Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    18-11-2020
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    καλησπέρα σε ολους, ειμαι γενικα αρχαριος και κουνουριος εδω..Επειτα απο καποια προβληματα που ειχα με τη συνδεση μου, επικοινωνησα με τεχνικο τμημα της cosmote και εφοσον μου το ελυσαν ρωτησα αν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση στη περιοχη μου(Κατω Πετραλωνα) εγω βλεποντας ανα τακτα χρονικα διαστηματα τον ελεγχο διαθεσιμοτητας μεσω του site της cosmote εβλεπα οτι το μονο διαθεσιμο στη περιοχη μου ειναι το 24αρι adsl. Η κοπελα ομως στην υποστηριξη επειτα απο ελεγχο που εκανε για το σταθερο μου τηλεφωνο ειδε οτι μπορω να κανω αναβαθμιση εως 200αρι. Με τα πολλα το κλεινω και ξανατηλεφωνω παλι στη κοσμοτε για παραπανω πληροφοριες σχετικα με την αναβαθμιση,ομως αυτη τη φορα μου ανεφεραν πως για να γινει αναβαθμιση πρεπει να γινει σκαψιμο στη πολυκατοικια με εργολαβο (επισης εγινε αναφορα στην ιστοσελιδα sfbb.gr) χωρις να γνωριζω τιποτα για τη σελιδα .τελικα τι παιζει. μηπως το σκαψιμο αναφερεται για αναβαθμιση απο 100αρα και πανω ή γενικα για καθε ειδος αναβαθμισης.Απο τα λιγα που διαβασα στο forum σχετικα με τον εντοπισμο του καφαο νομιζω βρισκεται εδω https://ibb.co/pbnf4R8

    ευχαριστω για οποιον ασχοληθει , και συγγνωμη για τυχων μου λαθη

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μπες στην sfbb.gr και κανε έλεγχο διαθεσιμότητας. Αν σου βγάζει διαθεσιμότητα, τότε σημαίνει ότι στην περιοχή σου υπάρχει FTTH, δηλαδή οπτική ίνα μέχρι το σπίτι σου.
    Σε αυτή την περίπτωση, παίρνεις κουπόνι για την εταιρία της επιλογής σου και πληρώνονται από αυτούς τα τέλη εγκατάστασης και ένα μέρος του παγίου (θα δεις όλες τις τιμές στις προσφορές που θα σου βγάλει) για 24 μήνες.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας