Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Καλησπέρα στην παρέα. Είμαστε νέος στο φόρουμ. Λοιπόν,το πρόβλημα μου είναι το εξής: πριν λίγες μέρες μου έγινε πρόσφορα για 100 mbps από 24 που είχα μέχρι πρότινος. Την τρίτη 10/11 θα ενεργοποιούνταν. Σχεδόν ενεργοποιήθηκε δηλαδή: μου έστειλαν username and password, αλλά μόλις φάνηκε ότι ενεργοποιήθηκε από τότε το ρούτερ έχει όλα τα φωτάκια πράσινα εκτός από το ίντερνετ. Για μην πολυλογω από την τρίτη είμαι χωρίς ίντερνετ και σταθερό και από την εταιρεία μου λένε αδιαφορα ότι θα το ελέγξει τεχνικός. Ξέρετε τι θέμα μπορεί να υπάρχει και μέχρι πότε μπορεί να τραβήξει?
    ΥΓ: για αποζημίωση ούτε λόγος, με δεδομένα δουλεύω
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    - - - Updated - - -

    Και ξέχασα ότι είμαι στην νοβα, με την οποία μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γρηγορης Χατζης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα. Είμαστε νέος στο φόρουμ. Λοιπόν,το πρόβλημα μου είναι το εξής: πριν λίγες μέρες μου έγινε πρόσφορα για 100 mbps από 24 που είχα μέχρι πρότινος. Την τρίτη 10/11 θα ενεργοποιούνταν. Σχεδόν ενεργοποιήθηκε δηλαδή: μου έστειλαν username and password, αλλά μόλις φάνηκε ότι ενεργοποιήθηκε από τότε το ρούτερ έχει όλα τα φωτάκια πράσινα εκτός από το ίντερνετ. Για μην πολυλογω από την τρίτη είμαι χωρίς ίντερνετ και σταθερό και από την εταιρεία μου λένε αδιαφορα ότι θα το ελέγξει τεχνικός. Ξέρετε τι θέμα μπορεί να υπάρχει και μέχρι πότε μπορεί να τραβήξει?
    ΥΓ: για αποζημίωση ούτε λόγος, με δεδομένα δουλεύω
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    - - - Updated - - -

    Και ξέχασα ότι είμαι στην νοβα, με την οποία μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος.
    Στο router έχεις δει μαζί με την nova μήπως έχει λάθος ρυθμίσεις;
    Συγκεκριμένα αν έχεις τα σωστά vlan για vdsl

  3. #3
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE H288A
    Αν είχες Nova και προσπαθείς να συνδεθείς με το παλιό router που είχες για το 24άρι, δεν γίνεται.
    Πρέπει να βάλεις το router που θα σου στείλουν για το 100άρι.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας