Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21

Θέμα: ADSL vs VDSL Ping

  1. #1
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Θα ήθελα να παρακαλέσω μέλη του fοrum που έχουν ADSL (ή VDSL) να ποστάρουν ping με με το γνωστό speedtest της ookla https://www.speedtest.net/ στον server του ΟΤΕ στην Αθήνα και να ζητήσουν απο ένα φίλο τους με VDSL (ή ADSL αν οι ίδιοι έχουν VDSL αντίστοιχα ) στην ίδια πολυκατοικία ή γειτονιά ή να τα κάνετε όλα μόνος σας αν έχετε και ADSL και VDSL στο σπίτι/γραφείο σας!

    Καθώς και τα χαρακτηριστικά της γραμμής τους σε screenshot (ή έστω να αναφέρουν αν είναι fast path ή interleaved)

    Ο φίλος σας μπορεί να σας στείλει το link του speedtest με messanger ή email δεν χρειάζεται καν να τον επισκεφτείτε αν βαριέστε!

    Δεν είναι κάτι θα σας πάρει μερικά δευτερόλεπτα και θα βοηθήσετε την επιστήμη να προοδεύσει! + θα σώσετε ένα παιδάκι στην Αφρική! :P


    Δεν υπάρχει θεωρητικός λόγος για να μην έχουν παρόμοια ping οι δύο αυτές τεχνολογίες μεταξύ τους αλλά μπορεί να υπάρχει πρακτικός λόγος (απο το να είναι πχ σε διαφορετικά DLM profile ) ο λόγος που το ζητάω αυτό είναι ότι έχω βρει εκατοντάδες ποστ που να παραπονιούνται πως βάζοντας VDSL ανέβηκε το ping τους αλλά δεν έχω βρεί κανένα ποστ που να δείχνει το ping πριν (ADSL) και μετά (VDSL) σε κάποιον χρήστη, μαζί με αυτούς ειμαι και εγώ που τρέχω την VDSL FTTC μου σε interleaved (βασικά δεν μου το αλλάζει ο ΟΤΕ αν και το ζήτησα) και ειμαι 100% σίγουρος πως η ADSL μου ήταν σε interleaved και αυτή (λογικό μιας και έπαιρνα απο κέντρο που ήταν μακριά και είχα 4mbps κλείδωμα.... ) και ειμαι επίσης 100% σίγουρος πως είχα μικρότερα ping. Αλλά δεν είχα προνοήσει να αποθηκεύσω screenshot :/

    Ενδεικτηκα του τι περιμένω να ποστάρετε

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  7f02c4559574b02fb82ae43fe24abfb1.png 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  31,3 KB 
ID: 219986
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  10300059107.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  19,3 KB 
ID: 219987

    Ευχαριστώ !



    To να αλλάξεις τον server στον αντίστοιχο του OTE στην Αθήνα και να ποστάρεις το αποτέλεσμα του ping είναι πανεύκολο μην αγχώνεστε, όσοι ίσως δεν γνωρίζετε πως, εδώ σηκώνω ένα βίντεο για να δείτε πόσο εύκολο είναι!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  10300059107.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  19 Bytes 
ID: 219987 και αυτό ήταν !!!

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος papajo : 24-10-20 στις 02:49.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν θέλεις πραγματικά να βγάλεις σωστό αποτέλεσμα, αυτό που θα έπρεπε να ζητάς είναι να σου δίνουν Ping με το 1ο Hop το όποιο μπορεί κάποιος να το βρει με ενα tracert

    Καθώς αν κάνει κάποιος απο Αθήνα speedtest στον server του ΟΤΕ θα έχει χαμηλότερο πινγ απο κάποιον στην Θεσσαλονίκη ή στην Κρήτη

    To σύνηθες πάντως με fastpath είναι κάτω απο 10ms με το 1ο Hop και σε adsl και σε vdsl.

    Δεν παίζει ρόλο το πόσο μακρυά είσαι για το αν θα σε έχουν σε fast ή Interleaved

  3. #3
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις πραγματικά να βγάλεις σωστό αποτέλεσμα, αυτό που θα έπρεπε να ζητάς είναι να σου δίνουν Ping με το 1ο Hop το όποιο μπορεί κάποιος να το βρει με ενα tracert

    Καθώς αν κάνει κάποιος απο Αθήνα speedtest στον server του ΟΤΕ θα έχει χαμηλότερο πινγ απο κάποιον στην Θεσσαλονίκη ή στην Κρήτη

    To σύνηθες πάντως με fastpath είναι κάτω απο 10ms με το 1ο Hop και σε adsl και σε vdsl.

    Δεν παίζει ρόλο το πόσο μακρυά είσαι για το αν θα σε έχουν σε fast ή Interleaved
    Ναι ξέχασα να το αναφέρω αυτό νομίζω πιο άνετο θα ήταν να βάλω περιορισμό στην ίδια πολυκατοικία ή γειτονιά γιατί το tracert ίσως μικρύνει την ήδη μικρή (κρίνοντας μέχρι τώρα :P ) θέληση κάποιου να ασχοληθεί ειναι ευκολότερο απλά να μπεί στην σελίδα του speedtest

    Αλήθεια όμως sdikr θα μπορούσες να συμμετέχεις και εσύ σε παρακαλώ ;

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Speedtest με 24αρα γραμμή απο Καφαο σε vdsl2 vectoring mode, interleaved

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  31,5 KB 
ID: 220008

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  10303660055.png 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  19,2 KB 
ID: 220011

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_3.png 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  25,3 KB 
ID: 220009

    1o hop μετά το router 16ms παλιότερα με fastpath είχα 9

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  2,3 KB 
ID: 220010

    - - - Updated - - -

    Και εδώ απο HCN

    Συνημμένο Αρχείο 220012
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  10304714161.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  18,6 KB 
ID: 220040
    https://www.speedtest.net/result/10304714161

    1ο Hop μετά το router me 1ms

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_4.png 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  5,0 KB 
ID: 220013

    αν κάνεις την πράξη 22-16 θα δεις πως το αποτέλεσμα είναι 6 που περίεργος είναι και το Ping που έχει απο σύνδεση Hcn με τον ΟΤΕ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 24-10-20 στις 19:23.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Fastpath VDSL2 100/10 Cosmote.


    Τώρα για το tracert / ping στη 2η γραμμη (80.106 μπλα μπλα), μου δίνει 4ms.
    NZXT H700 BLACK | CORSAIR RM750X | GIGABYTE Z390 AORUS MASTER | INTEL I9-9900K | G.SKILL TRIDENTZ 32GB DDR4-3200MHz | EVGA GEFORCE RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA | SAMSUNG 960 EVO NVMe M.2 250GB | SAMSUNG 860 EVO 500GB | SAMSUNG 850 EVO 250GB | SANDISK ULTRA 3D 1TB | CORSAIR H115i PRO RGB

    "Talk about a dream, try to make it real"

  6. #6
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    289
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Huawei DN8245V-70
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    https://www.speedtest.net/result/10315475305.png Adsl απο την Forthnet/Nova (fastpath) Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  SharedScreenshot.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  58,9 KB 
ID: 220174
    https://www.speedtest.net/result/10043347618.png Vdsl 50αρα απο cosmote (δεν εχω πρόσβαση στα settings του ρουτερ επειδη ειναι του γείτονα μου αλλά ειναι ίδια πολικατικοία)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  SharedScreenshot2.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  40,9 KB 
ID: 220175
    Αν θελετε κατι άλλο πείτε μου

  7. #7
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrislamp Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.speedtest.net/result/10315475305.png Adsl απο την Forthnet/Nova (fastpath) Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  SharedScreenshot.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  58,9 KB 
ID: 220174
    https://www.speedtest.net/result/10043347618.png Vdsl 50αρα απο cosmote (δεν εχω πρόσβαση στα settings του ρουτερ επειδη ειναι του γείτονα μου αλλά ειναι ίδια πολικατικοία)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  SharedScreenshot2.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  40,9 KB 
ID: 220175
    Αν θελετε κατι άλλο πείτε μου
    Επιτέλους ένα ποστ με ακριβώς τα στοιχεία που ζήτησα

    Ευχαριστώ πολύ!

    Ελπίζω να συνεχίσουν και άλλοι για να δούμε τι εικόνα θα διαμορφωθεί γιατί μέχρι στιγμής το ένστικτό μου (απο προσωπικές εμπειρίες και αυτά που διαβάζω και ακούω) επιβεβαιώνετσι αλλά με περισσότερα ποστ σαν το δικό σου ίσως αλλάξει για να δούμε!


    θα προσπαθήσω και εγώ να βρω γείτονα με ADSL στο χωριό να κάνω το ίδιο καθώς και κάποιον με VDSL κοντα στο μαγαζί της θείας μου που είναι με ADSL να δούμε

  8. #8
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.931
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Απορία..
    Η εικόνα αυτή που έβαλες επάνω είναι δική σου, η random από το ίντερνετ;
    Ρωτάω γιατί με παραξένεψε το ~20αρι up της..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #9
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία..
    Η εικόνα αυτή που έβαλες επάνω είναι δική σου, η random από το ίντερνετ;
    Ρωτάω γιατί με παραξένεψε το ~20αρι up της..
    ναι δική μου (είμαι rural) δυστυχώς δεν έχω 30 up αν και ειμαι το πολύ 180 μέτρα απο την καμπίνα... Επίσης στο speedtest που έχει το ίδιο Upload βλέπεις πως απόσταση απο τον server στην αθήνα ειναι 200 μίλια οπότε μέσα στην ελλάδα είναι... στο σπίτι που είναι δίπλα στην καμπίνα όμως (περίπου 20 μέτρα) έχω 30άρι Up σχεδόν... :P αλλά πολύ κοντα δεν θυμάμαι ακριβώς πες 28 νασαι μέσα...


    Κάνε όμως το speed test σεπαρακαλώ δεν θα σου πάρει παραπάνω απο κάνα 2λεπτο ή δεν έχεις φίλο με ADSL ή VDSL(το αντίθετο απο την δική σου σύνδεση);

  10. #10
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.931
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papajo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι δική μου (είμαι rural) δυστυχώς δεν έχω 30 up αν και ειμαι το πολύ 180 μέτρα απο την καμπίνα... Επίσης στο speedtest που έχει το ίδιο Upload βλέπεις πως απόσταση απο τον server στην αθήνα ειναι 200 μίλια οπότε μέσα στην ελλάδα είναι... στο σπίτι που είναι δίπλα στην καμπίνα όμως (περίπου 20 μέτρα) έχω 30άρι Up σχεδόν... :P αλλά πολύ κοντα δεν θυμάμαι ακριβώς πες 28 νασαι μέσα...


    Κάνε όμως το speed test σεπαρακαλώ δεν θα σου πάρει παραπάνω απο κάνα 2λεπτο ή δεν έχεις φίλο με ADSL ή VDSL(το αντίθετο απο την δική σου σύνδεση);
    Adsl, annex-m, Interleaved. (Τα έχει και στο προφίλ).
    -> Cosmote server.
    -> Ote server.
    Αν θες κάτι άλλο από στατιστικά η ping/trace, εδώ είμαστε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #11
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Adsl, annex-m, Interleaved. (Τα έχει και στο προφίλ).
    -> Cosmote server.
    -> Ote server.
    Αν θες κάτι άλλο από στατιστικά η ping/trace, εδώ είμαστε..
    ευχαριστώ, έχει κανένας γείτονας σου VDSL? αν στείλεις και το δικό του speedtest (Δεν χρειάζεται και στους δύο server που έστειλες εσύ ο ένας φτάνει τώρα πάλι αν θες και αυτός να τρέξει και στους δύο δικό σου θέμα :P ) θα ήταν λουκούμι!

    Το post είναι για να δούμε αν έχουν διαφορά η VDSL στην ελλάδα απο τις ADSL στο ping .

  12. #12
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.931
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Θα το έχω υπόψη..
    Αλλά βασικά δεν ξέρω πόσο έχει ουσία αυτό που ψάχνεις να δεις..
    Ότι σου είπαν στο #2 βασικά..
    Πέρα από αυτό, δε νομίζω να έχει να κάνει με τη τεχνολογία, αλλά το προφίλ που έχει ο καθένας μας και σαφώς τη τοποθεσία και τις διασυνδέσεις των παρόχων..
    Αυτό που υποθέτω ότι γίνεται είναι ότι βάζουν μεγαλύτερο depth στο interleave για λόγους σταθερότητας και γι'αυτό ανεβαίνει το ping..
    Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο και το διαφορετικό transfer mode (atm/ptm) που χρησιμοποιούν οι 2 τεχνολογίες..
    https://forum.kitz.co.uk/index.php?topic=18489.0
    https://kitz.co.uk/adsl/data_transmission.htm
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #13
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το έχω υπόψη..
    Αλλά βασικά δεν ξέρω πόσο έχει ουσία αυτό που ψάχνεις να δεις..
    Ότι σου είπαν στο #2 βασικά..
    Πέρα από αυτό, δε νομίζω να έχει να κάνει με τη τεχνολογία, αλλά το προφίλ που έχει ο καθένας μας και σαφώς τη τοποθεσία και τις διασυνδέσεις των παρόχων..
    Αυτό που υποθέτω ότι γίνεται είναι ότι βάζουν μεγαλύτερο depth στο interleave για λόγους σταθερότητας και γι'αυτό ανεβαίνει το ping..
    Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο και το διαφορετικό transfer mode (atm/ptm) που χρησιμοποιούν οι 2 τεχνολογίες..
    https://forum.kitz.co.uk/index.php?topic=18489.0
    https://kitz.co.uk/adsl/data_transmission.htm
    To κυρίως θέμα για εμενα είναι να δούμε πραγματικές δοκιμές γιατί ποστ που να παραπονιούνται για το latency που έχει ανεβεί στην VDSL τους ειναι αρκετά αλλά κανένας δεν έχει μετρήσεις απο το "πριν" όταν είχαν ADSL και ούτε μετρήσεις απο γείτονα στην ίδια πολικατοικία κτλ

    Μετρήσεις απο την ίδια γειτονιά ειναι μια χαρά αντικειμενικές για τον σκοπό μας γιατί οι όποιοι αστάθμητοι παράγοντες (απόσταση/ποιότητα καλωδίου κτλ) λειτουργούν αρνητικά για τους ADSL οι οποίοι όμως υποτίθεται θα έχουν καλύτερο Ping οπότε και που δεν είναι "ισάξια" η συνδεσμολογία τους ειναι ένας λόγος παραπάνω για να ΜΗΝ έχουν μικρότερο Ping αλλά αν έχουν πάει να πει πως κάτι πάει στραβά με τους πελάτες VDSL

    και όταν λέω ίδια γειτονιά εννοώ και οι δύο στην ίδια πολυκατοικία ή στο ίδιο τετράγωνο βαρια βαρια σε κοντινά σπίτια στην ίδια περιοχή (πχ Χολαργός) όχι ο ένας Σέρρες και ο άλλος Καλαμάτα ή ο ένας Αγία Παρασκευή και ο άλλος Πειραιά :P


    Ας δούμε τι παίζει και μετά συζητάμε και για το γιατί μπορεί να παίζει αυτό καθώς και για το πόσο θεμιτό ειναι να παίζει αυτό .

  14. #14
    Και εγω παιδιά ειμαι παθόν ειχα adsl και μολις εβελα vdsl το ping ανεβηκε. Με adsl ειχα γυρο στο 17 ping αλλα δυστυχως δεν εχω screenshot θα προσπαθησω να βρω απο καποιον γειτονα. Δεν ξερω αν παιζει ρολο η μεταβαση σε vdsl εγινε με αλλαγη εταιριας.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot (65).jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  130,1 KB 
ID: 221189
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot (66).jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dinosglxaros : 22-11-20 στις 20:17.

  15. #15
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.931
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dinosglxaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω παιδιά ειμαι παθόν ειχα adsl και μολις εβελα vdsl το ping ανεβηκε. Με adsl ειχα γυρο στο 17 ping αλλα δυστυχως δεν εχω screenshot θα προσπαθησω να βρω απο καποιον γειτονα. Δεν ξερω αν παιζει ρολο η μεταβαση σε vdsl εγινε με αλλαγη εταιριας.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot (65).jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  130,1 KB 
ID: 221189
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot (66).jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  108,6 KB 
ID: 221190
    Όπως συνηθίζω να λέω, αυτό έχει να κάνει καθαρά με το πως έχει ρυθμιστεί το interleaved profile στη πόρτα (dslam).. Όμως γενικά μιλώντας.. Αν μιλάμε για μέτρηση σε εξωτερικό εκεί παίζουν ρόλο και οι διασυνδέσεις του παρόχου.. Η για εσωτερικό πιθανό μπούκωμα της καμπίνας (δύσκολο αλλά πιθανό αυτές τις ημέρες).. Η μετά αν υπάρχει κάποιο θέμα στη γραμμή, δείχνει οκ btw από τα στατιστικά (αν και δεν φαίνεται το uptime).. Και φυσικά μη βγάζουμε από την εξίσωση κ το wifi.. Οι μετρήσεις μόνο με καλώδιο..
    Τέλος, αν είσαι σε vdsl καμπίνα wind δες αν είναι τικαρισμένο το g.inp..
    Αυτά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 23-11-20 στις 16:20.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας