Εμφάνιση 1-4 από 4

Θέμα: access point

  1. #1
    Εγγραφή
    09-11-2020
    Ηλικία
    21
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Πρόσφατα μίλησα με έναν τεχνικό της Inalan, για ένα θέμα που με απασχολεί σχετικά με την ασύρματη σύνδεση. Λοιπόν, τον είπα ότι έχω αποσυνδέσεις και μου πρότεινε να μπω στην adslgr και να βρω τι έχουν πει άλλα παιδιά. Αυτό που θέλω κυρίως είναι ένα access point για ασύρματη σύνδεση. Ένα ποιοτικό, φθηνό (μέχρι 50 ευρώ).
    Επίσης εκτός το ρουτερ της inalan που έχω, έχω και ένα powerline της TP-Link. Περιμένω προτάσεις. Ευχαριστώ και καλή καραντίνα vol.2

  2. #2
    Εγγραφή
    01-05-2017
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiamondHeartGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσφατα μίλησα με έναν τεχνικό της Inalan, για ένα θέμα που με απασχολεί σχετικά με την ασύρματη σύνδεση. Λοιπόν, τον είπα ότι έχω αποσυνδέσεις και μου πρότεινε να μπω στην adslgr και να βρω τι έχουν πει άλλα παιδιά. Αυτό που θέλω κυρίως είναι ένα access point για ασύρματη σύνδεση. Ένα ποιοτικό, φθηνό (μέχρι 50 ευρώ).
    Επίσης εκτός το ρουτερ της inalan που έχω, έχω και ένα powerline της TP-Link. Περιμένω προτάσεις. Ευχαριστώ και καλή καραντίνα vol.2
    Θα σου πρότεινα ένα gigabit dual band router που έχω πάρει κι εγώ μιας και αντίστοιχα access points (χωρίς τις θύρες ethernet δηλαδή, κοστίζουν τα ίδια και περισσότερα, οπότε έχεις επιπλέον τσάμπα τις θύρες ethernet :P). Το TP-LINK Archer C6 v2 σου προτείνω. Εκπέμπει στα 2,4GHz και στα 5GHz ταυτόχρονα, με πολύ αξιόπιστη και αψεγάδιαστη σύνδεση (όποια συσκευή το υποστηρίζει, καλύτερα να συνδέεται στα 5GHz). Το ρυθμίζεις πολύ εύκολα (ονόματα και κωδικό ασύρματων δικτύων), και έχεις και gigabit (1000 mbps) θύρες ethernet. είναι στα 40 ευρώ. https://www.skroutz.gr/s/17743144/TP...her-C6-v2.html

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiamondHeartGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσφατα μίλησα με έναν τεχνικό της Inalan, για ένα θέμα που με απασχολεί σχετικά με την ασύρματη σύνδεση. Λοιπόν, τον είπα ότι έχω αποσυνδέσεις και μου πρότεινε να μπω στην adslgr και να βρω τι έχουν πει άλλα παιδιά. Αυτό που θέλω κυρίως είναι ένα access point για ασύρματη σύνδεση. Ένα ποιοτικό, φθηνό (μέχρι 50 ευρώ).
    Επίσης εκτός το ρουτερ της inalan που έχω, έχω και ένα powerline της TP-Link. Περιμένω προτάσεις. Ευχαριστώ και καλή καραντίνα vol.2
    Αν διαβασεις το αυθεντικο νημα της ΙΝΑΛΑΝ ( γιατι αυτο εσφαλμενα το δηλωσες ετσι) θα δεις οτι η πλειοψηφια βαζει αυτο.

    Οτι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα . και οτιδηποτε πιο ακριβο , απλα δεν χρειαζεται.


    Υ.Γ. Επειδη εισαι καινουριος , οταν θελεις να ανοιξεις ενα νεο νημα , στον τιτλο βαζουμε κατι το οποιο περιγραφει το προβλημα μας.
    Ετσι αν το διαβασει καποιος, να καταλαβει περιπου τι θελεις.

    θα μπορουσες πχ να βαζεις , " γνωμες για "καλο " ΑΡ . ή τι λυσεις εχω για το wifi.

    Αν σε αφηνει το συστημα κανε ενα edit και βαλε κατι αλλο που σου ταιριαζει καλυτερα.

    και.....

    The gr81 .

  4. #4
    Εγγραφή
    09-11-2020
    Ηλικία
    21
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Σε ευχαριστώ πολύ

    - - - Updated - - -

    Ευχαριστώ και εσένα και θα το έχω υπόψιν, για νέα threads

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας