Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-2014
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση από 24 σε 100 mbps αλλά για διάστημα αρκετών ημερών δεν είχα καμία υπηρεσία και οι τεχνικοί αδυνατουσαν να αποκαταστησουν τη βλάβη οπότε έκανα διακοπή και πήγα ΟΤΕ. Όμως... Το συμβόλαιο που πήρα και έχω στα χέρια μου είναι ανυπόγραφο καθως το όνομα στη γραμμή είναι της μητέρας μου και έγινε χωρίς τη γνώση της και την παρουσία της προφανώς. Μπορώ να βασιστώ σε αυτό ώστε να μη πληρώσω τέλος διακοπής;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apodim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση από 24 σε 100 mbps αλλά για διάστημα αρκετών ημερών δεν είχα καμία υπηρεσία και οι τεχνικοί αδυνατουσαν να αποκαταστησουν τη βλάβη οπότε έκανα διακοπή και πήγα ΟΤΕ. Όμως... Το συμβόλαιο που πήρα και έχω στα χέρια μου είναι ανυπόγραφο καθως το όνομα στη γραμμή είναι της μητέρας μου και έγινε χωρίς τη γνώση της και την παρουσία της προφανώς. Μπορώ να βασιστώ σε αυτό ώστε να μη πληρώσω τέλος διακοπής;
    αν εχει γινει τηλεφωνικη αναβαθμιση , τοτε οχι. ΔΕΝ εχεις καμμια ελπιδα. και ισα-ισα που θα μπορουσαν ανετα να σε κατηγορησουν για πλαστογραφια και πλαστοπροσωπια και πολλα αλλα αν το εκανες εσυ.
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    04-01-2014
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σε κατάστημα έγινε. Έχω στα χέρια μου το πρωτότυπο συμβόλαιο χωρίς καμία υπογραφή σε καμία σελίδα στο πεδίο που γράφει πελάτης

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apodim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κατάστημα έγινε. Έχω στα χέρια μου το πρωτότυπο συμβόλαιο χωρίς καμία υπογραφή σε καμία σελίδα στο πεδίο που γράφει πελάτης
    Το ερώτημα είναι τι έχουν αυτοί στα χέρια τους, καθώς κρατάνε συνήθως το υπογεγραμμένο και δίνουν στον πελάτη ενα αντίγραφο.
    Αν τώρα θέλεις να παίξεις το χαρτί πως δεν υπόγραψε η μητέρα σου θα έλεγα να το σκεφτείς ξανά, μπορεί να μην κάνουν τίποτα μπορεί όμως και να το πάνε δικαστικά.

    Θα έλεγα να κοιτάξεις με μια καταγγελία προς ΕΕΤΤ, που να αναφέρει το ότι δεν σου παρείχανε υπηρεσία μετά απο μετατροπή

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apodim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση από 24 σε 100 mbps αλλά για διάστημα αρκετών ημερών δεν είχα καμία υπηρεσία και οι τεχνικοί αδυνατουσαν να αποκαταστησουν τη βλάβη οπότε έκανα διακοπή και πήγα ΟΤΕ. Όμως... Το συμβόλαιο που πήρα και έχω στα χέρια μου είναι ανυπόγραφο καθως το όνομα στη γραμμή είναι της μητέρας μου και έγινε χωρίς τη γνώση της και την παρουσία της προφανώς. Μπορώ να βασιστώ σε αυτό ώστε να μη πληρώσω τέλος διακοπής;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apodim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κατάστημα έγινε. Έχω στα χέρια μου το πρωτότυπο συμβόλαιο χωρίς καμία υπογραφή σε καμία σελίδα στο πεδίο που γράφει πελάτης
    Οπως σωστα ειπε και ο @sdikr συνηθως δινουν μια απλη εκτυπωση στον πελατη χωρις υπογραφες.
    Ειδικα στη vodafone σε καταστημα , υπεγραψα στο digitizer , και εγω πηρα απλα μια φωτοτυπια χωρις υπογραφη.

    Απλα λυσε μου την απορια ,μπας και μπορεσουμε να σε βοηθησουμε-κατευθυνουμε καλυτερα.

    Πως γινεται να ειναι στο ονομα της μητερας , να μην εχει γνωση για τιποτα και παρολα αυτα σε καταστημα να εγινε η αιτηση κανονικα ?

    edit : επισης γραψε αναλυτικα με ημερομηνιες τι εχει γινει ( αιτησεις, διακοπες ,καταχωρηση βλαβης , φορητοτητα κλπ κλπ ) για να βγαλουμε μια ακρη.
    The gr81 .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας