Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ
    Καλησπερα , θα ηθελα μια βοηθεια πο καποιο γνωστη τεχνολογιας .Ρωτησα το τεχνικο τμημα της vodafon και δεν γνωριζε να μου απαντησει .
    Λοιπον , εχω συμβολαιο στην vodafon με ταχυτητα ιντερνετ εως 24mbps τελικη 10 mbps . Εχω κουμπωσει πανω στο ρουτερ με καλωδιο ethernet ενα αλλο ρουτερ το οποιο εχω μετατρεψει σε access point για να καλυψω μεγαλυτερο ευρος σε wifi . Αυτο που θελω να μαθω αν γνψριζει καποιος , εαν αποδεχω προταση της vodafon για ταχυτητα vdsl 50 mbps το access point θα δουλευει? Δηλαδη οπως τωρα να συνδεσω με καλωδιο ethernet το παλιο ρουτερ που εχω μετατρεψει σε access point με το νεο vdsl ρουτερ που θα μου δωσουν και να επεκτεινω το wifi .
    Ειναι σημαντικο για μενα γιατι χρησιμοποιω καμερες .
    Ευχαριστω .

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Θα δουλέψει κανονικά, όποιο DSL Router κι αν έχεις (ή σου δώσουν) και με όποια τεχνολογία σύνδεσης.
    Το ΑΡ απλά παίρνει ενσύρματα πρόσβαση στο διαδίκτυο, από την συσκευή στην οποία θα συνδεθεί (όποια κι αν είναι αυτή). Απλά ίσως χρειαστεί πάλι ρύθμιση αν τυχόν αλλάξει η IP που θα έχει αυτή η συσκευή.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ
    Ευχαριστω για την απαντηση πολυ ευχαριστο αυτο . Απλα για την ιστορία , δεν εκανα κατι ιδιαίτερο απλα αν θυμαμαι καλα , γιατι περασαν 3 χρονια , το βασικο ρουτερ της εταιριας τελειωνε η ΙΡ σε 2.1 και το ρουτερ που εκανα access point τελειωνε σε 1.1 μπηκα στις ρυθμισεις και ξεκλικαρισα ενα κουτακι που ακυρωνει την αλλαγη ΙΡ και μενει σταθερη ,δουλευει αψογα .
    Εφ οσον μου λες θα δουλευει θα παρω το vdsl με 50 mbps .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας