Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    10-03-2015
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΝΔΡΑ
    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η ερώτηση μου κάπου έχει απαντηθεί σε προηγούμενα posts αλλά ψάχνοντας στα σχόλια μπερδεύτηκα οπότε και ξαναρωτάω.
    Η wind έχει τοποθετήσει nga καμπίνες στην περιοχή μου εδώ και 1 χρόνο. Από τις αρχές καλοκαιριού έχει ενεργοποιήσει κάποιες από αυτές και σε αρκετές δ/νσεις έχουν πλεον VDSL.
    Πριν 2 μήνες τοποθέτησε καμπίνα και δίπλα από το καφάο που ανήκει η δική μου γραμμή. Παρόλα αυτά η καμπίνα αυτή δεν έχει ενεργοποιηθεί. Μάλιστα όπως φαίνεται στις φωτό, έχουν σκάψει από το παλιό καφάο προς την καμπίνα (φαντάζομαι για να κάνουν την ζεύξη) αλλά έξω από το παλιό καφάο έχει μείνει τρύπα που πλέον έχει γεμίσει σκουπίδια, έχει πλημμυρίσει 1-2 φορές και μπορείς να διακρίνεις μέσα την μαύρη καλωδίωση.
    Ήθελα να ρωτήσω, ποια είναι η διαδικασία ενεργοποίησης καμπίνας. Καταλαβαίνω ότι οι χρόνοι είναι σχετικοί και εξαρτώνται από διάφορες παραμέτρους, απλά ήθελα να μάθω από την περιγραφή και από τις εικόνες μπορεί κάποιος να καταλάβει τι ακολουθεί και αν έχει μια εκτίμηση για τον χρόνο?
    Το δικό μου καφάο και άλλο ένα είναι τα μοναδικά στην περιοχή που έχουν nga καμπίνα τοποθετημένη δίπλα τους αλλά δεν έχουν αριθμό και φυσικά δεν λειτουργούν. Στο χρονοδιάγραμμα της ΕΕΕΤ αναφέρει για τα 2 αυτά καφάο Q4/2020, οπότε θεωρητικά είμαστε εντός προγράμματος αλλα ξέρετε πως είναι όταν έχεις 2-4Mbps download..
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_1710.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  1,19 MB 
ID: 220681Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_1709.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  1.009,4 KB 
ID: 220682Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_1708.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1,19 MB 
ID: 220683

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μια ενδειξη προοδου ειναι η ρευματοδοτηση της καμπινας.
    Υπομονή, η ουρα εμεινε

  3. #3
    Εγγραφή
    26-04-2022
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα,

    Έχουν περάσει δύο χρόνια και ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί κανένα καφαο στην περιοχή. Μας δουλεύουν κανονικά. Έκανα τον Ιανουάριο ανανέωση με τη Wind (μαύρη ώρα) με την υπόσχεση ότι θα είχαμε σύντομα Vdsl. Στην σελίδα του ΕΕΤΕ αναφέρει ως ημερομηνία το πρώτο τρίμηνο του 2023.

    Προ διμήνου έκαναν κάτι σκαψίματα στο δρόμο και πέρασαν καλώδια αλλά κανείς δεν κατάλαβε περί τίνος πρόκειται.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας