Σελ. 10 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011121520 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 437
  1. #136
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε κάτι πάει πολύ στραβά στη χώρα όταν άλλες που έχουν υψηλότερους μισθούς και φόρους, άρα και κόστη, έχουν χαμηλότερες τιμές ακόμα και σε μεγαλύτερα πακέτα από τα δικά μας.

    - - - Updated - - -



    Από το κόβω μέχρι το 100αρα ή 200αρα έχει τεράστια διαφορά δεν νομίζεις?
    όχι ειναι αναλογική η διαφορά των δύο σεναρίων πουσυγκρίνουμε.

    Απλά παίζουμε με τις λέξεις μου φαίνεται...

    Όταν λες κάτι θα πρέπει να εφαρμόζεται καθολικά και όχι κατα περίπτωση, για να είναι σωστό, άρα αφού θέτεις έναν τόσο αυστηρό ορισμό για την έννοια "ανάγκη" θα πρέπει να εφαρμόζεται παντού με την ίδια λογική και όχι μόνο σε κάποια επίπεδα προιόντων που ανήκουν στο άνω άκρο γιατί ακριβώς επειδή ανήκουν εκεί είναι πιο εύκολο να τα πλασάρεις ως μη αναγκαία.


    (Βέβαια το ότι φτάσαμε το 2020 Να θεωρούμε άνω άκρο τα 200/20 ειναι τουλάχιστον θλιβερό αλλά αυτό ειναι αλλουνού παπά Ευαγγέλιο ...)



    Και γιαυτό ακριβώς δοκίμασα την λογική/ερμηνεία σου στο κάτω άκρο ακριβώς για να σου δείξω ότι ειναι υπερβολική.

  2. #137
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άχρηστο θα είναι! τι γαμάτο;

    Η οπτική δεν κάνει πιο όμορφα ή γρήγορα τα ΜΒ... xD απλά βοηθά τον ISP να αναβαθμίσει το δίκτυο του φθηνότερα.


    Αν ήδη έχεις 50άρα κατα πάσα πιθανότητα την έχεις καρφωτά.... οπότε είτε με οπτική είτε με καμπίνα το ίδιο ειναι... (βασικά δεν ξέρω αν ειναι το ίδιο ακριβώς απο θέμα χρημάτων τρώνε κάνα έξτρα χαράτσι οι FTTH σε σύγκριση με τους FTTC; )

    Αν έχεις ήδη 50άρα και δεν είσαι καρφωτά αλλά έχει σημαντική διαφορά η ταχύτητα σου πάει να πει ότι είσαι μακριά απο καμπίνα και κατα πάσα πιθανότητα ανήκεις στο 99% του πληθυσμού που δεν μπορεί να βάλει οπτική έτσι και αλλιώς :P
    Eχω ήδη οπτική ftth 10/100
    Εχω νοιώσει τις διαφορές από καμπίνα/χαλκός και ίνα στο σπίτι

    Φεβρουάριο που λήγει η επιδότηση, αν δεν υπάρξει προσφορά θα γυρίσω σε 50ftth

    Η 50άρα (και η 100άρα/200άρα εκτός επιδότησης) έχουν την ίδια χρέωση, ανεξάρτητα αν είναι μέσω χαλκού ή ίνας.

    Και ξαναλέω
    Η 50άρα θάναι γ@μάτη
    Τα κάνει και πιό όμορφα και πιό γρήγορα.
    Χωρίς προβλήματα, crosstalk και διακοπές ρεύματος.

    Και αναβαθμίσιμη σε 5 λεπτά, χωρίς "αν αντέχει το δίκτυο", "αν έχει κάρτες το καφάο" και λοιπά.

    ΥΓ
    Πρώτα πρώτα δεν έχει errors FEC kai CRC
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 20-10-20 στις 19:14.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #138
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι ειναι αναλογική η διαφορά των δύο σεναρίων πουσυγκρίνουμε.

    Απλά παίζουμε με τις λέξεις μου φαίνεται...

    Όταν λες κάτι θα πρέπει να εφαρμόζεται καθολικά και όχι κατα περίπτωση, για να είναι σωστό, άρα αφού θέτεις έναν τόσο αυστηρό ορισμό για την έννοια "ανάγκη" θα πρέπει να εφαρμόζεται παντού με την ίδια λογική και όχι μόνο σε κάποια επίπεδα προιόντων που ανήκουν στο άνω άκρο γιατί ακριβώς επειδή ανήκουν εκεί είναι πιο εύκολο να τα πλασάρεις ως μη αναγκαία.


    (Βέβαια το ότι φτάσαμε το 2020 Να θεωρούμε άνω άκρο τα 200/20 ειναι τουλάχιστον θλιβερό αλλά αυτό ειναι αλλουνού παπά Ευαγγέλιο ...)



    Και γιαυτό ακριβώς δοκίμασα την λογική/ερμηνεία σου στο κάτω άκρο ακριβώς για να σου δείξω ότι ειναι υπερβολική.
    Δεν παίζουμε καθόλου με τις λέξεις, απλά προσπαθείς να μου τραβήξεις την δήλωση "δεν με νοιάζει" κι εγώ προσπαθώ να μην την πω.

    Γενικότερα ο κόσμος με τα 400 ευρώ, ειδικά όταν δεν μένει με τους γονείς ή με κάποιον άλλο που έχει εισόδημα στο σπίτι, έχει σοβαρό πρόβλημα διαβίωσης έτσι κι αλλιώς. Αν λοιπόν θέλει και "χρειάζεται" και 200αρα, τι να πω, priorities...not my problem.

  4. #139
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίζουμε καθόλου με τις λέξεις, απλά προσπαθείς να μου τραβήξεις την δήλωση "δεν με νοιάζει" κι εγώ προσπαθώ να μην την πω.

    Γενικότερα ο κόσμος με τα 400 ευρώ, ειδικά όταν δεν μένει με τους γονείς ή με κάποιον άλλο που έχει εισόδημα στο σπίτι, έχει σοβαρό πρόβλημα διαβίωσης έτσι κι αλλιώς. Αν λοιπόν θέλει και "χρειάζεται" και 200αρα, τι να πω, priorities...not my problem.
    οχι ειναι αναλογικό είπα το πρόβλημα

    δηλαδή κατέβασα το εισόδημα (σε ένα υπαρκτό στην χώρα μας εισόδημα όχι φαντισιώσεις)

    κατέβασα όμως και το επίπεδο της υπηρεσίας δεν μίλησα για 200άρα σε αυτόν που παίρνει 400 ευρώ αλλά για internet (με την έννοια του ADSL ή VDSL 30 ας πούμε βασικά ας μην το πουμε γιατι θα επικεντρωθείς στο 30 .. έστω σκέτο ADSL)

    και άρα με την ίδια λογική και αυτός πρέπει να το κόψει έστω το ADSL όπως ό αλλος με τα 700 δεν θα πρέπει να φαντάζεται 200άρες...



    Το ποιντ μου είναι ότι είμαστε άνθρωποι και ότι η πρόσβαση στο διαδίκτυο θα πρέπει να είναι δεδομένη και γρήγορη γιατί οι καιροί έχουν αλλάξει ακόμη και η πιο πεζή χρήση διαδικτύου απαιτεί αρκετό bandwidth (ένα παιχνίδι μπορεί να έχει πχ 50GB ή και 150GB χωρητικότητα)

    μια μέση σελίδα στις μέρες για να φορτώσει θέλει 3 MB αυτό σημαίνει ότι αν έχεις πχ 10άρα σύνδεση θες σχεδόν 3 δευτερόλεπτα για να την φορτώσεις πλήρως (και άλλα 3 για κάθε κουμπάκι/link που πατάς γιατί θα ξαναφορτώσει η σελίδα ή θα σε πάει σε άλλη σελίδα στο ίδιο domain)

    Εννοείται πως αρκετές σελίδες είναι των 5 ή και πάνω απο 10 MB!

    Τέλος μια σελίδα στις μέρες μας δεν ειναι απλή HTML έχει πολλούς εξωτερικούς πόρους τόσο για να βελτιωμένη εμφάνιση όσο για τηλεμετρία διαφημίσεις κτλ (και οι μικροί/freelancers επιχειρηματίες χρήστες ειναι και είναι και κάποιοι απο αυτούς έλληνες και χρειάζονται και αυτοί πρόσβαση σε γρήγορο internet αλλά και τους πολίτες με τέτοια πρόσβασή για να μπορούν και αυτοί να παρέχουν βελτιωμένες υπηρεσίες και μηχανισμούς για να γίνονται καλύτεροι σαν επιχειρήσεις)

    Που σημαίνει εκτός απο μεγάλο bandwidth χρειαζόμαστε και μικρό latency αλλά και καλό outbound traffic για να φορτώσουν σωστά και γρήγορα οι πόροι της σελίδας (μιλάμε για φόρτωμα σελίδων τώρα όχι για πυρηνική φυσική ή πολυτέλειες)

    Είμαστε άνθρωποι λοιπόν και δεν ειναι κακό να θέλουμε ποιοτικές υπηρεσίες

    Στην βουλγαρία παίρνουν κατα πολύ μικρότερα μεροκάματα απο εμάς και έχουν συνδέσεις της τάξεως του Gbps !

  5. #140
    Εγγραφή
    17-05-2020
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546m
    παιδια η κατασταση ειναι περαν απο τον ελεγχο μας, δεν εχει σημασια αν παιρνουμε 400 η 600 ευρω. γιατι? επειδη ουτως η αλλος το ιντερνετ στην ελλαδα ειναι καρτελ, ανηκουμε (τρομαρα μας) στην ΕΕ και εχουμε την 50αρα στα 26 ευρω, ουτε 25. για καντε ενα τσεκ σε αλλους μεγαλους ευροπαικους παροχους, θα φριξετε. κατω απο 20 ευρω η 50αρα. ΤΟ δε FTTH? 25 ευρω. ΚΑΝΟΝΙΚΟ FTTH ομως ε? πανω απο 200. ειναι γελοιοτητα να δινεις 50αρα σαν FTTH. και για να κλεισω, ο μισθος ειναι ενα απο τα χιλια πραγματα που εχουν καταστραφει σε αυτην την χωρα. πιαστο το αυγο και κουρεφτο

  6. #141
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε κάτι πάει πολύ στραβά στη χώρα όταν άλλες που έχουν υψηλότερους μισθούς και φόρους, άρα και κόστη, έχουν χαμηλότερες τιμές ακόμα και σε μεγαλύτερα πακέτα από τα δικά μας.

    - - - Updated - - -



    Από το κόβω μέχρι το 100αρα ή 200αρα έχει τεράστια διαφορά δεν νομίζεις?
    Είναι συζήτηση που την κάνουμε ξανά και ξανά και ξανα.

    Αυτό που σου πουλάει εξοπλισμό αλλά και άδεια για το λογισμικό δεν κοιτάει αν είσαι στην Ελλάδα ή στην Ελβετία, τα ίδια λεφτά θα ζητήσει, οι μισθοί δεν είναι το μεγαλύτερο κομμάτι του κόστους, οι φόροι είναι, πάνω απο το 50% που πληρώνουμε για την σύνδεση μας είναι φόροι.

    άλλος σκέφτεται πως το 1gbit στην Βουλγαρία έχει 40 ευρώ όποτε εδώ θα πρέπει τα 100 να έχουν 4 δεν πάει έτσι, πιο λογικό είναι κάποια στιγμή να δούμε εδώ το 1Gbit (home) στα 80

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GgeorgG Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια η κατασταση ειναι περαν απο τον ελεγχο μας, δεν εχει σημασια αν παιρνουμε 400 η 600 ευρω. γιατι? επειδη ουτως η αλλος το ιντερνετ στην ελλαδα ειναι καρτελ, ανηκουμε (τρομαρα μας) στην ΕΕ και εχουμε την 50αρα στα 26 ευρω, ουτε 25. για καντε ενα τσεκ σε αλλους μεγαλους ευροπαικους παροχους, θα φριξετε. κατω απο 20 ευρω η 50αρα. ΤΟ δε FTTH? 25 ευρω. ΚΑΝΟΝΙΚΟ FTTH ομως ε? πανω απο 200. ειναι γελοιοτητα να δινεις 50αρα σαν FTTH. και για να κλεισω, ο μισθος ειναι ενα απο τα χιλια πραγματα που εχουν καταστραφει σε αυτην την χωρα. πιαστο το αυγο και κουρεφτο
    έχεις κάποιο λινκ
    Γιατί έγω το βλέπω στα 38 τον μήνα (μετά τους 6 μήνες) το 50αρι

    https://www.telekom.de/festnetz/tari...n/internet-dsl

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  67,5 KB 
ID: 219886

    Και μην πει κάνεις πως δεν είναι μεγάλος πάροχος, θα μαλώσουμε!

  7. #142
    Εγγραφή
    17-05-2020
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546m
    εγω παλι βλεπω 250 στα 20 ευρω σχεδον, και μιλαμε για μισθο Γερμανιας που ο βασικος ειναι 1500 ευρω και οχι 600 σαν εμας

  8. #143
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GgeorgG Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι βλεπω 250 στα 20 ευρω σχεδον, και μιλαμε για μισθο Γερμανιας που ο βασικος ειναι 1500 ευρω και οχι 600 σαν εμας
    250 στα 53 λέει, καλο είναι να διαβάζουμε και τα ψιλά γράμματα

  9. #144
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι συζήτηση που την κάνουμε ξανά και ξανά και ξανα.
    Και θα την κάνουμε μέχρι να σβήσει ο ήλιος γιατί δεν πιστεύω να γίνει σοβαρή προκοπή στο θέμα και όσο δεν θα γίνεται προκοπή τόσο θα υπάρχουν παράπονα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι φόροι είναι, πάνω απο το 50% που πληρώνουμε για την σύνδεση μας είναι φόροι.
    Αυτό μου φαίνεται λιγο υπερβολικό κάνα Link ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    άλλος σκέφτεται πως το 1gbit στην Βουλγαρία έχει 40 ευρώ
    ούτε 20 ευρώ δεν έχει :P

    Επίσης τσέκαρε εδώ είμαστε στην θέση 88 σε σχέση με το μέσο κόστος σύνδεσης και τιμή ανα mbps https://www.ispreview.co.uk/index.ph...broadband.html

  10. #145
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα έχει γίνει κοστολογικός έλεγχος, οι τιμές που δίνει είναι τιμές κόστους χωρίς κάποιο δυνατο κέρδος
    έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται να έχουν δυνατό κέρδος όταν πωλούν στο κόστος, όπως ισχυρίζονται. Μάλλον δεν δίνουν το πραγματικό κόστος τους.

  11. #146
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαστε άνθρωποι λοιπόν και δεν ειναι κακό να θέλουμε ποιοτικές υπηρεσίες
    Δεν είπα ότι είναι κακό, απλά πρότεινα πως πρέπει να ορίσει τις προτεραιότητές του για να αποκτήσει, ρεαλιστικά κι όχι με ευχολόγιο.

  12. #147
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και θα την κάνουμε μέχρι να σβήσει ο ήλιος γιατί δεν πιστεύω να γίνει σοβαρή προκοπή στο θέμα και όσο δεν θα γίνεται προκοπή τόσο θα υπάρχουν παράπονα.




    Αυτό μου φαίνεται λιγο υπερβολικό κάνα Link ;



    ούτε 20 ευρώ δεν έχει :P

    Επίσης τσέκαρε εδώ είμαστε στην θέση 88 σε σχέση με το μέσο κόστος σύνδεσης και τιμή ανα mbps https://www.ispreview.co.uk/index.ph...broadband.html
    Λινκ για τα 20; μαζί με το contention ratio/ internal,external bandwidth κλπ που απο όσο καταλαβαίνω είναι κατι φυσιολογικό εκεί

    λινκ για τους φόρους θέλεις; αλήθεια τώρα;
    τέλη συνδρομητών σταθερής, φπά πάνω σε αυτό, φπα γενικά

  13. #148
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα πουλάνε στο κόστος και αρκετές φορές κάτω του κόστους, πόσο πιο κάτω να το ρίξουνε;
    Το οτι πουλάνε στο κόστος δεν μπορώ να το πιστέψω και ουτε προκειται να το πιστέψω για πολύ συγκεκριμένους λόγους.

    1. Αν πουλάγανε στο κόστος τότε οι Inalan και HCN που προσφέρουν σαφώς καλύτερα πακέτα έπρεπε να χουν κλείσει
    2. Πώς είναι δυνατόν στην Βουλγαρία , την Εσθονία, την Λιθουανία για την ίδια υπηρεσία να πληρώνουν τα μισά ή και λιγότερα. Και εκεί στο κόστος και λιγότερα δίνουν τις γραμμές?
    3. Αν ήταν λίγο πιο ευέλικτοι με τα πακέτα τους θα υπήρχαν και πιο χάμηλές τιμές και λιγότερα παράπονα. Για ποιον λόγο πρέπει σώνει και καλά να πάρω πρόγραμμα με αριθμό τηλεφώνου, κλήσεις προς εσωτερικό και εξωτερικό και οτι άλλη βλακεία τους κατέβει οταν πλέον στο FTTH δεν είναι απαραίτητο να κάνω κάτι τετοιο?
    4. Για ποιον λόγο δεν έχω την δυνατότητα για πάρω περισσότερο upload αν το ζητήσω αντί για κλήσεις τηλέφωνα κλπ ειδικά την στιγμή που δεν τα χρησιμοποιώ ενώ το upload το θέλω και ξέρω οτι τεχνικά είναι εφικτό και δεν κοστίζει παραπάνω.

    Γενικά οι Έλληνες πάροχοι αισχροκερδούν στην πλάτη μας ή ακόμη και αν δεν το κάνουν η έλλειψη ευελιξίας που τους χαρακτηρίζει στις σχέσεις τους με τους πέλάτες δημιουργεί τόσα παράπονα

  14. #149
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβίδιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι πουλάνε στο κόστος δεν μπορώ να το πιστέψω και ουτε προκειται να το πιστέψω για πολύ συγκεκριμένους λόγους.

    1. Αν πουλάγανε στο κόστος τότε οι Inalan και HCN που προσφέρουν σαφώς καλύτερα πακέτα έπρεπε να χουν κλείσει
    2. Πώς είναι δυνατόν στην Βουλγαρία , την Εσθονία, την Λιθουανία για την ίδια υπηρεσία να πληρώνουν τα μισά ή και λιγότερα. Και εκεί στο κόστος και λιγότερα δίνουν τις γραμμές?
    3. Αν ήταν λίγο πιο ευέλικτοι με τα πακέτα τους θα υπήρχαν και πιο χάμηλές τιμές και λιγότερα παράπονα. Για ποιον λόγο πρέπει σώνει και καλά να πάρω πρόγραμμα με αριθμό τηλεφώνου, κλήσεις προς εσωτερικό και εξωτερικό και οτι άλλη βλακεία τους κατέβει οταν πλέον στο FTTH δεν είναι απαραίτητο να κάνω κάτι τετοιο?
    4. Για ποιον λόγο δεν έχω την δυνατότητα για πάρω περισσότερο upload αν το ζητήσω αντί για κλήσεις τηλέφωνα κλπ ειδικά την στιγμή που δεν τα χρησιμοποιώ ενώ το upload το θέλω και ξέρω οτι τεχνικά είναι εφικτό και δεν κοστίζει παραπάνω.

    Γενικά οι Έλληνες πάροχοι αισχροκερδούν στην πλάτη μας ή ακόμη και αν δεν το κάνουν η έλλειψη ευελιξίας που τους χαρακτηρίζει στις σχέσεις τους με τους πέλάτες δημιουργεί τόσα παράπονα
    εντάξει αφού δεν το πιστεύεις εσύ τότε έτσι θα είναι

    Γιατί δεν κάνεις εναν δικό σου πάροχο να τους πάρεις τα σώβρακα;
    1. γιατί δεν αγοράζουν χονδρική μήπως, δεν έχουν με το καλημέρα ~10 ευρώ κόστος.
    2. αντέ πάλι τα ίδια,
    3. naked xdsl που βρήκες;
    4. όταν λες πως ξέρεις πως δεν κοστίζει παραπάνω τι ξέρεις; για πες τιμές για international bandwidth

  15. #150
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λινκ για τα 20;
    ά έτσι το πάμε; να σου δείξω εγώ πρώτα για να δείξεις και εσύ; :P

    είχα στείλει link σε άλλο θέμα με τιμές αγγλία γερμανία Γαλλία ρουμανία βουλγαρία και άλλη μια χώρα νομίζω και εστίασες στην γερμανία που έβαλα την "χειρότερη" προσφορά σε σχέση με τις άλλες (πάλι καλύτερη όμως σε σχέση με εδώ)

    Στο link πάντως με την κατάταξη βάσει κόστους η Βουγλαρία ειναι 65 θέσεις πιο πάνω απο εμάς άρα συνάδει

    Δεν θα ξαναβγάλω τα μάτια μου στα μεταφραστίρια για βουλγαρικά να ξαναβρώ συγγνώμη αν σε απογοητεύω.


    Γράφωντας την τελευταία γραμμή το μετάνιωσα και είπα ας μπω στον κόπο


    https://www.a1.bg/a1-net-tv Στα 35 ευρώ παίρνεις 3play με πάνω απο 60 κανάλια σε HD αλλά και κανάλια σε 4Κ

    https://www.a1.bg/a1-net σκέτο ιντερνετ 1000 down 600 up με 15 ευρώ (οι τιμές ειναι σε BGN δηλαδή βουλγαρικό λέβα googlare πχ 30 BGN to euro και θα σου βγάλει 15 ευρώ σαν αποτέλεσμα ισοτιμίας )


    Τώρα εσύ θα δώσεις link για την 50+% φορολογία στο πάγιο ή ήταν απλά μπλόφα γιατί πίστευες ότι δεν θα έβρισκα εγώ link ? :P

Σελ. 10 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011121520 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας