Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    16-11-2020
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΓΟΥΛΑ
    Router
    SpeedPort Entry 2i
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Έχω φτάσει σε οριακό σημείο με τη συνδεσή μου (ΟΤΕ) και θα ήθελα τη βοήθεια σας να βρεθεί μια λύση. Βρίσκομαι σε αρκετά χαμηλό σημείο με σχεδόν μηδενική κάλυψη για κινητά, η υποδομή της περιοχής είναι αρκετά παλιά.

    Αναλυτικά

    • Περιοχή: Βόρεια Κέρκυρα
    • Πακέτο: Double Play 24 Απεριόριστα Plus (δεν υπάρχει μεγαλύτερο πακέτο διαθέσιμο)
    • Router: Speedport Entry 2i
    • Συνδεσμολογία: Από το κουτάκι του ΟΤΕ έξω από το σπίτι απευθείας στο Speedport, δεν παρεμβάλλεται τίποτα, ούτε άλλη συσκευή είναι συνδεμένη παράλληλα με το ρούτερ.
    • Ταχήτητα (Mbps): 3.99D - 0.91U σύμφωνα με την εφαρμογή της COSMOTE / 3.14D - 0.54U όταν κάνω Speedtest.
    • DSL Link Information:
      Spoiler:
      Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSL Link.png 
Εμφανίσεις:  78 
Μέγεθος:  54,1 KB 
ID: 220937
    • Ό,τι παραπάνω στοιχεία χρειάζεστε πείτε μου.



    Μετά από πολύ ψάξιμο (και κράξιμο στο 13888) ήρθε συνεργείο και έχω αυτά τα νούμερα (τους προηγούμενους 2 μήνες είχα τα μισά). Το μεγάλο πρόβλημα μου παραμένει και είναι οι αποσυνδέσεις. Ακόμα και μέσω ethernet, κλήσεις σε Messenger/Viber πέφτουν για μερικά δεύτερα συχνά (τουλάχιστον 1 φορα κάθε 2 λεπτά) ενώ υπάρχουν εμφανείς διακοπές. Και στο σταθερό ακούγεται "βράσιμο", αν και τα προβλήματα συνακρόασης έχουν εξαλιφθεί.

    Κοίταζα το Speed Booster, αλλά όπως είναι τα πράγματα το κινητό έχει ένδειξη "Ε" και με το ζόρι πιάνει 1-2 γραμμές. Μέσω εφαρμογών Opensignal, CellMapper, Signal Strength και Network Cell Info Lite βρήκα ότι έχω μια κεραία στα 250 μέτρα αλλά είναι μόνο για τηλεφωνία (παλιά 2G που ακόμα και με σήμα δεν ολοκληρώνω speedtest μεσω των προηγούμενων εφαρμογών).

    Έχω σπίτι συγγενικού προσώπου στα 408 μέτρα, δίχως οπτικό εμπόδιο ("δοκιμή" με κυάλια και λέιζερ). Έκανα μετρήσεις σπίτι του και παρόλο που έχει και αυτός ADSL, πιάνει σταθερά 10-11 Mbps ενώ από κάλυψη κινητού έχει 4G φουλ σήμα (βρίσκεται σε ψηλό σημείο). Σκεφτόμουν να μεταφέρω τη σύνδεση στο σπίτι του και να την στείλω στο δικό μου με κεραίες (όπως διάβασα εδώ σε άλλο θέμα). Οι γονείς μου όμως χρησιμοποιούν πολύ το σταθερό και δεν γνωρίζω αν μεταφέρονται οι τηλεφωνικές κλήσεις με αυτό τον τρόπο.
    Επίσης βρήκα μια κεραία κινητής που πιθανόν να μπορούσα να ενισχύσω το σήμα μου αποφεύγοντας ένα εμπόδιο (ύψωμα) αν τραβήξω 20μ καλώδιο και τοποθετήσω τον δέκτη μου στο ψηλότερο σημείο (στοχεύοντας την 4g κεραία όπου παίρνει σήμα το συγγενικό πρόσωπο) αλλά το κόστος είναι υψηλό και δε θα ήθελα να μείνω με ένα τέτοιο μηχάνημα στο χέρι δίχως να κάνει δουλειά (στη χειρότερη περίπτωση), οπότε αν κάποιος γνωρίζει κατάστημα που να δέχεται επιστροφές θα ήταν χρήσιμο. Οι τεχνικοί του ΟΤΕ μόλις ήρθαν και αφού έκαναν μετρήσεις στο κουτί μου είπαν χαρακτηριστικά "πωωω ούτε speedbooster δε παίρνει....." αλλά ίσως με έναν δυνατό ενισχυτή να κατάφερνα κάτι. Δυστυχώς όμως χρειάζεται γνώσεις που εγώ δεν έχω.

    Κάτι άσχετο, πριν 3 χρόνια που έμενα εδώ η ταχύτητα ήταν καρφωμένη στα 7-9D και 1.2-2.5U δίχως αποσυνδέσεις. Αντί να βελτιωθεί, χειροτέρεψε.

    Υπάρχει κάποια λύση ώστε ιδανικά να βελτιωθεί η σύνδεση μου + να αποκτήσω επιτέλους κάλυψη κινητής δίχως να πρέπει να βγαίνω από το σπίτι για να λάβω ένα SMS;

    Κοίταζα για δορυφορικά πακέτα, αλλά δυστυχώς δε με καλύπτουν. Έχω φτάσει σε απελπιστική κατάσταση, πλέον όχι μόνο να εργαστώ δε γίνεται λόγω της σύνδεσης, ούτε σε άνθρωπο δε μπορώ να μιλήσω. Όποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση ή έχει γνώσεις πάνω στο θέμα ας βοηθήσει.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.354
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dd_broly Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάποια λύση ώστε ιδανικά να βελτιωθεί η σύνδεση μου + να αποκτήσω επιτέλους κάλυψη κινητής δίχως να πρέπει να βγαίνω από το σπίτι για να λάβω ένα SMS;
    Σχετικά με το πρώτο τα στάδια είναι τα εξής:
    1. ελέγχουμε όλη την εσωτερική εγκατάσταση (υπάρχει αναλυτικός οδηγός στο φόρουμ).
    2. αν δεν υπάρχει πρόβλημα προχωράμε σε δήλωση βλάβης
    3. αν δεν είναι θέμα βλάβης που μπορεί να διορθωθεί απλά περιμένουμε αλλαγή καμπίνας

    Σχετικά με το δεύτερο, αν έχεις σε κάποιο σημείο καλύτερο σήμα 4G, η voda έχει την υπηρεσία voda wifi όπου σου δίνει ένα ρούτερ 4G με ασύρματη κάλυψη.
    Οπότε μπορείς να το τοποθετήσεις στο σημείο που έχει καλύτερο σήμα και να δίνεις από εκεί ασύρματη σύνδεση στις συσκευές σου πχ μόνο με ασύρματες κάρτες ή με power line κλπ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dd_broly Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω σπίτι συγγενικού προσώπου στα 408 μέτρα, δίχως οπτικό εμπόδιο ("δοκιμή" με κυάλια και λέιζερ).
    Χρειάζεται το bandwith που έχει?? αν όχι, βάζεις δύο κεραίες και την βγάζεις φτηνά. Αν δεν παίζει τέτοια κατάσταση, το πρόβλημα είναι πολύπλοκο και για να μην πετάξεις λεφτά, καλύτερα να τα δώσεις σε τεχνικό που θα έρθει με κεραίες δικές του για να κάνει δοκιμές για 4G.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dd_broly Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενώ από κάλυψη κινητού έχει 4G φουλ σήμα
    Ή βάζεις σε αυτόν το speedbooster και στέλνεις με τις κεραίες σε σένα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #4
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Επισης φαινεται σαν να σε εχουν σε 4αρι προφιλ κλειδωμενο

  5. #5
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε ποιο χωριό;; Ξέρω για Αυλιωτες (το χωριό μου) έχει κανονικά VDSL... επίσης ναι σε έχουν σε κλειδωμένο προφίλ..

  6. #6
    Εγγραφή
    16-11-2020
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΓΟΥΛΑ
    Router
    SpeedPort Entry 2i
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το πρώτο τα στάδια είναι τα εξής:
    1. ελέγχουμε όλη την εσωτερική εγκατάσταση (υπάρχει αναλυτικός οδηγός στο φόρουμ).
    2. αν δεν υπάρχει πρόβλημα προχωράμε σε δήλωση βλάβης
    3. αν δεν είναι θέμα βλάβης που μπορεί να διορθωθεί απλά περιμένουμε αλλαγή καμπίνας

    Σχετικά με το δεύτερο, αν έχεις σε κάποιο σημείο καλύτερο σήμα 4G, η voda έχει την υπηρεσία voda wifi όπου σου δίνει ένα ρούτερ 4G με ασύρματη κάλυψη.
    Οπότε μπορείς να το τοποθετήσεις στο σημείο που έχει καλύτερο σήμα και να δίνεις από εκεί ασύρματη σύνδεση στις συσκευές σου πχ μόνο με ασύρματες κάρτες ή με power line κλπ.
    1. η εσωτερική καλωδίωση έχει αλλάξει, κυριολεκτικά απο το εξωτερικό κουτί του ΟΤΕ στο μισό μέτρο βρίσκεται το router, και πάνω του ειναι μια βάση για ασύρματο ενώ εχω γραμμή cat7 ethernet για το λαπτοπ.
    2. έχει γίνει δήλωση βλάβης, ήρθαν (αν και με καθυστέρηση 3 βδομάδες) τα παιδιά και τους είδα να πάνε από σπίτι σε σπίτι να τσεκάρουν τις κολώνες. Από θέμα υποστήριξης θα ήμουν κακός αν έλεγα ότι έχω παράπονο από τα άτομα, απλά με δικά τους λόγια "είναι σάπιο το δίκτυο μη περιμένεις και πολλά"
    3. από τον προηγούμενο Σεπτέμβρη κάνω παράπονα και ρωτάω τι πρέπει να κάνουμε για να πάμε σε vdsl (και δεν είμαι ο μόνος που ενδιαφέρομαι) αλλά δεν έχει αλλάξει τίποτα.

    Δυστυχώς περιμετρικά βρίσκονται βουνά και είμαι σε σημείο "λεκάνη" οπότε το σπίτι δεν έχει καλή κάλυψη σήματος, αν και βρίσκω στα 25-30 μέτρα HSPA/+ απλά το κινητό μου δεν έχει την Β7/Β20 και δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει να πάρω ενισχυτή σήματος που να υποστηρίζει 4G.

    ===========================================


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται το bandwith που έχει?? αν όχι, βάζεις δύο κεραίες και την βγάζεις φτηνά. Αν δεν παίζει τέτοια κατάσταση, το πρόβλημα είναι πολύπλοκο και για να μην πετάξεις λεφτά, καλύτερα να τα δώσεις σε τεχνικό που θα έρθει με κεραίες δικές του για να κάνει δοκιμές για 4G.

    - - - Updated - - -

    Ή βάζεις σε αυτόν το speedbooster και στέλνεις με τις κεραίες σε σένα.
    Αυτή είναι και μένα η σκέψη μου, να μεταφέρω τη γραμμή στο σπίτι του και με κεραίες να τη στείλω πίσω στο δικό μου. Έκανα και τις απαραίτητες δοκιμές σπίτι του και όλα πάνε μια χαρά. Η αλήθεια είναι όμως ότι θα ήθελα να βελτιώσω και την κάλυψη του σήματος κινητής, αλλά όσο και να έχω ρωτήσει δε βρίσκω τεχνικό που να ασχολείται με αυτά στην περιοχή.


    ===========================================

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης φαινεται σαν να σε εχουν σε 4αρι προφιλ κλειδωμενο
    Μου άλλαξαν το ρούτερ απο 2i σε Plus οπότε θα ανανεώσω το αρχικό πόστ αν γίνεται.


    ===========================================

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιο χωριό;; Ξέρω για Αυλιωτες (το χωριό μου) έχει κανονικά VDSL... επίσης ναι σε έχουν σε κλειδωμένο προφίλ..
    Στο δημοτικό σχολείο Βελονάδων (λίγο μετά την εκκλησία). Πάντως τσεκάροντας τα ρούτερ γνωστών/συγγενών σε Αρμενάδες, Καββαδάδες και Βελονάδες που βρίσκονται περιμετρικά, σε κανέναν δεν έχει γίνει πρόταση για αναβάθμιση σε VDSL ή να πιάνουν από τη γραμμή μόνο 12+. Μόνο το Speed Booster και το δορυφορικό έχω δει σαν λύσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dd_broly : 23-11-20 στις 17:18.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι.. την ξερω την περιοχη... πες μου λιγο το τηλ. ξεκιναει απο 266305.... ή 266307....; Τα τηλ. που ξεκινανε με 266305 ειναι απο το Κεντρο των Μαγουλαδων ενω τα άλλα ειναι απο το κεντρο που ειναι στον Αη Θαναση στον Αγρο. Παντως απ'οσο ξερω δεν εχουν αναβαθμισει καφαο σε εκεινη την περιοχη και λογω της μεγαλης αποστασης απο τα κεντρα του ΟΤΕ εχετε μικρες ταχυτητες...

  8. #8
    Εγγραφή
    16-11-2020
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΓΟΥΛΑ
    Router
    SpeedPort Entry 2i
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι.. την ξερω την περιοχη... πες μου λιγο το τηλ. ξεκιναει απο 266305.... ή 266307....; Τα τηλ. που ξεκινανε με 266305 ειναι απο το Κεντρο των Μαγουλαδων ενω τα άλλα ειναι απο το κεντρο που ειναι στον Αη Θαναση στον Αγρο. Παντως απ'οσο ξερω δεν εχουν αναβαθμισει καφαο σε εκεινη την περιοχη και λογω της μεγαλης αποστασης απο τα κεντρα του ΟΤΕ εχετε μικρες ταχυτητες...
    Είναι 2663051... , DSLAM [ΟΤΕ - ΜΑΓΟΥΛΑ]. Δεν είναι αποκλειστικά το θέμα μικρών ταχυτήτων που με έχει εκνευρίσει τόσο, όσο οι ασταθής γραμμή λόγω αποσυνδέσεων.

  9. #9
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ναι δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση τα καλωδια γενικοτερα εκει γι'αυτο (η υγρασια ειναι το κυριοτερο προβλημα)... μονο μεσα στα χωρια οπου τα καλωδια ειναι υπογεια ειναι καλυτερα.. τωρα δεν ξερω αν ισχυει ακομα οτι αλλαζουν καλωδια δωρεαν σε περιπτωσεις βλαβης...

  10. #10
    Εγγραφή
    25-11-2020
    Περιοχή
    HERAKLION
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    h268q
    Παιδια το ρουτερ μου συνχρονίζει στα
    Modulation Type ADSL_2plus
    Actual Rate(Up/Down) 928/16056 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 1088/17500 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 7/6.2 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 13.9/24.5 dB
    Output Power(Up/Down) 12.6/20.9 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 8/96
    Interleave Delay(Up/Down) 8/7 ms
    INP(Up/Down) 1.5/1 symbols
    Profile N/A
    LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
    CRC Errors(Up/Down) 0/13
    FEC Errors(Up/Down) 126/5086

    Ομως! Στα speed-test εχω μονο 5,1mbps ξερει κανεις γιατι? Εχω κανει τα βασικα , επανεκκινηση , αλλαγη καλωδιου

  11. #11
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κατ'αρχάς, η γραμμή σου είναι πολύ καλή. Κατά δεύτερον, συνδέεσαι με WiFi ή καλώδιο Ethernet όταν κάνεις το τεστ;

  12. #12
    Εγγραφή
    25-11-2020
    Περιοχή
    HERAKLION
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    h268q
    Ethernet με μια συσκευη

    - - - Updated - - -

    Σκέφτομαι μήπως είναι λόγο καραντίνας η χαμηλή ταχύτητα

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Speedtest κάνεις με συγκεκριμένο τρόπο ώστε να τσεκάρεις και την σταθερότητα της γραμμής, τα στιγμιαία είναι αναξιόπιστα.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...65#post5876865
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    25-11-2020
    Περιοχή
    HERAKLION
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    h268q
    550kbps

  15. #15
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αν και κάνουμε hijack το νήμα του ανθρώπου πάνω..
    Για τρέξε ένα tracert στο 1.1.1.1 μέσω cmd να δούμε και από latency τι γίνεται..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας