Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    16-10-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημερα σε ολους τους φιλους/ες και καλως σας βρηκα. Μετα απο μια απογοητευτικη περιπετεια 5 και πλεον μηνων με forthnet (ote παλιοτερα χμ...) και με μη διαθεσιμοτητα vodafone vdsl στην περιοχη μου (καμινια-πειραιας) σκεφτηκα να στραφω στην λυση του ασυρματου internet. Ψαχνοντας η <<ταχυτερα>> αναπτυσομενη εταιρεια στον χωρο δειχνει η scytelecom. Στην πρωτη επικοινωνια μεσω μειλ στον αν καλυπτεται η περιοχη μου ηρθε η απαντηση οτι με καλυπτει το δικτυο τους σε περιπου 10 λεπτα (ενα ντουβρουτζα τον επαθα η αληθεια, λεω σε 10 λεπτα μεσα? ). Τεσπα ολα καλα μεχρι εκει. Μετα απο μερικες μερες ξαναστελνω 2ο μειλ επισημαινοντας πιο εμπεριστατωμενα αυτη τη φορα οτι οκ ρε παιδια με καλυπτετε αλλα βαλτε και καποιες επιπλεον πληροφ. του τυπου που υπαρχουν κεραιες αναλογα περιοχη, τι εξοπλισμο χρησιμοποιειτε, καποιο βιντεο εγκαταστασης ενδεχομενος, τι ακριβως ειναι η δοκιμαστικη περιοδος κλπ. Εδω και καποιες μερες που εστειλα το 2ο μειλ δεν πηρα απαντηση ποτε σε συγκριση παντα με την flash απαντηση του 1ου μειλ. Οκ δεν στεκομαι εκει, μπορει να ετυχε η να εχουν παρα πολυ δουλεια, δεκτο και σεβαστο. Ηθελα να ρωτησω εαν καποιος φιλος/η εχει γινει συνδρομητης απο πειραια να μου πει τις εντυπωσεις του και αν γενικοτερα αξιζει στην περιοχη του πειραια να επιμεινω στον συγκεκριμενο παροχο. Βρισκομαι 2ο οροφο με πραγματικα στα 3/4 του οριζοντα να μην με κλεινει τιποτα. Σκεφτομαι την 50/5 η 100/10 με επικρατεστερη την πρωτη. Ευχαριστω εκ των προταιρων για καθε απαντηση-βοηθεια.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    747
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    εγω φιλε μου καλλιθεα την ακυρωσα σημερα την εγκατασταση γιατι πρεπει να μπει στο υψηλοτερο σημειο στην ταρατσα και εγω ημουν στον 2 οροφο και ο διαχειριστης δεν με αφηνει να κατεβασω καλωδιο. οποτε καλυτερα ξαναρωτησε τους που θα μπει η κεραια, και ρωτησε αν σε αφηνουν στην πολυκατοικια να την βαλεις στην ταρατσα.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-10-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Α ωραια τελεια. Και αφου δεν εχω και ταρατσα μιας και μεχρι πανω ειναι διαμερισματα μαλλον το ξεχναω το σεναριο αυτο

  4. #4
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    747
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spynom70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ωραια τελεια. Και αφου δεν εχω και ταρατσα μιας και μεχρι πανω ειναι διαμερισματα μαλλον το ξεχναω το σεναριο αυτο
    αν εμπαινε πιο χαμηλα δεν θα μου το εβαζαν? στο υψηλοτερο σημειο μπαινει μου ειπαν, προφανως για να μπορει να πιασει απο εκει που εχουν την κεραια.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας