνει στον ΧΩΡΟ του καταναλωτή δλδ στο διαμέρισμα του οπτική ίνα και όταν λέμε στο διαμέρισμα εννοούμε μέσα, σε εξωτερικό τοίχο ή σε απόσταση μικρότερη από 2 m από τον εξωτερικό τοιχο του ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ του χρήστη. Αν η οπτική ίνα φτάνει μέχρι το κτίριο (μέσα ή σε εξωτερικό τοίχο του κτιρίου) τότε η σύνδεση ονομάζεται Fiber to the Building (FTTB). Σε κάθε περίπτωση όμως δεν είναι FTTH η FTTB σύνδεση παρόχου όπου η οπτική ίνα τερματίζει σε οποιαδήποτε δημόσιο χώρο (καμπίνα) και καταλήγει στο καταναλωτή μέσω άλλου μέσου (τηλεφωνικό δίκτυο, δίκτυο διανομής ρεύματος, ασύρματα κλπ.) Πέραν αυτού ο ίδιος οργανισμός αναφέρει οτι στην σύνδεση πρέπει να υπάρχει συμμετρία μεταξύ του upstream και του downstream της σύνδεσης ή στην χειρότερη μικρή μονο διαφορά στα μεγέθη του bandwith. Άρα καταλήγοντας οι μοναδικοί πάροχοι αυτή την στιγμή στην Ελλάδα που πραγματικά παρέχουν FTTH είναι η inalan και η HCN καθώς είναι οι μοναδικές που πληρούν και το κριτήριο του τερματισμού της ίνας στον χώρο του πελάτη και το κριτήριο της συμμετρίας. Θέτω αυτό απλά ως προβληματισμό γιατί βλέπω ότι γίνεται μεγάλη συζήτηση σχετικά με το "FTTH" που προσφέρουν οι Έλληνες πάροχοι. Για όποιον ενδιαφέρεται οι ορισμοί πάρθηκαν από το επίσημο site του FTTH Council of Europe και τα pdf που κατεβάζετε ελευθερα Definition of Terms Version 6.0 - September 2017 και FTTH: what is it?.

  6. #36
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Αναφέρεται σε κανονικό FTTH που τερματίζει στον χώρο του πελάτη και όχι FTTC/VDSL. Ναι, το έχουν ξεκινήσει και οι μεγάλοι πάροχοι αυτό σε ορισμένες περιοχές, τσέκαρε στο sfbb.gr. Όσον αφορά τη συμμετρία στην ταχύτητα, δεν νομίζω ότι πρέπει να έχει καμία σημασία στο όνομα Fiber to the Home, εφόσον έχεις όντως Fiber μέχρι το Home και δεν υπονοείται τίποτα σχετικά με την ταχύτητα.

  7. #37
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβίδιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ακόμα πάντως προσπαθώ να καταλάβω πώς έρχεται FTTH. Η διαφήμιση είναι το λιγότερο ανακριβής για να μην πω και παραπλανητική. Ξεκινώντας από την ορολογία. Σύμφωνα με το FTTH council of Europe (Ναι υπάρχει και είναι εξαιρετικά ενεργός οργανισμός) για να είναι μια σύνδεση FTTH θα πρέπει να φτάνει στον ΧΩΡΟ του καταναλωτή δλδ στο διαμέρισμα του οπτική ίνα και όταν λέμε στο διαμέρισμα εννοούμε μέσα, σε εξωτερικό τοίχο ή σε απόσταση μικρότερη από 2 m από τον εξωτερικό τοιχο του ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ του χρήστη. Αν η οπτική ίνα φτάνει μέχρι το κτίριο (μέσα ή σε εξωτερικό τοίχο του κτιρίου) τότε η σύνδεση ονομάζεται Fiber to the Building (FTTB). Σε κάθε περίπτωση όμως δεν είναι FTTH η FTTB σύνδεση παρόχου όπου η οπτική ίνα τερματίζει σε οποιαδήποτε δημόσιο χώρο (καμπίνα) και καταλήγει στο καταναλωτή μέσω άλλου μέσου (τηλεφωνικό δίκτυο, δίκτυο διανομής ρεύματος, ασύρματα κλπ.) Πέραν αυτού ο ίδιος οργανισμός αναφέρει οτι στην σύνδεση πρέπει να υπάρχει συμμετρία μεταξύ του upstream και του downstream της σύνδεσης ή στην χειρότερη μικρή μονο διαφορά στα μεγέθη του bandwith. Άρα καταλήγοντας οι μοναδικοί πάροχοι αυτή την στιγμή στην Ελλάδα που πραγματικά παρέχουν FTTH είναι η inalan και η HCN καθώς είναι οι μοναδικές που πληρούν και το κριτήριο του τερματισμού της ίνας στον χώρο του πελάτη και το κριτήριο της συμμετρίας. Θέτω αυτό απλά ως προβληματισμό γιατί βλέπω ότι γίνεται μεγάλη συζήτηση σχετικά με το "FTTH" που προσφέρουν οι Έλληνες πάροχοι. Για όποιον ενδιαφέρεται οι ορισμοί πάρθηκαν από το επίσημο site του FTTH Council of Europe και τα pdf που κατεβάζετε ελευθερα Definition of Terms Version 6.0 - September 2017 και FTTH: what is it?.
    Κατα πάσα πιθανότητα (δεν έχω στοιχεία απλά λόγω γνώσεων των πρακτικών των καρτέλ) θα είναι στις περισσότερες περιπτώσεις FTTP (fiber to the premise) ούτε καν fiber to the building δηλαδή θα φτάνει μέχρι την κολόνα έξω απο το σπίτι σου δηλαδή (και αν δεν κάνω λάθος μπορεί να έρχεται κατευθείαν απο το κέντρο χωρίς την μεσολάβηση καμπίνας με ότι απώλειες επιφέρει αυτό) .

    Ελπίζω να με διαψεύσει κάποιος (με στοιχεία γιατί δεν θα μου κάνει εντύπωση άτομα του ΟΤΕ να τριγυρνάνε εδώ για να υποστηρίξουν την εταιρία με σχόλια χωρίς ντοκουμέντα :P)

  8. #38
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Υπάρχουν topics στο φόρουμ με φωτογραφίες από FTTH εγκαταστάσεις εσωτερικά στην πολυκατοικία (γιατί μπαίνουν κατανεμητές σε κάθε όροφο) μέχρι το πριζάκι μέσα στο σπίτι που φτάνει η οπτική ίνα. Δεν χρειάζονται άτομα του ΟΤΕ να σας το αποδείξουν, μπορείτε και μόνοι σας να το ψάξετε.

  9. #39
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν topics στο φόρουμ με φωτογραφίες από FTTH εγκαταστάσεις εσωτερικά στην πολυκατοικία (γιατί μπαίνουν κατανεμητές σε κάθε όροφο) μέχρι το πριζάκι μέσα στο σπίτι που φτάνει η οπτική ίνα. Δεν χρειάζονται άτομα του ΟΤΕ να σας το αποδείξουν, μπορείτε και μόνοι σας να το ψάξετε.
    Μακάρι αλλά δεν ξέρω κανέναν που να το έχει ή να το έχει γνωστός του ούτε βρήκα μαρτυρίες online εχω βρεί μόνο ειδησεογραφικές ανακοινώσεις και 2 φωτογραφίες που όντως δείχνουν τον κατανεμητή να παίρνει και fiber και να στέλνει fiber

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  CosmoteFiber10_1-1024x683.jpg 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  85,3 KB 
ID: 219654

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Cosmote-Fiber-1-600x417.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  39,8 KB 
ID: 219655

    Οι δέκα ψυχές στην χώρα που έχουν κάτι τέτοιο ας μας διαφωτίσουν παρακαλώ :P

  10. #40
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα πάσα πιθανότητα (δεν έχω στοιχεία απλά λόγω γνώσεων των πρακτικών των καρτέλ) θα είναι στις περισσότερες περιπτώσεις FTTP (fiber to the premise) ούτε καν fiber to the building δηλαδή θα φτάνει μέχρι την κολόνα έξω απο το σπίτι σου δηλαδή (και αν δεν κάνω λάθος μπορεί να έρχεται κατευθείαν απο το κέντρο χωρίς την μεσολάβηση καμπίνας με ότι απώλειες επιφέρει αυτό) .

    Ελπίζω να με διαψεύσει κάποιος (με στοιχεία γιατί δεν θα μου κάνει εντύπωση άτομα του ΟΤΕ να τριγυρνάνε εδώ για να υποστηρίξουν την εταιρία με σχόλια χωρίς ντοκουμέντα :P)
    Το Fiber to the Premise είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με το Fiber to the Home τουλάχιστον σύμφωνα με το FTTH Council of Europe. Η οπτική ίνα φτάνει μέχρι τον χώρο του καταναλωτή δλδ το διαμέρισμα του αν πρόκειται για πολυκατοικία.

  11. #41
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.877
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβίδιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ακόμα πάντως προσπαθώ να καταλάβω πώς έρχεται FTTH. Η διαφήμιση είναι το λιγότερο ανακριβής για να μην πω και παραπλανητική. Ξεκινώντας από την ορολογία. Σύμφωνα με το FTTH council of Europe (Ναι υπάρχει και είναι εξαιρετικά ενεργός οργανισμός) για να είναι μια σύνδεση FTTH θα πρέπει να φτάνει στον ΧΩΡΟ του καταναλωτή δλδ στο διαμέρισμα του οπτική ίνα και όταν λέμε στο διαμέρισμα εννοούμε μέσα, σε εξωτερικό τοίχο ή σε απόσταση μικρότερη από 2 m από τον εξωτερικό τοιχο του ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ του χρήστη. Αν η οπτική ίνα φτάνει μέχρι το κτίριο (μέσα ή σε εξωτερικό τοίχο του κτιρίου) τότε η σύνδεση ονομάζεται Fiber to the Building (FTTB). Σε κάθε περίπτωση όμως δεν είναι FTTH η FTTB σύνδεση παρόχου όπου η οπτική ίνα τερματίζει σε οποιαδήποτε δημόσιο χώρο (καμπίνα) και καταλήγει στο καταναλωτή μέσω άλλου μέσου (τηλεφωνικό δίκτυο, δίκτυο διανομής ρεύματος, ασύρματα κλπ.) Πέραν αυτού ο ίδιος οργανισμός αναφέρει οτι στην σύνδεση πρέπει να υπάρχει συμμετρία μεταξύ του upstream και του downstream της σύνδεσης ή στην χειρότερη μικρή μονο διαφορά στα μεγέθη του bandwith. Άρα καταλήγοντας οι μοναδικοί πάροχοι αυτή την στιγμή στην Ελλάδα που πραγματικά παρέχουν FTTH είναι η inalan και η HCN καθώς είναι οι μοναδικές που πληρούν και το κριτήριο του τερματισμού της ίνας στον χώρο του πελάτη και το κριτήριο της συμμετρίας. Θέτω αυτό απλά ως προβληματισμό γιατί βλέπω ότι γίνεται μεγάλη συζήτηση σχετικά με το "FTTH" που προσφέρουν οι Έλληνες πάροχοι. Για όποιον ενδιαφέρεται οι ορισμοί πάρθηκαν από το επίσημο site του FTTH Council of Europe και τα pdf που κατεβάζετε ελευθερα Definition of Terms Version 6.0 - September 2017 και FTTH: what is it?.
    Η είδηση αναφέρεται κανονικά σε FTTH που τερματίζει ίνα εντός του διαμερίσματος ή της μονοκατοικίας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ThReSh : 13-10-20 στις 02:37.

  12. #42
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβίδιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Fiber to the Premise είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με το Fiber to the Home τουλάχιστον σύμφωνα με το FTTH Council of Europe. Η οπτική ίνα φτάνει μέχρι τον χώρο του καταναλωτή δλδ το διαμέρισμα του αν πρόκειται για πολυκατοικία.
    Ναι έχεις δίκαιο γενικά ειναι θολές οι διαφορές εξαρτάται πως το πλασάρει ο κάθε πάροχος έξω αλλά ρωτώντας για αυτό στο παρελθόν βρήκα απαντήσεις όπως πχ αυτή



    Fiber to the premises - f/o cable enters premises (apartment building, business center, a property) and is terminated into active telco equipment with copper end user ports, service is provisioned off these copper ports to the end users, thus end users get service off a copper cable.

    Fiber to the home - f/o cable enters home, or business and is terminated directly into end user equipment (i.e. customer premises equipment), thus each and every user gets service off a fiber optics cable. This one is better, from both points of view, telco and end user.

  13. #43
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.877
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι αλλά δεν ξέρω κανέναν που να το έχει ή να το έχει γνωστός του ούτε βρήκα μαρτυρίες online εχω βρεί μόνο ειδησεογραφικές ανακοινώσεις και 2 φωτογραφίες που όντως δείχνουν τον κατανεμητή να παίρνει και fiber και να στέλνει fiber

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  CosmoteFiber10_1-1024x683.jpg 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  85,3 KB 
ID: 219654

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Cosmote-Fiber-1-600x417.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  39,8 KB 
ID: 219655

    Οι δέκα ψυχές στην χώρα που έχουν κάτι τέτοιο ας μας διαφωτίσουν παρακαλώ :P
    Υπάρχει κατηγορία στο forum που είναι αποκλειστικά για FTTH, όχι FTTC/VDSL.

    Θα βρεις ουκ ολίγα topics με ουκ ολίγα άτομα που έχουν FTTH, δλδ οπτική ίνα μέσα στο σπίτι.

    https://www.adslgr.com/forum/forums/205-FTTH

  14. #44
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κατηγορία στο forum που είναι αποκλειστικά για FTTH, όχι FTTC/VDSL.

    Θα βρεις ουκ ολίγα topics με ουκ ολίγα άτομα που έχουν FTTH, δλδ οπτική ίνα μέσα στο σπίτι.

    https://www.adslgr.com/forum/forums/205-FTTH
    Ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά δεν πρόκειται να ξεψαχνίσω 1000 ποστ για να βρώ κάτι με μια πρώτη ματιά (μιας και ήδη επισκέφτηκα τα συγκεκριμένα τοπικ) τα περισσότερα ποστ (που δεν έχουν σχέση πχ με INALAN ) έχουν ποστ με φωτογραφίες για έργα και ερωτήσεις με το πότε θα τελειώσουν κτλ..

    Σίγουρα στα 1000 ποστ όλο και κάποιος θα έχει πει την εμπειρία του αλλά δεν διατίθεμαι να διαβάσω 1000+ ποστ για να βρω τα συγκεκριμένα 2,3 ή 5 -10 ή όσα είναι :P Ευχαριστώ πάντως.

  15. #45
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.877
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά δεν πρόκειται να ξεψαχνίσω 1000 ποστ για να βρώ κάτι με μια πρώτη ματιά (μιας και ήδη επισκέφτηκα τα συγκεκριμένα τοπικ) τα περισσότερα ποστ (που δεν έχουν σχέση πχ με INALAN ) έχουν ποστ με φωτογραφίες για έργα και ερωτήσεις με το πότε θα τελειώσουν κτλ..

    Σίγουρα στα 1000 ποστ όλο και κάποιος θα έχει πει την εμπειρία του αλλά δεν διατίθεμαι να διαβάσω 1000+ ποστ για να βρω τα συγκεκριμένα 2,3 ή 5 -10 ή όσα είναι :P Ευχαριστώ πάντως.
    Ό,τι νομίζεις, το έβαλα απλά για να σου δείξω το ότι δεν ξέρεις κανενα που να έχει δεν λέει κάτι. Υπάρχουν πολλοί στο forum που έχουν ενεργοποιηθεί ή που περιμένουν κι έχουν συμμετάσχει στα topics αυτής της κατηγορίας του forum.

    Επίσης όλοι αυτοί επιδοτούνται απο το https://sfbb.gr/ για 2 χρόνια.

Σελ. 3 από 30 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας