Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 44
  1. #1
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.840
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Question
    Για πείτε μου και μένα καμία πρόταση για ένα πλυντήριο ρούχων που ψάχνω. Έχω κάνει μία σχετικά καλούτσικη ερεύνα αγοράς και μέχρι στιγμής έχω κατασταλάξει σε κάποια. Αλλά επίσης όπου να ναι θα έχουμε και την black friday και ίσως να άξιζε να περιμένω μέχρι τότε. Βέβαια πρώτα θέλω να αποφασίσω τι θέλω να πάρω.

    Ορίστε ένα excelάκι που κάνω για την έρευνα αγοράς μου ως τώρα, αν θέλετε ρίξτε του μια ματιά και αν έχετε κάτι να προσθέσετε/αλλάξετε please do:

    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Απαιτήσεις:

    • Με τίποτα Made in turkey. Και τζάμπα να μου το δώσουν δεν θα το βάλω στο σπίτι μου ποτέ. Ξέρω έχω κόλλημα, αλλά σόρρυ, είναι κόλλημα που δεν ξεπερνιέται με τίποτα.
    • ΝΑ ΠΛΕΝΕΙ ΚΑΛΑ. <--- αυτό σχεδόν κανείς δεν το αναφέρει όταν ψάχνει πλυντήριο. επικεντρώνονται όλοι σε άλλα χαρακτηριστικά και μου κάνει εντύπωση. Δηλαδή είναι δεδομένο πως όλα καθαρίζουν το ίδιο καλά;
    • Θέλω να είναι ΑΘΟΡΥΒΟ και στην πλύση αλλά και στη στύψη, γιατί το σπίτι μου είναι πολύ μικρό και θα είναι σχεδόν 3 μέτρα από το καναπέ στο σαλόνι, δηλαδή σχεδόν δίπλα στα αυτιά μου. Το ίδιο και για την κρεβατοκάμμαρα. Βλέπω κάτι bosch με 49/72 και τα θέλω πολύ, αλλά είναι made in turkey
    • Είναι για ένα άτομο οπότε ψάχνω για 8 κιλά και κάτω
    • candy, hisense και άλλες τέτοιες νεόφερτες μάρκες δεν θα προτιμήσω. Θέλω κάτι γνωστό.
    • wifi και λοιπές μπούρδες με αφήνουν αδιάφορο, αρκεί να έχει αξιοπρεπές καντράν/μενού


    nice to have:

    • θα ήθελα να έχει ατμό. Σκέφτομαι πως ίσως όμως να είναι gimmick γιαυτό και δεν τρελένομαι
    • έχω διαβάσει πως ο επιπλέον ψεκασμός νερού από παντού είναι πολύ καλό. π.χ. TurboWash της LG, 3D-waterflow/auatronic/hydroshower της bosch/siemens/pitsos κ.α.
    • να έχει καλή αντιπροσωπεία και φθηνά ανταλλακτικά (ξεχνάμε την miele δηλαδή)


    Επίσης έχω βρεί τα εξής σε προσφορά και θα ήθελα την γνώμη σας:


    • AEG L7FBE48S: έχω πολύ καλή προσφορά (προσωπική) για το συγκεκριμένο στα 500 ευρώ τελική, με όσες άτοκες δόσεις θέλω, μαζί με 5 χρόνια επέκταση εγγύησης (με δανειστική συσκευή σε περίπτωση βλάβης)!
      • Πλεονεκτήματα:
        • ατμός
        • 1400 στροφές
        • made in ITALY

      • Μειονεκτήματα:
        • ο θόρυβος είναι στα 51/75 και είναι από τις υψολότερες τιμές που έχω βρει κατά την έρευνά μου και φοβάμαι πως θα με τρελάνει κατά το στύψιμο.

      • Γενικά την AEG την γνωρίζω και γνωστή και αξιόπιστη μάρκα, άσχετα αν την αγόρασε η όχι η electrolux. Εξάλλου η Electrolux είναι και αυτή από τις καλές μάρκες έτσι και αλλιώς. Έχει καλή αντιπροσωπεία όμως και service; Τι έχετε ακούσει για την αξιοπιστία των πλυντηρίων της; Ποια είναι η άποψή σας;

    • LG F4WV508S0: στα 500 ευρώ.
      • πλεονεκτήματα:
        • θόρυβος 55/71, δηλαδή απίστευτα αθόρυβο στην στύψη αλλά τσιμπημένο στην πλύση. Πολλά από τα LG βλέπω πως είναι 55 στην πλύση, (εκτός από κάποια).
        • Εχει ατμο,
        • 1400 στροφές
        • εξαιρετικό στύψιμο με μόλις 44% υπολ. υγρασία (από όσο ξέρω μετράει πολύ αυτό),
        • wifi (αλλά βλακείες, δεν με ενδιαφέρει σχεδόν καθόλου).
        • made in china/whatever αλλά τουλάχιστον όχι τουρκία (χίλιες φορές κίνα).

      • Μειονεκτήματα:
        • δεν έχει turbowash
        • δεν έχει ψεκασμό νερού.

      • Γενικά η LG μου αρέσει πολύ σαν μάρκα και εταιρεία, έχει κάνει άλματα σε πολλούς τομείς τα τελευταία χρόνια, όπως π.χ. στις τηλεοράσεις με τα OLED panel της. Είναι δηλαδή πραγματικά καινοτόμος ως εταιρεία και δεν διστάζει να φέρει νέες τεχνολογίες στον κόσμο, ακόμα και στα φθηνά μοντέλα της και γενικά σε πολύ καλές τιμές. Κάτι που το εκτιμώ και με ευχαριστεί ιδιαίτερα και θέλω να το επιβραβεύσω.

    • Siemens WM12N2K7GR: και τέλος, ένα της Siemens (δηλαδή ουσιαστικά bosch και pitsos) μόνο στα 359 ευρώ και με άτοκες δοσεις!
      • Πλεονεκτήματα:
        • τιμή
        • made in Poland
        • ψεκασμός νερού
        • ζύγισμα ρούχων
        • varioSpeed (για γρηγορότερη πλύση με περισσότερη κατανάλωση όταν το θες)
        • θόρυβος 52/74, δεν ξέρω για την στύψη αλλά τα 52db στην πλυση μου φαίνεται πως θα είναι καλά.

      • Μειονεκτήματα:
        • είναι 7κιλο.
        • είναι "μόνο" 1200 στροφές

      • Not bad ε; Τι λέτε;



    Μεταξύ μας, θα προτιμούσα bosch/siemens αν είχε τα βασικά που ζητάω και δεν ήταν made in turkey. Μήπως λοιπόν ξέρετε κανένα μοντέλο/μαγαζί που να πουλάει κάποια μοντέλα;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Με κλειστά μάτια Lg αν έχεις τα χρήματα.

    ΥΓ ο θόρυβος που δεν κάνει σήμερα κάποια στιγμή στο μέλλον θα αρχίσει να κάνει, δεν νομίζω όμως πως μπορείς να το αποφύγεις αυτό

  3. #3
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.881
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με κλειστά μάτια Lg αν έχεις τα χρήματα.

    ΥΓ ο θόρυβος που δεν κάνει σήμερα κάποια στιγμή στο μέλλον θα αρχίσει να κάνει, δεν νομίζω όμως πως μπορείς να το αποφύγεις αυτό
    Επίσης LG ψηφίζω. Είναι πράγματι πού αθόρυβο, πλην της φάσης εισαγωγής νερού - που κανείς δεν το αναφέρει λέει και κανείς δεν το μετράει - αλλά είναι και θέμα πίεσης νερού, ή ακόμη και πόσο ανιχτό θα έχεις το διακόπτη.

  4. #4
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.840
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    ευχαριστώ για τις γνώμες αλλά για πείτε και λίγες λεπτομέρειες παραπάνω. Ποιο μοντέλο προτείνετε; Υπάρχουν μοντέλα ένα σωρό της LG. Τι να προσέξω;

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ για τις γνώμες αλλά για πείτε και λίγες λεπτομέρειες παραπάνω. Ποιο μοντέλο προτείνετε; Υπάρχουν μοντέλα ένα σωρό της LG. Τι να προσέξω;
    Αν δεν κάνω λάθος πλέον όλα είναι direct drive, ο ατμός που έχουν τουλάχιστον στα φθηνά lg είναι μόνο σε συγκεκριμένα προγράμματα, στα πιο ακριβά μπορείς να το προσθέσεις και σε άλλα προγράμματα.
    Δεν έχω δοκιμάσει με ατμό για να σου πω, αλλά απο reviews Κλπ προσθέτει περίπου μια ώρα στο πλύσιμο, καλό για τώρα με τον covid, αλλά και μια ώρα είναι πολύ, ειδικά στα φθηνά που μπορείς να βάλεις ατμό μόνο στα προγράμματα που είναι πάνω απο 2 ώρες.

    Μετά έχει το wifi και τα προγράμματα που μπορείς να κατεβάσεις, όσο πιο ακριβό είναι τόσο πιο πολλές επιλογές έχει. πιο πολύ για τον Νερτουλα που έχουμε μέσα μας!


    Οπότε συγκεκριμένο μοντέλο δεν σου έχω.
    Εσύ πόσα λεφτά θέλεις να δώσεις και απο εκεί πας ανάλογα με τα κιλά και το τι εξτρά θα έχει.


    Πχ αυτό https://www.kotsovolos.gr/household-...-lg-f4wv308s3e
    είναι οκ στα κιλά, έχει ατμό μόνο σε συγκεκριμένα προγράμματα και NFC

    Ενώ αυτό https://www.kotsovolos.gr/household-...4wv910p2-white
    έχει την επιλογή για ατμό και σε άλλα προγράμματα (κουμπί steam+), έχει turbowash, wifi και 10 κιλά

  6. #6
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Περιοχή
    web
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    124517/61603 max
    ISP
    ote_vdsl
    Router
    tp_link
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 0.7(dB)
    σε LG με στεγνωτηριο, πολλυ σημαντικο το στεγνωτηριο για ενα ατομο!!!!! kotsovolos.gr εχει ειναι πανω απο 500ευρω αλλα...../
    μην την πσαχνεις με ποσα προγραμματα εχει, αρκει να εχει στεγνωτηριο /

  7. #7
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ για τις γνώμες αλλά για πείτε και λίγες λεπτομέρειες παραπάνω. Ποιο μοντέλο προτείνετε; Υπάρχουν μοντέλα ένα σωρό της LG. Τι να προσέξω;
    Και εγώ μόνος μένω, εδώ και μια διετία περίπου έχω το LG F4J7TY1W. Υποθέτω πως είναι το προηγούμενο μοντέλο από αυτό που κοιτάς τώρα.

    Πολύ καλή εντύπωση ως σήμερα. Τα προγράμματα ατμού τα χρησιμοποιώ για εσώρουχα και πουκάμισα, με πολύ καλό αποτέλεσμα. Στο στέγνωμα δεν ανεβαίνω πάνω από τις 1000 στροφές για λόγους θορύβου.

    Δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα έως σήμερα, αλλά έχω κάνει μια φορά καθαρισμό κάδου (μου έβγαλε σχετική ένδειξη μετά από κάτι κουβέρτες που είχα βάλει και πλύνει, λογικά θα έβγαλαν χνούδια).

    Προσωπικά αν έπρεπε να αγοράσω σήμερα, θα ξαναπήγαινα σε LG. Hope that helps.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  8. #8
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.840
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kilop Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε LG με στεγνωτηριο, πολλυ σημαντικο το στεγνωτηριο για ενα ατομο!!!!! kotsovolos.gr εχει ειναι πανω απο 500ευρω αλλα...../
    μην την πσαχνεις με ποσα προγραμματα εχει, αρκει να εχει στεγνωτηριο /

    Στην Ελλάδα στεγνωτήριο; Όλοι λένε πως δεν έχει νόημα με τον καιρό που έχουμε γενικά. Έχει η LG ένα πάντως που φαίνεται πολύ καλό. Αλήθεια τι λέτε και οι υπόλοιποι;

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ελλάδα στεγνωτήριο; Όλοι λένε πως δεν έχει νόημα με τον καιρό που έχουμε γενικά. Έχει η LG ένα πάντως που φαίνεται πολύ καλό. Αλήθεια τι λέτε και οι υπόλοιποι;
    Στεγνωτήριο θα έλεγα μόνο ξεχωριστή συσκευή και με αντλία για να μην πάρεις μετοχές στην ΔΕΗ
    Πήρα πρόσφατα και θα έλεγα πως έχει νόημα

  10. #10
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.049
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Για λόγους ευκολίας εξεύρεσης ανταλακτικών,
    και της δεδομένης εξοικείωσης των τεχνιτών μαζί τους (για τις πιθανές επισκευές, αν/όταν χαλάσει),
    μάλλον θα επέλεγα κάποιο από τα bosch/siemens/pitsos.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  11. #11
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.170
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Έχω πλυντήριο-στεγνωτήριο της Samsung (WW6800). Έψαξα πολύ επί 1-1.5 μήνα πριν καταλήξω.

    Samsung και LG υπολογίζοντας όλα μαζί, ποιότητα κατασκευής-εγγύηση-απόδοση είναι ότι καλύτερο έχει να δείξει η αγορά. Το Samsung το έχω τώρα 10 μήνες, και λόγω μωρού μπαίνουν 2-3 πλυντήρια τη μέρα.

    Αξιόπιστο, η smart λειτουργία είναι εξαιρετική και με χαμηλό θόρυβο. Η AEG είναι επίσης καλή, αλλά σε ίδια λεφτά είναι ένα σκαλί πιο κάτω τεχνολογικά-υλικά.

    Θα απέφευγα με κάθε τρόπο Bosch-Siemens-Pitsos λόγω μικρής εγγύησης, πλαστικών και απόφασης να μετακομίσουν Τουρκία.

    Μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα να τα δείς; Τύπου media markt.

  12. #12
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.840
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πλυντήριο-στεγνωτήριο της Samsung (WW6800). Έψαξα πολύ επί 1-1.5 μήνα πριν καταλήξω.

    Samsung και LG υπολογίζοντας όλα μαζί, ποιότητα κατασκευής-εγγύηση-απόδοση είναι ότι καλύτερο έχει να δείξει η αγορά. Το Samsung το έχω τώρα 10 μήνες, και λόγω μωρού μπαίνουν 2-3 πλυντήρια τη μέρα.

    Αξιόπιστο, η smart λειτουργία είναι εξαιρετική και με χαμηλό θόρυβο. Η AEG είναι επίσης καλή, αλλά σε ίδια λεφτά είναι ένα σκαλί πιο κάτω τεχνολογικά-υλικά.

    Θα απέφευγα με κάθε τρόπο Bosch-Siemens-Pitsos λόγω μικρής εγγύησης, πλαστικών και απόφασης να μετακομίσουν Τουρκία.

    Μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα να τα δείς; Τύπου media markt.
    Βέβαια, BSH αποκλείονται λόγω made in turkey. Όσο για το να παω να το δω... έχουμε γενικό lockdown και νομίζω πως δεν λειτουργούν τα media markt ως καταστήματα. Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση για τους κορεάτες, αλλά για πλυντήριο-στεγνωτήριο στην Ελλάδα, ειδικά στην Αθήνα, δεν μου φαίνεται να υπάρχει λόγος να πάρει κανείς. Εκεί στο UK φυσικά έχουν όλοι και καλά έκανες εσύ.

  13. #13
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.840
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στεγνωτήριο θα έλεγα μόνο ξεχωριστή συσκευή και με αντλία για να μην πάρεις μετοχές στην ΔΕΗ
    Πήρα πρόσφατα και θα έλεγα πως έχει νόημα
    Ναι αλλά είσαι στην Νότια Φιλανδία (μακεδονία) και κάνει πιο πολύ κρύο εκεί το χειμώνα από ότι εδώ στο Φαιό Νταμάρι.

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά είσαι στην Νότια Φιλανδία (μακεδονία) και κάνει πιο πολύ κρύο εκεί το χειμώνα από ότι εδώ στο Φαιό Νταμάρι.
    Ναι αλλά βγαίνουν πιο φλαφυ τα ρούχα, πιο μαλάκα και έχει και λιγότερο ή και καθόλου σίδερο

  15. #15
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.170
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια, BSH αποκλείονται λόγω made in turkey. Όσο για το να παω να το δω... έχουμε γενικό lockdown και νομίζω πως δεν λειτουργούν τα media markt ως καταστήματα. Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση για τους κορεάτες, αλλά για πλυντήριο-στεγνωτήριο στην Ελλάδα, ειδικά στην Αθήνα, δεν μου φαίνεται να υπάρχει λόγος να πάρει κανείς. Εκεί στο UK φυσικά έχουν όλοι και καλά έκανες εσύ.
    Ωχ, το ξέχασα περί lockdown. Και εδώ (και καλά) έχουμε, αλλά τα περισσότερα είναι ανοιχτά.

    Κατά τα άλλα, κυρίως το λέω επειδή το αντίστοιχο πλυντήριο (μόνο), είναι περίπου το ίδιο σε specs. https://www.skroutz.gr/s/19961796/Sa...CF%82-7kg.html αλλά ξέχασα να το διευκρινήσω γιατί δεν είχα πιεί ακόμα τον πρώτο καφέ

    Όπως και να έχει, καλές αγορές! Στη θέση σου ίσως περίμενα να ανοίξουν πάλι τα καταστήματα. Για να τα δείς ο ίδιος και να μη σκέφτεσαι αυτό το καταραμένο το "what if...".

    Πάντως, υπάρχει μια μεγάλη αγιοποίηση των στεγνωτηρίων με αντλία θερμότητας, ενώ έχουν περιορισμούς καθώς η απόδοση τους εξαρτάται πολύ από τον χώρο στον οποίο βρίσκονται. Επειδή το σκεφτόμουν για ξεχωριστό στεγνωτήριο, όταν είδα πως σε θερμοκρασίες δωματίου κάτω των 18 βαθμών η απόδοση του είναι κακή, θα έπρεπε να ξεχάσω τοποθέτηση σε αίθριο, γκαράζ, μη θερμαινόμενο χώρο γενικά - ενώ στεγνωτήριο το βάζω να δουλεύει μεταξύ 3-5 τη νύχτα για να με πληρώνει ο παροχος. Κοινώς κανένα κέρδος + τον έξτρα χώρο που πιάνει.

    Καταλαβαίνω το argument περί θερμοκρασιών σε μια χώρα σα την Ελλάδα, αλλά αυτό ισχύει για ζώνες Α, Β + όχι για βόρεια Ελλάδα 7-8 μήνες το χρόνο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 09-11-20 στις 13:58.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας