Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    07-11-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους,

    Από αρχές Σεπτεμβρίου αποφάσισα να τοποθετήσω Vodafone TV.Με τα χίλια ζόρια και με κάκιστη εξυπηρέτηση από πλευράς παρόχου (αναγκάσθηκα να υπογράψω αναβάθμιση σύνδεσης σε VDSL 50άρι στις 24/9) στις 19/10 συνδέθηκε το VDSL. Παρεμπτιπτόντως εκτός από κάποιες αποσυνδέσεις του σαβουρο-router, η ταχύτητα είναι σταθερή στο 50άρι, ίσως και λίγο παραπάνω ακόμα και στο ασύρματο.

    Η επικοινωνία από πλευράς παρόχου ήταν ότι την ημέρα σύνδεσης θα γινόταν ένας τυπικός έλεγχος δικτύου (min 8mb/s οι απαιτήσεις) και ύστερα θα γινόταν αποστολή του αποκωδικοποιητή.
    Την Δευτέρα κλείνουν 3 εβδομάδες που δεν έχει σταλεί ο εξοπλισμός. Έχω επικοινωνήσει πολλάκις μαζί τους και έχω ακούσει κάθε γελοία δικαιολογία, μέχρι και συστημικού προβλήματος...

    Φίλος με ενημέρωσε ότι ίσως υπάρχει έλλειψη στα boxes.
    Γνωρίζει κάποιος κάτι συγκεκριμένο για αυτό ή τι να κάνω από εδώ και πέρα;

    Καλή καραντίνα σε όλους.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Έπεσες σε συστημικό πρόβλημα, όπως οι περισσότεροι από εμάς που αυτή την περίοδο κάναμε τροποποίηση της γραμμής μας.

    Αυτο συμβαίνει λόγω προσπάθειάς τους να ενοποιήσουν τα συστήματά τους, μερικοί είμαστε στο παλιό σύστημα και μερικοί στο νέο και για αυτο μερικοί πελάτες μπορούν να κάνουν αλλαγές σωστά, ενώ σε άλλους εχουν «παγώσει» οι καρτέλες τους. Περιμενεις αναγκαστικά, αφού και στα 2 συστήματα δεν υπάρχει επιλογή κλεισίματος.

    Ο αποκωδικοποιητης συνήθως φεύγει από αυτούς μετά από 2-3 24ωρα, μέσα στα οποία κάνουν ελέγχους.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Εγω για ανανεωση συμβολαιου περιμενα 3 εβδομαδες ωστε να μου ερθει το ςμς με το συμβολαιο και να κανω αποδοχη λογο συστιμικου θεματος,να τους παιρνεις συνεχεια τηλ. (να τους πρηξεις δλδ ) ωστε να εξυπηρετηθεις,δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο...

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το σύστημά τους είναι έτσι φτιαγμένο που αν έχεις αίτημα σε εξέλιξη δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα, ούτε καν το ebill.. Άρα αν έχει κολλήσει το αίτημα, θέλει απλά υπομονή.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα με την αποστολή του αποκωδικοποιητή μου.

    Ενώ έχει περάσει μήνας από την ημερομηνία σύνδεσης της νέας γραμμής (internet και τηλέφωνο δουλεύουν κανονικά) δεν έχω λάβει ακόμα τον εξοπλισμό για το vodafone tv.

    Έχω επικοινωνήσει πολλές φορές με την εξυπηρέτηση πελατών, έχω απευθυνθεί στο κατάστημα που έκανα την αίτηση και τίποτα ακόμα.

    Πόσο ακόμα θα πρέπει να περιμένω άραγε;

  6. #6
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Ρώτησες αν το λάβεις με courier γτ τότε οπλίσου με υπομονή

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας