Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Zte H288A
    Καλησπέρα σε ούλους, θα θήλεα να παρω κάποια γνώμη σχετικά με πρόβλημα που παρουσιάστηκε ξαφνικά στην γραμμή μου εδώ και 1 βδομάδα..
    Εχω από τον Ιανουάριο την 100σταρα γραμμή της ΝΟVA . μέχρι τώρα το μόνο πρόβλημα ήταν με το ρουτερ τους το οποίο μ αλλάξανε μετρά από αίτηση μου , το πρόβλημα του πρώτου ρουτερ ήταν πως έπιανα όντως 99. κατι mbps αλλά με καλώδιο, στο wifi είχε πρόβλημα και επιανε μαξ 50, φέρανε άλλο ρουτερ(
    ZTE H288A ) και τα έπιανα όλα και σε wifi και σε ethernet ..
    από τον Ιανουάριο μέχρι 20/10/2020 όλα άψογα με την γραμμή, ούτε αποσυνδέσεις ούτε τίποτα, από εκείνη τη ήμερα ξαφνικά κάθε 15-20' είχα αποσυνδέσεις, ταχύτητα 50-65 mbps , κάλεσα την ΝΟVA και μ είπε να έρθει τεχνικος, το κοίταξε κ πάνω στο σπίτι έπιανα όντως τόσο αλλά κάτω που μέτρησε στην είσοδο (2 ορόφους ) έπιανα 107 μου το έδειξε, άνοιξα τη πρίζα να δω και όντως η καλωδίωση μέσα ήταν πολύ πρόχειρη, απορώ πως έπιανα τόσο καιρο φουλ ταχύτητα.. τα έφτιαξα λίγο και όντως σταμάτησαν οι αποσυνδέσεις, αλλά βλέπω μαξ 70 mbps στο ρουτερ, και στη πράξη αυτή τη ταχύτητα δεν την φθάνω ποτε... σε downloads ( καλούς σερβερ ) κτλπ πιάνω 2.5mb/sec - 5mb/sec . σκέφτομαι μήπως εχει περάσει υγρασία στην πρίζα του τηλέφωνου, αλλά δεν βλέπω κατι, φαίνεται πολύ καθαρή. μια πρίζα εχω ολες κ ολες, τις αλλες 2 τις εχω απομονώσει. παρακάτω ειναι τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου. τα φωτα σας παιδιά. τι να κανω? να περασω απευθείας ένα καλώδιο utp ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails vdsl2.png  


  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    φαίνεται να έχεις καλωδιακό πρόβλημα.... σε 37 λεπτά 37.000 crc error … αν μπορείς να βάλεις UTP να το βάλεις...

    'κανε και κάτι άλλο πήγαινε στο royter εκεί που είναι στην φώτο και πατα συνεχως το refresh
    αν σε κάθε refresh τρέχουν σαν παλαβά το error δυο πράματα μπορεί να είναι - παρεμβολή …. η και ότι δεν πατάει το καλώδιο σου σωστά στην ρεγκλετα ….. αυτό το λέω και εγινε και σε μένα δεν πάταγε καλα ….

  3. #3
    Εγγραφή
    29-10-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Zte H288A
    Στη ρεγκλετα εννοείς στο κουτί στην είσοδο της πολυκατοικίας..?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας