Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    20-10-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Γεια σας και απο μενα

    Εντος ολιγων ημερων θα εχω και εγω με την σειρα μου ftth στην vodafone και σκεφτομαι να αγορασω ενα ρουτερ ωστε να το συνδεσω με ενα ethernet πανω στο modem router που θα μου δωσουν το οποιο ηδη υπαρχει σε δωματιο, μετα απο πολυ διαβασμα ειδα πως παιζει μεγαλο ρολο το chipset που χρησιμοποιει ο καθε παροχος και η ερωτηση μου ειναι τι chipset, και ιδανικα τι router θα προτεινατε για τον εν λογω παροχο στην πατρα(δεν ξερω αν παιζει ρολο η τοποθεσια για το chipset που χρησιμοποιουν οι παροχοι) γυρω στα 60-70 ευρω καθως αν μπορει καποιος να μου εξηγησει λιγακι αυτο με τα chipset

    ευχαριστω!

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.855
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Αν είναι όντως FTTH και όχι VDSL, πάνω στο ONT που θα σου δώσουν θα το συνδέσεις. Δεν έχει καμία σχέση το chipset σε FTTH, αλλά ούτως ή άλλως, και σε xDSL ακόμη, και να έβαζες router πίσω από modem, δεν θα σε ένοιαζε κανένα chipset του router αφού τον συγχρονισμό τον κάνει το modem.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-10-2020
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ααα οποτε τα εχω κανει λιγο σαλατα χαχα... εχεις να προτεινεις καποιο ρουτερ σε αυτα τα χρηματα που λεω παραπανω(η και φτηνοτερο αν υπαρχει κατι αξιολογο);

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας