Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα έχουν συρτάρια πια
    https://www.kotsovolos.gr/household-...-lg-gbb62pzgfn
    Γιαυτο δε τα παω... δε χωρανε τιποτα... εχω ενα GE 9 χρονων σαν αυτο που εβαλα λινκ, και η καταψυξη εκτος απο ενα ολοκληρο αρνι, χωραει ενα σωρο μπριζολες, κοτοπουλα κλπ. Ενω στα συρταρια με το ζορι να χωραει ολοκληρο κοτοπουλο. Σε αναγκαζουν να εχεις καταψυχτη.


  2. #32
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Έχω αυτό https://www.lg.com/gr/psigeia/lg-GT9180AEBW-top-mount
    Χωράω ολόκληρος μέσα

    Μου έβγαλε πρόσφατα θέμα με ανεμιστήρα και λάστιχο πόρτα, αλλά το έχω κοντά 8 χρόνια

  3. #33
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αυτό https://www.lg.com/gr/psigeia/lg-GT9180AEBW-top-mount
    Χωράω ολόκληρος μέσα

    Μου έβγαλε πρόσφατα θέμα με ανεμιστήρα και λάστιχο πόρτα, αλλά το έχω κοντά 8 χρόνια
    κατηργημενο και αυτο οπως και τα GE... μονο συρταρακια πλεον....

    το περιεργο ειναι οτι στην αμερικη κυκλοφορουν κανονικα, μονο ευρωπη εχουμε αυτες τις αηδιες.


  4. #34
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Περιοχή
    web
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    124517/61603 max
    ISP
    ote_vdsl
    Router
    tp_link
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 0.7(dB)
    λοιπον το καλυτερο πλυντηριο ινε miele. αλλα βρε παιδι μου ινε στα 1500+ μονευ,

  5. #35
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kilop Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον το καλυτερο πλυντηριο ινε miele. αλλα βρε παιδι μου ινε στα 1500+ μονευ,
    και να τα ειχα δε τα εδινα.
    Μια φορα τη πατησα με φουρνο και το service τους ειναι απαραδεκτο. Ειχε χαλασει το πλαστικο που καλυπτει την εξοδο του αερα και ειχε στραβωσει, εκαναν τα παντα για να βγαλουν εκτος εγγυησης. Τελικα τα καταφεραν, δε βγαλαμε ακρη. Κακη χρηση λεει. Στο φουρνο... Τον βαζαμε λεει σε μεγαλες θερμοκρασιες... Το φουρνο ολα αυτα...

    Με τα χρηματα του miele αγοραζεις 3 φουρνους και ας ζησουν λιγοτερο.


  6. #36
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Περιοχή
    web
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    124517/61603 max
    ISP
    ote_vdsl
    Router
    tp_link
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 0.7(dB)
    εχω ενα πιατων miele, ολα καλα!!!, παντος αυτο το θεμα για ενοιεα συσκευη πληντυριου-στεγνωτηριου ειναι πολλυ καλη, ειναι ενα 200μονευ παραπανω αλλα, αλλα!!!!

  7. #37
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιά επώνυμη άλλη συσκευή στοιχίζει όσο η επισκευή μίας αντίστοιχης Miele, γιατί βέβαια και αυτές χαλάνε.
    Ακόμη κι αν δεν χαλάγανε, με τα ίδια χρήματα αγοράζω μία Miele που θα ζήσει π.χ. 24 χρόνια, ή δύο άλλες που θα ζήσουν από 12, χωρίς να εκταμιεύσω όλο το ποσό το χρόνο 0, και στη δεύτερη δωδεκαετία έχω πολύ πιο σύγχρονη συσκευή, με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε λειτουργικότητα και ενεργιακή κλάση, και με ανανεωμένη εγγύηση για μία διετία.

  8. #38
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.170
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Υπάρχει και το επιχείρημα βέβαια του αν συγκρίνεις ένα LG και ένα Miele στο ίδιο κόστος, το Miele θα πάει να κρυφτεί από τη ντροπή του, και θα έχεις και πολλά παραπάνω χρόνια εγγύηση.

    Και το δόλωμα του πληρώνεις τη Γερμανική αξιοπιστία έχει πάει περίπατο εδώ και μια δεκαετία. Από πλυντήρια, μέχρι αυτοκίνητα κλπ.

    Σίγουρα έχω αρχίσει να γερνάω όταν θεωρώ μια συζήτηση για πλυντήρια και ψυγεία πολύ ενδιαφέρουσα. Καλά να είμαστε να ζούμε πάντα περισσότερο από αυτά και να τα αλλάζουμε.

  9. #39
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και το επιχείρημα βέβαια του αν συγκρίνεις ένα LG και ένα Miele στο ίδιο κόστος, το Miele θα πάει να κρυφτεί από τη ντροπή του, και θα έχεις και πολλά παραπάνω χρόνια εγγύηση.
    Σωστό!

    Σίγουρα έχω αρχίσει να γερνάω όταν θεωρώ μια συζήτηση για πλυντήρια και ψυγεία πολύ ενδιαφέρουσα.
    Άμα το λες εσύ αυτό νεαρέ, τί να πούμε κάποιοι άλλοι

  10. #40
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Περιοχή
    web
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    124517/61603 max
    ISP
    ote_vdsl
    Router
    tp_link
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 0.7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το δόλωμα του πληρώνεις τη Γερμανική αξιοπιστία έχει πάει περίπατο εδώ και μια δεκαετία. Από πλυντήρια, μέχρι αυτοκίνητα κλπ.
    bmw κραταει!!!!! / παντος παιζει πολλυ update απο analog σε digital control ολων των γερμανικων συσκευων αλλα παντος το 325i convertable αστο!!!! τα παλια λεω.../

  11. #41
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.828
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαυτο δε τα παω... δε χωρανε τιποτα... εχω ενα GE 9 χρονων σαν αυτο που εβαλα λινκ, και η καταψυξη εκτος απο ενα ολοκληρο αρνι, χωραει ενα σωρο μπριζολες, κοτοπουλα κλπ. Ενω στα συρταρια με το ζορι να χωραει ολοκληρο κοτοπουλο. Σε αναγκαζουν να εχεις καταψυχτη.
    Και γιατί δεν βγάζεις τα συρτάρια έξω; Θα έχεις μία τεράστια κατάψυξη όπως την θες.

  12. #42
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.653
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχω μπει και εγω στην αναζητηση πλυντηριου ,
    εχω λιγο διαφορετικα κριτηρια , αλλα γενικα δεν ξερω απο πλυντηρια καθολου .

    ειχα καταληξει οτι δεν χρειαζομαι στεγνωτηριο , που και ανεβαζε την τιμη .

    απο τεχνολογιες δεν εχω και πολλες υποψη μου , οπως ατμους , ψεκασμους , το wifi καταλαβαινω, αλλα δεν το θεωρω απαραιτητο εκτος αν προσφερει ικανη παραμετροποιηση .

    απο κριτηρια ,ειναι απλα ,εφοσων ο χωρος που θα το εβαζα ειναι χωριστα και απομωνομενος και ανετος για το πλυντηριο .

    με τιμη λοιπον κατω απο 400 ευρω , και κατα στροφες λεπτο και κυβικα . δηλαδη ταχυτητα περιστροφης και βαρος (οπως και μεγεθος πορτας ) για να χωραει να πλυνει και μονοκομματους ογκους οπως παπλωματα .

    το ευρημα μου ειναι ενα candy
    10 κιλα , 1600 στροφες το λεπτο (καπου διαβασα οτι οι μεταβολες ειναι κατα 400 )
    εχει και wifi και καπου που δοκιμασα το demo των διαθεσιμων εφαρμογων (apps), δεν εντυπωσιαστηκα .

    να πω την αληθεια ,σε λιτρα δεν κοιταξα τους καδους .

    παντως γενικα μου φανηκε πως σε κατι candy θα καταληξω λογο των τιμων τους .

    απο τα σχολια που διαβασα γενικοτερα περι πλυντηριων , τα περισσοτερα αρνητικα , ειχαν την μη υπαρξη ικανοποιητικων προγραμματων και μετα για θορυβους και δονησεις . τα samsung καινε τις πλακετες συχνα . και καποια παρουσιαζουν σκουριες.

    σχετικα με αυτα που ψαχνεις , η lg ειχε γενικα μονο καλα σχολια ,απο τα οσα διαβασα , και για τον θορυβο.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #43
    Εγγραφή
    06-12-2017
    Περιοχή
    web
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    124517/61603 max
    ISP
    ote_vdsl
    Router
    tp_link
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 0.7(dB)
    πολλυ καλο, whirpool made !!!!

  14. #44
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω μπει και εγω στην αναζητηση πλυντηριου ,
    εχω λιγο διαφορετικα κριτηρια , αλλα γενικα δεν ξερω απο πλυντηρια καθολου .

    ειχα καταληξει οτι δεν χρειαζομαι στεγνωτηριο , που και ανεβαζε την τιμη .

    απο τεχνολογιες δεν εχω και πολλες υποψη μου , οπως ατμους , ψεκασμους , το wifi καταλαβαινω, αλλα δεν το θεωρω απαραιτητο εκτος αν προσφερει ικανη παραμετροποιηση .

    απο κριτηρια ,ειναι απλα ,εφοσων ο χωρος που θα το εβαζα ειναι χωριστα και απομωνομενος και ανετος για το πλυντηριο .

    με τιμη λοιπον κατω απο 400 ευρω , και κατα στροφες λεπτο και κυβικα . δηλαδη ταχυτητα περιστροφης και βαρος (οπως και μεγεθος πορτας ) για να χωραει να πλυνει και μονοκομματους ογκους οπως παπλωματα .

    το ευρημα μου ειναι ενα candy
    10 κιλα , 1600 στροφες το λεπτο (καπου διαβασα οτι οι μεταβολες ειναι κατα 400 )
    εχει και wifi και καπου που δοκιμασα το demo των διαθεσιμων εφαρμογων (apps), δεν εντυπωσιαστηκα .

    να πω την αληθεια ,σε λιτρα δεν κοιταξα τους καδους .

    παντως γενικα μου φανηκε πως σε κατι candy θα καταληξω λογο των τιμων τους .

    απο τα σχολια που διαβασα γενικοτερα περι πλυντηριων , τα περισσοτερα αρνητικα , ειχαν την μη υπαρξη ικανοποιητικων προγραμματων και μετα για θορυβους και δονησεις . τα samsung καινε τις πλακετες συχνα . και καποια παρουσιαζουν σκουριες.

    σχετικα με αυτα που ψαχνεις , η lg ειχε γενικα μονο καλα σχολια ,απο τα οσα διαβασα , και για τον θορυβο.
    Το είχα βάλει και εγω αυτό στο μάτι, πολύ καλό για τα λεφτά του, τελικά πήρα στεγνωτήριο candy

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας