Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    19-10-2014
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD W9880 + speedp
    SNR / Attn
    12.7(dB) / 4.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα , το router που μου εδωσαν καθε 4-5 μερες απλα χανει την συνδεση και δεν εχω ουτε internet ουτε τηλεφωνο (100αρα vdsl), οποτε αντι να καθομαι να ασχολουμαι με τηλεφωνα και αναμονες κτλ , αγορασα ενα αλλο router , τι γινεται ομως. Οταν το βαζω και περναω κωδικους δεν κανει ποτε συνδεση. Ο "τεχνικος" της wind μου ειπε οτι μονο με δικα οτυς router Μπορω να συνδεθω.

    Υπαρχει bypass? η θα πρεπει να βαλω το fritzbox στον λοκω μου? και τελικα να κανω αυτο που δεν ηθελα να κανω και να μπλεξω με τηλεφωνα?

  2. #2
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Καλείς στο 13700 ή τσαταρεις στο fb και σου ορίζουν κωδικούς για χειροκίνητη πρόσβαση.
    (της μορφης user: xx.xxxxxx@tellas.gr pass: <σταθερο τηλ> ). Είναι κάτι που μπορει να αργησεί αλλα θα γίνει.

    Με λίγα λόγια τους λες οτι θες να συνδεσεις δικο σου router.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Hol και Wind
    Router
    TP-Link
    Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Δοκίμασα με δικό μου modem/router δεν έμπαινε με τίποτα. Δοκίμασα με bridge mode πάνω στο ZTE και πάλι δεν μπαίνει το ρούτερ μου.
    Κωδικούς μου είχανε δώσει παλιώτερα (της μορφης user: xx.xxxxxx@tellas.gr pass: <σταθερο τηλ> ) αλλά και πάλι δεν μπορώ να μπω. Μόνο από το ZTE μπορώ να συνδεθώ.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-12-2020
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα!
    Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα!
    Εχω 50αρα VDSL και voip. Επειδη η ποιοτητα του δικτυου στο σπιτι ηταν κακη και αποσυνδεοταν συνεχεια το zte αγορασα ενα asus που δυστυχως δεν ηταν voip γιατι δεν το ηξερα νωριτερα.
    Τσακωθηκα στην wind γιατι δεν με βοηθουσαν καθως το καινουργιο ρουτερ δουλευει σουπερ αλλα δεν εχω τηλεφωνο λογω του οτι δεν υποστηριζει voip.
    Mου ειπαν να βαλω το zte σε bridge mode αλλα απ αυτα δεν ξερω τιποτα! Διαβασα ολο το thread. Θα προσπαθησω να το ρυθμισω αλλα παρειγγειλα ηδη και ενα ΑΤΑ. Γνωριζει κανεις αν οι κωδικοι για το voip (SIP) ειναι στανταρ;

  5. #5
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ellie145 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα!
    Αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα!
    Εχω 50αρα VDSL και voip. Επειδη η ποιοτητα του δικτυου στο σπιτι ηταν κακη και αποσυνδεοταν συνεχεια το zte αγορασα ενα asus που δυστυχως δεν ηταν voip γιατι δεν το ηξερα νωριτερα.
    Τσακωθηκα στην wind γιατι δεν με βοηθουσαν καθως το καινουργιο ρουτερ δουλευει σουπερ αλλα δεν εχω τηλεφωνο λογω του οτι δεν υποστηριζει voip.
    Mου ειπαν να βαλω το zte σε bridge mode αλλα απ αυτα δεν ξερω τιποτα! Διαβασα ολο το thread. Θα προσπαθησω να το ρυθμισω αλλα παρειγγειλα ηδη και ενα ΑΤΑ. Γνωριζει κανεις αν οι κωδικοι για το voip (SIP) ειναι στανταρ;
    Οι κωδικοί απ το VOIP της wind δεν δίνονται. οπότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το δικό τους σε bridge mode. Υπάρχουν οδηγοι για το bridge σε κάποια thread εδω, μπορείς να τους στείλεις και στο fb messenger για βοηθεία ρύθμισης (τουλάχιστον του ZTE απο πλευράς τους)

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας