Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Mbps/5Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    SPEEDPORT PLUS
    ΄Εχω ACER ROG GL752VW και τελευταία μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα. Η φόρτιση της μπαταρίας έφθανε μέχρι το 83 % και σταμάταγε να φορτίζει. Το δούλεψα μέχρι που έσβησε και βάζοντάς το πάλι στο ρεύμα και πάλι τα ίδια. ΄Απεγκατάστησα τον driver της μπαταρίας αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτε. ΄Επειδή χρειαζόταν κάποιο φρεσκάρισμα , έκανα format και εγκατέστησα ξανά τα WIN 10 PRO και τελειώνοντας την εγκατάσταση ω του θαύματος το πρόβλημα λύθηκε. Πριν μια εβδομάδα ήρθε ένα μεγάλο update των windows και να πάλι το πρόβλημα εμφανίστηκε πάλι. Σημειωτέον ότι ο φορτιστής και τα καλώδια δεν έχουν κάποιο πρόβλημα. Κάποια γνώμη για αυτό το πρόβλημα ? Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.013
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δοκίμασε αυτό τον οδηγό εκεί που λέει ότι αλλάζει το όνομα του φακέλου C:\Windows\SoftwareDistribution εκεί βρίσκονται τα updates. Μετά κάνε επανεκκίνηση και αν δεις ότι φορτίζει μια χαρά τότε διέγραψε τα και κάντα εγκατάσταση και επανεκκίνηση ένα ένα να δεις ποιο είναι ένοχο.
    Ένα άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις τα windows ltsc είναι πιο σταθερά.

    - - - Updated - - -

    ποια version των windows έχεις;
    Γενικά τα windows 10 έχουν θέματα και πολλοί αντιμετωπίζουν διάφορα προβλήματα, πρέπει να είσαι MVP για να τα λύσεις.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  3. #3
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Mbps/5Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    SPEEDPORT PLUS
    ΄Εχω τα Windows 10 Pro - 20H2. Θα κάνω την λύση που προτείνεις και θα δω. Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.666
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Έχει driver η μπαταρία; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Επίσης, πως ξέρεις ότι καλώδια/φορτιστής είναι οκ; Εγώ θα έλεγα ότι η μπαταρία αδυνατίζει ή πεθαίνει, πόσο καιρό την έχεις;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας