Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Περιοχή
    Αγ.Δημήτριο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    Γεια σας παιδιά.

    Έχω σύνδεση vdsl στη WIND και εδώ και κανά μήνα αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα με αποσυνδέσεις. Το έχω δώσει για βλάβη και υποτίθεται ότι κάπως φτιάχνει για 2-3 μέρες, δηλαδή βλέπω 1-2 φορές tη μέρα αποσύνδεση, αλλά μετά πάλι ξαναχαλάει με συνεχόμενες αποσυνδέσεις εντός της ημέρας. Να προσθέσω πως εδώ και πολύ καιρό, μήνες και χρόνια, στην ίδια εταιρεία δεν είχα καθόλου αποσυνδέσεις, δηλαδή πολύ σπάνια να παρατηρούσα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει, γιατί 3-4 φορές το έχω δηλώσει σαν βλάβη, υποτίθεται φτιάχνει για λίγο και μετά ξανά πάλι τα ίδια. Ρούτερ έχω της wind το ΖΤΕ.

    Τα στοιχεία της γραμμής είναι αυτά.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2020-10-26 ZXHN H268N.png  


  2. #2
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Καλησπέρα. Βλεπω πολλα CRC να έχει μαζέψει. Βεβαιωσου οτι το router ειναι απευθειας στην τηλ πριζα κλπ, βαλε κ ενα αλλο καλωδιο και μετα παρε 13700 να ανοιξεις βλαβη. Καλο θα ηταν επισης να δεις οπου υπαρχει συνδεση απο το οριο σου (box/escalit) αν ειναι οκ ολες οι συνδεσεις που υπαρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Περιοχή
    Αγ.Δημήτριο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το ρουτερ, ναι, απευθείας συνδεδεμένο είναι στην πρίζα, ούτε σπλίτερ έχω, ούτε καν τηλέφωνο. Μόνο τη γραμμή για το vdsl. Το τελευταίο με το box/escalit δεν το κατάλαβα... Βλάβη το έχω δηλώσει 3-4 φορές, υποτίθεται παρακολουθούν τη γραμμή για μερικά 24ωρα, και λαμβάνω μηνύματα στο κινητό ότι θα έρθει τεχνικός κτλ. Φαίνεται ότι φτιάχνει για 2-3 μέρες, μετά κάτι γίνεται και αρχίζουν πάλι οι αποσυνδέσεις. Δηλαδή είναι κάποιες στιγμές που μου κάνει τη μία μετά την άλλη, δηλαδή 5-6 στη σειρά. Θα δω, αν δε μου το φτιάξουν και αυτό το μήνα θα τους χαιρετήσω. Έχει λήξει το συμβόλαιο εδώ και αρκετούς μήνες, αλλά ήμουν αρκετά ικανοποιημένος, δεν είχα θέμα. Το καφάο είναι έξω από το σπίτι εντωμεταξύ...

  4. #4
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.123
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    την καλωδιωση του σπιτιου να κοιταξεις... μια πριζα εχει το σπιτι;
    box/εσκαλιτ ειναι ο κατανεμητης ΟΤΕ του κτηριου. Αφου λες οτι το καφαο ειναι ακριβως εξω απο το σπιτι καπου εκει ειναι η ζημια....

  5. #5
    Εγγραφή
    24-01-2005
    Περιοχή
    Minaroupolis
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    Router
    Zyxel
    Μου μυρίζει θόρυβος. Αν είσαι σίγουρος για την εγκατάσταση σου, αρχίζεις να ψάχνεις για πηγές παρεμβολών. Ξεκινάς ελέγχοντας μία-μία συσκευές και λάμπες που έχεις στο σπίτι σου, και μετά αρχίζεις να παρακολουθείς τους γείτονες σου (ειδικά από διπλανά διαμερίσματα), και να συσχετίσεις τις κινήσεις τους (πότε πάνε, πότε έρχονται, πότε ανάβουν κλιματιστικό ή καυστήρα) με τις αποσυνδέσεις σου.
    ΠΑΒΩ ΚΑΙ ΚΙΝΩ ΤΑΝ ΓΑΝ

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Περιοχή
    Αγ.Δημήτριο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    Τελικά, το είχαν φτιάξει από μόνοι τους. Κάποιο πρόβλημα δικτύου μου είπαν. Απλά ένα μήνα και, μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Τέλος πάντων, όλα οκ εδώ και ένα μήνα πάντως.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20201214-105018_Chrome.jpg  


Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας