Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    https://www.asus.com/support/FAQ/1043953/

    Διάβασε αυτό μήπως βοηθήσει
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  2. #17
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.asus.com/support/FAQ/1043953/

    Διάβασε αυτό μήπως βοηθήσει
    Δεν ήξερα ότι το S0 λέγεται modern stand by. Αλλά σαν να το θυμάμαι αυτό από δεκατία πριν τα win10.

    Ευχαριστώ.

  3. #18
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Επίσης καθώς θέλω να σε βοηθήσω αν μπορώ , δες στο device manager αν στα properties των bluetooth συσκευών σου και συγκεκριμένα στο power management η επιλογή "allow this device to wake the computer" μπορεί να επιλεχθεί ή είναι γκρι.

    έπειτα διάβασε αυτό:

    How do I enable remote wake in Windows?
    Windows 8, Windows 7, and Windows Vista with SP2 provide software support that lets Bluetooth-enabled keyboards and mouse devices wake the computer from sleep (S3) or hibernate (S4) system power states. For such a wake to be successful, the Bluetooth module must be self-powered and must have enough power to wake the computer. Even if Windows enables wake from the S4 system power state, the computer will not wake if the Bluetooth module has no power when the computer is in S4.
    To enable Remote Wake in software, verify that the Bluetooth module can support wake and set the following registry values:
    ⦁ HKLM\System\CurrentControlSet\Services\Bthport\Parameters
    \SystemRemoteWakeSupported : (DWORD) 1
    ⦁ HKLM\System\CurrentControlSet\Enum\USB\<vid_pid>\<Bluetooth Radio ID>
    \Device Parameters\RemoteWakeEnabled : (DWORD) 1
    ⦁ HKLM\System\CurrentControlSet\Enum\USB\<vid_pid>\<Bluetooth Radio ID>
    \Device Parameters\DeviceRemoteWakeSupported : (DWORD) 1

    Note: If the Bluetooth radio’s property page in Device Manager has a Power Management tab, the radio can support wake. If no Power Management tab exists, the radio might support wake, but it is unlikely.
    Δεν αναγράφει τα windows 10 αλλά δεν νομίζω ότι δεν ισχύει και σε αυτά. Οι πληροφορίες είναι από το bth_faq.docx . Κάποιοι αναφέρουν ότι θέλει απενεργοποίηση και το fast startup . Πιστεύω με το bluetooth του laptop ίσως να μην γίνεται αλλά σίγουρα θέλει δοκιμή. Ίσως να έχεις περισσότερες πιθανότητες με το asus bt adapter.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  4. #19
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.asus.com/support/FAQ/1043953/


    Διάβασε αυτό μήπως βοηθήσει
    Makes sense αν και δεν ήξερα ότι γίνεται καθώς στο sleep ήξερα ότι μόνο η μνήμη κρατάει ρεύμα. Διαβάζοντας αυτό, υποθέτω ότι και άλλα κυκλώματα μένουν ενεργά. Επίσης, εφόσον το bluetooth έχει δικό του ρεύμα, τότε σημαίνει ότι αυτό που τελικά συμβαίνει είναι παραπλήσιο με το click στο ποντίκι. Γιατί το πληκτρολόγιο και ποντίκι δουλεύουν σε usb.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης καθώς θέλω να σε βοηθήσω αν μπορώ , δες στο device manager αν στα properties των bluetooth συσκευών σου και συγκεκριμένα στο power management η επιλογή "allow this device to wake the computer" μπορεί να επιλεχθεί ή είναι γκρι.

    έπειτα διάβασε αυτό:



    Δεν αναγράφει τα windows 10 αλλά δεν νομίζω ότι δεν ισχύει και σε αυτά. Οι πληροφορίες είναι από το bth_faq.docx . Κάποιοι αναφέρουν ότι θέλει απενεργοποίηση και το fast startup . Πιστεύω με το bluetooth του laptop ίσως να μην γίνεται αλλά σίγουρα θέλει δοκιμή. Ίσως να έχεις περισσότερες πιθανότητες με το asus bt adapter.
    Εδώ χάθηκα. Δεν υπάρχει τίπότα από αυτά και έχω την αίσθηση ότι διαβάζω αντικρουώμενα πράγματα.

    Σε κάθε περίπτωση γιατί πάμε έχουμε βγει εκτός θέματος και για κάποιον μελλοντικό αναγνώστη, θέλω το laptop ή το desktop να κάνουν power off με hybernation. Το sleep mode δεν το θέλω όχι για κανένα οικολογικό λόγο αλλά γιατί θέλω να ξέρω ότι όταν το έκλεισα, έκλεισε πραγματικά. Στο hybernation το βγάζω από την πρίζα, πάω ταξιδάκι και στην επαναφορά φορτώνει εκεί που ήμασταν. Μα τι φανταστική τεχνολογία

  5. #20
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Οκ. Αν έβγαλες άκρη μια χαρά. Δεν ήθελα να σε μπλέξω.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  6. #21
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ. Αν έβγαλες άκρη μια χαρά. Δεν ήθελα να σε μπλέξω.
    Δεν έβγαλα αλλά no worries

    - - - Updated - - -

    Περιμένω την Keychrone να μου απαντήσουν στο support.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας