Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλεσε το 13888 και δηλωσε προβλημα, δε θα επρεπε να συμβαινει αυτο...
    Επιβεβαιώνω ότι και σε 2ο γνωστό μου με την ίδια συνδρομή (Sport pack μέσω δορυφόρου) συμβαίνει το ίδιο!
    Περιορισμός είτε από λάθος τους είτε σχεδιασμένο. (Μάλλον το 2ο μυρίζομαι..)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  otetv-err.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  262,9 KB 
ID: 220764
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails otetv-err.jpg  


  2. #17
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Χμμ απο οτι βλεπω στα πακετα τους, δεν εχουν τα καναλια Fox στο Entry και Sports pack:
    https://nea-cosmotetv.gr/paketa/paketa-sumvolaiou

    Νομιζω οτι παλαιοτερα τα περιελαμβανε σε ολα τα πακετα ακομα και το Entry, μαλλον καπου αλλαξε αυτο. Οποτε απο την στιγμη που δεν εχεις τα καναλια Fox στην συνδρομη σου δε μπορεις να εχεις Fox Play...


  3. #18
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ απο οτι βλεπω στα πακετα τους, δεν εχουν τα καναλια Fox στο Entry και Sports pack:
    https://nea-cosmotetv.gr/paketa/paketa-sumvolaiou

    Νομιζω οτι παλαιοτερα τα περιελαμβανε σε ολα τα πακετα ακομα και το Entry, μαλλον καπου αλλαξε αυτο. Οποτε απο την στιγμη που δεν εχεις τα καναλια Fox στην συνδρομη σου δε μπορεις να εχεις Fox Play...
    Τα πακέτα που αναφέρεσαι είναι μέσω του νέου android αποκωδικοποιητή ή των συνδρομών για το νέο app. Αυτό είναι σωστό και ισχύει. Το πρόγραμμα μου όμως ξαναλέω είναι:

    "CosmOTE TV Sports μέσω δορυφόρου" που τα περιεχόμενά του φαίνονται εδώ:
    https://www.cosmote.gr/eshop/global/...tId=prod450023

    Για διευκόλυνση παραθέτω την εν λόγω παράγραφο:
    Το Sports Pack περιλαμβάνει:
    .....
    Κανάλια με σειρές και ταινίες με ποικιλία περιεχομένου (COSMOTE CINEMA 3, FOX Life, FOX).

    Άρα τα κανάλια περιλαμβάνονται στο πακέτο. Δεν αναφέρουν όμως κάτι για τις on-demand υπηρεσίες. Εκεί είναι πιστεύω το catch.

    Ξαναθυμίζω:
    Στο Cosmote TV GO μπορούσα να δω κανονικά τις σειρές on-demand του foxplay χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Στην νέα εφαρμογή COSMOTE TV όταν επιλέξω να παίξει ένα επεισόδιο από σειρά του Foxplay μου λέει ότι "το περιεχόμενο δεν διατίθεται στο πακέτο συνδρομής σου".
    Τα κανάλια Fox (Fox, Foxlife) στη νέα εφαρμογή παίζουν κανονικά live και στο replay tv ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗ
    Ωστόσο ο δορυφορικός αποκωδικοποιητής παίζει κανονικά τα on-demand foxplay (και τα κανάλια fox εννοείται live και στο replay tv).

    Άρα μήπως έχουν ξεχάσει κάτι οι επιστήμονες στην Cosmote;

  4. #19
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μονο η εξυπηρετηση πελατων θα σου πει αν εχει γινει λαθος ή οχι.... Αν στο πακετο του δορυφορου εχεις καναλια Fox θα επρεπε να εχεις την υπηρεσια.


  5. #20
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    455
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 16.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NIKOLAKIS002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το κυριότερο δεν μπορείς πλέον να βλέπεις το ίδιο αθλητικό κανάλι στον αποκωδικοποιητή και σε κάποια άλλη συσκευή.

    Οπότε ναι μεν βελτίωση αλλά με απώλειες σε υπηρεσία!!
    Ναι ισχύει ότι μόνο σε παλιό αποκωδικοποητή μπορείς να έχεις ταυτόχρονη θέαση αθλητικού.
    Το ακόμα χειρότερο είναι ότι ακόμα και το έξτρα πακέτο συσκευών να ενεργοποιήσεις πάλι σου επιτρέπει θέαση μόνο σε μια συσκευή. Με το tv go βλέπαμε τρεις άνθρωποι και τα αθλητικά (αποκωδικοποιητής +2 συσκευές με το πακέτο extra συσκευών 5€).

  6. #21
    Εγγραφή
    16-11-2010
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ας κοιτάξουν να κάνουν αναβάθμιση της εφαρμογής για τα ipad που πάμε να δούμε ένα κανάλι και εμφανίζει μήνυμα ότι η συσκευή είναι σε jailbreak (ενώ δεν είναι).
    Φυσικά παρά τα μηνύματα όλων και τα email από το καλοκαίρι, ακόμα το "βλέπουν".

  7. #22
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο η εξυπηρετηση πελατων θα σου πει αν εχει γινει λαθος ή οχι.... Αν στο πακετο του δορυφορου εχεις καναλια Fox θα επρεπε να εχεις την υπηρεσια.
    Chat με εξυπηρέτηση πελατών Cosmote στις 17/11/20:
    (Το όνομα του εκπροσώπου Cosmote καθώς και προσωπικά στοιχεία έχουν κρυφτεί για λόγους προσωπικών δεδομένων)

    13888:
    Καλημέρα σας ,πως μπορώ να βοηθήσω παρακαλώ;
    Εγώ:
    Εϊμαι Συνδρομητής OTE TV Sports μέσω δορυφόρου (ενεργοποίηση 28/7/20). Στην παλιά εφαρμογή "Cosmote TV GO" μπορούσα να δω κανονικά τις σειρές On-Demand του FOXPLAY χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Στην νέα εφαρμογή COSMOTE TV όταν επιλέξω να παίξει ένα επεισόδιο από σειρά του Foxplay (ON-DEMAND) μου λέει ότι "το περιεχόμενο δεν διατίθεται στο πακέτο συνδρομής σου".
    Τα κανάλια Fox (Fox, Foxlife) στη νέα εφαρμογή παίζουν κανονικά LIVE και στο REPLAY TV.
    Ωστόσο ο δορυφορικός αποκωδικοποιητής παίζει κανονικά τΙς σειρές on-demand foxplay αλλά και τα κανάλια fox LIVE και στο REPLAY TV). Γιατί συμβαίνει αυτό; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Αν όχι, γιατί είχαμε μια υπηρεσία στο πακέτο με την παλιά εφαρμογή ενώ στη νέα, τη χάσαμε; Επίσης στην μετάβαση από την παλιά (Cosmote TV Go) στη νέα εφαρμογή (Cosmote TV) δε μας ενημερώσατε γι αυτήν την αλλαγή.

    13888:
    Δώστε μου λίγο χρόνο για να το προωθήσω να το ελέγξουν γιατί συμβαίνει αυτό .Το έχετε δοκιμάσει σε αρκετές σειρές on demand του fox play ;
    Εγώ:
    Βεβαίως. Σε όλες συμβαίνει το ίδιο, από οποιοαδήποτε συσκευή και να συνδεθώ (tablet, κινητό, υπολογιστή).

    13888:
    Πείτε μου παρακαλώ το cosmote id .
    Εγώ:
    xxxxx@xxxxx.com

    13888:
    Πείτε μου παρακαλώ κινητό τηλέφωνο επικοινωνίας.
    Εγώ:
    69xxxxxxxx
    13888:
    Θα ήθελα να μου δώσετε λίγο χρόνο ακόμα παρακαλώ.
    Σας ευχαριστώ για την αναμονή σας.
    Θα έχετε ενημέρωση στο κινητό σας.
    Μπορεί αν χρειαστεί εκτός από μήνυμα να σας καλέσουν κι όλας .
    Ευχαριστούμε που επιλέξατε την υπηρεσία chat για την εξυπηρέτησή σας. Ελπίζουμε να μείνατε ικανοποιημένος με την επικοινωνία μας. Για ότι χρειαστείτε παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας. Να έχετε μια υπέροχη μέρα!
    Αυτή η συνεδρία έκλεισε, ο εκπρόσωπος αποχώρησε.


    Αναμένω ακόμα να με καλέσουν...

  8. #23
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από swordman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Chat με εξυπηρέτηση πελατών Cosmote στις 17/11/20:
    (Το όνομα του εκπροσώπου Cosmote καθώς και προσωπικά στοιχεία έχουν κρυφτεί για λόγους προσωπικών δεδομένων)

    13888:
    Καλημέρα σας ,πως μπορώ να βοηθήσω παρακαλώ;
    Εγώ:
    Εϊμαι Συνδρομητής OTE TV Sports μέσω δορυφόρου (ενεργοποίηση 28/7/20). Στην παλιά εφαρμογή "Cosmote TV GO" μπορούσα να δω κανονικά τις σειρές On-Demand του FOXPLAY χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Στην νέα εφαρμογή COSMOTE TV όταν επιλέξω να παίξει ένα επεισόδιο από σειρά του Foxplay (ON-DEMAND) μου λέει ότι "το περιεχόμενο δεν διατίθεται στο πακέτο συνδρομής σου".
    Τα κανάλια Fox (Fox, Foxlife) στη νέα εφαρμογή παίζουν κανονικά LIVE και στο REPLAY TV.
    Ωστόσο ο δορυφορικός αποκωδικοποιητής παίζει κανονικά τΙς σειρές on-demand foxplay αλλά και τα κανάλια fox LIVE και στο REPLAY TV). Γιατί συμβαίνει αυτό; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Αν όχι, γιατί είχαμε μια υπηρεσία στο πακέτο με την παλιά εφαρμογή ενώ στη νέα, τη χάσαμε; Επίσης στην μετάβαση από την παλιά (Cosmote TV Go) στη νέα εφαρμογή (Cosmote TV) δε μας ενημερώσατε γι αυτήν την αλλαγή.

    13888:
    Δώστε μου λίγο χρόνο για να το προωθήσω να το ελέγξουν γιατί συμβαίνει αυτό .Το έχετε δοκιμάσει σε αρκετές σειρές on demand του fox play ;
    Εγώ:
    Βεβαίως. Σε όλες συμβαίνει το ίδιο, από οποιοαδήποτε συσκευή και να συνδεθώ (tablet, κινητό, υπολογιστή).

    13888:
    Πείτε μου παρακαλώ το cosmote id .
    Εγώ:
    xxxxx@xxxxx.com

    13888:
    Πείτε μου παρακαλώ κινητό τηλέφωνο επικοινωνίας.
    Εγώ:
    69xxxxxxxx
    13888:
    Θα ήθελα να μου δώσετε λίγο χρόνο ακόμα παρακαλώ.
    Σας ευχαριστώ για την αναμονή σας.
    Θα έχετε ενημέρωση στο κινητό σας.
    Μπορεί αν χρειαστεί εκτός από μήνυμα να σας καλέσουν κι όλας .
    Ευχαριστούμε που επιλέξατε την υπηρεσία chat για την εξυπηρέτησή σας. Ελπίζουμε να μείνατε ικανοποιημένος με την επικοινωνία μας. Για ότι χρειαστείτε παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας. Να έχετε μια υπέροχη μέρα!
    Αυτή η συνεδρία έκλεισε, ο εκπρόσωπος αποχώρησε.


    Αναμένω ακόμα να με καλέσουν...
    Δε με κάλεσαν τελικά, αλλά μπήκα χθες στην εφαρμογή και το πρόβλημα λύθηκε. Οι on-demand σειρές του foxplay στο sport pack μου, παίζουν κανονικά
    +1 στην εξυπηρέτηση πελατών του ΟΤΕ και στον aSMiLoN που πρότεινε τη λύση μέσω αυτών!

  9. #24
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.419
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τηλεοπτική έκρηξη ταινιών στην COSMOTE TV, μέχρι την «αποχώρηση» του ’20

    Pop-up Christmas Stories σε ένα κανάλι..

    https://www.protothema.gr/culture/ar...horisi-tou-20/
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  10. #25
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Όπως τα τελευταία χρόνια έτσι και φέτος βάζει το Christmas κανάλι! Προσωπικά καλοδεχούμενο! Έχω δει αρκετές ταινιουλες (οι περισσότερες βέβαια είναι κάτι τηλεταινίες) και περνάει η ώρα έτσι στο κλίμα των Χριστουγέννων

  11. #26
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και το pop up καναλι Marvel Avengers ηταν πολυ δυνατο, πρακτικα επαιξε ολες τις ταινιες του MCU, εκτος απο Hulk και Spiderman - πιθανον λογω διαφορετικων δικαιωματων.


Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας