Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-2008
    Περιοχή
    Barcelona
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    Καλησπέρα στην παρέα. Λοιπόν, έβαλα πρόσφατα VDSL και επειδή στο δωμμάτιο δεν έπιανε καλά, αγόρασα σήμερα ένα powerline, το tp-link TL-PA7017P. Στο δωμμάτιο έχω 3 πρίζες. Το βάζω σε αυτή που με βολέυει, την πιο απομακρυσμένη και πιάνει 3-4. Λέω οκ δε με καλύπτει. Το βάζω για να δοκιμάσω σε μία άλλη στο δωμμάτιο και πιάνει 86. Το βάζω σε μια άλλη και πιάνει 80. Το ξαναβάζω στην αρχική που επιανε 3-4 και τώρα πιάνει 80. Λέω οκ μάλλον έστρωσε τώρα. Μετά από μερικά λεπτά κάνω πάλι speedtest και βλέπω πιάνει 0.8. Μετά από λίγο 1.6. Το αποσυνδέω το ξαναδοκιμάζω και πιάνει 70. Το ίδιο μου κάνει και στις άλλες πρίζες του δωμματιόυ. Στην αρχή ψηλά μετά από λίγο χώμα. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; Μπορώ να κάνω κάτι από μέρους μου ή δε μου κάνει το powerline λόγω καλωδίωσης του σπιτιού;

    Το αγόρασα από πλαίσιο online με αντικαταβολή, μπορώ αν δε το θέλω να το ξαναβάλω στο κουτί όπως ήταν και να τους πω ότι θέλω να το επιστρέψω και να πάρω τα λεφτά μου πίσω; Το άνοιξα πολύ προσεκτικά.

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολλές διακλαδώσεις στο δίκτυο ρεύματος, παρεμβολή από κάποια ηλεκτρική συσκευή που συνδέεται στην ίδια γραμμή, μεγάλο φορτίο στις καλωδιώσεις σου κλπ. Πολλά μπορούν να φταίνε.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    03-02-2008
    Περιοχή
    Barcelona
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    Από την εφαρμογή της tp-link δείχνει ταχύτητα 339-359Μbps μεταξύ των δύο συσκευών. Το περίεργο είναι ότι στα speedtest το upload είναι ψηλό, πάνω από 10Mbps ενώ το download την πρώτη φορά που κάνω τεστ είναι ψηλό, 70-80Mpbs και μετά σε όλα τα επόμενα είναι κάτω από 2Mbps.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MetroStar : 06-11-20 στις 15:37.

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MetroStar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την εφαρμογή της tp-link δείχνει ταχύτητα 339-359Μbps μεταξύ των δύο συσκευών. Το περίεργο είναι ότι στα speedtest το upload είναι ψηλό, πάνω από 10Mbps ενώ το download την πρώτη φορά που κάνω τεστ είναι ψηλό, 70-80Mpbs και μετά σε όλα τα επόμενα είναι κάτω από 2Mbps.
    Κάνε δοκιμή να κατεβάσεις κάτι μεγάλο, από σοβαρό server.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    03-02-2008
    Περιοχή
    Barcelona
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    Ευχαριστώ, κατέβασα δεν είναι αυτό το θέμα, σέρνεται το ίντερνετ. Δε ξέρω τι να πω, για κάποια λεπτά σε όλες τις πρίζες του δωμματίου πιάνει 70-80 και λίγο μετά πάει κάτω από 2 και κάτω από 1. Θα επιστρέψω το προϊόν.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας