Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.145
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Από τις 2:30 το μεσημέρι η γραμμή μας τελείωσε σπίτι (για την ακρίβεια στο άδειο πατρικό μου που παίρνει με link το ιντερνετ στο δικό μου σπίτι απέναντι). Το router παλεύει επί ματαίω. Το τηλέφωνο είναι νεκρό (ναι δεν έχουν γυρίσει τη γραμμή σε VoIP παρόλο που είναι σε ΚΑΦΑΟ ΟΤΕ και τους έχω ρωτήσει επανειλημμένος)

    Έβαλα έτσι για πλάκα και ένα Vigor 2760vn που είχα επάνω μήπως φταίει το TG789 αλλά ούτε εκείνο συγχρονίζει κάπου.

    Έχει κανείς άλλος θέμα στην Περιοχή?

    Εντο μεταξύ παίρνεις το 13700 και τις 1ες 3 φορές που πήρα μετά την πληκτρολόγηση του σταθερού αριθμού μου πέταγε ένα ξερό μήνυμα
    "Λόγο τις κατάστασης, δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε αυτή τη στιγμή και πάρτε αργότερα".

    Ποια κατάσταση εννοούν οι ποιητές στη Wind? anyway με τα πολλά τη δήλωσα τη βλάβη και μου είπαν να περιμένω... με βλέπω με γένια να περιμένω σαν τον Ροβινσόνα Κρούσο αιώνια ….

    - - - Updated - - -

    Με τα πολλά χτες το βράδυ με πήραν, τους είπα τα καθέκαστα και μου είπαν θα με πάρει τεχνικός να κανονίσουμε ραντεβού. Οκ είπα.

    11:30 το βράδυ με πήραν από το 13700 και δεν το πρόλαβα.. ότι προσπάθεια έκανα να τους πάρω απέτυχε.

    Πήγα δουλειά το πρωί και με πήραν ... μου κανόνισαν ραντεβού στις 2... οκ λέω αλλά μη φύγω από Μαγούλα να πάω Νέα Χαλκηδόνα και δεν έρθετε? όχι μου λέει σίγουρα.

    Ήρθα σπίτι 2 παρά... περιμένω μέχρι τώρα.... τους πήρα τηλ και μου λένε ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ραντεβού μαζί σας....... και μου είπε θα σας πάρουν οι τεχνικοί για ραντεβού αύριο πάλι..
    Επειδή με δουλεύουν τρελά ήδη... όλες οι συνομιλίες είναι καταγεγραμμένες και αναφέρω όταν μου λένε η κλήση σας καταγράφετε πως καταγράφω και εγώ για δικούς μου λόγους διασφάλισης ποιότητας. Κάποιος μου είπε κάποτε πως δεν γίνεται και του ανέφερα πως πολλοί μου αναφέρουν πρόβλημα με το κινητό μου και πρέπει να δω αν όντως ισχύει, οπότε ξανακουσα τι είπα με τον τεχνικό και δεν είμαι τρελός.

    Το θέμα μας δεν είναι αυτό... το θέμα είναι πως με δουλεύουν... έχει λήξει το συμβόλαιό μου από τον Ιούνιο και είμαι standby.. συνδέομαι όπως είπα σε καφαο ΟΤΕ οπότε αν πω τώρα κάνω επιτόπου αίτηση στον ΟΤΕ, θέλει φαντάζομαι μέρες για να γίνει η σύνδεση σωστά?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #2
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.005
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε BlueChris ανέφερα και τα δικά μου θέματα με bump ενός παλιoύ thread πριν μερικές μέρες. Πήρα δυο γραμμές και τις πήγα ΟΤΕ.

    Θα έπαιρνα και τα κινητά, αλλά ευτυχώς υπάρχει και το 13788.

    Η αλλαγή σε ΟΤΕ παίρνει 3-4 εργάσιμες.

    Οι άνθρωποι είναι για το Αττικό Πάρκο. Εντός των κελιών!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #3
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.145
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ήθελα να ρίξω καντήλια αλλά σκέφτομαι τα παιδιά που δουλεύουν σαν υποστήριξη με 3 και 60 και έκανα κράτη. Με πήραν 3 φορές και πήρα και sms

    TEXNIKH OMAΔA WIND: ΓIA THN EΠIΛYΣH TOY TEXNIKOY ΘEMATOΣ ΣTH ΓPAMMH 2XXXXXXXXXX AΠAITOYNTAI EPΓAΣIEΣ ΣTO ΔIKTYO. O ΠPOBΛEΠOMENOΣ XPONOΣ EΠIΛYΣHΣ EINAI EΩΣ 3 EPΓAΣIMEΣ HMEPEΣ KAI ΘA ENHMEPΩΘEITE ME SMS ΓIA THN AKPIBH HMEPOMHNIA.

    Προώθησαν το θέμα στον ΟΤΕ και τους κυνηγάω για usb stick να μου δώσουν
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #4
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.005
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Έχω πάρει ουκ ολίγα τέτοια μηνύματα και δεν ήρθαν τεχνικοί ποτέ!

    Και μετά από κάνα δυο μέρες από την δήθεν ημερομηνία επίλυσης, μου έστελναν άλλο μήνυμα που έλεγε ότι το πρόβλημα διορθώθηκε!

    Nope μέχρι εδώ ήταν!

    Είναι πολύ κρίμα γιατί το δίκτυο τους είναι εξαιρετικό. (τουλάχιστον για τις ανάγκες μου)
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  5. #5
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.145
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει ουκ ολίγα τέτοια μηνύματα και δεν ήρθαν τεχνικοί ποτέ!

    Και μετά από κάνα δυο μέρες από την δήθεν ημερομηνία επίλυσης, μου έστελναν άλλο μήνυμα που έλεγε ότι το πρόβλημα διορθώθηκε!

    Nope μέχρι εδώ ήταν!

    Είναι πολύ κρίμα γιατί το δίκτυο τους είναι εξαιρετικό. (τουλάχιστον για τις ανάγκες μου)
    Ok έχουνε πλάκα μεγάλη.

    Μήνυμα σήμερα στις 1 και

    TEXNIKH OMAΔA WIND: ΣTIΣ 13/11/2020 ΘA ΣAΣ EΠIΣKEΦΘEI TEXNIKOΣ TOY OTE ΓIA EPΓAΣIEΣ. ΠAPAKAΛOYME EΞAΣΦAΛIΣTE ΣTON TEXNIKO THN ΠPOΣBAΣH ΣTO KTIPIO ΠOY ΠIΘANON NA XPEIAΣTEI KAI YΠOΔEIΞTE TOY TO KOYΔOYNI ΠOY MΠOPEI NA XTYΠHΣEI. EYXAPIΣTOYME
    Ok λέω... κανονίζω με τη δουλειά να δουλέψω σήμερα παραπάνω για να καλύψω την αυριανή μέρα και θα έρθω και αύριο το απόγευμα.

    Μήνυμα στις 6

    TEXNIKH OMAΔA WIND: ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI TO ΘEMA ΣTH ΓPAMMH 2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ AΠAITEI ΠEPAITEPΩ EPΓAΣIEΣ ΣTO ΔIKTYO KAI ΘA EXEI EΠIΛYΘEI EΩΣ THN 16/11/2020. AN XPEIAΣTEI ΘA EΠIKOINΩNHΣOYME ΞANA MAZI ΣAΣ. EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH
    εδώ εγώ έκαψα κάτι να πω την αλήθεια... οπότε παίρνω τηλ στο 13700, μπλα μπλα μπλα΄και την ώρα που περιμένω να μιλήσω με εκπρόσωπο και καλά τσουπ μου λέει ρομποτικά το

    TEXNIKH OMAΔA WIND: ΣTIΣ 13/11/2020 ΘA ΣAΣ EΠIΣKEΦΘEI TEXNIKOΣ TOY OTE ΓIA EPΓAΣIEΣ. ΠAPAKAΛOYME EΞAΣΦAΛIΣTE ΣTON TEXNIKO THN ΠPOΣBAΣH ΣTO KTIPIO ΠOY ΠIΘANON NA XPEIAΣTEI KAI YΠOΔEIΞTE TOY TO KOYΔOYNI ΠOY MΠOPEI NA XTYΠHΣEI. EYXAPIΣTOYME
    εντέλει απαντάει ένα παλικάρι, του λέω τι κάνω ρε παιδιά τελικά? και μου επιβεβαιώνει πως ισχύει το αυριανό ραντεβού και πως το επόμενο μήνυμα είναι ενημερωτικό ΠΟΣΟ θα πάρει το φτιάξιμο της βλάβης συνολικά.
    Του εξήγησα ευγενικά πως αυτό που κάνουν είναι κοτσάνα και θα φορτώνει το κέντρο τους κλήσεις αντίστοιχες με τη δικιά μου γιατί θα μπερδεύεται ο κόσμος. Μου είπε θα το προωθήσει και με ευχαρίστησε.

    Οπότε αύριο σπίτι... χωρίς πολύ ιντερνετ φυσικά.. ένα στικάκι που μου τάξανε την 1η φορά περιμένουν λέει διαθεσιμότητα και δεν είχαν. Όταν βέβαια ρώτησα αν πάω σε κατάστημα Wind φαντάζομαι αν πάω να το πάρω δεν θα έχουν ε? γιατί δεν θα υπάρχει διαθεσιμότητα? εκεί δεν υπήρξε απάντηση.

    Anyway.. κρατάω το ότι τα παιδιά ήταν απίστευτα ευγενικά και εξυπηρετικά στα τηλέφωνα και ειλικρινά αυτό με κρατάει αυτή τη στιγμή. Είναι απίστευτα ευγενικά και είτε μίλησα με άντρα ή γυναίκα ομολογώ πως σκίστηκαν να προσπαθούν να με εξυπηρετήσουν οπότε το ανθρώπινο δυναμικό για μένα είναι πάρα πολύ καλό. Τα 2 αγόρια που μίλησα ήταν support από το σπίτι τους και μια κοπέλα ήταν στην εταιρία. Μάλιστα στον ένα έκανα πλάκα γιατί το voip του έκανε τρελά λέγοντάς του για λίγο να σταματήσει τα torrent μπας και συνεννοηθούμε και πεθάναμε στο γέλιο.

    Ίδωμεν τι να πω... τα 20giga του stick της Cosmote πάνε να τελειώσουν σιγά σιγά....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #6
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.005
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Μακάρι να έχεις καλά ξεμπερδέματα φίλε μου.

    Η ευγένεια καλή είναι, αλλά εγώ πληρώνω για υπηρεσίες τηλεπικοινωνιακές. Από τη στιγμή που το επόμενο τμήμα μετά το 1st level, δείχνει αγένεια με το να σε (με) γράφει, τι να το κάνω;

    Τεσπά ίδωμεν.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  7. #7
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.145
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Είμαι και περιμένω στο σπίτι.... τουλάχιστον συμφέρει το Vodafone Giga boost που με 10€ μου δίνει 40Giga... βέβαια έχω κόψει με το Untangle 2 πραγματα
    Facebook
    Youtube
    γιατί η γυναίκα μου δεν το πιάνει ότι αυτά ευθύνονται για το bandwidth του σπιτιού....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #8
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι και περιμένω στο σπίτι.... τουλάχιστον συμφέρει το Vodafone Giga boost που με 10€ μου δίνει 40Giga... βέβαια έχω κόψει με το Untangle 2 πραγματα
    Facebook
    Youtube
    γιατί η γυναίκα μου δεν το πιάνει ότι αυτά ευθύνονται για το bandwidth του σπιτιού....
    Συμφέρει το παρακάτο με cu sim στά 10euro απεριόριστα Data για 1 μήνα
    https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/gine-cu-offer/
    https://www.vodafonecu.gr/paketa/

  9. #9
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.145
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφέρει το παρακάτο με cu sim στά 10euro απεριόριστα Data για 1 μήνα
    https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/gine-cu-offer/
    https://www.vodafonecu.gr/paketa/
    thx, φυσικά πάει 2 και δεν έχει έρθει κανείς από ΟΤΕ... θα το πω στη γυναίκα μου να το βάλει αυτό στο σπίτι, ευχαριστώ.

    - - - Updated - - -

    Τελικά έσκασε ο ΟΤΕ στις 4 και άλλαξε κάτι στο ΚΑΦΑΟ και όλα ΟΚ τώρα. Περιμένω βέβαια από Wind το Hybrid με 4G stick για να είμαι ήσυχος αν γίνει πάλι κιχ.

    https://www.speedtest.net/result/10414126926

    Δεν φεύγω από wind... όπως προείπα η γραμμή μου πετάει (όταν είναι UP ) και στατιστικά κάθε 2 χρόνια χάνω 2-3 ημέρες από τη ζωή μου αλλά θα καλυφτώ με το Stick.

    Τέλος καλό όλα καλά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας