Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    31-10-2020
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Θέλω την γνώμη σας έχω βάλει εναν γνωστό για τα υδραυλικά και τα λεφτά μου φαίνονται πολλά.. αν ήταν ξένος δεν θα με ένοιαζε αλλά είναι κοντινό πρόσωπο και νιώθω ότι με έχει κλέψει...καλοριφέρ άλλαξα είχε παλιά καλοριφέρ με τους σωλήνες έξω και αποφάσισα να τους βάλω μέσα στον τοίχο αυτός μας είπε ότι μόνο για να τα βάλει θέλει 650 υλικά και 450 εργασι γιατί θα σκάψει και στους τοίχους τα σώματα είναι 6 τα 650 είναι μόνο υλικά και έχω δει τι εχει φέρει σπίτι δεν μπορούν αυτά να κοστίζουν τόσο...εσείς τι λέτε? Μήπως είναι τόσο ακριβά και εγώ κάνω λάθος?

  2. #2
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Απλά. Πάρε μια δυο προσφορές ακόμα από άλλους υδραυλικούς και σύγκρινε.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-03-2005
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Μπορούν να κοστίζουν τόσα και παραπάνω ανάλογα την ποιότητα και την ποσότητα.

    Αν νομίζεις ότι σε κλέβει πάρε και άλλη προσφορά.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Προφανως το προβλημα ειναι οτι το εργο εχει ηδη ξεκινησει.
    Μια πρωτη προσεγγιση θα ηταν ποσες μερες εκτιμαται οτι θα παρει το εργο. (και με ποσα ατομα).
    Αυτο μπορει να δωσει μια αισθηση κοστους.
    πχ Αν δουλεψουν δυο ατομα 5 μερες τα 450 ειναι καλη τιμη, χωρις αποδειξεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    31-10-2020
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αυτά είναι μόνο για εσωτερικές εργασίες ότι κάνει έξω είναι παραπάνω και ακόμα μου λέει ότι τόσο έκανε μόνο η εγκατάσταση η τοποθέτηση είναι αλλά λεφτά ... Έχει ερθει δύο φορές με κάποιον άλλον αλλά όχι πολλές ώρες. Τι να πω ελπίζω να κάνω λάθος γιατί τον έβαλα όχι να μου κάνει καλύτερη τιμή αλλά να τον βοηθήσω οικονομικά αν είναι να μου κάνει μαλακια τι να πω..άλλο ένα περιστατικό αυτός είναι και ψυκτικός και μου έβαλε τα κλιματιστικά μόνο την εγκατάσταση βέβαια και μου πήρε 400 και για την τοποθέτηση χωρίς να την έχει κάνει και τώρα που θέλω να προχωρήσω με τα καλοριφέρ μου λέει είναι εχτρα η τοποθέτηση δεν ήταν μέσα στην τιμηενώ εγώ του είχα πει όλα να τα βάλει μέσα...νομίζω ότι δεν είναι ξεκάθαρος αν είναι κάποιος υδραυλικός και ξέρει να μου πει λίγο τιμές για αυτά το σύστημα είναι το μονοσωλινειο και έχει βάλει καλής ποιότητας πράγματα νομίζω τουλάχιστον ετσι λέει. να τον αλλάξω δεν μπορώ είναι γνωστός και να πάρω από αλλού προσφορές είναι λίγο δύσκολο όταν έχω αν προχωρήσει αυτήν την δουλειά.

  6. #6
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Maria95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω την γνώμη σας έχω βάλει εναν γνωστό για τα υδραυλικά και τα λεφτά μου φαίνονται πολλά.. αν ήταν ξένος δεν θα με ένοιαζε αλλά είναι κοντινό πρόσωπο και νιώθω ότι με έχει κλέψει...καλοριφέρ άλλαξα είχε παλιά καλοριφέρ με τους σωλήνες έξω και αποφάσισα να τους βάλω μέσα στον τοίχο αυτός μας είπε ότι μόνο για να τα βάλει θέλει 650 υλικά και 450 εργασι γιατί θα σκάψει και στους τοίχους τα σώματα είναι 6 τα 650 είναι μόνο υλικά και έχω δει τι εχει φέρει σπίτι δεν μπορούν αυτά να κοστίζουν τόσο...εσείς τι λέτε? Μήπως είναι τόσο ακριβά και εγώ κάνω λάθος?
    Αν κατάλαβα καλά, σώματα άλλαξες εσύ και τα 650 είναι για σωλήνες και ότι άλλο χρειάζεται από υλικά για να μπουν μέσα οι σωλήνες. Μπορείς να τον ρωτήσεις πόσα μέτρα χαλκό (ή ότι υλικό υλικό βάζει) θα χρειαστεί για να έχεις μια εικόνα, εκεί δεν νομίζω ότι υπάρχει τρελή διαφορά στις τιμές.
    I see dead pixels

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας