Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    29-11-2011
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για να μην τα πολυλογώ, ζήτησα αναβάθμιση σε vdsl50 για τη μάνα μου γιατί οι ταχύτητες του adsl ήταν απαράδεκτες, στα 4 mbps με attenuation >45 (!) και από τότε αρχίζει το μαρτύριο..

    Με ειδοποιούν στις 5/11 για την ενεργοποίηση, (εντωμεταξύ είμαι στα 50 μέτρα από την καμπίνα του οτε) πάω να συνδέσω το h288a, και εξακολουθώ να βλέπω adsl2 μονο που έπεσε ακόμα περισσότερο στα 2,5 mbps και ουτε καν συγχρονίζει σε vdsl, εννοείται ότι δεν έχω και σταθερό αφού είναι voip..

    Απο νοβα και αφού στείλανε τεχνικό στο σπίτι, δήλωσαν βλάβη στον οτε και είπαν 3 εργάσιμες, οι οποίες παρηλθαν, και δεν είμαι διατεθειμένος να τους περιμένω κι άλλο, ειδικά όταν μίλησα με γνωστό μου τεχνικό του οτε που εξυπηρετεί την περιοχή, ο οποίος μου είπε ότι δεν έχει ιδέα για βλάβη και να πιέσω τη νοβα, με άλλα λόγια ο ένας με στέλνει στον άλλο..

    Η μάνα μου είναι με σπασμένο χέρι και χρειάζεται και το σταθερό και το ίντερνετ, και θέλω να ξέρω αν πρέπει να κάνω καταγγελία για να φύγω ατελώς, τους έδωσα διορία μέχρι αύριο Παρασκευή..

    Πως να κινηθώ σαυτην την περίπτωση για να λυθεί επιτέλους η βλάβη;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Στην φαση που βρισκεσαι δεν μπορεις να κανεις και πολλα,ισως να εστελνες ενα μυνημα εδω στο φορουμ της νοβα για επιλυση με εντονο υφος...εγω θα τους επερνα συνεχεια τηλεφωνα...Μεχρι να κανεις καταγγελια ,να διεκπεραιωθει θες αρκετες μερες...

  3. #3
    Εγγραφή
    29-11-2011
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το δοκίμασα και εδώ το support από προχθές, έλαβα μια τυπική απάντηση ότι έχει δρομολογηθεί το θέμα μου..

    Τους έχουμε καλέσει στο 13731 ένα σωρό φορές, στο live chat το ιδιο, εχω γνωστό από κατάστημα νοβα αυτός μου έχει δώσει τις πιο αξιόπιστες πληροφορίες από τηλέφωνα που έκανε, και μίλησα και με τεχνικό από κλιμάκιο του οτε που είναι της περιοχής..

    Δικαιούμαι να φύγω ατελώς χωρίς καταγγελία; σκέφτομαι να πάω σε άλλο παροχο αγανάκτησα

    Είμαι στη Forthnet-νοβα 20 χρόνια συνδρομητής με τα μισά από αυτά 3play Full, 2 γραμμές 2play+ τώρα και βλέπω αντιμετώπιση ερασιτεχνική..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psydefects : 12-11-20 στις 18:48.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psydefects Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δικαιούμαι να φύγω ατελώς χωρίς καταγγελία; σκέφτομαι να πάω σε άλλο παροχο αγανάκτησα
    Μονο αν κανεις καταγγελια,το συμβολαιο σου το ανανεωσες τηλεφωνικα?

  5. #5
    Εγγραφή
    29-11-2011
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο αν κανεις καταγγελια,το συμβολαιο σου το ανανεωσες τηλεφωνικα?
    Μέσω καταστήματος επειδή είναι γνωστός μου, τηλεφωνικά μεν γιατί είναι και σε άλλη πόλη αλλά η αίτηση έγινε από το κατάστημα.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Νομιζω πως αν την εκανες μεσω καταστηματος δεν εχεις αυτο το δικαιωμα,κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ και συνηγορο καταναλωτη λεγοντας πως εν μεσω καραντινας σε αφησανε χωρις τηλεφωνο και γενικα υπηρεσιες και χωρις να σε στειλουνε τον απαραιτητο εξοπλισμο ωστε να δουλεψει το τηλεφωνο...και ζητα να σε αποδεσμευσουνε ωστε να πας σε αλλη εταιρια,και αναλογα της απαντησης της νοβα πρατεις,μονο αυτο νομιζω μπορεις να κανεις αλλα θα παρει χρονο

  7. #7
    Εγγραφή
    29-11-2011
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    14(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα γαϊδούρια το μόνο που κάνανε ήταν να μου συνδέσουν το σταθερό μέσω voip adsl, ήδη κατάργησα τη μία γραμμή και το απόγευμα θα γίνει αίτηση φορητοτητας για την εν λόγω γραμμή και αντε γειά..

    Εντωμεταξύ εξέδωσαν και λογαριασμό που πιστώνεται ένα ποσό για 5 μέρες μόνο και ενώ η βλάβη συνεχίζεται, βλέπω χρέωση κανονικά από τις 10 του μήνα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psydefects : 13-11-20 στις 20:55.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας