Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 114
  1. #31
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πρώτα το συνδέεις στον υπολογιστή μόνο για να του αλλάξεις την ΙΡ σε μία στο ίδιο υποδίκτυο με το LAN.
    Μετά το συνδέεις στο switch και πλέον υπάρχει πρόσβαση απ' όλες τις συσκευές.

  2. #32
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Το δύσκολο θα είναι να βρω Link με firmware αρχικά για να δουλέψει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα το συνδέεις στον υπολογιστή μόνο για να του αλλάξεις την ΙΡ σε μία στο ίδιο υποδίκτυο με το LAN.
    Μετά το συνδέεις στο switch και πλέον υπάρχει πρόσβαση απ' όλες τις συσκευές.
    Ναι άπειρες φορές τα έχουμε κάνει αυτά. Απλά έλεγα μήπως κάτι αλλάζει με αυτόν τον τρόπο.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  3. #33
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δύσκολο θα είναι να βρω Link με firmware αρχικά για να δουλέψει.
    Μα υπάρχει και δουλεύει το firmware, στην επίσημη ιστοσελίδα του OpenWrt, που ήδη έχει αναφερθεί προηγουμένως.
    Όταν γράφτηκε αρχικά ο οδηγός, δεν υπήρχε επίσημο firmware, αλλά ανεπίσημα στην προσπάθεια πολλών για να δουλέψει. Τώρα δεν υπάρχει αυτό το θέμα.
    Με απλά λόγια ακολουθείς τον οδηγό μέχρι του σημείου "curl ..." και από αυτό και μετά ότι ανέφερε ο Μίλτος, μόνο που εσύ θα το κατεβάσεις στο Rasp, αφού μέσω αυτού θα κάνεις όλα τα βήματα.

  4. #34
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα υπάρχει και δουλεύει το firmware, στην επίσημη ιστοσελίδα του OpenWrt, που ήδη έχει αναφερθεί προηγουμένως.
    Όταν γράφτηκε αρχικά ο οδηγός, δεν υπήρχε επίσημο firmware, αλλά ανεπίσημα στην προσπάθεια πολλών για να δουλέψει. Τώρα δεν υπάρχει αυτό το θέμα.
    Με απλά λόγια ακολουθείς τον οδηγό μέχρι του σημείου "curl ..." και από αυτό και μετά ότι ανέφερε ο Μίλτος, μόνο που εσύ θα το κατεβάσεις στο Rasp, αφού μέσω αυτού θα κάνεις όλα τα βήματα.
    Ναι έχεις δίκιο.

    - - - Updated - - -

    Δεν ξεκινήσαμε καλά
    Ενω το παώ βήμα-βημα με τις εντολές οταν δίνω την εντολή python3 remote_command_execution_vulnerability.py
    μου βγάζει το παρακάτω

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  53,1 KB 
ID: 234863

    Ούτε stock ζητάει ούτε τίποτα δίνω την Ip το pass γιατί πριν το κάνω άλλαξα την ip του και έβαλα και pass.
    Τι γίνεται δεν ξέρω.
    Μήπως φταίει που το έβαλα επανω στο δίκτυο και άλλαξα την ip?
    Κάποιος ρε παιδιά να μου πει πως το κάνατε?
    Το συνδέσατε με ubuntu σύστημα απ'ευθειας.
    Εγώ το δοκιμάζω και με VM όπως εδώ.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  5. #35
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενω το παώ βήμα-βημα με τις εντολές οταν δίνω την εντολή python3 remote_command_execution_vulnerability.py
    μου βγάζει το παρακάτω
    Όλα ΟΚ είναι. Πρόκειται για την καινούργια έκδοση του exploit που βγήκε πριν από μερικές μέρες. Προχωράς με το 1 με το οποίο βρίσκει αυτόματα το stock και αν έχεις θέμα με το 2.

  6. #36
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα ΟΚ είναι. Πρόκειται για την καινούργια έκδοση του exploit που βγήκε πριν από μερικές μέρες. Προχωράς με το 1 με το οποίο βρίσκει αυτόματα το stock και αν έχεις θέμα με το 2.
    Σταματάει στο * ftp: using a program like cyberduck
    Μετά τι κάνω?

    - - - Updated - - -

    Μπήκα στο root τώρα ψάχνομαι που θα κάνω paste το firmware
    Το βρήκα.

    - - - Updated - - -

    Εντάξει τα κατάφερα τελικά. Το κερασάκι μου το αφήσατε για το τέλος έτσι;.... Πρωτοπόρος στη νέα έκδοση!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkarabas : 10-02-22 στις 19:12.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  7. #37
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όλα καλά λοιπόν. Να το χαρείς στην πορεία.
    Γράψε αν θυμάσαι, τα βήματα που ακολούθησες με το νέο exploit.

  8. #38
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα καλά λοιπόν. Να το χαρείς στην πορεία.
    Γράψε αν θυμάσαι, τα βήματα που ακολούθησες με το νέο exploit.
    Εννοείται μόλις βρω λίγο χρόνο.
    Ευτυχώς χάρη σε σένα, που ήξερες ότι άλλαξε η διαδικασία. Μπράβο σου.

    - - - Updated - - -

    Διαδικασία με το νέο expoit

    Αλλάζουμε την ip του mi σε κάποια static του δικτύου μας.
    Το συνδέουμε με την lan1 στο router μας ή σε switch του δικτύου μας.
    Η διαδικασία γίνεται με εντολές linux που θα υλοποιηθούν είτε με VM με ubuntu είτε με ένα pc
    που έχουμε στήσει linux ή ακόμη στη περίπτωση τη δική μου με raspi
    Ανοίγουμε κονσόλα και πληκτρολογούμε τα παρακάτω:

    "git clone https://github.com/acecilia/OpenWRTInvasion.git"
    "cd OpenWRTInvasion"
    "sudo apt update"
    "sudo apt install python3-pip"
    "pip3 install -r requirements.txt"
    "python3 remote_command_execution_vulnerability.py"

    Παρακάτω εμφανίζονται οι 2 επιλογές και πατάμε την 1

    Κώδικας:
    Router IP address [press enter for using the default 'miwifi.com']: 192.168.2.100 (Εδώ βάζουμε την ip που αλλάξαμε στην αρχή)
    Enter router admin password: 
    There two options to provide the files needed for invasion:
       1. Use a local TCP file server runing on random port to provide files in local directory `script_tools`.
       2. Download needed files from remote github repository. (choose this option only if github is accessable inside router device.)
    Which option do you prefer? (default: 1)
    ****************
    router_ip_address: 192.168.2.100
    stok: b6288c5b0ca2bc53487baefd8e2e5835
    file provider: local file server
    ****************
    start uploading config file...
    start exec command...
    local file server is runing on 0.0.0.0:38263. root='script_tools'
    local file server is getting 'busybox-mipsel' for 192.168.2.100.
    local file server is getting 'dropbearStaticMipsel.tar.bz2' for 192.168.2.100.
    done! Now you can connect to the router using several options: (user: root, password: root)
    * telnet 192.168.2.100
    * ssh -oKexAlgorithms=+diffie-hellman-group1-sha1 -c 3des-cbc -o UserKnownHostsFile=/dev/null root@192.168.2.100
    * ftp: using a program like cyberduck
    Στη συνέχεια κάνουμε copy (το παραπάνω) ssh -oKexAlgorithms=+diffie-hellman-group1-sha1 -c 3des-cbc -o UserKnownHostsFile=/dev/null root@192.168.2.100
    και πατάμε enter
    Μας ρωτάει Are you sure you want to continue connecting (yes/no)? και πληκτρολογούμε yes
    Warning: Permanently added '192.168.2.100' (RSA) to the list of known hosts.
    root@192.168.2.100's password: (πληκτρολογούμε το pass)
    και έχουμε πλέον πρόσβαση στο root της συσκευής εμφανίζοντας τα παρακάτω:

    Κώδικας:
    BusyBox v1.19.4 (2020-08-18 11:07:27 UTC) built-in shell (ash)
    Enter 'help' for a list of built-in commands.
    
     -----------------------------------------------------
           Welcome to XiaoQiang!
     -----------------------------------------------------
      $$$$$$\  $$$$$$$\  $$$$$$$$\      $$\      $$\        $$$$$$\  $$\   $$\
     $$  __$$\ $$  __$$\ $$  _____|     $$ |     $$ |      $$  __$$\ $$ | $$  |
     $$ /  $$ |$$ |  $$ |$$ |           $$ |     $$ |      $$ /  $$ |$$ |$$  /
     $$$$$$$$ |$$$$$$$  |$$$$$\         $$ |     $$ |      $$ |  $$ |$$$$$  /
     $$  __$$ |$$  __$$< $$  __|        $$ |     $$ |      $$ |  $$ |$$  $$<
     $$ |  $$ |$$ |  $$ |$$ |           $$ |     $$ |      $$ |  $$ |$$ |\$$\
     $$ |  $$ |$$ |  $$ |$$$$$$$$\       $$$$$$$$$  |       $$$$$$  |$$ | \$$\
     \__|  \__|\__|  \__|\________|      \_________/        \______/ \__|  \__|
    
    
    root@XiaoQiang:~#
    Ανοίγουμε με ένα πρόγραμμα όπως το winSCP και μπαίνουμε με ftp στο xiaomi γράφοντας την ip του με user root και pass root
    στο folder tmp ρίχνουμε το αρχείο firmware που το έχουμε κατεβάσει από εδώ.
    Όταν κατέβει το κάνουμε rename σε firmware.bin και το μεταφέρουμε στο φάκελο /tmp

    Τέλος γράφω
    root@XiaoQiang:~# mtd -e OS1 -r write firmware.bin OS1
    Περιμένουμε να κάνει reboot και μόλις γίνουν τα λεντάκια μπλε είμαστε έτοιμοι. Μπαίνουμε με 192.168.1.1.

    Καλή επιτυχία!!
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  9. #39
    Εγγραφή
    18-08-2004
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Καλησπέρα,

    Με το μπρικάρισμα όσοι είχατε θέμα, κάνατε κάτι συγκεκριμένο πέρα από τα βήματα όπως περιγράφονται;
    Έχω δοκιμάσει TinyPXE, MiWiFiRepairTool και τη διαδικασία που περιγράφεται κάπου με dhcp+tftp server σε windows και linux αλλά τίποτα δε λειτούργησε.
    Το πορτοκαλί λαμπάκι αναβοσβήνει κανονικά με πατημένο το ρεσετ όταν παίρνει ρεύμα περιμένοντας το .bin αλλα το ρουτερ δεν παίρνει ip με καμία από τις μεθόδους ώστε να σταλεί το αρχείο...

    Καμιά ιδέα;
    Ευχαριστώ!
    THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG

  10. #40
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από linux δεν κατάφερα και εγώ να το επαναφέρω, μάλλλον για τον ίδιο λόγο που αποτύγχανα και στα windows. Το πρόβλημα ήταν ότι ο υπολογιστής μου ήταν ταυτόχρονα συνδεδεμένος με το router με ethernet αλλa είχα αφήσει ανοιχτό το wifi. Θέλει να μην έχει συνδεδεμένη καμία άλλη συσκευή δικτύου στον υπολογιστή και από την στιγμή που θα τελειώσει η διαδικασία δώστου 3 λεπτά να φορτωσει το σύστημα και τότε θα σβήσει το πορτοκαλί led

    - - - Updated - - -

    Μιας και είμαι κάτοχος και των δύο εκδόσεων (100Μbps και 1000Mbps) και μπόρεσα να τις δω από πρώτο χέρι μπορώ να πω ότι οι δυο εκδόσεις έχουν δύο σημαντικότατες διαφορές που κάνουν το μικρό μοντέλο να μην αξίζει, εκτός από την μικρότερη ταχύτητα στις Ethernet το 100αρι έχει 64 ΜΒ RAM και μονοπύρηνο CPU έναντι της 1000αρας έκδοσης που έχει 128 ΜΒ RAM και 4πύρηνο CPU. H flash όμως είναι ίδια και στα δύο μοντέλα.

  11. #41
    Εγγραφή
    18-08-2004
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από linux δεν κατάφερα και εγώ να το επαναφέρω, μάλλλον για τον ίδιο λόγο που αποτύγχανα και στα windows. Το πρόβλημα ήταν ότι ο υπολογιστής μου ήταν ταυτόχρονα συνδεδεμένος με το router με ethernet αλλa είχα αφήσει ανοιχτό το wifi. Θέλει να μην έχει συνδεδεμένη καμία άλλη συσκευή δικτύου στον υπολογιστή και από την στιγμή που θα τελειώσει η διαδικασία δώστου 3 λεπτά να φορτωσει το σύστημα και τότε θα σβήσει το πορτοκαλί led

    - - - Updated - - -

    Μιας και είμαι κάτοχος και των δύο εκδόσεων (100Μbps και 1000Mbps) και μπόρεσα να τις δω από πρώτο χέρι μπορώ να πω ότι οι δυο εκδόσεις έχουν δύο σημαντικότατες διαφορές που κάνουν το μικρό μοντέλο να μην αξίζει, εκτός από την μικρότερη ταχύτητα στις Ethernet το 100αρι έχει 64 ΜΒ RAM και μονοπύρηνο CPU έναντι της 1000αρας έκδοσης που έχει 128 ΜΒ RAM και 4πύρηνο CPU. H flash όμως είναι ίδια και στα δύο μοντέλα.
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    Έχω κλείσει wifi και αφήνω μόνο την ethernet. Το πρόβλημα νομίζω είναι οτι δεν παίρνει ip, δηλαδή η διαδικσία δεν ξεκινάει καν, το αφήνω πάνω απο 15 λεπτά χωρίς να σταματάει να αναβοσβήνει το πορτοκαλί.
    Μήπως θυμάσαι ποιιά διαδικασία χρησιμοποίησες για να το επαναφέρεις;
    THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG

  12. #42
    Εγγραφή
    15-12-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MF286R
    Μπορείς να ανοίξεις ένα wireshark μήπως καταλάβουμε τι κάνει;
    Debrick έκανα με το TinyPXE, βάζοντας static την 192.168.1.2, όπως λέει στο guide. Δεν μου δούλεψε με το test.bin αρχείο κι έβαλα το miwifi_r4a_all_03233_3.0.24_INT.bin
    Who? Me??? I just want to cut a little "z" in your forehead!

  13. #43
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από htg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    Έχω κλείσει wifi και αφήνω μόνο την ethernet. Το πρόβλημα νομίζω είναι οτι δεν παίρνει ip, δηλαδή η διαδικσία δεν ξεκινάει καν, το αφήνω πάνω απο 15 λεπτά χωρίς να σταματάει να αναβοσβήνει το πορτοκαλί.
    Μήπως θυμάσαι ποιιά διαδικασία χρησιμοποίησες για να το επαναφέρεις;
    Όπως ανέφερε και ο Samael_667 χρειάζεσαι το TINYPXE και η διαδικασία που ακολούθησα περιγράφεται στο βιντεο μετα το 04:27.
    Όταν εκανα σωστά την διαδικασία δούλεψε αμέσως, δεν θυμάμαι ποιο firmware εβαλα αλλά πάντως είχα βρει ένα κινεζικο.

  14. #44
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Καλησπέρα,

    Τι δυνατότητες δίνει η εγκατάσταση του OpenWRT σε αυτό το Router; Επειδή σκέφτομαι να το πάρω για αντικατάσταση του Speedport Plus. Έχω FTTH και δεν με ενδιαφέρει η τηλεφωνία.

  15. #45
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    Cosmote Booster
    Router
    Openwrt σε EdgerouterX
    SNR / Attn
    8(dB) / 42(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν ρωτάς τι μπορείς να κάνεις με το openwrt θα σου απαντήσω τα πάντα. Το χρησιμοποιώ τέσσερα χρόνια τώρα και μου έχει προσφέρει απίστευτη ευελιξία στο δίκτυο. Μπορείς να εγκαταστήσεις μια πληθώρα από εργαλεία και να το προσαρμόσεις στις ανάγκες σου. Δεν θα μπεις ποτέ στη διαδικασία να πεις ότι το ρουτερ δεν υποστηρίζει κάτι που έβαλες στο μυαλό σου να φτιάξεις με το δίκτυο Πλέον όλες οι συσκευές μου(router, access point) είναι στημένες με αυτό.
    Αν ρωτάς αν το Xiaomi θα σε καλύψει η απάντηση είναι ναι και όχι. Το μελανό σημείο στα ρουτερ είναι η μνήμη flash που περιορίζει πόσες λειτουργίες μπορείς να κάνεις με αυτό. Το συγκεκριμένο ρουτερ έχει 16ΜΒ και μετά την εγκατάσταση μένουν διαθέσιμα 6,5ΜΒ οπότε δεν θα μπορέσεις να κάνεις μαζί του θαύματα, επίσης δεν έχει θύρα USB η οποία αυξάνει την ευελιξία μιας και θα μπορούσες να προσθέσεις ένα κοινόχρηστο δικτυακό χώρο ή να συνδέσεις ένα κινητό στο ρούτερ όταν θα έχεις βλάβη στην γραμμή.
    Αλλά αξίζει να το παρεις να πειραματιστείς μαζί του και να μάθεις το Openwrt, γιατί είναι φθηνό και σίγουρα θα βρεις καπου να το χρησιμοποιήσεις.

    Για να αναφέρω ένα παράδειγμα εγώ έχω τρία τέτοια ρουτερ που τα χρησιμοποιω για access points, έχω στήσει ένα mesh δίκτυο με αυτά και fast transition στο wifi και έχω ξεχάσει τι θα πει αποσύνδεση από το wifi μέσα στο σπίτι. Η μετάβαση από το ένα στο άλλο γίνεται άμεσα ακόμα και αν είσαι σε κλήση δεν το καταλαβαίνεις. Αυτές τις λειτουργίες τις υποστηρίζει το hardware αλλά η xiaomi δεν τις είχε διαθέσιμες στο firmware. Με το openwrt απλά μπορείς να το κάνεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος citakis : 09-03-22 στις 00:22.

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας