Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    13-11-2020
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Lightbulb
    Παρήγγειλα έναν φακό από το Banggood και ήρθε μέσα σε μόλις 12 ημέρες, συστημένο, με courier!

    Δεν το περίμενα, επειδή έχω συνηθίσει κατά κάποιον τρόπο στο AliExpress, που ο χρόνος παραλαβής είναι από έναν μήνα και πάνω (τρεις μήνες περίπου τώρα με τον Covid) και υπάρχουν περιπτώσεις που χάνονται τα δέματα και τα λοιπά. Είχα δει ότι οι τιμές είναι κάπως υψηλότερες στο Banggood και δεν το προτιμούσα. Αλλά αν είναι τόσο καλή και γρήγορη η εξυπηρέτηση φυσικά και αξίζουν. Ήθελα να ρωτήσω αν είναι αυτό το σύνηθες για την εταιρεία αυτή, τόσο γρήγορη παράδοση, ή ίσως ήταν εξαίρεση; Ή μήπως ισχύει για λίγο πιο ακριβές αγορές (ο φακός ήταν γύρω στα 40euro) και όχι για τις μικρότερης αξίας;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μήπως αυτό που πήρες το πήρες απο ευρωπαϊκή αποθήκη του Banggood;
    Γιατί κανονικά κάνει μήνα και εξ κινάς, μπορεί και παραπάνω, φυσικά έχει και χαμένα, αλλά σου κάνουν refund (όπως και το ali)

    υπάρχουν πωλητές και στο ali που στέλνουν απο Ευρώπη.

    Απο άποψη υποστήριξης θα έλεγα πως το Banggood είναι πιο καλό απο τον κάθε πωλητή του ali

  3. #3
    Εγγραφή
    13-11-2020
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μάλλον από Ευρώπη θα το στείλανε. Από ότι καταλαβαίνω το BangGood είναι το ίδιο ο πωλητής ενώ το AliExpress απλός μεσάζοντας. Δεν είδα πολλές επιλογές για χώρας προέλευσης του προϊόντος στο Bang, ενώ στο Ali έχει συνήθως αρκετές χώρες, εάν διαλέξεις ευρωπαϊκή χώρα όμως, συνήθως βλέπεις την τιμή του προϊόντος να διπλασιάζεται ή να τριπλασιάζεται, οπότε δεν το επιλέγω, επίσης σε πολλές περιπτώσεις με επιλογές ευρωπαϊκών χωρών, επισημαίνεται ότι δεν μπορεί να αποσταλεί από εκεί, παρά μόνο από την Κίνα που είναι λίγο περίεργο. Νομίζω στα logistics τους μας έχουν μαζί με τη Ρωσία και όχι τόσο με την Ευρώπη, πολλές φορές η σελίδα αλλάζει μόνη της και πάει στη Ρώσικη σελίδα, δεν ξέρω γιατί. Πάντως στο Ali, δεν έχει υπάρξει περίπτωση χαμένου δέματος που να μην έχω πάρει refund μετά από εκκίνηση dispute.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Takis9 : 13-11-20 στις 04:43.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας