Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    22-07-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας.
    Τον τελευταίο καιρό μου παρουσιάζετε ένα πρόβλημα με το Ρούτερ. Ενώ συγχρονίζει κανονικά στα 90-100 mbps και έχω κανονική ταχύτητα ξαφνικά χωρίς λόγο σα να μπουκώνει και πέφτει η ταχύτητα πολύ χαμηλά. Το κάνει σίγουρα μια με δυο φορές τη μέρα. Με μια επανεκκίνηση φτιάχνει το πρόβλημα.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pitouronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.
    Τον τελευταίο καιρό μου παρουσιάζετε ένα πρόβλημα με το Ρούτερ. Ενώ συγχρονίζει κανονικά στα 90-100 mbps και έχω κανονική ταχύτητα ξαφνικά χωρίς λόγο σα να μπουκώνει και πέφτει η ταχύτητα πολύ χαμηλά. Το κάνει σίγουρα μια με δυο φορές τη μέρα. Με μια επανεκκίνηση φτιάχνει το πρόβλημα.
    Καλημερα,αρχικα τσεκαρε το ρουτερ την ωρα που μπουκωνει να δεις τι σφαλματα σου κανει σε crc και fec.
    Αν δεις οτι σου ανεβαινουν κατα εκανταδες/χιλιαδες το δευτερολεπτο τοτε ειναι θεμα καλωδίωσης και θα πρεπει να κανεις ελεγχο την εσωτερικη σου καλωδίωση με εναν ηλεκτρολογο.
    Αν η εσωτερικη σου δεν εχει προβλημα τοτε παιρνεις τηλεφωνο στο 13731 και τους αναφερεις το προβλημα για να σου στειλουν τεχνικο.
    Αν δεν ελέγξεις την εσωτερικη σου καλωδίωση και σου βρει ο τεχνικος της νοβα οτι φταιει η εσωτερικη θα πληρώσεις 20€.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας