Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Η πολιτική σύμφωνα με τον νόμο είναι δικαίωμα προώθησης μηνυμάτων για 6 μήνες σε email που θα υποδείξει ο χρήστης και μετά μπορούν να το καταργήσουν

  2. #17
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πολιτική σύμφωνα με τον νόμο είναι δικαίωμα προώθησης μηνυμάτων για 6 μήνες σε email που θα υποδείξει ο χρήστης και μετά μπορούν να το καταργήσουν
    έτσι ακριβώς. Για κάποιο λογο σε κάποιες περιπτώσεις η υπηρεσια συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και μετά το 6μηνο .Μου είχε πει κάποτε υπαληλος απο κατάστημα Γερμανός οτι υπάρχει δυνατότητα για ετήσια παράταση λειτουργιας της υπηρεσίας email ,αφού διακοπεί η τηλ γραμμη .έναντι ετήσιας συνδρομής Ισχύει κατι τέτοιο?
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  3. #18
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταργείται το otenet mail ακόμα και αν δεν είσαι πλέον πελάτης της Cosmote.
    Δεν ισχύει αυτό.
    To otenet email καταργείται ακριβώς 6 μήνες μετά την ημερομηνία που φαίνεται ολοκληρωμένη (completed) η κατάργηση του πακέτου ιnternet στα πληροφοριακά συστήματα, με σκοπό να φτιαχτεί προώθηση από τον χρήστη εκείνο το διάστημα ώστε να πηγαίνουν σε άλλα mail.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athenaum Εμφάνιση μηνυμάτων
    έτσι ακριβώς. Για κάποιο λογο σε κάποιες περιπτώσεις η υπηρεσια συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και μετά το 6μηνο .Μου είχε πει κάποτε υπαληλος απο κατάστημα Γερμανός οτι υπάρχει δυνατότητα για ετήσια παράταση λειτουργιας της υπηρεσίας email ,αφού διακοπεί η τηλ γραμμη .έναντι ετήσιας συνδρομής Ισχύει κατι τέτοιο?
    Πριν 15 χρόνια περίπου, και αν θυμάμαι καλά, υπάρχαν κάτι τέτοιες υπηρεσίες της otenet που 99,9% αμφιβάλλω ότι ισχύουν εδώ και αρκετά χρόνια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου γραμμένο. Ξέρω με σιγουριά όμως ότι αν καλέσει κάποιος που διατηρεί @otenet.gr mail ακόμα κι αν δεν είναι πλέον πελάτης της Cosmote, η τεχνική υποστήριξη οφείλει να εξυπηρετήσει και να λύσει τυχόν πρόβλημα.
    Υπάρχει πολύς κόσμος που το χρησιμοποιεί και επαγγελματικά, το γνωρίζουν αυτό, και θα μου κάνει πραγματικά εντύπωση αν έχουν αρχίσει να το κόβουν χωρίς προειδοποίηση ενώ η πολιτική είναι υποτίθεται πιο "φιλική" σε αυτό το θέμα.
    Τον εξυπηρετούν μόνο εντός 6μήνου από την κατάργηση. Μετά παύει το email και η εξυπηρέτηση.
    Επίσης, άποψη μου βέβαια αυτό, αν κάποιος χρησιμοποιεί επαγγελματικά email από isp/telco τότε... καλή τύχη.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας