Σελ. 9 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 267
  1. #121
    Εγγραφή
    12-05-2004
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 7590 AX
    Εγώ πάντως χτες άλλαξα όλες τις SIM με καινούριες.
    Δεν χρειάζεται να έχω αμφιβολία. 3 SIM χ 9,9€. Καλύτερα από το να κλαίω αργότερα.

  2. #122
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.910
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Οι e-sim εχουν κάποια διαφορά; αντιγράφονται πιο εύκολα/δύσκολα;

  3. #123
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jiomia7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά θα σας παραθέσω εν συντομια τον γολγοθα μου εδω και 3 μέρες σχετικα με το θεμα.Οποιαδηποτε συμβουλη είναι δεκτή!
    14 Οκτωμβρίου έγινε παραβίαση του λογοριασμού της google του πατερα μου.Η ανακτηση έγινε μέσω του δικου του κινητου.Ταυτόχρονα δώσανε εντολή να καταστραφει το λογισμικο στο κινητο του επειδή δήθεν κλάπηκε μέσω του gmail του.Αποκτησανε πρόσβαση στο ebanking(αυτο ακομα δεν ξερω πως μαλλον μεσω καποιας επεκτασης) αλλα αυτο δεν αρκει για να κανεις συναλλαγη...πιθανοτητα δημιουργησανε κλονο του κινητου και λαμβαναν αυτοι τους κωδικους απο την τραπεζα .Μπηκαν σε διάφορες ιστοσελιδες και κάναν αγορές κυριώς κινητων σε ελλαδα , προσπάθησαν ακομα και αυτοκινητο να αγορασουν(εχουν αφησει ίχνη).Καναν και αγορες στην Ελλαδα και διναν διευθύνσεις κυριως Θεσσαλονικη, τηλ πακιστανικο νούμερο και email Στοιχεία που έγινε η παραγγελία
    τηλέφωνο 6971694664
    email usrusr800@gmail.com
    Προχωρήσαμε σε μυνηση για να φτασει η υποθεση στην δίωξη.Το μεγαλυτερο μέρος των χρηματων χάρη στην βοηθεια της ασφαλειας της τράπεζας θα επιστραφει, με τις καρτες και τις αγορες στο εξωτερικο υπαρχει ένα θέμα.
    Τι με συμβουλεύτε να κανω σχετικα με την cosmote καθώς θεωρώ έχει το μεγαυτερο μερίδιο ευθύνης.
    Αν δεν ειχε καρτα 2G για να μπορει να κλωνοποιηθει με το IMSI αμφιβαλλω αν εχει σχεση αυτο που περιγραφεις με την ειδηση. Προφανως ο πατερας σου ηταν καλος "στοχος" και την πατησε πχ απο καποιο ιο που το εκανε υποκλοπη των στοιχειων του.

    Αλλα δε καταλαβαινω το στοχο της επιθεσης, ΟΚ αγορασαν κινητα μεσω ιντερνετ, για παραδοση που; Δε θα φαινοταν η διευθυνση παραδοσης; Ή για παραλαβη απο τον χωρο του καταστηματος με καμερες; Αυτοκινητο απο που μπορεις να αγορασεις μεσω ιντερνετ; Και την χαρτουρα ποιος θα την εκανε; Κατι δε μου καθεται καλα...


  4. #124
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατι δε μου καθεται καλα...
    ++1
    Γενικά κάτι δε πάει καλά με το παραπάνω Post.. Η ο φιλος ήταν ιδιαίτερα αγχωμένος.. και μας λεει πχ πραγματα που δε βγαζουν νοημα.. όπως ότι έδωσαν εντολή να καταστραφει το λογισμικό στο κινητό (πιο λογισμικό).. ή το πιθανότερο είναι απλά να είναι ένα μύνημα τρολαρίσματος (το ότι είναι νεος λογαριασμός με ένα μοναδικό μύνημα εκεί παραπέμπει επίσης).
    Όον αφορά το θέμα, προσωπικά δε φοβάμαι το να γίνει κάτι με το ebanking. Υπάρχει δυνατός κωδικός.. Δϋσκολα θα σπάσουν και αυτό και θα χουν στα χερια τους και τα στοιχεια της 4G SIM.. Αμα ειναι τόσο μάγκες χαλάλι :P
    ΕΠιπλέον η παραμικρή συναλλαγή (από αλλαγή κωδικού έως εγχρήματη συναλλαγή) που θα γίνει θα σκάσει ως notification από την εφαρμογή που έχω εγκατεστημένη, ή στο email.

  5. #125
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jiomia7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά θα σας παραθέσω εν συντομια τον γολγοθα μου εδω και 3 μέρες σχετικα με το θεμα.Οποιαδηποτε συμβουλη είναι δεκτή!
    14 Οκτωμβρίου έγινε παραβίαση του λογοριασμού της google του πατερα μου.Η ανακτηση έγινε μέσω του δικου του κινητου.Ταυτόχρονα δώσανε εντολή να καταστραφει το λογισμικο στο κινητο του επειδή δήθεν κλάπηκε μέσω του gmail του.Αποκτησανε πρόσβαση στο ebanking(αυτο ακομα δεν ξερω πως μαλλον μεσω καποιας επεκτασης) αλλα αυτο δεν αρκει για να κανεις συναλλαγη...πιθανοτητα δημιουργησανε κλονο του κινητου και λαμβαναν αυτοι τους κωδικους απο την τραπεζα .Μπηκαν σε διάφορες ιστοσελιδες και κάναν αγορές κυριώς κινητων σε ελλαδα , προσπάθησαν ακομα και αυτοκινητο να αγορασουν(εχουν αφησει ίχνη).Καναν και αγορες στην Ελλαδα και διναν διευθύνσεις κυριως Θεσσαλονικη, τηλ πακιστανικο νούμερο και email Στοιχεία που έγινε η παραγγελία
    τηλέφωνο 6971694664
    email usrusr800@gmail.com
    Προχωρήσαμε σε μυνηση για να φτασει η υποθεση στην δίωξη.Το μεγαλυτερο μέρος των χρηματων χάρη στην βοηθεια της ασφαλειας της τράπεζας θα επιστραφει, με τις καρτες και τις αγορες στο εξωτερικο υπαρχει ένα θέμα.
    Τι με συμβουλεύτε να κανω σχετικα με την cosmote καθώς θεωρώ έχει το μεγαυτερο μερίδιο ευθύνης.
    Βασικά, πιο πολύ με ιό μοιάζει αυτό που περιγράφεις, παρά με την υπόθεση υποκλοπής στην Cosmote.

  6. #126
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υποχρέωση τους...Θα πρέπει να βρουν ..Το που δεν μας απασχολεί ...
    Πήγα εχτές για αλλαγή μιας παλιάς 3g σιμ σε γερμανό και δεν είχαν κάρτες..
    Έχετε χρόνο είπε η κοπελιά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πρεπει να έχει σχέση με το συγκεκριμένο η δωρεαν αντικατασταση SIM. Εγώ ελαβα το μύνημα 30/9.. και την αντικατέστησα ήδη δωρεαν (οπότε λογικά δεν έχουν τα στοιχεία της νεας κάρτας κάποιοι άγνωστοι). Όσο για το ποιοι έχουν ακόμα κάρτα 3G.. πολλοί..Μια χαρά βολευομασταν ειδικά στην Cosmote που δε χρειαζόταν να έχεις 4G για να πιανεις σήμα. Προσωπικά περίμενα ακριβώς αυτό για να κάνω την αλλαγή. Να το κάνουν δωρεαν.
    Η διαρροή όμως έγινε αρχές Σεπτέμβρη.. Οπότε εύκολα μπορεί να σκεφτεί κάποιος για το μήνυμα αυτό..
    Θα μπορούσαν να το είχαν στείλει πιο πριν η πιο μετά..
    Αλλά αφού το κάνουν δωρεάν, οκ..
    Αρκεί να βρεθούν κάρτες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω αυτό είναι opt-in. Αλλα σε κάθε περίπτωση opt-out/opt-in ο υπάλληλος ποτέ δεν σε ενημερώνει για αυτές τις δυνατότητες. Τις κλικάρει όλες και μετά σου λέει βάλε υπογραφή στο ταμπλετ. Όπου το ταμπλετ δείχνει μόνο το πεδίο της υπογραφής χωρίς να έχεις δυνατότητα να κάνεις επισκόπηση αυτού που υπογράφεις. Αλλά και να έχεις τέτοια δυνατότητα, το τάμπλετ έχει πολύ χαμηλή ανάλυση και δεν θα μπορείς να το διαβάσεις εύκολα ειδικά όταν χρησιμοποιούν μικρές γραμματοσειρές.

    Μου έτυχε στην vodafone όταν πήγα να περάσω από πρώην cyta σε νέο συμβόλαιο vodafone. Ευτυχώς είχα προσπαθήσει να το κάνω και ηλεκτρονικά και ήξερα ότι υπήρχαν αυτές επιλογές/αποεπιλογές. Φυσικά η υπάλληλος δεν μου είπε τίποτα. Αλλά επειδή φαινόταν από την υπολογιστής της, της λέω αυτό και αυτό και αυτό δεν τα θέλω. Και πριν την υπογραφή τους είπα ότι θέλω να δω τι υπογράφω και τους ανάγκασα να το εκτυπώσουν πριν την υπογραφή έτσι για σπάσιμο. Του έριξα μια ματιά και έπειτα το υπέγραψα στο τάμπλετ.
    Πολύ σωστός με την εκτύπωση!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Είτε opt-out είτε opt-in, το νόημα ειναι ότι στην αίτηση μπορείς να δηλώσεις (ακόμα και προσυμπληρωμένη να είναι) ότι ΔΕΝ επιθυμείς συναίνεση.
    Και η αλήθεια είναι ότι ο περισσότερος κόσμος δεν ασχολείται.
    Και μπορεί να μην ασχολείται, αλλά και δεν τον ενημερώνουν να λες..
    Θα μου πεις όμως είναι και δική μας ευθύνη να προσέχουμε που βάζουμε... Την υπογραφή μας, όπως λέει και ο λαός..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jiomia7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά θα σας παραθέσω εν συντομια τον γολγοθα μου εδω και 3 μέρες σχετικα με το θεμα.Οποιαδηποτε συμβουλη είναι δεκτή!
    14 Οκτωμβρίου έγινε παραβίαση του λογοριασμού της google του πατερα μου.Η ανακτηση έγινε μέσω του δικου του κινητου.Ταυτόχρονα δώσανε εντολή να καταστραφει το λογισμικο στο κινητο του επειδή δήθεν κλάπηκε μέσω του gmail του.Αποκτησανε πρόσβαση στο ebanking(αυτο ακομα δεν ξερω πως μαλλον μεσω καποιας επεκτασης) αλλα αυτο δεν αρκει για να κανεις συναλλαγη...πιθανοτητα δημιουργησανε κλονο του κινητου και λαμβαναν αυτοι τους κωδικους απο την τραπεζα .Μπηκαν σε διάφορες ιστοσελιδες και κάναν αγορές κυριώς κινητων σε ελλαδα , προσπάθησαν ακομα και αυτοκινητο να αγορασουν(εχουν αφησει ίχνη).Καναν και αγορες στην Ελλαδα και διναν διευθύνσεις κυριως Θεσσαλονικη, τηλ πακιστανικο νούμερο και email Στοιχεία που έγινε η παραγγελία
    τηλέφωνο 6971694664
    email usrusr800@gmail.com
    Προχωρήσαμε σε μυνηση για να φτασει η υποθεση στην δίωξη.Το μεγαλυτερο μέρος των χρηματων χάρη στην βοηθεια της ασφαλειας της τράπεζας θα επιστραφει, με τις καρτες και τις αγορες στο εξωτερικο υπαρχει ένα θέμα.
    Τι με συμβουλεύτε να κανω σχετικα με την cosmote καθώς θεωρώ έχει το μεγαυτερο μερίδιο ευθύνης.
    Άραγε έχει σχέση με το εδώ αυτό; Μήπως να άνοιγες δικό σου θέμα να μην τα μπερδέψουμε με αυτό;
    Καλά έκανες πάντως και το έβαλες και εδώ αν έχει σχέση..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 17-10-20 στις 00:27.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #127
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolasdr Εμφάνιση μηνυμάτων
    To θεμα ειναι να ασκησουν ολοι οι συνδρομητες τα δικαιωματα τους και να μην παρατηρουν απο μακρια λεγοντας "ελα μωρε και τι εγινε?". ...
    ενημερωσα τον dpo και κατηγγειλα το συμβαν σε Αρχη προστασιας δεδομενων προσωπικου χαρακτηρα και Συνηγορο του Καταναλωτη.
    εγώ θα πρόσθετα και την Αρχή Διασφάλισης Απορρήτου Επικοινωνιών (ΑΔΑΕ).
    Έκανες την καλύτερη κίνηση για πιο ασφαλείς υπηρεσίες στο μέλλον.

    ΥΓ. Κανονικά θα έπρεπε να περιμένεις ενημέρωση από τον DPO πριν προχωρήσεις σε καταγγελία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spiderman : 17-10-20 στις 03:36.

  8. #128
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    εγώ πάντως έστειλα ένα μήνυμα στην κoσμoτέ και ρώτησα τι σκοπεύουν να κάνουν με τις κάρτες.

  9. #129
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγα εχτές για αλλαγή μιας παλιάς 3g σιμ σε γερμανό και δεν είχαν κάρτες..
    Έχετε χρόνο είπε η κοπελιά..

    - - - Updated - - -



    Η διαρροή όμως έγινε αρχές Σεπτέμβρη.. Οπότε εύκολα μπορεί να σκεφτεί κάποιος για το μήνυμα αυτό..
    Θα μπορούσαν να το είχαν στείλει πιο πριν η πιο μετά..
    Αλλά αφού το κάνουν δωρεάν, οκ..
    Αρκεί να βρεθούν κάρτες..

    - - - Updated - - -



    Πολύ σωστός με την εκτύπωση!!

    - - - Updated - - -



    Και μπορεί να μην ασχολείται, αλλά και δεν τον ενημερώνουν να λες..
    Θα μου πεις όμως είναι και δική μας ευθύνη να προσέχουμε που βάζουμε... Την υπογραφή μας, όπως λέει και ο λαός..

    - - - Updated - - -



    Άραγε έχει σχέση με το εδώ αυτό; Μήπως να άνοιγες δικό σου θέμα να μην τα μπερδέψουμε με αυτό;
    Καλά έκανες πάντως και το έβαλες και εδώ αν έχει σχέση..
    Τι εννοούσε με το έχετε χρόνο η κοπέλα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #130
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοούσε με το έχετε χρόνο η κοπέλα?
    2021;

  11. #131
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ θα πρόσθετα και την Αρχή Διασφάλισης Απορρήτου Επικοινωνιών (ΑΔΑΕ).
    Έκανες την καλύτερη κίνηση για πιο ασφαλείς υπηρεσίες στο μέλλον.

    ΥΓ. Κανονικά θα έπρεπε να περιμένεις ενημέρωση από τον DPO πριν προχωρήσεις σε καταγγελία.
    Η ενημερωση του DPO ειναι ανεξαρτητη με την καταγγελια προς τα αρμοδια οργανα. Εφοσον με βαση το συμβαν αυτο η Cosmote δεν εχει καταφερει να πεισει οτι ολα βαινουν καλως και με δεδομενα ιχνηλατησης κλησεων και σταθμων βασης που διακινδυνευουν και δεδομενα δημοσιας ασφαλειας περα απο τα ατομικα μας, δεν θα μπορουσα να περιμενω απαντηση σε 1 μηνα ή με το δικαιωμα της παρατασης απαντησης, 2 μηνες. Επισης αναφερθηκε και στην ΑΔΑΕ.

    Θα πρεπει να μεριμνησουν για το αδιαβλητο των επικοινωνιων. Επισης δεχομαι απο τον σεμπτεμβριο καθημερινα κλησεις απο νιγηρια και οχι μονο. Επιπροσθετα συμφωνα με δημοσιευματα φαινεται πως τα στοιχεια εχουν καταληξει σε servers λιθουανιας, ετοιμα προς πωληση.

    Θα αλλαξει τις sim ολων μας? Πως θα διασφαλισει στο ακεραιο την προστασια απο εδω και περα? Επισης με βαση το GDPR προβλεπονται κυρωσεις, προστιμα και αποζημιωσεις. Ποσο μαλλον για ενα τετοιο συμβαν.

    Ευχαριστώ

  12. #132
    Εγγραφή
    16-10-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν ειχε καρτα 2G για να μπορει να κλωνοποιηθει με το IMSI αμφιβαλλω αν εχει σχεση αυτο που περιγραφεις με την ειδηση. Προφανως ο πατερας σου ηταν καλος "στοχος" και την πατησε πχ απο καποιο ιο που το εκανε υποκλοπη των στοιχειων του.

    Αλλα δε καταλαβαινω το στοχο της επιθεσης, ΟΚ αγορασαν κινητα μεσω ιντερνετ, για παραδοση που; Δε θα φαινοταν η διευθυνση παραδοσης; Ή για παραλαβη απο τον χωρο του καταστηματος με καμερες; Αυτοκινητο απο που μπορεις να αγορασεις μεσω ιντερνετ; Και την χαρτουρα ποιος θα την εκανε; Κατι δε μου καθεται καλα...



    2g ηταν η καρτα δυστυχως ! Ναι διευθυνση παραδοσης ηταν Θεσσαλονικη τρεις με 4 διαφορετικες διευθυνσεις, εχω ολους τους διαλογους του απατεωνα με τα καταστηματα , απλα η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος εχει μια γραφειοκρατια .Ο απατεωνας πιεζε τα καταστηματα να του στειλουν τις παραγγελιες αμεσως πραγμα ανεφικτο.Λογικα θα στελναν ατομα ασχετο να τα παραλαβει συνηθως ρομά και θα τα αφηνε σε αλλο σημειο, ετσι με ενημερωσαν απο αστυνομια!Ειχε μπει σε σαιτ να αγοραζει αυτοκινητο με τραπεζικη μεταφορα......για τα υπολοιπα περιμενω ενημερωση απο την διωξη

  13. #133
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    ακόμη να καταλάβω πως σχετίζεται με το νήμα και συγκεκριμένα με τη cosmote.

  14. #134
    Εγγραφή
    16-10-2020
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ++1
    Γενικά κάτι δε πάει καλά με το παραπάνω Post.. Η ο φιλος ήταν ιδιαίτερα αγχωμένος.. και μας λεει πχ πραγματα που δε βγαζουν νοημα.. όπως ότι έδωσαν εντολή να καταστραφει το λογισμικό στο κινητό (πιο λογισμικό).. ή το πιθανότερο είναι απλά να είναι ένα μύνημα τρολαρίσματος (το ότι είναι νεος λογαριασμός με ένα μοναδικό μύνημα εκεί παραπέμπει επίσης).
    Όον αφορά το θέμα, προσωπικά δε φοβάμαι το να γίνει κάτι με το ebanking. Υπάρχει δυνατός κωδικός.. Δϋσκολα θα σπάσουν και αυτό και θα χουν στα χερια τους και τα στοιχεια της 4G SIM.. Αμα ειναι τόσο μάγκες χαλάλι :P
    ΕΠιπλέον η παραμικρή συναλλαγή (από αλλαγή κωδικού έως εγχρήματη συναλλαγή) που θα γίνει θα σκάσει ως notification από την εφαρμογή που έχω εγκατεστημένη, ή στο email.
    τι τρολ ρε φιλε
    καταρχην ειχε παλια καρτα ο πατερας μου, κατα δευτερον εφτιαξα λογαριασμο εδω μπας και βγαλω μια ακρη

    μεσω του κλονου του κινητου κανανε ανακτηση στο email και απο κει στειλανε εντολη:

    Γεια σας,

    Στάλθηκε ένα αίτημα για τη διαγραφή των δεδομένων της συσκευής σας μέσω της λειτουργίας "Εύρεση συσκευής". Θα προσπαθήσουμε να διαγράψουμε όλα τα δεδομένα από τη συσκευή.

    Εάν η συσκευή σας είναι εκτός σύνδεσης, η διαγραφή θα ξεκινήσει την επόμενη φορά που θα συνδεθεί στο διαδίκτυο.

    Λογαριασμός: ..........
    Συσκευή: Huawei HONOR 10i
    Ημερομηνία: 14 Οκτ 2020, 1:21:02 π.μ. GMT-7



    οποτε αυτοι οσο ο πατερας μου δεν ειχε κινητο και δεν δεχοταν ειδοποιησεις ειχανε αποσπασει το email του και κανανε την δουλεια τοτς

  15. #135
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jiomia7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2g ηταν η καρτα δυστυχως ! Ναι διευθυνση παραδοσης ηταν Θεσσαλονικη τρεις με 4 διαφορετικες διευθυνσεις, εχω ολους τους διαλογους του απατεωνα με τα καταστηματα , απλα η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος εχει μια γραφειοκρατια .Ο απατεωνας πιεζε τα καταστηματα να του στειλουν τις παραγγελιες αμεσως πραγμα ανεφικτο.Λογικα θα στελναν ατομα ασχετο να τα παραλαβει συνηθως ρομά και θα τα αφηνε σε αλλο σημειο, ετσι με ενημερωσαν απο αστυνομια!Ειχε μπει σε σαιτ να αγοραζει αυτοκινητο με τραπεζικη μεταφορα......για τα υπολοιπα περιμενω ενημερωση απο την διωξη


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jiomia7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι τρολ ρε φιλε
    καταρχην ειχε παλια καρτα ο πατερας μου, κατα δευτερον εφτιαξα λογαριασμο εδω μπας και βγαλω μια ακρη

    μεσω του κλονου του κινητου κανανε ανακτηση στο email και απο κει στειλανε εντολη:

    Γεια σας,

    Στάλθηκε ένα αίτημα για τη διαγραφή των δεδομένων της συσκευής σας μέσω της λειτουργίας "Εύρεση συσκευής". Θα προσπαθήσουμε να διαγράψουμε όλα τα δεδομένα από τη συσκευή.

    Εάν η συσκευή σας είναι εκτός σύνδεσης, η διαγραφή θα ξεκινήσει την επόμενη φορά που θα συνδεθεί στο διαδίκτυο.

    Λογαριασμός: ..........
    Συσκευή: Huawei HONOR 10i
    Ημερομηνία: 14 Οκτ 2020, 1:21:02 π.μ. GMT-7



    οποτε αυτοι οσο ο πατερας μου δεν ειχε κινητο και δεν δεχοταν ειδοποιησεις ειχανε αποσπασει το email του και κανανε την δουλεια τοτς
    Κάρτα 2G που να γίνεται clone και που να μπαίνει στο honor 10i δεν υπάρχει, ούτε υπήρξε (παίρνει Nano SIM, αυτές ήταν τουλάχιστον 3g ή καλύτερα comp128v2+)

Σελ. 9 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας