Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 46
  1. #31
    Εγγραφή
    13-12-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Εγώ πίστευα θα έπαιρναν πίσω την συσκευή διότι θυμάμαι προέβλεπαν κόστος €50 στην περίπτωση μη επιστροφής!

    Ο αποκωδικοποιητής για τα επίγεια κανάλια μπορεί να "hackαριστεί" με κάποιο τρόπο ώστε να αλλάζεις τις θέσεις των επίγειων καναλιών;
    Πήγα προσφάτως να κάνω αναζήτηση για τα HD της ΕΡΤ και μου τα έκανε μαντάρα! Έδιωξε τα πανελλαδικής εμβέλειας HD στις θέσεις μετά το 920 και στις θέσεις 4-10 μου έχει φέρει τα SD. Μόνο τα ΕΡΤ HD είναι στις αναμενόμενες θέσεις πλέον, τα υπόλοιπα τα ψάχνω!

  2. #32
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    854
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GraveDigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πίστευα θα έπαιρναν πίσω την συσκευή διότι θυμάμαι προέβλεπαν κόστος €50 στην περίπτωση μη επιστροφής!

    Ο αποκωδικοποιητής για τα επίγεια κανάλια μπορεί να "hackαριστεί" με κάποιο τρόπο ώστε να αλλάζεις τις θέσεις των επίγειων καναλιών;
    Πήγα προσφάτως να κάνω αναζήτηση για τα HD της ΕΡΤ και μου τα έκανε μαντάρα! Έδιωξε τα πανελλαδικής εμβέλειας HD στις θέσεις μετά το 920 και στις θέσεις 4-10 μου έχει φέρει τα SD. Μόνο τα ΕΡΤ HD είναι στις αναμενόμενες θέσεις πλέον, τα υπόλοιπα τα ψάχνω!
    θα ηταν πολυ ενδιαφερον να μπορουσαμε να εχουμε δικο μας software για τον dvb-t2 δεκτη

  3. #33
    Εγγραφή
    01-10-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8691/956
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Archer D20
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 19.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από το καλοκαίρι το έχω στην άκρη το vision γιατί έκανα διακοπή υποτίθεται θα το ζητούσαν πίσω.
    Υπάρχει τρόπος να βλέπω μόνο τα κανάλι της digea πατάω το εικονίδιο και μου γράφει ότι είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία

  4. #34
    Εγγραφή
    19-12-2011
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Θα ψάξεις στο play store του μποξ για την εφαρμογή live channels

  5. #35
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    854
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με android 9 δε δουλευει το ποντικι

  6. #36
    Εγγραφή
    13-12-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosss567 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ψάξεις στο play store του μποξ για την εφαρμογή live channels
    Στο Wind Vision εγκατέστησα την εφαρμογή Live Channels, αλλά μου φέρνει μόνο τo διαφημιστικό για τις ταινίες του Google Play.
    Μπαίνω Settings > Channel sources και μου έχει επιλογές για TV channels και WIND channels.
    Στο TV channels αφήνω τις default τιμές και πατάω Start scan, βρίσκει τα επίγεια ψηφιακά και πατάω Exit (η άλλη μου επιλογή είναι να ξανακάνει scan από την αρχή). Επιστρέφει στο menu Sources και "No channel added"!
    Και από την επιλογή WIND channels μπαίνει στην οθόνη της WIND και ξεκινάει αυτόματα την αναζήτηση, βρίσκει όλα τα κανάλια (επίγεια και διαδικτυακά), πατάω Συνέχεια και επιστρέφει στο menu Sources με "No channel added"!
    Κάνω κάτι λάθος; Πρέπει να πειράξω κάτι στα δικαιώματα των εφαρμογών ή κάπου αλλού;

  7. #37
    Εγγραφή
    01-10-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8691/956
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Archer D20
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 19.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GraveDigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Wind Vision εγκατέστησα την εφαρμογή Live Channels, αλλά μου φέρνει μόνο τo διαφημιστικό για τις ταινίες του Google Play.
    Μπαίνω Settings > Channel sources και μου έχει επιλογές για TV channels και WIND channels.
    Στο TV channels αφήνω τις default τιμές και πατάω Start scan, βρίσκει τα επίγεια ψηφιακά και πατάω Exit (η άλλη μου επιλογή είναι να ξανακάνει scan από την αρχή). Επιστρέφει στο menu Sources και "No channel added"!
    Και από την επιλογή WIND channels μπαίνει στην οθόνη της WIND και ξεκινάει αυτόματα την αναζήτηση, βρίσκει όλα τα κανάλια (επίγεια και διαδικτυακά), πατάω Συνέχεια και επιστρέφει στο menu Sources με "No channel added"!
    Κάνω κάτι λάθος; Πρέπει να πειράξω κάτι στα δικαιώματα των εφαρμογών ή κάπου αλλού;
    Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω

  8. #38
    Εγγραφή
    07-01-2015
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και εγώ εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
    Εχω ψάξει για αλλα εναλακτικά προγράμματα αλλά μεχρι τώρα δεν βρήκα κάτι.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ολα πρέπει να δουλευουν μεσω internet.
    Γιατί να μην υπάρχει απλά μια εφαρμογή που να χρησιμοποιεί το DVB του tv box και να δείχνει τα επίγεια κανάλια.

  9. #39
    Εγγραφή
    08-10-2005
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑ
    Γειά σας παιδιά,
    Το LiveChannels έπαιζε κανονικά και ωραία όλα τα κανάλια μεχρι χθές, που μου ήρθε η φαεινή ιδέα να κάνω scan τα κανάλια.
    Τώρα έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
    Δοκίμασα απεγκατάσταση και εγκατάσταση του app LiveChannels, δοκίμασα ολική επαναφορά, και ξαναεγκατάστησα όλα πίσω, χωρίς αποτέλεσμα.
    Εγώ το έβαλα καινούργιο κουτί τον Νοέμβριο για πρώτη φορά αλλά ποτέ δεν είχα συνδρομή.

    Εσείς τι έγινε?
    Το καταφέρατε?
    Εχετε βρεί τρόπο?
    Μήπως να δοκιμάσω το reset κουμπί??

  10. #40
    Εγγραφή
    25-04-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γεια σας! Το ιδιο προβλημα και εγω! Μακαρι να βρεθει καποιο Hack!

  11. #41
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Επαναφέρω το θέμα.. Διακοπή Vision πριν δυο μήνες περίπου .. Έκανα και φορητότητα στη VF. Σημερα με κάλεσαν από ένα 6933xxxxx και ειπαν θα στειλουν κουριερ να πάρει το box. Ειχαν ξανακαλέσει μάλλον αλλά δε το είχα σηκώσει λόγω spam filter στο κινητό..

  12. #42
    Εγγραφή
    09-07-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το παλιο box μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως android tv box, μόνο το wind vision app δεν θα παίζει.
    Με αφορμή την παλιότερη απάντηση του Πάνου, τώρα που έκλεισε-συγχωνεύτηκε, η εταιρεία..., δώστε οσοι ξερετε πληροφορίες να το κάνω το μποξακι να παίξει καμιά εφαρμογή...
    Γιατί.., έχω προβλήματα και το ενσωματομέωο googleplay δεν βρισκει τα περισσότερα που ψάχνω..., ενω αν τ ανεβάσω σε apk, έχω άλλα... Το βάζει στις εφαρμογές συστήματος, ο louncher δεν τις βλέπει και πηγαίνω στις ρυθμίσεις / εφαρμογές και τ ανοιγω απο κει.... (Εκεί δηλ που είναι και η απεγκατάσταση, παταω άνοιγμα...) Tο να στήσω άλλον louncher νομίζω δεν θα βοηθήσει, γιατι το ίδιο το android το κατατασει στις εφ. συστήματος...
    Αν ξέρει κανείς ας μου πεί... Σκέφτομαι να ψάξω να βρω πληροφορίες να του ξαναστήσω λογισμικό που θα ναι καθαρό, αλλά δεν βρήκα τιποτε, Στείλτε κανενα Link...
    Αν δεν μπορει να συζητηθεί απο δώ, ας στείλει κάποιος μύνημα.... Thanks..

  13. #43
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kastorasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμή την παλιότερη απάντηση του Πάνου, τώρα που έκλεισε-συγχωνεύτηκε, η εταιρεία..., δώστε οσοι ξερετε πληροφορίες να το κάνω το μποξακι να παίξει καμιά εφαρμογή...
    Γιατί.., έχω προβλήματα και το ενσωματομέωο googleplay δεν βρισκει τα περισσότερα που ψάχνω..., ενω αν τ ανεβάσω σε apk, έχω άλλα... Το βάζει στις εφαρμογές συστήματος, ο louncher δεν τις βλέπει και πηγαίνω στις ρυθμίσεις / εφαρμογές και τ ανοιγω απο κει.... (Εκεί δηλ που είναι και η απεγκατάσταση, παταω άνοιγμα...) Tο να στήσω άλλον louncher νομίζω δεν θα βοηθήσει, γιατι το ίδιο το android το κατατασει στις εφ. συστήματος...
    Αν ξέρει κανείς ας μου πεί... Σκέφτομαι να ψάξω να βρω πληροφορίες να του ξαναστήσω λογισμικό που θα ναι καθαρό, αλλά δεν βρήκα τιποτε, Στείλτε κανενα Link...
    Αν δεν μπορει να συζητηθεί απο δώ, ας στείλει κάποιος μύνημα.... Thanks..
    Στο Play Store εμφανίζει όσες εφαρμογές είναι για Android TV Box.
    Μπορείς να βάλεις άλλες εφαρμογές μέσω sideloader.

    Τι θέλεις να περάσεις και δεν βρίσκεις;

    Netflix, Prime Video, Disney+, Cosmote TV, Vodafone TV, Spotify, Tune In, Kodi, Ertflix, Airplay παίζουν κανονικά.

  14. #44
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν θέλεις να τρέχεις εφαρμογές που δεν είναι για Android TV, τότε κατεβάζεις τον Sideload launcher και τις εκκινείς από εκεί. Ενδεχομένως μερικές να θέλουν ποντίκι επειδή δεν είναι φτιαγμένες για χρήση με τηλεχειριστήριο.

  15. #45
    Εγγραφή
    30-08-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/20Mbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone Power Station
    Από σήμερα σταμάτησε να παίζει το Netflix στη συγκεκριμένη συσκευή που χρησιμοποιούσα ως android box

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας